Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Iskustva sa brisačima za automobile

Recommended Posts

Bosch sto proizvodi kod nas, 99% tog proizvoda ide u izvoz.

A ono sto je u prodaji kod nas je 99% kinesko smece. 

 

Na Bravu vozim OE metlice, jer za malo jacu cenu nego sto je Bosch imam metlice koje rade vrhunski.

Jos da vidim sta cu za zadnju... koju god da uzmem traje 5-6 meseci i pocne mrljati. OE za pozadi je preskupa.

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pozadi menjao gumu samo i nisam oduševljen. Kupio neki na brzinu tu u kraju Nisam imao Mitoyo one sa KP, koje sam ranije uzimao,a pokazale su se skroz ok.
Napred su mi Valeo, koštale koliko i Bosch, za sad su skroz ok.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, MiloshBg said:

Bosch u Srbiji je smece. 

Znas sta je tuzno, bosch u srbiji pravi prvu ugradnju brisaca za vecinu evropskih fabrika, 100% izvor, nista za domace trziste, a kod nas se prodaje aftermarket bosch iz turske uglavnom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je tuzno i cudno da ni jedna od ovih vecih prodavnica nema te originale. Zar je moguce da niko nije probao da ode u fabriku, sklopi neki ugovor, nisu to velike kolicine da ne bi mogli da ih isporucuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto nisu samo brisaci. Ja uzeo bojler nesto malo pre NG, pokazivac temperature vode u bojleru ne prelazi pola. Zovem ovlasceni kazu tako treba, zovem Bosch direktno kazu tako treba. Pa kako treba je**m mu misa, kako drugima pokazuje normalno temperaturu, ko jos stavlja merac koji nije u mernom opsegu. Kao moze  da pokazuje ako doplatite za digitalni merac, ovako ce na leto da pokazuje kako treba. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuti, ja kupio bojler on greje tri minute pa iskljuci minut dva pa opet. Menjao termostat, povecavao na maksimum, jos nema to podesavanje napolju nego mora da skine onaj poklopac, i ne vredi isto radi. Kazu tako treba zbog stednje energije. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si menjao, da se nije nakupilo kamenca u bojleru? Tada obicno tako radi, uz sistanje pri zagrevanju koje moze da se cuje.

Ako je nov, onda sigurno nije to nego je u pitanju neki stedljivko :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tako radi od kad je kupljen, vec sam se navikao, u pocetku me nerviralo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termorad se dobro pokazao, bar kod nas.
Klasican, termostat polozaj 1.2.3 greje kada mu mi kazemo i ne pravi probleme.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i ovo je Termorad, kupljen pre pet, sest godina. Objasnjenje koje sam dobio posle menjanja termostata je da su takvi novi termostati, kao stedljivi, sto mi nema neku logiku, ja grejem vodu sad dali za sat ili sat i po isto potrosim struje :) Pls sto sam na starom, mislim da je bio Gorenje, umeo sam da promenim grejac, ocistim ga. Na ovom ima nekih zica vise, drugaciji prikljuci za grejac tako da sam zvao majstora, mislim da je naplatio desetak, petnest evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U novembru sam pazario Denso prednje i SWF zadnji brisač i mogu reći da za sada vrede svaki dinar. Nema struganja niti preskakanja :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počela se habati guma na levom brisaču pa sam polako krenuo u potragu.

Cena je 2.860,00 RSD za par za dužinu od 725mm.

 

Da li su ove “Bosch” metlice ok?

48817643-7AC4-40B8-874B-188CEBADB4CD.thumb.jpeg.e7e7eac3308408a9148b61ab4aa8a2dc.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, IDzO said:

Počela se habati guma na levom brisaču pa sam polako krenuo u potragu.

Cena je 2.860,00 RSD za par za dužinu od 725mm.

 

Da li su ove “Bosch” metlice ok?

48817643-7AC4-40B8-874B-188CEBADB4CD.thumb.jpeg.e7e7eac3308408a9148b61ab4aa8a2dc.jpeg

po meni ne.. uzeo sam ih letos, vec su za bacanje, zadnja metlica bosch isto.. sve djuture kupljeno u autometal-u u uciteljskom naselju.

 

@Panda cng prvi put kad sam ih uzeo na ceraku terao sam ih skoro 2 godine dok nije nosac metlice otisao. letos sam uzeo iste metlice ali na buvljaku, bacio sam ih posle nedelju dana. kapiram da ima i do toga kako se skladiste, nisam pametan vise sta uzeti 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti do skladistenja a moze biti i kopija, kod nas je svasta moguce. 

Opet, lakse je baciti brisac od 200-300 dinara i uzeti druge nego kad se desi sa brendiranim metlicama od par hiljada. 

Ima par godina, uzmem bosch flat u gazeli, toliko su skripali i pored toga sto su dobro brisali, morao sam ih zameniti. 

Nedavno sam uzeo opet mititoyo i ono je neverovatno da su po 200-300 dinara, odusevljen sam a i ko god sedne u auto pita za metlice, rade a ne cuju se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ima li neko iskustva sa Meyle metlicama brisaca?

Verujem da je u pitanju Turska/Kina kao i sve ostalo, ali mozda valjaju... Trebam menjati zadnju na Bravcu a ne bih da mi pocne djipati posle mesec dana. 

Dvoumim se izmedju Valea za koji kazete da je ok i ovog Meyle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poruči za zadnji brisač one sa KP Mitutoyo, ili kako već, samo gumu i zameni, sigurno če raditi posao.
Ja sam pre skoro godinu dana stavio neku no name gumu pozadi i završava posao za sad, a bila džaba, ove sa KP su sigurno bolje i hvale ih

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam se i na tu varijantu, nego gledam, Meyle mi je 500 din, Valeo 700. Nije do para, nego me smara kad ukljucim zadnji brisac, cujem motor istog a kad jos cujem da i metlica drlja, najezim se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MiloshBg said:

metlicama brisaca?

Trebam menjati zadnju na Bravcu

Za zadnji nikad nisam menjao celu metlicu. Ostavim fabricku originalnu, a zamenim samo gumicu brisaca. Bas pisah da kod kolege pre neki dan na SX4 odradismo operaciju i na zadnjem brisacu:

On 1/22/2024 at 12:42 PM, Ivan said:

Uzeh Mitutoyo gumice od 70 cm. Napakovasmo prednje brisace, plus je ostalo viska taman i za zadnji brisac koji se ofucao. Tj. za smesne pare osvezeno sve u kompletu.

 

IMG_20240122_103632_resized_20240122_114752326.thumb.jpg.fdf2471bbdffb97d6acaf49060ad77ea.jpg

 

Imam slike napakovanog zadnjeg brisaca sa svog DS-a, ali me iskreno sramota da postavim :P .

Zna @knezevic76 :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njega je FOTO+VIDEO reportaza :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...