Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

31 minutes ago, Darko_gr said:

Nadam se da se isplati zameniti ga novim?

  Benzincem :D ?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj 46745821  nije raspoloziv i u OE ga nema na stanju... sto TAJ iz TOG ovlascenog nije umeo da ti kaze... Toliko o strucnosti i ljudskosti ljudi koji rade tamo. 

Molim te, ako nije tajna, napisi koji si ovlasceni zvao. 

 

Inace, taj nosac imas u Wint-u u zameni, imaju ga u centralnom magacinu, Impergom oko 6000 din i Lemforder malo skuplji. Mislim da neces pogresiti koji god da odaberes. 

 

Impergom 29119 .

Lemf 3445601 .

nosac.PNG

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno je "bolje" smanjivao vibracije iskljucivo duplo manjom cenom :D . Sta god da si stavio umesto onog nesrecno resenog, otanjenog prvobitnog nosaca za 1.9 8v (do MY04), bilo bi bolje. Secam se da se za taj 1.8 nesto budzio i sraf, davno je bilo...

Imao sam Stilo tada vec nekoliko godina, zamenio nosac sa OEM nosacem za JTD... U nekom trenutku, kada se Stilo kod nas par godina kasnije masovno pojavio (tamo od 2010-2012) pocelo je i odrzavanje "a la ulozak termostata od Renoa 4 guranjem u crevo" (resenje od par stotina kinti, umesto zamene one fabricke stoglave azdaje :) od takodje 80 EUR tada). Tj. voznje auta sa 2 termostata od cega je jedan zaglavljen :D , voznje sa iskljucenim MAF senzorima, novogodisnjim dekoracijama na instrument tablama, itd... E u tom talasu nasih "fantasticnih" dosetki, nekako je isplivala i ta ideja sa jeftinim 1.8 nosacem.

 

Restyle nosac za JTD je bio vidno bolje uradjen od onog sa starta produkcije, daleko masivnija i robusnija guma... Bar iz mog iskustva, odlicno je radio posao.

E sad, da li su nesto menjali vremenom, da li je stavljana losija guma ili su mozda stajali negde godinama po magacinima pa se i oni stvrdnjavali...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milosbg

 

Zvao sam stojanov u ns. Kaze ukucao sam vas broj i ne dobijam nista pod tom sifrom. 

 

Mislis da ima lemforder u wintu? To je vrhunska marka ako se ne varam? U rangu oem delova? 

 

Ja sam za nosac 1.8 saznao ovde na forumu. Konkretno sam na autu imao onaj poboljsani za jtd, i posle stavljanja starog polovnog za 1.8, delimicno su se smanjile vibracije. Sad razmisljam da bi sa novim takvim nosacem bilo jos bolje. Mozda je i bacanje para ko zna :)

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da ces sa novim od 1.8 smanjiti vibracije jer zavisi od proizovdjaca, lemforder je odlican i verovatno najbolji na trzistu po tom pitanju ali opet pitanje dal ces ista postici...svojevremeno sam malo eksperimentisao sa koskama na jtd, probao nekoliko razliciih i na kraju opet vratio svoju polovnu OEM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemforder jeste OEM ( za neka vozila ) ali kad je vozilo novo/novije, tj recimo prvih 5 godina od izlaska tog modela na trziste. Nakon toga sve sto se tako brendira nije ni blizu kvaliteta kao sto je bilo. Kod lemfordera na prvom mestu placas Brend a onda kvalitet...

Impergom je takodje OEM za neka vozila kao sto to mogu biti i ostali "proizvodjaci" delova. 
Koji god da uzmes neces pogresiti. Da, ima WINT, rekao sam da ga ima jer sam proverio. 

 

PS. Zamisli da Lemforder ili neki drugi brend, Corteco recimo, proizvodi sve na jednom mestu, koliki bi ti pogoni bili...? Recimo 100% znam da Lemforder za neke pozicije/delove, pakuje Teknorot delove, sta bi ste rekli na to? Taj isti deo u Lemfu kosta recimo 3000din a u Teknorotu 500. Svi pakuju i prepakuju. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, MiloshBg said:

Da, ima WINT

Sta preporucujes od radnji za delove kod nas generalno (ako danas uopste ima nekog pravila)?

Pogotovo od kako je EuroAuto, nazalost, ispustio dusu? Dosta stvari i za sebe i za druge sam uzimao tamo, imali smo i lep forumski popust...

Ranije sam se takodje trudio da neke stvari uzmem iskljucivo kod ovlascenih, iz originala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini danas je sve manje vise isto.

Nekako gotivim WINT, imaju ozbiljan lager i prilicno dobru logistiku prevoza/razvoza.

Delmax ima zanimljiv lager za starija vozila, tj ove nase rkele, svasta se moze naci i dobri su sa cenama, izuzetni momci u radnji na Medaku, znaju posao bas bas. 

Intercars je mnogo ozbiljna prica takodje, ali nemaju MP ( ja se snalazim preko firme a i imam dosta drugara servisera pa preko njih zavrsavam svasta ) i jos to nije postavljeno i razradjeno kako treba. 

Szakal metal je ok i cini mi se da su malo olabivili sa cenama, ali ne znam imaju li MP, ja se dovijam kao i sa intercarsom na razne nacine. :D

Kit commerc ne volim iz privatnih razloga.. Bivsi su mi poslodavac i ne mogu reci nista lepo za njih. 

Ciak... Novi su, menjaju Euroauto na neki nacin, ali sam imao losu situaciju sa njima u smislu da sam u katalogu video jednu cenu, porucio telefonski a kad sam otisao u radnju naplatili po ozbiljno visoj ceni... a nisam imao alternativu. 

Gazela, za moje iskustvo imaju smece brendove, tipa comline i jos neke ne mogu se setiti, tako neke gluposti koje k...u ne valjaju. 

 

WINT i Delmax bi mi bili za preporuku, s tim da mogu preporuciti i Autoline za kojekakve koske jer takodje imaju dugogodisnju ekipu a sa tim i veoma iskusnu, ali sve se mora telefonski, a 21. vek je...

 

Sto se tice originala, polovinom godine-prethodnih godina su uvek bile rasprodaje lagera ( magacin u Volveri ) i svasta se moglo naci, ali je problem sto po ovlascenim servisima nema entuzijasta koji bi se bavili tim stvarima.

Izuzetno je zahtevno i time consuming u svakom smislu. Od fiata stigne excel fajl sa nekoliko hiljada sifara sa nekim kretenskim opisima i dok ne izvrtis sve te brojeve u Eper-u ti ne znas sta je u ponudi.

 

 

 

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wint je i ovde kod mene dobro sanbedeven kao i Delmax, kod njih mahom i uzimam ili preko dugara koji drzi servis pa kad mi on nesto radi preko njega i porucujem ali ne znam gde....Gazelu u nuzdi koristim ili. Euro Auto mi je bio ok radili mi tamo neki poznanici pa mi otvorili onaj kao majstorski popust 20 ili 25% i tamo mi bilo super sa tim popustom, uzimao sam i drugarima dosta itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/12/2023 at 2:48 PM, OMP said:

Ne mora da znaci da ces sa novim od 1.8 smanjiti vibracije jer zavisi od proizovdjaca, lemforder je odlican i verovatno najbolji na trzistu po tom pitanju ali opet pitanje dal ces ista postici...svojevremeno sam malo eksperimentisao sa koskama na jtd, probao nekoliko razliciih i na kraju opet vratio svoju polovnu OEM

E to me i brine. 

Imam sve izmenjano na vozilu (zamajac, dizne skidane i ciscene, zamenjeni donji nosaci i gornji desni). Jedino staro mi je taj levi nosac od 1.8 (star oko 20 god). 

Nema sad nesto posebno mnogo vibracija. Ali bio bi merak da bude jos utegnutiji. Svakako ne bih da bacam pare pa jos i da bude gore nego sad. 

Mada sa tim lemforderom nadam se da moze biti samo bolje.

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/12/2023 at 12:09 PM, MiloshBg said:

Broj 46745821  nije raspoloziv i u OE ga nema na stanju... sto TAJ iz TOG ovlascenog nije umeo da ti kaze... Toliko o strucnosti i ljudskosti ljudi koji rade tamo. 

Molim te, ako nije tajna, napisi koji si ovlasceni zvao. 

 

Inace, taj nosac imas u Wint-u u zameni, imaju ga u centralnom magacinu, Impergom oko 6000 din i Lemforder malo skuplji. Mislim da neces pogresiti koji god da odaberes. 

 

Impergom 29119 .

Lemf 3445601 .

nosac.PNG

Idem danas ili u ponedeljak do winta da pitam za lemforder. Pretpostavljam da je dovoljno da im kazem samo ovaj kataloski broj. 

Vidim na netu da isti takav ide i za bravo/deltu 1.4T.

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...