Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Ja poludeo bio sa onim najblizim sofersajbni. Ruke odarao i bio veoma kreativan kada je psovanje u pitanju. Onda ukapiram da teleskopski kljuc za tocak (onaj sto ima 'gedora glavu') ulazi tacno u 14 okasti a 15 ide na sraf i sa jedno 70cm poluge odvrte se kao da nisam 3 prethodna sata pokusavao na najrazlicitije nacine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zeza centralni,onaj sto direktno drzi menjac,ali docicu mu glave vec nekako!!!Napravio sam dobru polugu,prskao sa wd-om ali ni da pipne.Cak mi je i pukao jedan nastavak a sraf ni da mrdne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi kod tog centralnog kad zapece zna da zalomi sraf i ostane u traverzni a onda je kuku-lele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspesno zamenjen nosac ispod akumulatora i mogu reci da se jtd preporodio!Mnogo manje tresenja,podrhtavanja i pucketanja plastike u kabini.Menjao sam pre i ostala dva ali tek nakon zamene ovog primecuje se ogromna razlika!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je taj nosac za stila?

uporedni_nosaci.jpg

Desno je novi tip, a levo stari!

Da li je za stila 1.8 i 1.9 (80 Ks) isti nosac motora?

Na sajtu AP-s cena je drasticno razlicita, nema slike da uporedim nosace, ali mislim da je velika razlika u ceni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni treba za Stila jtd 115 ks!

Koji je najbolji za njega?

Cuo sam da je novi nosac za verziju od 80 ks bolji od nosaca sa verziju od 115ks!

Iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavis od benzinca 1,8 dosta je jeftiniji a gotovo identican. Ja sam stavio na stila 1.9 multijet 120ks taj ide i na tvoj od 116ks. U AP sprtu si mi rekli retko ko kupuje za dizela svi stavljaju taj za 1.8 benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo moras da proveris sa majstorom koji ti odrzava auto da li zeli da stavi taj od 1.8 jer nije da pasuje sraf mora duzi da se stavlja,trt mrt da se ne raspisujem sad PRE KUPOVINE PRVO PROVERI SA MAJSTOROM!!! inace je ok resenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ili duzi sraf ili malo tanja podloska , mom majstoru nisam ni rekao sta sam uzeo. Uzeo on nosac gleda ga kaze mora tanja podloska, nasao neku tanju i namestio za pola sata sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno sto moze taj od 1.8! Vidim da ga ovde svi pominju i hvale.

Znaci sledeca investicija u zamenu nosaca.

E sad sto se tice srafa pitanje je da li je to obican sraf(mislim na materijal, specifikaciju, tvrdocu, elasticnost) ili je neki kvalitetan, ipak on nosi dobar deo motora. Mozda je bolje staviti tanju podlosku, ali se sad namece pitanje zasto je prethodna (fabricka) onoliko debela ako nema potrebe? :)

Edited by Rax011

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna kakvi su akron nosaci, cena je jako povoljna, recimo koska za alfu jtd kosta 1900 din, a ricambi originali je 9000 din..

i ukoliko neko zna, da li losa koska moze da uzrokuje virbracije pri kretanju iz prve brzine??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam montirao Akronove prošle godine. Zadovoljan sam.

Par prednjih za Mjet 16v bio je 15000 din , tako da je cena od 1900 koju si ti pomenuo prilično neverovatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je cena u stojanovu u ns, koji je ovlasceni servis kao i delta

mislio sam na ovo cudo

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah da. Koska kod Stila ne postoji.

Opet mi je razlika u ceni veoma velika, tako da sumnjam da je funkcionalan podjednako.

Ja sam Akronove kupio u Delti. Nisu mi nudili nikakvu skuplju varijantu a ni jeftiniju.

Mogao sam da prođem 20-30% jeftinije sa neproverenom robom.

Kao što rekoh zadovoljan sam sa Akronom imam i njihove silent blokove nazad ali nije bio tako jeftin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo je da ima te razlike kod alfe i stila a isti je motor u pitanju, alfa ima kosku, stilo nema, stilo ima nosac ispod akumulatora, alfa nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom skromnom mišljenju koska je bolje rešenje, barem što se tiče udobnosti tj. vibracija.

Tako nešto postoji na Marei jtd i niko se na vibracije ne žali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

libra je ima i kad se stavi nova zamenska zna da bude gore nego sa starom puklom

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam donji silikonom popunio

da li je ko punio taj ispod akumulatora

Punio sam ja donji poliuretanom pa imao problema, prejaka vibracija na velikim brzinama.

posle par kilometara skinuo.

Kakav je efekat kod silikona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...