Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

evo kod mene stilo 1,2. subotica - zrenjanin preko ade ,mola . beceja.prosek potrosnje je 5,7, prosecna brzina 57, pre 3 dana sa omv gorivom 6, 2 prosek, verovatno losije gorivo od nis-ovog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon 1000 km po boardu 6.89 l potrošnja. Više se i ne obazirem na potrošnju pošto mi auto treba i sipam koliko moram. Držim ga uvijek skoro punog.

Sipam isključivo na Lukoilu jer mi je najbliži i najusputniji.

«Tapatalk Desire»

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potrošnja sa Astrom u zadnje vreme baš visoka i jedva čekam da se vratim na Stila. Bez obzira što je u odličnom stanju ja ispod 7+ litara ne videh od decembra, a lagano ide i na 8+ ako imam barem malo gradske vožnje. Jedva čekam da se vratim na Stila i vozim se kao čovek duplo jeftinije. Po nekoj mojoj računici pri laganoj vožnji bude minimalna razlika između Astre i Stila 1,5l,a pri malo agresivnijoj 3+

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam moja potrosnja od letos. Auto natovaren za more, ja, gospodja, 2 dece. Relacija; Lapovo, Kg,Cacak,Uzice, Zlatibor, kanjom Morace, tunel sozina, Sutomore. Ukupno 471 km. 40 litara plina, na 471 km se ugasio , prebacen na benzin do prve pumpe. Auto; Zastava 101, 2006 god, presao 140.000 km Dobro odrzavan, od prvog dana na polusintetickom ulju Mobil 10/40. pa vi ocenite. Hvala drugarici.

Hvala kolegi Jankovicu na iscrpnom odg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Thesis 2,4 Mjt 175ks.

Grad (NS) 7,4 po bordu

Otvoreno (okolina NS-a) 6,1 (na ove litraze po bordu svakako dodajem jos +1l)

U oba slucaja nije bilo preteranog przenja, normalna gradska voznja a na otvorenom 110-120.

Po malo mi deluje nestvarno za toliku limuzinu ali ajde do nekog duzeg puta i tankovanja punog rezervoara to je to.

Na nekoj relaciji od 70tak km otvorenog puta po bordu potrosnja je isla i ispod 5,8 e sada koliko je to merodavno ....ponavljam meni to i dalje deluje nestvarno ali situacija na meracu bordu i u rezervoaru je takva :unworthy: da sam prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce,ako auto radi na manjoj radnoj temperaturi (tipa davac,termostat il sta evc ranije otvara i tako teze ili cak i ne postize radnu temperaturu) dal trosi vise goriva???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Na sličnom principu ti radi i onaj power box-daje lažni signal motoru da se još nije zagrejao i, naravno, ljudi su bili jako nezadovljni sa njim jer je dosta povećavao potrošnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stilo 1.8 trosi po bordu trosi 9.8 litara benzina 80 posto gradske voznje a 20 posto otvorenog puta. Ali kako ga ja vozim to je super potrosnja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bgd.- Valjevo-Kosjeric i nazad. 283km predjeno,potrosnja 29,1 km/l, prosecna 52km/h!

cxca4230.jpg cxca4231.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam i dodatnu kolonu sa cenom litre goriva, cisto da pratim kako nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detaljnije opisuju njegovo raspolozenje po davanju kinte za gorivo ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D :D :D

Ma ne, nego bi trebalo da bude svaki mesec druga boja.... Ma bezveze...

Ali sam se zeznuo kod zadnjeg sipanja, ladno sam zaboravo da tražim Euro premijum... Rekao sam mu bezolovni... Taman ću da proverim, da li ima neke razlike u potrošnji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prose_na_potro_nja.jpg

Ovako ja to radim....

Jaaaooooooo! Nisi valjda računao prosek prosečnih potrošnji? Koliko vidim, jesi...Prvo pravilo: Prosek proseka nije prosek!

Evo ovako: Ako si ukupno sipao 267,32l a prešao 3574km, potrošnja ti je: 267,32/(3574+500)*100=6,44 l/100km!

500 km dodato za poslednjih 38.5l koje si sipao.

Sve ovo pod pretpostavkom da ti je rezervoar bio prazan na početku i kraju merenja.

Pozzz

E a ovako to ja radim:

Potrosnja.jpg

Edited by Ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debni bilans. Koje su boje vožnje za ženu ?

Ponekad bacim pogled na bord. I kad sipam opet pogledam i resetujem Trip B i to je sve što je potrebno u mom životu (vezano za gorivo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prose_na_potro_nja.jpg

Ovako ja to radim....

Jaaaooooooo! Nisi valjda računao prosek prosečnih potrošnji? Koliko vidim, jesi...Prvo pravilo: Prosek proseka nije prosek!

Evo ovako: Ako si ukupno sipao 267,32l a prešao 3574km, potrošnja ti je: 267,32/(3574+500)*100=6,44 l/100km!

500 km dodato za poslednjih 38.5l koje si sipao.

Sve ovo pod pretpostavkom da ti je rezervoar bio prazan na početku i kraju merenja.

Pozzz

E a ovako to ja radim:

Potrosnja.jpg

Svaka čast.... Ali ja sam uvek imao teoriju da postoji samo trenutna prosečna potrošnja, sve ostalo nije relevantno... Zato i vadim taj "prosek proseka", mislim da je to vrlo tačan naziv...

Iskreno, ovo što si pokazao je suviše sitno, pa nisam uspeo sve da provalim, ali i nemam ja baš ambicije da budem toliko detaljan.

To za prazan rezervoar na početku si lepo napisao, ali si trebao i da dodaš punjenje do čepa, što ja nikad ne radim, ja prestanem sa točenjem, kad izbaci pištolj, što je takođe, vrlo nestabilan parametar...

Vas dvojica da ovde tražite posao http://webrzs.stat.g...te/Default.aspx ako već ne radite tu :D

Ja radim u logistici jedne kompanije, gde na lokalu vodim računa o voznom parku...

Ona moja tabela je klasična logistička tabela, za praćenje potrošnje goriva.

Edited by Dača

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...