Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Imam ja jedno pitanje pošto ne znam od čega da krenem sa ćišćenjem :) Auto mi se svaki peti put kad se gasi strese, nema problema pri paljenju i normalno ide i vuče, ne cima se na niskim obrtajima i ne lupa, a ni na 2000 na skakuće kada se nabode gas i ne beže obrtaji, jedino što mu smeta je što se strse tako svaki peti put otprilike i kada se naglo pusti gas bez pritiskanja kvačila blago poskoči.

Nosač ispod akumulatora je nov, a dizne, map i maf verovatno nikad nisu dirani tako da na jedno od to troje sumnjam. Samo je pitanje od čega početi :) Maf bih radio i sam očistio, ali nemam ključ kojim bih ga skinuo pošto je prilično skučen prostor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisah već kolegi.Jankoviću na pm, ali da stavim i ovde.

Jel može da bude do zamajca ako stresanje pri gašenju apsolutno ne zavisi od toga da li je pritisnuto kvačilo ili ne već se to desi na svakih 5-6 puta bez obzira na ostale uslove? I čini mi se da su mnogo veće šanse da se strese na neravnoj podlozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraj i vozi. Kako voziš ima da preživi još duuuugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da hoće, a i svakako ću mu očistiti dizne jer nisu nikad čišćenje,a i verujem da je jedno vreme išao na D2 pošto je dimio prilično kada sam ga uzeo na probu od vlasnika placa i imao potrošnju oko 9 litara i ne bih ga ni uzeo da nije prestao da dimi nakon sipanja ed i da nije pala potrošnja na nekih 7-7,5l po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti auto vuče i ne dimi ništa ne čačkaj. Sipaj neki aditiv za gorivo, imaš onaj Castrol TDA. Nije skup, možeš i preventivno da ga sipaš tokom cele godine a zimi ga sipaš da ED ne ledi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo kako si opisao je definitvno zamajac, ako se ceo auto bukvalno zaljulja kad ga gasiš, a kad naglo otpustiš gas kaže klung...znači da je pri kraju! Izbegavaj to naglo puštanje gasa i naglo startovanje da mu bar malo produžiš vek može on tako bar 10-15 hiljada!Nema veze jel kvačilo stisnuto ili ne on lupa pa lupa ili ljulja pa ljulja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, nema lupkanja kad se otpusti gas, samo se malo strese i to je to. A što se ceo auto strese pri gašenju se ne dešava baš svaki put, ali bude prilično neprijatno kad se desi.

Probao sam sad malo i da ga zaljuljam u brzini, nema nikakvog lupkanja metal o metal, samo se gorivo čuje kako se ljulja, ali verujem da ne može zamajac sjajan da bude na skoro 180000km i da će ga to kad-tad nažalost sačekati..

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da hoće, a i svakako ću mu očistiti dizne jer nisu nikad čišćenje,a i verujem da je jedno vreme išao na D2 pošto je dimio prilično kada sam ga uzeo na probu od vlasnika placa i imao potrošnju oko 9 litara i ne bih ga ni uzeo da nije prestao da dimi nakon sipanja ed i da nije pala potrošnja na nekih 7-7,5l po gradu.

To što je dimio u početku je uobičajena pojava kod auta koji je stajao neko vreme. Nikad nisi siguran da li je u inostranstvu stajao mesec dana ili godinu dana na placu. Nekad je potrebno 10-20 km vožnje auto putem da izbaci svu garež, pa se napravi dimna zavesa iza auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

On uopšte nije stajao na placu koliko sam ja shvatio priču. Vlasnik ga je registrovao i posle 6 meseci zamenio za C4 kod prijatelja koji drći autoplac,a taj prijatelj ga je onda vozio neko vreme dok auto nije prodat i verovatno gledao da prođe što jeftnije što se vožnje tiče, zbog toga sumnjam da je išao na D2, mada može da bude da je i do stajanja..

Nego mene zanima da li postoji neki način da utvrdim defnitivno da li me zezaju oko ovog povremenog trešenja dizne ili zamajac pošto metal-o-metal zvuk nikad nisam čuo(hvala Bogu :) ),a hoće nekad da se strese pri gašenju ili naglom puštanju gasa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima, zakacis dijagnostiku i pregledas dizne, a i ostalo( map i to na sta sumnjes) a za zamajac koliko sam provalio i nemozes nesto da proveris dok se ne skine menjac. Mozda ti je malo popustio neki drzac motora, mislim da je ceo ali omeksao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je nešto od toga jer zamajac ne pokazuje nijedan od drugih simptoma dotrajalosti. A i ovo je samo ponekad tako da stvarno treba biti picajzla da se to primeti.

Što se dizni, mapa i mafa tiče planiram da ih očistim kada bude rađen mali servis, tj za nekih 2-3 meseca pa ću tada zamoliti majstora da mi i nosače pregleda. Onaj ispod akumulatora ne bi trebao da zeza pošto je skoro menjan, a za ostala 3 zaista ne znam u kakvom su stanju i šta se sa njima dešava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ono, uobicajeno je da oni donji nosaci kad odu da se zatrese prilikom oduzimanja gasa, e sad posto si kako kazes picajzla, verujem da je to u pitanju samo sto se jos ne pokazuje u punoj meri tj onoliko kad svaki covek primeti da nije u redu...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je to ili još bolje zaprljane dizne. Samo se nadam da neće početi klung da se čuje u skorije vreme prilikom otpuštanja gasa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni to , ali kako je krenulo dobiću fobiju od paljenje kola, već mi se ne vozi jer se plašim šta će se čuti kad ga ugasim :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Igor taksista... Ne moras ni da ga gasis, ionako ne trosi ni kilo goriva na sat ;) .

Jesi li sipao mozda neki Injector Cleaner, koliko sam skapirao isao si na put skoro? Nadam se da si produvao auto, ali ne 5. na 100 km/h :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produvan je auto koliko su mogućnosti dozvoljavale, tj sneg :) Do tamo se vrteo oko 130-150,a nazad nisam prešao 70 :laughing:

@kolega.Jankovic otprilike ovako nešto ću da radim sa Stilom :laughing:

http://www.youtube.com/watch?v=YcLDuVkwrNY

Šteta što je na Španskom samo klip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam malo proveravao i upoređivao ponašanje Astre i Stila. Prvo Astra se uopšte ne cima u 3. do 60km/h kada se pusti naglo gas pri ubrzanju, u 2. na preko 50km/h i ona fino poskoči i daje do znanja da je na mukama ako se naglo popusti gas. Stilo optrilike isto radi, samo blago izraženije, ali metalnog klung/klang nigde nema :)

Upalio sam ga i ugasio par puta i povremeno se malo zatrese, ali jedva primetno i onda 5-6. put malo jače, ali opet bez metalnog zvuka. Sve u svemu ne treba čačkati dok se nešto ne pojača ili krene da smeta u vožnji.

Takođe, šta god uradio pri ubrzanju ne mogu da nateram auto da se cimne ili da kvačilo prokliza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, samo vozi i uzivaj, nemoj da te glava boli dzabe :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još 15ak hiljada kilometara svakako uživam i ne brinem o tome, a šta će posle biti to već ne znam :)

Primetio sam i da blago promeni zvuk, ali baš baš blago kada je pritisnuto kvačilo do pola i kada se otpusti tako da verujem da ni druk l. nije u najsjajnijem stanju. Teram ga dok ne krenem da vrišti na mene u vožnji, a kad dođe do toga moraću da vidim šta ću..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A brate, kada dodje do vristanja...onda ti preostaje plakanje :D

Mada vise ni to sve nije tako papreno kao sto je nekada bilo, sve se prezivi :rolleyes:

Sent from my PMP7074B3G using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...