Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Moj Punto 1.2 Dinamic AC, trosi izmedju 9.5 i 10.5 L u sadasnjim (Zimskim) uslovima. U pitanju je gradska voznja, kreni-stani (zivim u centru). Koristim ga najvise za kratke relacije (1 do 2 Km.), tako da je motor uvek nezagrejan. Na otvorenom trosi, u rezimu 60-80 Km/h 4.6 L, a u rezimu 80-100 Km/h 4.8 L. Jednom nedeljno ga punim do cepa i merim potrosnju, board Computer i ne gledam. Koliko trosi Leti, ne znam, jer sam ga kupio pocetkom Januara. Pre njega sam imao TOYOTU Corollu 2.0 D4D (karavan) i Opel Corsu 1.4i. TOYOTA je trosila 9L u gradu, a 5.3 na otvorenom, dok je Corsa trosila 10.5L po gradu i 6L na otvorenom, tako da mogu biti zadovoljan potrosnjom Punta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja gledao ovih dana, kad vec mogu da gledam, po gradu pise 19.3 km/l, a juce isli za Borcu i moglo je da se potera preko Kovina i Panceva i sad stoji potrosnja 19.9km/l ... inace sipao 1200 dinara, otisao vratio se, posle isao do Kovina i vratio se, danas se spustio do grada i vratio se i ima jos ... a presao sam jedno 160km sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ljudi stilo ne sme da trosi vise od 7 litara po gradu znaci i to je puno oko 6 do 6.5 zavisi od voznje.a na otvoreno 90-100 km trosi oko 4.2 mozda 4.5 bar meni :) a bord laze stalno tako da to nije merodavno uopste. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nudio je Dovla neku opkladu u vezi potrosnje, ali niko od upaljaca da se javi ;) ...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

...stilo ne sme da trosi vise od 7 litara po gradu znaci i to je puno oko 6 do 6.5 zavisi od voznje.

Koji Stilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nudio je Dovla neku opkladu u vezi potrosnje, ali niko od upaljaca da se javi ;) ...

A ja taman spremio pare i godišnji uzeo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kojih bre 7l po gradu...ja ne znam kako se to vozi auto od 1900 kubika i 115 konja da po gradu trosi ispod 7l i koji je grad u pitanju. Ne moze da se racuna grad od Krnjace do Karaburme ili od Koteza do Padinske skele, gradom se smatra centar i tu nema teorije sa prosecnom brzinom od 25kmh da trosi ispod 7l, a tek kada je spic!!! Dok sam ziveo u Kotezu, nikada preko 7l nije trosio bilo hladno bilo toplo, ali od kako sam se preselio u centar tuga od potrosnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kolika je normalna potrosnja, za dizela 1.9jtd, neki prosek, po vama iskusnima?

Nema tu normalne potršnje :) Samo ono što je realno, a to sigurno nije 6 ili 6,5 po gradu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od grada i kraja grada. Sasvim je realno na NBGD ako voziš van špiceva (i ne voziš 159 nego Stilo, a Punto zeldi još litar manje).

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro sa Bravom, dopingovanim merio cep cep, 100km, svako jutro ustanicka do dorcola, povratak u 17h po najjacem spicu kud god krenuo...

Trosi do 7l, dva puta sam merio od cepa do 100km, jednom je bilo 6.6, bar po mbg pistolju, drugi put je bilo 7.02l. :)

E sad, uglavnom vozim lagano, ujutru pogotovu jer je guzva, ali skoro svako vece u povratku navucem do 3000rpm da se ne ulenji...

Mislim da je 7l za jtd optimalna gradska potrosnja, mada je realnija negde oko 8l. Mjet ume i do 9l da posrce, ali je i fabricki jaci od starijih jtd agregata.

Uglavnom, jtd od 7 do 8l, mjet od 7 do 9l.

Sve ostalo je kao sa potrosnjom ulja, laganje samog sebe. :)

Ja to resavam dotakanjem po 3 do 4000 din, kada spustim koji litar ispod pola rezervoara, najmanje glava boli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si lepo rekao. Samo još probaj da meriš potršnju na više stotina kilometara... biće merodavnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu i to da probam ali nije mi bas merodavno iz prostog razloga.

Posao kuca imam 16km u oba pravca, to mi je 6 dana voznje. Za tih 6 dana mogu da se iskuliram i vozim manje vise normalno, bez previse stiskanja gasa.

Na 200km bih previse puta stiskao da bude merodavno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 200km bih previse puta stiskao da bude merodavno. :)

^^^^ Pa u tome i jeste fora!

Edited by Ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj jtd u punticu u najgorem spicu, ujutro niz ceo bulevar, tunel, Brankov most, Zemun kraj Cara Dusana, uvece nazad - do 8 litara

Na otvorenom, magistrala, voznja u ogranicenju ide i ispod 4,5. Magistrala kad gazim koliko mi uslovi dozvoljavaju (180km za 2 sata) 5.7l! JTD voli otvoren put.

U Beogradu mi trosi do 8, u Vrnjackoj Banji 7l, negde u Vojvodini bi to bilo i manje. Ali ja stvarno tesko mogu poverovati u potrosnju manju od 6l u Beogradu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kojih bre 7l po gradu...ja ne znam kako se to vozi auto od 1900 kubika i 115 konja da po gradu trosi ispod 7l i koji je grad u pitanju. Ne moze da se racuna grad od Krnjace do Karaburme ili od Koteza do Padinske skele, gradom se smatra centar i tu nema teorije sa prosecnom brzinom od 25kmh da trosi ispod 7l, a tek kada je spic!!! Dok sam ziveo u Kotezu, nikada preko 7l nije trosio bilo hladno bilo toplo, ali od kako sam se preselio u centar tuga od potrosnje.

stilo 1.9 jtd 100 konja.u gradu vrbasu znaci neka prosecna brzina oko 60 d0 70 km a nekad i 90 uglavnom ga vozim 4,5 brzinomn a i po novom sadu kad ga vozim 90 znaci ispod ga ne vozim :) tako da meni moj trosi toliko da ja znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pricam za Beograd, naravno da u manjim mestima nisu guzve kao u Beogradu, jer su se svi sjatili ovde :D U spicu od semafora do semafora, 3. brzina je retkost...prosecna brzina po bordu je od 22 do 27kmh, shodno tome potrosnja ne moze da bude niska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vama su prosečne brzine baš vesele :laughing:

Moj Stilo ne vidi grada pre 10 uveče i posle 4 ujutru tako da mi je prosečna brzina oko 45km/h, a i potrošnja opada kako brzina raste(zvučaće kontradiktorno,ali tako je :) ), ali se i dalje osećaju posledice zime bez obzira što su temperature prilično iznad nule. Trenutno je oko 5,6 u zadnjih 500km, ali gradske vožnje video nije i mislim da nigde nije ni vožen duže u prve 2 brzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvuči, ali nije kontradiktorno..kreni-stani vožnja, koja najviše troši, ujedno i smanjuje prosečnu brzinu. On u prosečnu brzinu računa i stajanje na semaforu..

Kod mene se vrti na oko 30km/h, potrošnja je stalno u tim uslovima vožnje oko 6,5l

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kolika je normalna potrosnja, za dizela 1.9jtd, neki prosek, po vama iskusnima?

Evo ja sam i ranije postavljao ukupni prosek za zadnjih 50 000 km:

Evo jednog preseka za moj 3v stock JTD od 115 KS:

- 51 714 km

- 3348,6 l

- 6,48 l/100km

Ovo sam belezio elektronski, imam i od ranije u rokovniku, mrzi me da sabiram posto je otprilike isti prosek u pitanju.

Pretezno BG lokal, ali se auto redovno produvava magistralom (omiljeni deo) ili autoputem, moja procena oko 30-40% ukupne kilometraze.

Xsara 2.0 HDI 90 KS srce prosecno oko pola kila manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.9mjet u gradu ispod 7 pa i 7.5 nema sanse, bio taj grad Beograd, Novi Sad, Sabac, i koliko god laka noga da je... cim je kreni stani dize mnogo potrosnju. Na otvorenom na duzem putu moze i ispod 5, ali u gradu ispod 7 nikako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...