Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

imam problem sto mi trese do 1000 rpm u leru i kad krecem(dok ne predjem 1000rpm)....onako da se cijelo auto trese i volan dok je rucica menjaca mirna potpuno....prilikom toga treskanja zna kao neki lim da lupkara/treska ali ne mogu da odredim odakle dolazi jer se ne pojavljuje stalno...da li su to simptomi nosaca motora? mislim da je jos fabricki a auto ima 160000km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo nejasna matematika

Ako su 4 - 33.000,00, jedan ne može da bude 11.000,00 ;)

Dva puta nista je nista, matematika je jasna :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sam u zadnje vrijeme imam sve jace vibracije motora, na pregledu popucao lijevi nosac motora, onaj ispod akumulatora..

E dilema je nastala kad sam otisao da kupim, na jednom mjestu je 125 KM, :thumbdown: ne znam koja firma, a na drugom je 50 KM Acronov.

E sad to je ogromna razlika. Voljan sam to mijenjati, ali i ne bacaju mi se pare...

Je li imao ko iskustva sa ovim Acronovim nosacem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde na forumu smo skoro svi turili akronove nosace.

Niko se do sada nije zalio. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih 15 -tak dana sam osetio malo jace vibracije na volanu i pri nekim obrtajima nisam siguran 2000,2500 retrovizor u kabini mi "treperi".

Vidim da se te vibracije obicno resavaju zamenom nosaca ispod akumulatora pa resih i ja da zamenim.Medjutim posle zamene nisam primetio da su vibracije nestale,Jesu manje ali skoro neprimetne.U servisu su mi pregledali ostale nosace i ustanovili da su svi ok ,samo ovaj bi trebao da se zameni,Ono sto sam primetio je da kad je hladan sada nema vibracija ali kad se zagreje tj dostigne radnu temperaturu vibracije se pojacaju.

Cisto napomene radi nosac je kupljen u Ap sportu,radio sam servis u Laki servisu u Zarkovu tu inace odrzavam auto.Ako je imao neko slican problem neka pise ili ako neko misli da zna sta moze da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde na forumu smo skoro svi turili akronove nosace.

Niko se do sada nije zalio. :welcome:

Hvala, onda ce tako da bude, pa javim rezultate cim to rijesim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih 15 -tak dana sam osetio malo jace vibracije na volanu i pri nekim obrtajima nisam siguran 2000,2500 retrovizor u kabini mi "treperi".

Vidim da se te vibracije obicno resavaju zamenom nosaca ispod akumulatora pa resih i ja da zamenim.Medjutim posle zamene nisam primetio da su vibracije nestale,Jesu manje ali skoro neprimetne.U servisu su mi pregledali ostale nosace i ustanovili da su svi ok ,samo ovaj bi trebao da se zameni,Ono sto sam primetio je da kad je hladan sada nema vibracija ali kad se zagreje tj dostigne radnu temperaturu vibracije se pojacaju.

Cisto napomene radi nosac je kupljen u Ap sportu,radio sam servis u Laki servisu u Zarkovu tu inace odrzavam auto.Ako je imao neko slican problem neka pise ili ako neko misli da zna sta moze da bude

Po meni malo svi zure da promene taj nosac a ima toliko razloga zbog kojih auto trese ,npr mogu biti dizne prljave ,lose gorivo ,losi ostali nosaci a ne samo taj nosac ispod akumulatora ,prljava usisna grana ili neki senzor ne znam tacno koji ,jos stilo sam po sebi trese ja mislim otkad izadje iz fabrike tako da se skroz vibracija ne mozes resiti nazalost makar sto se dizela tice ne znam kako je kod benzinaca :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U benzincu nema nikakvih vibracija.Samo sednes i uzivas u voznji bez bubreznih masazera :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedan od onih koji je jtd-a smirio da radi skoro ko benzinac, prema tome vibracije nisu nužno zlo, već odraz stanja: nosača, dizni, zamajca, lamele.

Zato i postoji ova tema.

(EGR i protokomer ne utiču na vibracije ni najmanje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje.

Imao sam ono lupanje kad se doda/oduzme gas i vec se pomirio da je plivajuci zamajac medjutim pre neki dan sam bio kod druga(zivi 100km) od mene,

decko je mehanicar i ja mu se pozalih na ovo dok smo se vozili mojim autom.On provoza auto,stavi na kanal i rece da nije zamajac nego nosac menjaca.

I stvarno pogledah s'njim odozdo i imah sta da vidim od ona dva nosaca ispod menjaca koji se nalaze jedan pored drugog jedan je dosta razbijen,moze cak i rukom da se mrda.

I to je to,danas se vratih u Nis i lutam po prodavnicama nigde ne mogu da ga nadjem u AP Sportu mi prvo daju neki ali po onom sto sam video to sto mi je davao nije bilo to,

onda se kao setio koji je zapravo nosac u pitanju i otisao da potrazi ali nisu imali,kao sledece nedelje da dodjem,..u drugim radnjama nisam nasao.

Pa me interesuje da li je to ovaj da ne kupim pa se posle vracam,menjam,..

I jos nesto da li da menjam oba ili samo ovaj levi koji je dobio luft. Majstor kaze da menjam oba, ovi u radnji da menjam samo ovaj koji je razbio,..

301017.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozovi FAS-ovu prodavnicu ili Fiat Bogunovic pogledaj posto su originalni nosaci jer imas opet dobar popust kao onaj iz maja meseca.

Ja u maju kupio zadnje selen blokove za 1500 din po komadu original a akronovi su u AP sportu i KIT komercu tada bili 1600 po komadu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma napisacu nije problem.

Nego jel neko menjao ove nosace da mi kaze da li su to ti.

Ja pogledah kod druga pre par dana na kanalu ali mi ovi iz AP Sporta donesose dva-tri razlicita pa se pogubih.

To su valjda ona dva odozdo koji se nalaze jedan pored drugog da ne kupim pa vracam posle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovaj na slici je za JTD od 80ks samo sam hteo da pitam da li su takvog oblika.

U AP Sportu su mi da lida pogledam ovakav i neki sa postoljem koji lici na onaj ispod akumulatora samo sto je manji.

Bitan mi je samo oblik.

Sutra idem do AP Sporta da vidim da li je stigao,rekli su mi da dodjem u utorak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio opet i nije to to.Ovo sto meni treba je kako oni kazu "nosac nosaca",razbila mi se ona guma na njemu gde se on spaja sa centralnim.

Kosta oko 4500 din. i mora da se poruci ali mi se cini da hoce da me oderu za tako prost deo jer im to izgleda niko nije trazio do sad pa mi rekose cenu onako "odokativno".

Tako da sam odustao od zamene za sad,probacu da ubacim neku gumu oko srafa ili slicno ako ne uspem onda cu poruciti.

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacivanje gume , zalivanje silikonom itd. ne rešava problem.

Ako se na oko vidi da je nosač (reket) na oko loš, jedino ti zamena pomaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista.

Ipak je otisao ovaj deo na donjem levom uglu slike.

On ide uz menjac pa mi je majstor rekao da vozim tako dok mu ne naleti neki pokvareni menjac sa kojeg ce da skine.

Ili ako nadjem da donesem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas li kako se zove dio, moze li se kupiti nov, ili je jedina solucija polovan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo najbolje slike:

ep2.png

To ti je ovaj deo pod brojem jedan (1), ovaj silen blok u njemu mi je razbio a na njemu se vezuju nosaci, i dzaba da kupujem nove nosace jer ce opet taj spoj imati lufta.

Ne znam da li ima da se kupi, verovatno ali ja necu menjati do malog servisa, do tada mi mozda i majstor skine sa nekog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...