Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Meni je potrosnja benzina 11-12 l po gradu, skoro izmereno.

na otvorenom 7-8l . prosek 9, 10l

A plina je 12-13 grad

Otvoren put 8.

prosek 10-10.5

Moze to sve da se spusti jos dole, ali to je u mom rezimu voznje, ne kilavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to je samo sheet za potrosnju goriva! Ima jos za odrzavanje, troskove pranja i opste higijene, da bi sve kulminiralo u poslednjem sa ukupnim troskovima po predjenom km :smoke:

E, tu se smrznem kad pogledam cifru! :pc:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 250km auto-puta,550km magistralnih puteva (Bgd-Kragujevac-Bgd; Bgd-Kosjerić-Bgd), i oko 310km po Bgd-u.Ukupno 1109km,pros. brzina 40.2km/h, ukupno 27.2 sata rada motora,pros. potrošnja 24.1km/lit., što će reći 4,15 lit/100. Potrošnja se slaže sa sipanjem po sistemu "od čepe do čepa". Još jedan dokaz da remapiran auto troši manje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene izgleda zajebali na pumpi! 5000Din!

ispada 7l na 100!

nesto tu ne stima!

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Nisu te zajebali, nego je ovo realnost, ali svi prepisuju sa borda i kompjutera raznih. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kazem bord, mislim lazu sami sebe :lol:

Ako nikad ne trosi preko 6L po gradu, laze cep. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nebitno koliko trosi, bitno je da mi je digao za ceo litar potrosnju, ili potkradaju na pumpi.

i kazem opet 7-8000 mi je potrosnj 5,5-6l tj od maja meseca do pre 2 nedelje, i sad odjednom 7. Uvek merim sa obe metode, i cep cep i bord i vise puta sam i napisao da mi se podaci razlikuju za 0,1-0,3litra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni po bordu, ni po čepu... Meni je svaki auto trošio približno onoliko koliko sam i sipao :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kazem bord, mislim lazu sami sebe :lol:

Ako nikad ne trosi preko 6L po gradu, laze cep. :D

Ne vidim ni jedan razlog zašto bi neko lagao i druge i sebe! Svako sam sebi sipa gorivo,niko drugi neće (provereno). Bord ne bi smeo da laže podatke potrošnje,osim u neka 2-3 slučaja,gde je opet ljudski faktor krivac. Na savremenim common-rail motorima,radom motora upravlja računar, a podatke dobija od mnogobrojnih senzora,a ima ih prosečno 25-30. Nabrojaću samo neke: senzor brzine, broja obrtaja radilice, bregaste, protoka vazduha, apsolutnog pritiska vazduha, položaja gasa, pritiska i protoka pumpe visokog pritiska, nivoa goriva i td. Ako sve na vozilu radi normalno,potrošnja po bordu sme da odstupa 2-3 %,što je zanemarljivo. Ako bord laže,tu nešto ne radi kako treba! Gorivo slabijeg kvaliteta može da utiče na netačne podatke (u većini slučajeva je to razlog), točkovi različite visine,širine i napumpanosti,prljav filter vazduha i malo šta drugo. Konkretno kod mene ima razlike u potrošnji,u zavisnosti od toga da li je zimski set (fabrički) ili letnji set točkova (alu,veće i šire gume). Gorivo sipam isključivo na "mol-u",zeznuo sam se par puta (ranije),u toku nekoliko godina. Potrošnja mi se slaže sa bordom, i kad sipam čep-čep!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi vam postavio par pitanja sto se stila i potrosnje tice.zanima me da li je njemu rezervoar 65 litara kao sto sam cuo ? i ako moze neko da mi kaze raspodelu crtica tj kolko je litara nje ja sam racuno pa da vidim dal se poklapa.i zanima me ako neko zna sta mu znaci u meniju ono kad pise ci 1/100? hvala u napred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopuni avatar sa podatkom koji je motor u pitanju.

Nevezano za to, svaki Stilo ima zapreminu rezervoara od 58 litara.

Raspodelu crtica onda mozes i sam da izracunas, mada to uzmi cisto opisno dok ne proveris kod sebe. Rezerva bi trebalo da se pali na 9 litara (za ovih 6 godina nisam imao priliku da proverim, ne dozvoljavam mu da srce sa danceta :) ).

Ci predstavlja Instant Consumption (iliti trenutnu potrosnju). O tome ce ti detaljno napisati kolega Igor, koji je najkompetentniji na forumu za Stilov board :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9 jt hvala. :) a sad sam nesto i p[rocito i tako naso knjigu o njemu.nije mi bitno kolko trosi jer znam u gram kolko trosi nego me zanimalo kolki rezervoar ima a kompijuter gledam al nema veze sa potrosnjom pokazuje da mi trosi oko 8 a meni guta 5. :)

e druze i jo sjedno pitanje sto se temperature tice.kako tebi drzi temperaturu ? meni na prvu nekam mozda drugu i ni gore ni dole po voznji u ravnim predelima ? a uz brdo digne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ci predstavlja Instant Consumption (iliti trenutnu potrosnju). O tome ce ti detaljno napisati kolega Igor, koji je najkompetentniji na forumu za Stilov board :) .

Štaviše imam sad i jedan u sobi koji gledam dok ne vozim :laughing:

@dzonii ja bih pre poverovao da je tačno 8 nego 5 :) Hoće bord malo da slaže, ali ne toliko koliko ljudi misle. Meni se na 1700km gađao sa čep-ćep sipanjem u 0,1 litar. Tačnije ispalo je 5,4l ali dosta lagane vožnje po autoputu i ispod ograničenja zbog kiše i malo vožnje po lokalu 90km/h.

Ako ti laže baš za 3l znači da je nešto pokvareno, mada opet kažem da teško 5l prosek može da se ostvari. Ja imam nekad i 4,9l, ali bez ulaska u grad i sa ukočenom nogom, a čim vidi semafor skaće preko 5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igi, nadam se da se ne ljutis, zezamo se malo ;) .

1.9 jt hvala. %29.gif

e druze i jo sjedno pitanje sto se temperature tice.kako tebi drzi temperaturu ? meni na prvu nekam mozda drugu i ni gore ni dole po voznji u ravnim predelima ? a uz brdo digne.

Nema na cemu. A za drugo pitanje, kada se zagreje (meni zimi oko 7-8km voznje) mora da drzi zakucanu na pola. Da ne off-ujemo ovde, imas temu od 62 strane o tome, popularnu u forumasa pogotovo sad u zimskom periodu kad zagusti :) : http://www.fiat-lanc...showtopic=28305

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuu. :D pa tvoj guta bas.ja sam merio po kilkometrazi a na otvorenom kad ga vozim 4.2 mi je potrosnja to sam uspeo da spustim najmanje na bordu a i po skazaljci sam video..al uglavnom ja Mislim da bi trebo oko 4.5 na otvoreno a oko 6 u gradu ja ga i u gradu jbg vozim oko 90 prosek :D a i reci mi pise mi slow plugs a plug sta mu ga to doje kao utikac neki na srpskom ili kako ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...