Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

To da,u pravu si 100%,ali mnogo ljudi je u zabludi,cak je neko izjavio da mu auto ide 20% bolje kad sipa ne drugoj pumpi,sto je prosto neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo JTD mi se trese na leru i ugavnom kad je hladan. U voznji je mnogo bolje i kad se zagreje. Kako da znam da li je plivajuci zamajac ili nosac motora. Ukoliko je zamajac da li se nesto dobija ako se zameni samo nosac ispod akumulatora. Sta moze da se desi u najgorem slucaju osim vibracija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za one koji su zamenili nosac ispod akumulatora.

Da li mozete da kazete da se na volanu ne osecaju nikakve vibracije?

Pomenuo sam ovo i ranije ali mi niko nista nije odgovorio.

Kod mene postoje sitne vibracije i imam utisak da su manje kada je motor hladan?!

Sta jos moze da utice na vibracije na volanu? Moze li uzrok da bude i par zadnjih nosaca? Kod mene su zreli za zamenu.

Znaci, kod mene su vibracije na volanu male, ali sam picajzla i hteo bih da ih nema (ako vec tako treba da bude :yes ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vibracija mora da bude ne moze bas skroz da ih nema. Znaci osecaju se na volanu ali jako malo. Jos jedna stvar sto sam citao na stranom forumu, ako nisi siguan oko vibracija. Npr. kod mene pre zamene nosaca ispod akumulatora dok radi u letru bas se osecalo na volanu i celoj kabini, upalis klimu i vibracije se drasticno smanje ugasi klimu ponovo se vrate. Sada kada je zamenjen vibracija gotovo nema, ima naravno ali jako malo i nema razlike prilikom paljenja i gasenja klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za one koji su zamenili nosac ispod akumulatora.

Da li mozete da kazete da se na volanu ne osecaju nikakve vibracije?

Pomenuo sam ovo i ranije ali mi niko nista nije odgovorio.

Kod mene postoje sitne vibracije i imam utisak da su manje kada je motor hladan?!

Sta jos moze da utice na vibracije na volanu? Moze li uzrok da bude i par zadnjih nosaca? Kod mene su zreli za zamenu.

Znaci, kod mene su vibracije na volanu male, ali sam picajzla i hteo bih da ih nema (ako vec tako treba da bude :yes ).

ako si picajzla i smetaju ti vibracije kao vecini onda kreni od nosaca ispod akumulatora!

prvo nosace sredi pa onda ima jos toga sto utice na vibracije (ciscenje dizni) pa tek onda

razmisljas o zamajcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vec sam ja krenuo od nosaca ispod akumulatora. On je zamenjen i vibracije su se znatno smanjile.

Picajzla sam u smislu da ako je moguce da vibracija (na volanu) nema uopste, onda mi smetaju, a ako na jtdu tako mora, onda mi ne smetaju. :D

Davno sam kod Mikija ispitao dizne i rekao je da nije hitno (nije tada bilo - cini mi se avgust 2010) ali da ne bi bilo lose da se ociste, tako da mi je to sledece na redu.

@drvac

Mozda bi mi se neko smejao sta ja to nazivam vibracijama, ali skoro sam vozio jedan pezo 307 i volan je potpuno miran.

A kod mene ni pre zamene nosaca nije bilo razlike sa upaljenom ili ugasenim klimom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vibracija mora da bude ne moze bas skroz da ih nema. Znaci osecaju se na volanu ali jako malo. Jos jedna stvar sto sam citao na stranom forumu, ako nisi siguan oko vibracija. Npr. kod mene pre zamene nosaca ispod akumulatora dok radi u letru bas se osecalo na volanu i celoj kabini, upalis klimu i vibracije se drasticno smanje ugasi klimu ponovo se vrate. Sada kada je zamenjen vibracija gotovo nema, ima naravno ali jako malo i nema razlike prilikom paljenja i gasenja klime.

To sa klimom ima po meni jednostavno objasnjenje ,kad upalis klimu skoci malo broj obrtaja tj ima malo veci ler gas nego kad je klima ugasena ,kao da stisnes samo malo papucicu gasa isto ce vibracije nestati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vec sam ja krenuo od nosaca ispod akumulatora. On je zamenjen i vibracije su se znatno smanjile.

Picajzla sam u smislu da ako je moguce da vibracija (na volanu) nema uopste, onda mi smetaju, a ako na jtdu tako mora, onda mi ne smetaju. :D

Na jtdu ne mora da ima vibracija na volanu. Posedovao sam takvog.

Savetujem da zameniš i desni nosač.

Znate li možda da li u desnom nosaču motora postoji ulje

Mislim da kod stila još nisu bili nosači motora sa uljem, ali nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate li možda da li u desnom nosaču motora postoji ulje, kao u zadnjim silen blokovima?

Kod mene na Bravu (1.9MJT/120KS) desni nosac (onaj sa suvozacke strane) ima ulja u sebi (isti takav je i na Stilu sa 1.9MJT/120KS motorom). Ulje je iscurelo pa je nosac menjan - neko posebno poboljsanje posle toga nisam osetio - izmedju spoljasnjeg i unutrasnjeg dela je debeo sloj gume, tako da ne znam koliko je bitna uloga tog ulja. Pre zamene savetujem da proveris koliko se vibracija sa unutrasnjeg dela nosaca (vezan na motor), prenosi na spoljasnji deo nosaca (vezan za sasiju). Cena nosaca je oko 150E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio zamenio taj desni nosač.

Čak je bio malo pocepan ali se to videlo tek posle demontaže. Dok je bio montiran izgledao je sasvim ok.

Ne znam gde bi moglo biti ulje. Valda bi curilo iz te pukotine da ga je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. :thumbdown:

Zbog toga i pitam, jer se od nekud pojavilo ulje pre jedno 2-3 meseca na tom nosaču...

I primećujem da mi ponekad malo vibrira hauba, a ranije nije vibrirala.

Znači ipak je zreo za zamenu, a bogami cena od 150e nije baš zanemarljiv trošak...

Hvala. :)

P.S. Sada sam zvao AP-Sport, kažu ljudi 7890,00 din. Isti je kao i za JTD 115KS.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, Kole. Takav odgovor mi treba, konkretan.

Danas sam ga malo vozio i po autoputu i kada sam malopre stigao u Valjevo, parkiram se i primetih da nema nimalo vibracija. Koristio sam i neki wurthov aditiv pa je mozda i on ucinio svoje.

Mnogi kazu da mora da ima vibracija - Dizel je to.

Moj ujak vozi sieru iz hiljadu osamsto i neke - volan i instrument tabla potpuno mirni. Kaze da se ponekad osecaju vibracije na rucici menjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje.

Meni auto cimne kad naglo dam gas ili naglo pustim(drzim recimo gas vise od polovine i onda naglo pustim).

Kao sto rece jedan lik na fb stranici u ritmu "klik-klak".Kao da cimne nesto dole ispod nogu.

Nekoliko njih mi rece da je 99% nosac motora e sad juce mi jedan lik rece da je mozda i zamajac na spoju

menjaca i kvacila pa da vidim sta vi mislite.Jer ako je zamajac onda Stilo ide na prodaju :)

Meni to cimanje i nije toliki problem,polako "odvajam" na kvacilu i skoro da se i ne oseti ali caletu je problem samo takav.

Imam osecaj da ce iskidati auto na pola nekad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se desava potpuno isto.

Rekli su mi da mogu da budu donji nosaci, zamajac a i sam menjac. Miki mi rece da je neki decko isao u deltu nekoliko puta zbog slicnih simptoma i da su mu na kraju polomili menjac (skidali ga i vracali dok ga nisu ispustili - cini mi se da je tako nesto ispricao).

Kada sam gledao nosace na kanalu oni se vidno pomeraju uz ljuljanje kola napred nazad a sumnjam da bi trebalo da budu toliko osetljivi.

Ali nikako da ih zamenim - nisu bas nesto skupi, ali plasim se da se ne ispostavi da nisu oni. A ostale varijante su malo bolnije :whistle: .

PS

Sta se kod tebe desava ako drzis gas vrlo malo pritisnut pa ga naglo potopis? Meni u tom slucaju nema cimanja. A ako dam 'osrednji' gas sa pocetno potpuno pustene pedale obavezno se oseti cimanje. Al sam objasnio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se isto.Cimne samo kad odjednom pritisnes gas vise od polovine ili kad naglo pusti papucicu a pre toga sam je drzao na vise od pola.

Malo sam strpljiviji pri polasku,polako "odvajam" na kvacilu i skoro da mi se to cimanje i ne primeti.

Kad skupim novac promenicu nosac motora ako je zamajac onda vozim dok moze i posle prodajem,mnogo para oko 300€ a moj ima oko 250k predjenih tako

da mi se nesto i ne ulaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak je bio malo pocepan ali se to videlo tek posle demontaže.

Da, guma na donjem delu nosaca ispuca i propusta ulje. Novi nosac je modifikovan - nadam se da ce biti dugotrajniji. :)

Koliko sam video nosac je isti za Stilo sa MJT i za Bravo sa MJT, nisam siguran da je isti sa onim na Stilu JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosač na jtdu nije isti kao onaj na mjetu.

Čak nisam siguran za mjet bravo i stilo.

Sve se može proveriti na eperu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sam to i ja primjerio. Kad daš i pustiš gas osjeti se negdje nekakav luft. Kod prijatelja na njegovom Stilu ista stvar. Mislim da je to negdje u mjenjaču luft ili u kvačilu jer kad prelazim preko ležeći samo pod kvačilom osjetim taj klik-klak. Kad prelazim u leru ništa ne osjetim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Stilo multijet 120ks i stavio sam nosav od benzinca 1.8 i pasuje sve. Potpuno je isti nosac sa stilo jtd i stilo multijet 120ks. Mozda ima razlike izmesju nosaca za multijet od 140ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj zvuk moze da bude iz poluosovine. digni auto na dizalicu pa probaj u brzini cimati lijevi tocak, ne moras voziti na dizalicu, mozes koristiti i autodizalicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sam to i ja primjerio. Kad daš i pustiš gas osjeti se negdje nekakav luft. Kod prijatelja na njegovom Stilu ista stvar. Mislim da je to negdje u mjenjaču luft ili u kvačilu jer kad prelazim preko ležeći samo pod kvačilom osjetim taj klik-klak. Kad prelazim u leru ništa ne osjetim.

potpuno isto se meni deshava, bio sam u Autoremont u Pancevu, ovlasceni servis za Fiat, uradili su mi veshanje koje je bilo katastrofalno, ramena su bila gotova, sada se smanjio trzaj, ali je i dalje prisutan bash kao sto si ti opisao, i sledece sto cu uraditi je nosac ispod akumulatora i ova dva manja zadnja koji su 1900din komad, ako posle toga bude i dalje provericu sto kazete taj KRSTAK u poluosovini, a ako i to ne da rezultate ne znam sta dalje :D verovatno ce da ide u OGLASE :D jer i suvishe ulazem novca do sada u njega a ima pravih 140 000, sta ce biti sa 250 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...