Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Ja sam porucivao zamenske gumice za brisace za Brava za soferku sa Alija... Odlicne su. Imaju one 'zakacke' u samoj gumi i traju mi solidno, tipa 8m sad. Samo da mi neko ne pokrivi nosac na brisacu koji se savija, e to je muka ustelovati opet da lepo brise... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, ISV_01 said:

Ja sam porucivao zamenske gumice za brisace za Brava za soferku sa Alija

Ti kupio za Bravo nesto sa Alija ???

'Aj ne zaje*avaj narod ovde...

 

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj nesto, ceo auto poslali :D

Zato mu i VIN pocinje sa CHA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis CHN :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOGA brisači po meni odlični, uzeo ih za Zastavu 10 pre 2 godine.

Sticajem okolnosti morao sam da zamenim vozačev i stavio Valeo, ali je evo posle godinu dana počeo da posustaje, dok se DOGA na

suvozačevoj strani i posle dve godine dobro drži. Jesu skuplji, ali su dobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original Renault ( pisalo na metlicama, ne znam ko je proizvođač) posustali u 8. godini...Naruceni Bosch AeroTwin sa originalnim kacenjem, za sada mi se cine odlicno. Videcemo na zimu...

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma top su to brisaci, nemas sta da se brines, vrede svaku paru. Imao sam ih i na Bravu i na DS5.

Jedino sto sada imam dodatno veselje, da je vozacki brisac dugacak samo 75 cm ili 30'' :D (za razliku od cirkusa od zadnjeg brisaca sa 18 cm ili 7'':) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li znate nakon koliko vremena su metlice brisača neupotrebljive?

 

metlica.jpg

 

Iz Nemačkog autokluba (ADAC) su istraživanjem došli do podatka da su, bez obzira na intenzitet korišćenja brisača, metlice zrele za promenu nakon 24 meseca.

 

Sunčeva svetlost i atmosfera toliko menjaju materijal da on postaje tvrđi i gubi karakteristike. Odnosno, metlice više neće jednako dobro da čiste staklo kao kada su novije. Naravno, u jesenjim i zimskim mesecima potrošnja je još veća jer je više padavina pa dobro pogledajte da li metlice ispunjavaju svoju funkciju, da li uklanjaju vodu ili je samo razmazuju na staklu. Menjajte brisače ne vreme jer su oni važan sigurnosni deo opreme vašeg vozila. Pogotovo ako su stariji i ako primetite da više ne uklanjuju kišu kao ranije.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle nedelje stigao par Valeo Silencio brisaca za napred i onaj mali pozadi.
Jako lepo brise i stvarno su skoro necujni. Ne ostavlja nikakav trag.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da probamo, posto je dosta ljudi hvalilo njihove metlice kao best-buy... Nabudzih kolegi na OEM metalne metlice na Suzukiju SX4, zamenske Mitutoyo gumice.

Ako ima ikakve veze zbog duzine brisaca, izlazna verzija SX4 je u pitanju, sa Keyless i migavcima u retrovizorima - prednji brisaci su 65 cm i 35 cm.

Uzeh Mitutoyo gumice od 70 cm. Tako da za 450 kinti napakovasmo prednje brisace, plus je ostalo viska taman i za zadnji brisac koji se ofucao. Tj. za smesne pare osvezeno sve u kompletu.

 

IMG_20240122_103632_resized_20240122_114752326.thumb.jpg.fdf2471bbdffb97d6acaf49060ad77ea.jpg

 

Pa pratimo kako ce se ponasati, na prvu ovako novi, oko 0C i u idealnim uslovima stvarno brisu bez zamerke i ne ostavljaju nikakve tragove.

Ono sto mi je upalo u oko je da su sa malo manje "mesa" u osnovi, u odnosu na originalne Suzukijeve gumice. Ali je sve lepo montirano izmedju dve metalne sipke i kroz vodjice metlice, evo poredjenja samo zamenskih i OEM gumica:

 

IMG_20240122_104003_resized_20240122_114752622.thumb.jpg.8318ff7273dc3927f3af08e7061b1d49.jpg IMG_20240122_103850_resized_20240122_114752540.thumb.jpg.b568b575998163750a1be52721d2ede3.jpg

 

Uzeh za probu kod coveka na Kosi, par od 60 cm je 400 din, a par od 70 cm 450 din:

 

Untitled9.thumb.png.0980b98d2b6ddd51b09b7c49e4ac75e6.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba uzeti u obzir cenu suzukijevih brisaca, i cenu mitutoyo, da teraju 1 god pa dobro. A meni su terale i duze.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad rece kapice, kolegi sa Tiguana poskidali kapice ventila. Kaze "imam ja jos jedno 80 komada sa Alija, nego me mrzi da zavrcem ako ce opet da odvrcu..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj nek da meni neke kapice..zeni sa skode kaeoq poskidali sve lepe Skodine ja joj naso jedva neke slicne i stavio al adzaha kaze niau to moje nadji mi ko sto sto su bile...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ubih trazeci hybrid metlice. Neko je pokusao prosle Goodyear hybrid metlice da mi skine i polomio ih. Njih je bilo u Uradi sam, sad nema. Sto je najgore, nema ni Michelin ni bilo sta drugo, bar sto trazim u okolnim radnjama (BeoCar, Auto Delta, neka lokalna radnja sa autodelovima u Enjubu 45 itd).

Videcu u petak da skoknem do Kit komerca kod Arene, neverovatno da ih nema nigde na stanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio kopiju bosch aerotwin zadnje za opetpomenuti zanin auto i evo druga zima lepo brisu..kazem kopiju posto drug radi u Bosch Srbija i kaze sve sto je obde je kinez tek kod Hrvata su originali..

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam letos uzeo auto koji je dosao iz Svajcarske sa Boschovim metlicama, bukvalno se ne cuju, a brisu perfektno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...