Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Pa naravno...svaki nosac ima neku svoju ulogu...i ja planiram da menjam ostale, cisto da ja budem miran, inace nemam nekih problema:rolleyes:

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam blage vibracije na volanu i oce malo da zatrese ako krecem iz niskih obrtaja (auto mili i ne vratim ga u prvu nego u drugu). Da li da menjam taj ispod akumulatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima sa foruma,nov sam ovde i od nedavno i vlasnik Lancija lybre 1.9jtd sw.Inace sa autom sam za sad veoma zadovoljan ali imam utisak da na leru ima malo veće vibracije motora nego sto bi trebalo.To govorim zbog toga sto sam pre kupovine ovog auta probao nekoliko sličnih i imam utisak da su buka u kabini i vibracije na volanu bile manje.Naravno odlučio sam se za ovaj auto zato sto je sve ostalo na njemu bilo mnogo bolje nego na ostalim koje sam gledao.Proveravo sam nosače motora tako sto ubavim u brzinu i ljuskam auto napred nazad i iz kanala gledam nosače ni jedan nema lufta,ne klima nista kad krecem autom nema lupanja trzanja ničega samo se kad potopim gas kad auto povuče čuje malo veća buka i na leru se osete malo veće vibracije.Molio bi ako neko ima iskustva da mi pomogne da ustanovim koji od nosača pravi problem.Ipak ne bi da idem logikom,,kreni redom pa dok problem ne nestane ne odustaj,,jer me to puno više košta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno na jtd motorima pravi problem onaj ispod akomulatora...sad ne znam da li je isto kao na stilu...ali ako jeste, zameni taj ispod akua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio nosac ispod akumulatora, napravio sraf i sada je potpuno drugi auto. Hvala forumasima.

Jos jedno pitanje u vezi vibracija? Da li je moguce da dotrajala remenica alternatora takodje pravi vibracije? Pozdrav.

Da li mozes da kazes koji ti je majstor radio zamenu. Mozes i PP, ako je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam blage vibracije na volanu i oce malo da zatrese ako krecem iz niskih obrtaja (auto mili i ne vratim ga u prvu nego u drugu). Da li da menjam taj ispod akumulatora?

Ovo moze biti i nosac sa desne strane, tj kad gledas u motor sa leve strane gore kod kosa poznatiji kao koska, baci pogled malo kakva je guma, da li je ispucala, i nek neko pali auto a ti gledaj u njega pa ces videti koliko radi, ili neka malo stisne gas u leru. To se kod dizela lako vidi prilikom paljenja a kod benzinca teze posto je on neuporedivo mirniji. Za njegovu zamenu ti skoro ni netreba masjtor ako si samo jednom gledao kako se menja, ali u svakom slucaju svaki mehanicar nju zameni za 5 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Marei JTD imam sličan problem, naime auto pali ekstra normalno ništa se ne trese i gasi se najnormalnije nema ljuljanja celog auta, ali imam vibracije na volanu i kad krećem prvom bez imalo gasa malo zavibrira jače i nastavi redovno da radi, jesam li malo pritisnuo gas prilikom kretanja nema vibracija ni na volanu i onih kad puštam kvačilo, ali sam primetio da kad oduzimam gas da li u 3 ili 4 brzini malo mi se pomera ručica menjača nali ništa nelupa, probavao je majstor da krene pod ručnom da vidi jel se čuje klik klak tipujući na zamajc ništa, prilkom oduzimnja gasa nema lupanja i promena stepena prenosa ide lepo i glatko.

Jednio kad opalim pun gas u 4 čuje se neki glupav zvuk ispd 2000 obrtaja čim pređe prestaje nije da su vibracije ni lupanje nego kao kad se doda gas nekom benzincu bez kućišta filtera vazduha ono brundanje vazduha koji se usisava najsličnije tome, lamela ne proklizava jer bi skakali obrtaji , kačilo je mekano i odvaja na sredini , A kad gas konstantno a relativno brzo pritisnem fantomskog zvuka nema a auto ubrzava ekstra, znači taj zvuk se javlja samo u 4 brzini , zakucavao sam gas u svakoj brzini pomenute pojave nije bilo. Ono što sam ja primetio da je puknuta guma skoro pola recimo 180 stepeni od celog kruga nosača zvanog koska u gornjoj zoni i da rukom se zakreće bez problema po uzdužnoj osi kao da ima i previše lufta. E sad da li to može da prouzrokje to puknuće silena na koski i da li da kupim posebno silene u koski da zamenim ili da zamenim ceo nosač!?

Silen blok za kosku je 1000 dinara komad i dosta je drugačiji od ovog na autu a ceo nosač Akron je 1700 dinara!?I Taj famozni nosač motora ispod akumulatora jel pravi probleme i na Marei. Unapred zahvaln!!! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni znao da moze da se promeni samo taj silen, mislio sam da mora cela koska, da li neko zna koliko su kvalitetni ti sileni sto ima da se uzmu da li su kvalitetniji od cele koske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se i ja pitam ako je kvalitetniji silen što da ne, al ajde znaj zato sam i pitao da li se neko susretao sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti mogu iz iskustva reci da nosac ispod akumulatora ne stvari tolike vibracije kao na Stilu,jer sam ga ja menjao i nista postigao nisam.Pokusaj da resis kosku i obrati paznju na nosac koji je pricvrscen na desni krak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam jako je iritantno, jer čim se auto malo kreće primera radi kad usporavam i vraćam druga i skoro da stanem vratim u prvu i pustim kvačilo am baš nikakvih trzaja i vibrata nema, znači isključivo kad krećem a malo brže pustim kvačilo bez gasa i obrtaji padnu ispod lera onda zatrese i zavibrira, a čim i malo gasa, znači dovoljno je nasloniti nogu na gas nema ništa. Već sam napomenuo da je guma u tom gornjem nosaču zvanom koska pukla u jednom delu a i može se rukom zakretati šipka ,pa ću krenuti od nje zameniću celu kosku ,ovu ću ostaviti u rezervi, Samo vidim da Marea ima 3 cilindrična nosača i kosku, u odnosu na stila, Vidim da na nosaču koji je postavljen na desnom karoserijskom kraku to jest kad gledamo u motor podignute haube sa leve strane pored pk kaiša i da na nosaču piše 1910 TD I 2400 TD verovatno znači da pasuje i od Mare 2.4 JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je to tvoje trešenje u toj situaciji normalno. Ako sam razumeo trese ti kad samo puštaš kvačilo, bez gasa? Pa probaj to na benzincu i ne da će se zatresti nego će se i ugasiti jer ne daješ motoru dovoljno snage da bi se pokrenuo. Zašto bi kretao bez gasa pa autu treba dati malo snage da pokrene 1,5 tonu iz mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se...tresenje kod kretanja bez gasa je normalno...jos ako je blaga uzbrdica...ok je skroz...A sam kazes da tih vibracija nema kada i malo pipnes gas...Zameni tu kosku ili sta god vec, ali mislim da neces dobiti nista...jer ti nemas vibracije na leru koliko sam ja skontao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo malo imam na volanu onako kad se zagledam u volan i kad ga drzim kao da malo vibrira kad je hladan ali kad motor malo se ugreje kao da mirnije radi i nema tog skakutanja volana, znam da svaki motor drugačije radi hladan i vreo! Ali vozio me jedan drugar u stilu ono je strašno kao da sam u nekom mikseru koliko to trese i brunda ali nisam mu ništa rekao on misli da tako treba!

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja sam mislio da tako treba dok nisam zamenio famozni levi nosac ispod akumulatora zahvaljujuci uporedjivanju Saletovog Stilica (sa promenjenim nosacem) i mog Stilica (sa losim nosacem) :)

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj stilic je plakao za novim nosacem...znas i sam...vibracije na sve strane...a sad pesma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popusti nocas "kosku" znaci obadva vijka,pa pogledaj da li ima razlike u smislu,da motor radi tise i da su vibracije nestale ili su umanjene na leru,javi utiske.

Edited by Acomarea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost vecina vibracije nestaje zamenom seta kvacila i zamajcem...

sve ostalo je prikrivanje zla, koje je fabricka ugradnja... Jbg :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...