Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Imam stila 1.9 jtd 115 ks 2002 godiste 3 vrata. imam problem na nekih 1500-2000 obrtaja kada je u leru kada ga drzim na tim obrtajima ceo auto trese i kada ga vozim npr 80 kmh i naglo dam gas ceo auto se trese skace.. Rekli su mi da je do nosaca motora levog ispod akumulatora..da lije neko imao ovakve simptome ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ljudi,imam jedno pitanje za ove nase iskusne mehanicare :) Desava se po nekad kada startujem motor pa i kad ga gasim da se cuje udarac odozdo ispod vozaca negde e sad ja bih reko da je auspuh labav pa da zatrese i lupi o pod auta ili je to do drzaca motora nekog.Nemam neke vece vibracije u kabini lepo radi auto mirno.Zna li ko sta bi moglo da izazove to lupanje. Hvala uapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno lupka zamajac :(

Da li se trese kada pustas naglo kvacilo dok saltas brzine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, samo kad startujem motor i kad ga gasim cuje se udarac odozdo kao auspuh da udari ovako nema nista da lupa i lupka, ma sigurno je neki drzac auspuha otpao ili se pokidao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci imam jedno pitanje, pa molim za pomoc ako neko zna.

Dakle, imam Fiat Bravo 2008 godiste, 1.9 JTD odnosno MTJ od 120 KS, imam iste iliti slicne simptome kao ove sto ste vi ovde pisali, znaci trese se prednji deo auta pri ubrzanju od 80 od 90 km/h. Gume dva puta balansirane, znaci gume nisu 100%. Da li je moguce da je isti problem sa nosacem motora i da li se nosaci motora razlikuju na mom Bravu u odnosu na Stila?

Hvala unapred

Nosaci su isti na Stilu i Bravu samo za Stilo sa MJT motorom, dok za Stilo sa JTD nisu isti. Ako ti vec trese, prvo proveri sa majstorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze kako ti se ponasao auto kada si stavio nosac od benzinca..? meni trese na 1500-2000 obrtaja ili npr vozim 80kmh i dam naglo gas skace ceo auto,rekli mi da je nosac kupio sam od 1.8 treba samo da nabavim jos sraf i da odradim kod strugara i da montiram,nadam se da nece tresti vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je auto tresao samo na leru i niskim obrtajima 1000-1500, ali na leru je bilo ne podnošljivo, sve se treslo, škripa plastike od svuda, da ne veruješ. E sad, pošto sam u dizela presao iz vectre 1.8 16v benzinca koji se ne cuje nikad da uopste radi, pomislio sam da je to normalno.

Onda procitam ovu temu, uradim sve kao sto je napisano i rezultat je fascinantan-auto je mnogo mirniji odnosno osecaj je kao da sam sišao sa kaldrme na auto put-najslicnije tome. Nije, i nikada ne moze biti kao benzinac, ali sada se ne oseca vise da je dizel, samo se cuje :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam nosac od 1.8 na 1.9jtd medjutim nista bolje auto vise u leru ne trese nista ali na nekih 70 kmh i kada dam gas trese se levo desno ceo auto,pre stavljanja nosaca kada tako dam gas skakao je a sada trese levo desno....ako neko zna sta bi mogloo biti neka javljaaaa :).. znaci idem oko 70 i kada stisnem pun gas trese levo desno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramena ? Kanal, dizalica pa gledaj. Moze puno toga da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sutra odoh da zamenim taj famozni nosac ispod akumulatora na svojoj Marei,pa vam javim sta sam postigao,inace nudili su mi dve vrste tog nosaca,kao jedan je popunjen i skuplji je,dok je drugi jeftiniji za nekih 20e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekajte ljudi znaci svi ste stavljali ovaj nosac od benzinca jel da? A kako ste se snasli za duzi sraf kao kolega jankovic ili ste kupili negde u servisu,prodavnici...pitam dizelase :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas da kupis taj sraf u prodavnici.Kupis m14 x 100 i strrugar ti odradi sve,uglavnom treba da je debljina srafa m12 a da je glava za kljuc 22 i to ti je to .. strugar ga stanji na m12 i nareze navoj i resen problem .ili ti strugar napravi od nekog njegovog duzeg srafa,ja sam to pre neki dan radio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ VOLK

Nismo svi stavljali nosac od benzinca...ja sam stavio originalni za dizel motor, samo novi tip (mnogo veci nego stari), prema preporuci Mikija iz TIM servisa, i nisam pogresio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde si ga uzeo po kojoj ceni....danas sam gledao kod mene na autu izgleda da je noviji model nosaca kao sto sam video na slikama ovde po forumu,inace vlasnik sam auta mesec dana :)

Moze li ovaj nosac http://www.autoricam...category_id=139

http://www.autoricambi.co.rs/index.php/delovi?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=628&category_id=139 ovo je onaj kao u ap sportu

Edited by VOLK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da se setim gde sam ga kupio....mislim da je bila ispod 5000DIN. Doduse, zamenio sam i drugi nosac, samo su donji ostali stari.

Edited by Tex

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde si ga uzeo po kojoj ceni....danas sam gledao kod mene na autu izgleda da je noviji model nosaca kao sto sam video na slikama ovde po forumu,inace vlasnik sam auta mesec dana :)

Moze li ovaj nosac http://www.autoricam...category_id=139

http://www.autoricam...category_id=139 ovo je onaj kao u ap sportu

U AP sportu je oko 3500din. Proveri koliko je u Kit Komercu, često su dosta jeftiniji od Ap-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo imam jedno pitanje i nadam se da će neko moći da mi pomogne :) Nosač motora mi je u lošem stanju, što sam i sam primetio(onaj ispod akumulatora). Kola se primetno zatresu pri gašenju i nešto blago pri paljenju. Zanimljiva stvar je da se to ne dešava baš uvek već svaki 3-5 put. E sad ima jedna stvar koja me malo brine. Ne znam da li se poklopilo samo ili se kola malo manje zatresu ako pritisnem kvačilo pri paljenju(možda je samo slučajnost pošto se danas zatresao malo i sa kvačilom), a na 1500. obrtaja u 4. brzini lagano ide i ništa ne lupka i cima, čak i jako fino povuče. Sad je moje pitanje, da li je problem samo u nosaču motora ili je, daleko bilo, i zamajac dotrajao? Pričao sam sa majstorom i rekao mi je da ne brinem jer na način na koji ja vozim i šaltam ne opterećujem mnogo kvačilo i zamajac

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palis kola bez kvacila?!?! :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...