Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Pa ako ti je čudno i imaš nepoverenje, postoji garancija zar ne ?

Tako su i oni krajevi stabilizatora, termostat i dosta stvari originalni (Fiat kutija) a sa cenom sličnom ili čak nižom od tzv zamenskih delova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

igore ne diraj nista, vozio sam mb e220 cdi sa pravih 120.000km, 2007god, zattrese se i pri paljenju i pri gasenju.

to kad pustis gas pa trzne su donja dva, ali dok ne pocne bas da trza cak i lupi ne pipaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni diram svakako, a ova dva donja opet neću čačkati dok ne krenu da smetaju. Red bi bio da bar pola godine nemam ulaganja u kola osim servisa  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Fiat Stilo 1.9 mjet iz 2005.

Malo vibrira na leru kada je hladan, kada se ugreje nema problema na malom broju obrtaja. Nema problema kada se pritiska/pušta kvačilo i veoma sam zadovoljan kako auto vuče.

Do sada sam vozio samo benzince pa me malo nervira caktanje dok se ne zagreje. 

Ono što mi sve više smeta  su vibracije ili brujanje na većem broju obrataja. Preko 2000 počinje polako da se oseća od 2500-3000 je već izražen zvuk motora u kabini i vibracije. Imam utisak kao da se vrti na znatno većem broju obrataja.

Na poslu vozim pežoe (206, 307 i 406 svi dizeleši preko 300.000km) i imam utisak da mnogo mirnije rade na tim obrtajima.

 

Da li je to izraženo kod svih Stila sa ovim motorom ili kod mog auta postoje nekakvi problemi (zaprljane dizne, nosači motora, zamajac i sl) ?

 

PS: na dijagnostici ništa nije prijavljivao osim pre pola godine za EGR ventil (tada sam očistio i usisnu granu), i pre dve godine za pad napona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas strucnjak za bugarski, ali pretpostavljam da je samo zamenjan famozni nosac...?  ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se javim. Citao sam postove sa ovog foruma i puno su mi pomogli. Imam stila vec sestu godinu i zadnje 2 godine sam imao problema sa bukom i vibracijama,do te mere da sam se razmisljao da prodam auto koliko me je to nerviralo,majstori mozda je nosac,mozda ovo,mozda ono... niko konkretno nije znao. Danas sam radio veliki servis,pored njega promenio viljuske,i kupio donja dva nosaca i nosac ispod akumulatora... Sve to promenimo,upalim auto i radi kao sat,takoreci besumno,skoro kao benzinac... Pozdrav za celu ekipu sa foruma!  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se desava da vam je motor malo buciniji kada je napolju kisa ili veca vlaznost vazduha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se alternator nakvasi,pa zeza. Meni je,dok mi je bio neispravan alternator,motor radio kao traktor...

Edited by Marko BK

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini rad motora je malo drugaciji-izrazeniji kada pada kisa u odnosu na suvo vreme...donekle mi je to i logicno jer je smesa u motoru malo drugacija, zar ne? Ne govorim o nekoj velikoj promeni promeni u radu motora ali ipak se primeti ako se obrati paznja u datom trenutku.

 

@Marko BK  Nikada nisam imao problema sa alternatorom osim remenice koju sam zamenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hladniji vazduh kao i niža temperatura pa su tada gume u nosačima tvrđe i više prenose vibracije / zvuk na karoseriju.

Ali opet možda samo subjektivan osećaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mislim da je subjektivno, posto delim misljenje sa imenjakom.

Mada primecujem uglavnom zimi na niskim temperaturama i to dok se motor ne zagreje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz drugari,

 

imam problem sa prekomjernim vibracijama kompletnog automobila, sumnjam na nosac motora, pa me interesuje da li ste imali slicnih problema. Naime u leru i na nizim obrtajima sve sto ima u autu mi vibrira, od volana, mjenjaca, retrovizora pa i poklopca kod suvozaca. Takodjer, iznad poklopca imam i onaj dio gdje se nalazi CD Changer, tu je otisla desna zabica, pa me interesuje kako nju napraviti, jer kako motor prenosi vibracije, one se prenose i do tog poklopca, a poklopac jos dodatno olabavljen jos vise zuji. 

 

Volio bi da bukvalno dotegnem Stila da se cuje sto manje :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni nosac ispod akomulatora i resices problem,bar delimicno...inace,malo prelistaj,ima tema o nosacu koji je zadavao muke svima nama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, a sto se tice problema sa poklopcem gdje je CD Changer, mislim da se on moze izvaditi pa da popravim drzace...javim se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Takodjer, iznad poklopca imam i onaj dio gdje se nalazi CD Changer, tu je otisla desna zabica, pa me interesuje kako nju napraviti...

 

Nema trpanja svega što te zanima u jednu temu, nego...za ovaj konkretan problem već imamo posebnu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46184

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, novi sam, dok se snadjem  :)

Edited by Woodoo
samo polako, jedno od pravila je i da se ne citira upis iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je pominjao kataloski broj, sifru ili sta vec od problematicnog nosaca (ispod akumulatora) za fiat stilo 1.9 jtd. Inace u pitanju je modifikovani nosac (onaj sa vise "mesa"). Pa ako moze da napise koji je kataloski broj ili jos bolje da mi linkuje do stranice neke od prodavnica u kojoj se isti moze naruciti.

 

EDIT: Nasao sam pod ovim kataloskim brojem: 51711216

 

Jel to to ? Jos samo kad bih uspeo da nadjem gde moze da se naruci bas taj modifikovani...

Edited by m4rk0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo trazi nosac za stila benzinca...Verovatno trazis taj,ali ce ti onda trebati i duzi sraf...ali to nije nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...