Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Evo da se javim sa svojim iskustvima.

Danas sam zamenio famozni nosac ispod akumulatora i ne mogu da verujem koja promena u kolima. 99% zvrcaka je nestalo, auto tih (i na visim obrtajima smanjene viracije i buka), u par navrata sam pomislio da se ugasio koliko nema buke i vibracija. Prosto ne mogu da verujem koliko je sada udobnije i pogodnije za voznju, nema vise udaranja po bubnim opnama vec sada muziku slusam kako je namenjeno :D (ova recenica me podseca na kontur jastuk i hrkanje).

Sto se tice cene...nosac me je izasao 4480 u Kit Komercu, a sama zamena 1500 dinara, sto znaci 7000din sve ukupno. Prezadovoljan sam. :)

Znaci ko ima problema sa vibracijama i bukom u kabini na leru, zamena nosaca resava problem.

Nadam se da će tako biti i sa mojim jer sve više lupa. Sad blago prenosi vibracije i do zadnje tablice :wallbash:

Inače, glupo pitanje. Da li može stari šraf da se stavi od nosača? Imam nov nosač od jtd-a, ali bez šrafa, nadam se da to neće praviti problem pri zameni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod mene ostavio stari sraf....kaze majstor da moze...stegao ga lepo i to je to!!!!

Kejd...rece ti ja...video si kod mene, sedeo u kolima...ma milina...zato zaista savet ko ima slicnih ili istih problema...samo zamena nosaca ispod akomulatora resava problem...

Kejd...kada budes imao vremena, da se nadjemo opet...da uporedim tvoj auto sada sa onim sto je bilo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, kad 'oces...da vidis kako je sada milina :D

@Igor Meni se peta vrata, tj vrata od gepeka tresla i ona su pravila buku pored jos nekih zvrcaka, sve do danas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem ti...tako je i kod mene bilo...veo auto se ttresao...zadnja tablica pravila buku...a sad milina...Ajde dogovaramo se pa da se vidimo...Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno, onda se rešavam svih gluposti jednim udarcem :laughing:

Ima još jedna stvar koja me zanima da li se nekom dešavala. Elem, kada se nosač motora zatrese pri gašenju/paljenju čuje se i neki kaiš kako se vrti na trenutke, sumnjam na PK. E sad, moja interpretacija događaja je da motor zahvaljujući 8 godina starom nosaču koji nema G od gume na sebi opasno poigrava pri paljenju i gašenju, pa pomera ceo prostor i zbog toga se i kaiš blago čuje. Jel ima to smisla?

Inače, nema razloga da se kaiš čuje, urađen je veliki servis pre 17 000km, sve zamenjeno što i treba da bude i mali servis odrađen pre 1 500km..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, osim "treskanja" pri paljenju i gasenju, (van ostalih vibracija), nisam primetio neke druge promene, poput skripanja, grebanja ili nekog drugog zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se samo da je moj samo u gorem stadijumu uništenosti :laughing: Ovo što sam napisao se samo ponekad dešavalo i to uglavnom pri neravnoj podlozi(ne znam da li ima smisla, ali takav sam zaključak doneo). Kada npr u garaži Delte gasim auto, nikakve vibracije ne osetim, kod sebe u dvorištu na betonu se malo zatrese, a na travi negde kada ga gasim poskoči ceo auto i čuje se blago kaiš tako da to pripisujem sve nosaču. Inače, dok je nosač bio bolji, auto se gasio kao da ga izvučeš iz struje, čim se okrene ključ unazad prestaju svi zvuci i motor se zaustavlja. Sad od kad nosač zeza su se i ove stvari pojavile..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već je zakazana zamena, bukvalno jedva čekam da rešim silene i taj nosač jer u kombinaciji opasno skaču po živcima :laughing: Sileni daju zvuk kao da ti konsatno skakuće onda daska kod gepeka, a u neravninama nešto kao udarac pajserom po sred kola što zajedno sa muzikom sa nosača može svakom da ogadi vožnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vibracije,buka itd. negativno uticu,na uzitak voznje.Nazalost vecinu JTD-a koje sam vozio uglavnom (Marea i Stilo) imaju taj problem.Ja kod sebe jos uvek nisam resio taj problem,inace sve sam nosace izmenio osim onog koji se nalazi na desnom kraku.Jedna zanimljivost kada popustim tkz. nosac (koska) na vrhu motora vibracije drasticno na leru nestaju,nije to ono sto bi trebalo biti ali bolje je.Tako da sam odlucio da vozim sa popustenim nosacem.Kada sednem u drugo vozilo koji nema takav problem,pozelim da i moje takvo bude,sto vise auto cuvas i pazis ono negativno vecinom uzvraca.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja malo ukljucim...imam stila multijeta i u poslednje vreme sam primetio da je malo bucniji i da volan vise trese.

Kontam da je nosac motora, a i cuo sam da uglavnom odlaze oni kod menjaca.

Da li znate gde mogu da se kupe kvalitetniji i koliko su?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja malo ukljucim...imam stila multijeta i u poslednje vreme sam primetio da je malo bucniji i da volan vise trese.

Kontam da je nosac motora, a i cuo sam da uglavnom odlaze oni kod menjaca.

Da li znate gde mogu da se kupe kvalitetniji i koliko su?

Kupi nosac onaj sto stoji ispod akomulatora,ne nosace menjaca...Nasac je od benzinca i zamenis...i resis stvar... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam ja trazio u AP sportu tog nosaca za benzinca, pa ni onog originalnog za JTD nije bilo. U KIT Komercu je bio onaj za benzinca koji sam i uzeo, marke Acron po ceni ood 4480 dinara. Inace ta cena od 4257 dinara za AP sport nije tacna, mislim da je oko 4500 ili mozda i vise, bar su mi tako rekli kada sam zvao da proverim, tako da je ispalo jeftinije u KIT-u.

I moram da se ispravim, nije me ta cela zajebavancija menjanja nosaca ispala 7000, nego 6000. :) (znaci nosac 4480din + ruke 1500din)

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, ali posto ne verujem u tu vrstu kupovine, potpuno sam zaboravio na taj momenat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus ako si član FLCS ukucaš svoj kupon kod i dobiješ još popusta.

Jedan od načina plaćanja je kada ti deo donesu na kućnu adresu, tako da ne moraš biti nepoverljiv jer ako ne želiš nema plaćanja karticama, kucanja ovoga ili onoga...objašnjeno je ovde:

http://www.fiat-lanc...showtopic=38623

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne budi skeptik posebno sa velikim firmama, narucivao sam 2 puta iz ap sporta jednom beocar i sve je ok, platis kad ti donesu.

pa tv sam uzeo preko neta i to prvo uplatio 40.000din pa tek onda slanje. I nikad problem ali sa velikim firmama.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran za mjtd, ali za jtd i 1.8 16V su isti, s' tim da postoje mala odstupanja u duzuni srafa. Da bi montirao nosac motora sa pomenutog benzinca na jtd moras imati duzi sraf od trenutnog. A negde na prethodnim stranama teme, neko od clanova foruma je stavio detaljan opis koliko dugacak sraf i kojih promera.

@kolega... Nisam se pravilno izjasnio, narucivao sam preko neta kojesta, nego vezano za nosac, trebao mi je tog momenta, pa nisam imao vremena da se smaram sa cekanjem te sam isao i pojurio licno da uzmem u radnji. Igrom slucaja AP sport nije imao trazeni nosac dok je KIT imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze na multijeta da se stavi nosac od 1.8 benzinca. Ja sam stavio prosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Taser-pisano već...

@Kejd- Imao sam iskustvo da ne znaju gde sta imaju na zalost pa tako pozovem njihovu drugu-trecu prodavnicu kad ono imaju, pitam ja ''a popust 5% internet i tako to'' kaze nema problema odobricemo vam i popust :) ne profesionalno ali aj sad....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kolega Nisam pomenuo da mi je trebao nosac dan za dan...pa nije bilo vremena da se smaram sa sluzbama...sve u svemu dobro se zavrsilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...