Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Kad vidim ove brojeve manje sam nezadovoljan sa potrosnjom Geely-ja :D Mada ocekivao sam manje nekako, ne znam ni sam zasto.

 

Sto kaze kolega da se zapljunem kad vec pisem. Trece sipanje je cep pokazao 7.4l.  Board je na 7.1 tako da se polako primicu.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, igor0511 said:

 Mada ocekivao sam manje nekako, ne znam ni sam zasto.

Pa ver zato što si kupio hibrid, blagi hibrid šta već

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, knezevic76 said:

Skoro pa identični podaci :)
 

Baš... kad sam video tvoj post nešto mi u glavi da su i meni tako neke cifre, kad ono malte ne iste :)

Manje više ovo je sve gradska vožnja, u ne ''stani-kreni'' uslovima, ipak sam ja u manjem gradu, na posao vozim 7km van grada... ima jedan odlazak za Bg

Evo ga i Trip B, ipak nešto kraća relacija nego tvoja :)

 

 

IMG_20240228_111557.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kad vidim ove brojeve manje sam nezadovoljan sa potrosnjom Geely-ja  Mada ocekivao sam manje nekako, ne znam ni sam zasto.
 
Sto kaze kolega da se zapljunem kad vec pisem. Trece sipanje je cep pokazao 7.4l.  Board je na 7.1 tako da se polako primicu.
Ne znam kako bi mogao manje da trosi, veliki je a ima buvu ispod haube i to na benzin i to po malo pomoci od struje. Stvarno trebas biti zadovoljan

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/28/2024 at 12:49 PM, igor0511 said:

Kad vidim ove brojeve manje sam nezadovoljan sa potrosnjom Geely-ja :D Mada ocekivao sam manje nekako, ne znam ni sam zasto.

 

Sto kaze kolega da se zapljunem kad vec pisem. Trece sipanje je cep pokazao 7.4l.  Board je na 7.1 tako da se polako primicu.

Ako je to mešoviti ciklus, smešna je to potrošnja za takvo vozilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazovi mesoviti, ali pravu guzvu nije video, tako da racunam da ce jos malo da se popne potrosnja.

 

Ono sto me zbunjuje je sto na otvorenom i mesovito isto trosi. Treba valjda jedno da pade ili drugo da poraste :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i kum kaze za njegov Glk dizel, grad i auto put ista potrosnja

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako nekako je to kod većine nehibrida, gradska i auto put je dosta slična potrošnja. Kod hibrida su gradska i autoput dva ekstrema, najmanja i najveća potrošnja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Moze biti zbog iskustva sa dizelima sto sam navikao na drugacije, ali autoput i grad su za TDI bili ogromna razlika.

Bas gledam jutros, zapao u guzvu, bilo stani kreni dobrih pola puta i prosek 7.5l uz to sto je terao ugasen dosta kada ima nizbrdicu / zalet sto je realno vrh rezultat. Na istim rutama TDI je pokazivao 6-6.5l ili mozda i vise. 

Ali recimo povrtak bez guzve uz malo autoputa TDI bi imao 4.5-5l max potrosnju i na Geely-ju bude 7.1-7.2. To me bas zbunjuje :D 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi u obzir da je 4x4,visi i tezi.

Recimo f10 i x3 f25,0.5-1l manja potrosnja na f10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nema veze sa time sto je motor nov, nerazradjen? Mozda prvih hiljadu, dve km trosi isto kako gog ga vozio :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad verovatno minimalno trosi pivo, vino posle ce to porasti :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, igor0511 said:

Moze biti zbog iskustva sa dizelima sto sam navikao na drugacije, ali autoput i grad su za TDI bili ogromna razlika.

Bas gledam jutros, zapao u guzvu, bilo stani kreni dobrih pola puta i prosek 7.5l uz to sto je terao ugasen dosta kada ima nizbrdicu / zalet sto je realno vrh rezultat. Na istim rutama TDI je pokazivao 6-6.5l ili mozda i vise. 

Ali recimo povrtak bez guzve uz malo autoputa TDI bi imao 4.5-5l max potrosnju i na Geely-ju bude 7.1-7.2. To me bas zbunjuje :D 

Ako te zbog potrosnje interesuje dobar dizel, auto iz kuće što bi se reklo javi se u PM. :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, igor0511 said:

Moze biti zbog iskustva sa dizelima sto sam navikao na drugacije, ali autoput i grad su za TDI bili ogromna razlika.

Bas gledam jutros, zapao u guzvu, bilo stani kreni dobrih pola puta i prosek 7.5l uz to sto je terao ugasen dosta kada ima nizbrdicu / zalet sto je realno vrh rezultat. Na istim rutama TDI je pokazivao 6-6.5l ili mozda i vise. 

Ali recimo povrtak bez guzve uz malo autoputa TDI bi imao 4.5-5l max potrosnju i na Geely-ju bude 7.1-7.2. To me bas zbunjuje :D 

 

Pa, uvek ima ta razlika uzbrdo / nizbrdo :) 

Nemam pojma koliko sam puta išao CRV-om do Avale (oko 25 km od "Arene" do "hotela" Avala i oko 400 metara visinske razlike ) i nazad. I zavisno kako vozim do tamo uvek bude prosek 8-9 (ako idem baš na vrh), a nazad bude 4-5.  Razlika bude oko 4 litra uz sličan ritam. "U zbiru", na kraju je skoro uvek 6,5-7.

Slično je i kada idem do FG ( opet oko +420 mnv ) i nazad. Mada do tamo imam 75-85 km (zavisno kojim putem idem i gde se parkiram na FG), čak i na toj distanci je razlika potrošnje barem oko 1 litar, ako je uz sličan ritam vožnje.

Prosto, visinska razlika čini svoje, osim kada su baš veoma velike distance (par stotina km), kada ima dovoljno vremena da se ispegla ta razlika uzbrdica i nizbrdica.

 

A mada CRV-a generalno veoma retko vozim po gradu (čak se i ne osećam prijatno sa njim po gradu), prošli vikend, kad se uveče vratih sa njim kući i htedoh da ga ubrzo odvezem u garažu, sin me zamoli da njega najpre odvezem do Dorćola, do Luke (nije hteo da on ide Jazz-om). Veče, nema gužve u saobraćaju, topao motor na startu vožnje ... Od N.BG do Luke i nazad. Lagano, bez agresije, bez gužve ... Prosek potrošnje CRV-a je na kraju bio 6,5 litara, mada WLTP kaže da bi u "niskom režimu" trebalo oko 3 litra više od toga ( tj. oko 9,5). I mada on u "niskom režimu", kada je neka gužva, zna da troši i 3 litra više od onoga što WLTP kaže.  :) U toj gradskoj vožnji se nikada ne zna kakvi će ti biti uslovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strana 337 ove teme, iz 2018. :stuart::

On 8/7/2018 at 4:03 PM, Ivan said:

Bravo Sport 1.4 MultiAir Turbo (verzija od 140 KS), detaljno testiran do mora i nazad. Zbog problema sa losim vremenom u Grckoj u julu, opet smo se odlucili za prelepu Dalmaciju.

FPT-ov C635 sestobrzinac je vrlo lepo uparen sa motorom, ako nekoga detaljnije zanima, odnos brzina/obrtaji/potrosnja u 6. stepenu, na tempomatu su okvirno:

 

- 80 km/h - 1800 rpm - 4.7 l

- 100 km/h - 2100 rpm - 5.2 l

- 120 km/h - 2500 rpm - 5.8 l

- 130 km/h - 2700 rpm - 6.3 l

- 140 km/h - 3000 rpm - 7 l

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je poslednje sipanje 7.3l prosek. NIsam i dalje odusevljen, ali smanjuje se :)

Na ovim rutama po kojima je vozen bih bio presrecan sa 6.5l, ali ajd' da se nadam da ce jos da se razradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve ovo novo i downsized, sa 7 l kombinovane je pesma.

Za tu klasu, teraj i uzivaj ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je poslednje sipanje 7.3l prosek. NIsam i dalje odusevljen, ali smanjuje se
Na ovim rutama po kojima je vozen bih bio presrecan sa 6.5l, ali ajd' da se nadam da ce jos da se razradi
Pa sigurno da hoce ali sta ti znaci tih 0.5l?

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Apsolutno nista :lol: opet cu voziti jednako. 

Vise zbog ocekivanja da mogu da kazem da sam sa svim prezadovoljan

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
1.4 MA, 140 ks na AP pri konstantnih 3000 obrtaja u 6 brzini i 140km/h troši , po bordu, od 7-7.5l.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk


Kao 3.0 4x4 sa 275 gumama tezi makar pola tone.

Jeste da 3.0 radi na skoro duplo manje obrtaja, ali opet je i snazniji skoro duplo.

Eto sta su nam ekolozi sa downsizingom uradili.

Najgori trend autoindustrije, gori i od nalepljenih touchscreen tableta i laznih izduva. :(

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Juce isao do banje Zdrelo i  uvece nazad ,negde oko 280km presli,isao sam sa Alfom i potrosnja po bordu 6.1,potroseno oko 3000 dinara goriva,na auto putu do 130 na sat,posle na magistrali do 100,

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...