Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

jedno pitanje samo ne vezano za gorivo ako neko zna da mi odgovori sta znaci kad pise na bordu slow plugs sta mu ga to plugs dodje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dzoni da nije mozda glow plugs?

Share this post


Link to post
Share on other sites

glow_plug.jpg

Internet je čudo. Na ovom forumu ima gomila iskustava na tu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je problem sa grejacima. kolko sam citao o tome, imas na forumu pa potrazi temu gde je to objasnjeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.9mjet u gradu ispod 7 pa i 7.5 nema sanse, bio taj grad Beograd, Novi Sad, Sabac, i koliko god laka noga da je... cim je kreni stani dize mnogo potrosnju. Na otvorenom na duzem putu moze i ispod 5, ali u gradu ispod 7 nikako...

u gradu od 7,5 do 9

U potpunosti se slažem se sa navedenim. Punto 1.9 JTD mi je trošio oko litru manje. Na mjet-u se više osjeti kvalitet goriva koji u zavisnosti gdje sipam spušta potrošnju oko pola litre na 100 km, u istim uslovima vožnje.

Edited by Apolon

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he, obe vozim ja, ali svi se sluze, sad je jedna Croma kod autolimara i farbara a druga je radjena pre 3 god, i obe su ko nove :) Slikacu kad ova nova stigne. :))) Vozim Cromu od 96' godine, i kad sednem u neki slabiji auto odmah se iznerviram, jebes ti auto bez 2000cm^3 i 150konja :). Obe idu do 200, mozda i vise nisam u zadnje vreme toliko vozio, mada je jedna Croma 96 kad sam je kupio isla 240kmh, tacno kolko je gravirana :))), e da obe Crome su 88'god. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, premerio sam, 30L sipano, predjeno 470km, mozda bi moglo jos malo vise, ali je vozeno po gradu van grada, preko Topole, bez mnogo razvlacenje, nekad pun gas, nekada laganeze...

30 / 470 = 0.0638 iliti prosecna potrosnja 6.38L.

Valjda je ovo realno za ovu kolicinu goriva i predjenu kilometrazu.

Ja - prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je 6.38l x 152din/l = 970 din na 100 km

Metan je keva, drugu alfa 156 sw 1.8 T.Spark troši u proseku 400-450 din na 100km, a ogroman auto. Sve više ljudi ide na tu opciju jasno je zašto...jedina mana ide kao mrtav konj :)

P.S. I meni auto troši negde izmedju 800 i 900 din/ 100km kombinovane vožnje, zavisno od cene plina koja je leti znatno manja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, definitivno, ortak ima lagunu 2.0 sa metanom, smesno trosi, zaista, ali sto kaze Dellas, imam utisak da bi na plin bolje isla. :)

Meni je ovo sasvim prihvatljivo, lepo se navozah sa JTD-om, jos malo cacnutim, pa ne zeza kada zatreba snage. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metan je keva, drugu alfa 156 sw 1.8 T.Spark troši u proseku 400-450 din na 100km, a ogroman auto. Sve više ljudi ide na tu opciju jasno je zašto...jedina mana ide kao mrtav konj :)

Neka hvala radje cu da dajem po 800 din za 100km, a da znam da nece da me proda auto u nekim situacijama, i da necu da se nerviram sto me jugo sluzbeni pretice

Meni je ovo sasvim prihvatljivo, lepo se navozah sa JTD-om, jos malo cacnutim, pa ne zeza kada zatreba snage. :smoke:

A za kolko para si ga cacnuo brzi?

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metan je keva, drugu alfa 156 sw 1.8 T.Spark troši u proseku 400-450 din na 100km, a ogroman auto. Sve više ljudi ide na tu opciju jasno je zašto...jedina mana ide kao mrtav konj :)

Neka hvala radje cu da dajem po 800 din za 100km, a da znam da nece da me proda auto u nekim situacijama, i da necu da se nerviram sto me jugo sluzbeni pretice

Slažem se i ja već vozim na tng zbog toga, snage ima duplo više nego što bi imao na metanu, a boca je mala pa ni masa nije mnogo povećana. Ali postoje ljudi kojima je ušteda primarna pa ih razumem.

P.S. Kad će neko ponovno potezanje sa tim čačnutim? :harhar:

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi na metan su usporeniji zbog preteške boce ili više boca. Multipla je teža oko 170 kg u odnosu na benzinsku varijantu. Dok Zafira prve generacije skoro 200 kg.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozis na metan, i jos natrpas 5 prosecnih ljudi u auto, to je 500+ kg. a i slabiji je metan od plina po snazi, tako sam bar cuo . Rece mi covek koji taksira multiplom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u snazi izmedju plina i metana je daleko veća nego između benzina i plina. A benzin - metan, neuporedivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metan je keva, drugu alfa 156 sw 1.8 T.Spark troši u proseku 400-450 din na 100km, a ogroman auto. Sve više ljudi ide na tu opciju jasno je zašto...jedina mana ide kao mrtav konj :)

Neka hvala radje cu da dajem po 800 din za 100km, a da znam da nece da me proda auto u nekim situacijama, i da necu da se nerviram sto me jugo sluzbeni pretice

P.S. Kad će neko ponovno potezanje sa tim čačnutim? :harhar:

Napravicemo nesto, mali servis da odradim i da stavim letnje, pa cemo da ih produvamo malo, zasad je nereseno. :)

No, ide tica jos bolje nego onda, cackalo se dodatno. :)

@miske

Pare - ako bih racunao sve, nem pojma. Mapiranje, nije skupo. ;)

Sent from my LG-P760

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ako, samo čačkaj nije nikad dovoljno ;)

I meni sleduje neko čačkanje po njemu nego su neka neplanirana ulaganja to malo odložila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki znaju da nemam ovaj auto dugo pa tako ni potrosnje koje sam zabelezio nisu 100 % tacne, ali kao preliminarne ce posluziti. Lancia lybra 1.9 jtd 110ks.

prvo sto sam zakljucio je da mu bord nije bas najprecizniji

DSC_0389.jpg

ovo je zadnja voznja, 80 km u gradu i nekih 20-ak van. bord pokazuje 7,6 a ja sam potrosio 8,5. Mereno sistemom paljenje rezerve - paljenje rezerve. OK na 100 km nije bas merodavno ali eto...

prethodno merenje je iznelo 8,7 l na 100 km ciste gradske voznje, ali ne po bordu nego ponovo po kazaljci. prosek je bio 24 km/h, uzorak 300 km - nisam slikao.

ovo je najmanja za sada zabelezena potrosnja po bordu:

DSC_0369.jpg

inace, na 120 km/h u petoj pokazuje 5l, 5.1, 4.9, uglavnom drzi 5.

na 90 cini mi se 4,2.

pri svakom paljenju auta bord pokazuje 10l/100km, pa onda krene da pada

u svakom slucaju, fabricki deklarisana gradska iznosi 8.4, otvorena 4.8

Obzirom da mi je ovo prvi turbo dizelas i prvi bord kompjuter, jos uvek hvatam fore, i nadam se da mogu da dobijem tu fabricku potrosnju, videcemo.

librasi kakva su vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas i sam da su ti te metode em nepouzdane, em na malom uzorku kilometraze... Sto se tice JTD generalno, itekako mogu da se postignu priblizno deklarisane fabricke vrednosti... Evo npr. skoro sam pisao o prosecnoj potrosnji (doduse na JTD Stilu) za zadnjih 50 000 km: http://www.fiat-lanc...240#entry870655

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, OK, podrazumeva se da je na vecem uzorku preciznije, nema logike da bi bilo drugacije. ali ja iz tvojih zakljucaka samo vidim da si ti na XXXXX kilometara potrosio XXXX litara ali pazi sad PRETEZNO BG lokal. Ovo pretezno je jako skakljivo. Otkud znas na 50.000 km koliko si isao van grada (isom ako nisi zapisivao tacnu kilometrazu u trenutku kad napustis lokal pa je ponovo zapises kada se ukljucis, ali i tu gubis evidenciju o litrima).

E kad bi znali kako se u Nisu vozi sporo jaoooo, sve retard do retarda, na mestu gde je ogranicenje 50, 3 trake, trojica se razvukli u sve 3 trake i voze 40, gde bi ja inace vozio 60 recimo, i ne mozes da ih preteknes nikako, tu ne vredi ni sirena, ni nerviranje. A o kruznim tokovima da ne govorim, posto mesecno niche po jedan novi kruzni u Nisu, sto je po meni fantasticno i dosta ubrzava saobracaj ali retard vozaca ima sve vise, garantujem da bi mogao za litar da smanjim potrosnju samo kad bi ljudi bili pismeniji malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, razumi ih, oni možda voze na gas pa im se može :)

Ivanova višegodišnja potrošnja se poklapa sa mojom polugodišnjom, pretežno NS uz česti izlazak na otvoren put..potrošnja se stalno vrti na oko 6,5l. Znači očekuj i ti taj prosek, i to ti je jedino merodavno jer te vožnja toliko košta.. Šta ti znači ako znaš da na otvorenom troši 2,5 litre,ako ne voziš stalno na otvorenom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...