Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Danas primetim znatne vibracije pri brzini 70km/h u 4 brzini pri dodavanju gasa.

Dodajem gas vibracije bas bas,skinem sa gasa prestanu odmah.

Jel imao neko takav problem?

Ajte ljudi javljajte sta bi moglo biti :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krstak poluosovine.

Kažu da se tako manifestuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaze mi isto i Ivanchek.Bem li ga ce da vidimo sta je pa cemo da napisemo

da ljudi znaju a ne da ocajavaju. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem u cetvrtak do drugara Ivancheka pa ce da mi resi.

Javljam sta je po sredi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja sam preporodjen covek, danas zamenio famozni nosac motora ispod akumulatora na jtd-u 2002.god, i ne mogu da opisem svoju radost :thumbsup: . Vibracije nestale skroz, kao da vozim benzinca, stravio sam onaj za 1.8 stila. cena sa ugradnjom 40 evrica

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=32680 i majstor mi uzeo 900 dindzi za zamenu, pola sata posla a auto ko nov, bio sam glup sto to nisam uradio jos pre godinu dana cim sam osetio prve vibracije :wallbash: ,topla preporuka svim stilistima jtd da menjaju nosace pri prvim osecajima vibracija u kabini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas i ja zamenio nosac ispod akumulatora, totalno drugi auto. Iako imam stila 2006 koji ima novi modifikovani nosac bila je potrebna zamena. Kada je skinut videlo se da je guma ostecena u centralnom delu. Sada nema vise sitnog lupkanja koje se culo pri promeni brzina a na leru radi prosto neverovano. Stavljen nosac za stila 1.8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja sam preporodjen covek, danas zamenio famozni nosac motora ispod akumulatora na jtd-u 2002.god, i ne mogu da opisem svoju radost :thumbsup: . Vibracije nestale skroz, kao da vozim benzinca, stravio sam onaj za 1.8 stila. cena sa ugradnjom 40 evrica

Da li mozda znas koji je kataloski broj ovog nosaca od benzinca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje: Zasto postoji nosac i za 1.8 i za 1.9 verziju stila, ako ovaj sa 1.8 pasuje i na verziju 1.9 ? U cemu je uopste razlika izmedju nosaca od te dve verzije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje: Zasto postoji nosac i za 1.8 i za 1.9 verziju stila, ako ovaj sa 1.8 pasuje i na verziju 1.9 ? U cemu je uopste razlika izmedju nosaca od te dve verzije ?

i mene isto interesuje zasto nosac benzinca na dizel, nije li on pravljen za sitnije vibracija, a mislim i da je kratkovjecniji od 1.9 nosaca. ako gresim ispravite me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da manje trese. Taj od 1.8 bi trebao da je isti kao kod JTD od 80KS. Zašto je 115KS drugačiji i lošiji, to je dobro pitanje - za majstore sa foruma.

Moj auto je 2004. godište, taj nosač nije zamenjen, a miran je ko bubica i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je 2004 godi, Zamenio sam ga prosle nedelje i stavio sam od 1.8 auto je tisi u proseku za 30% kako van tako i unutar kabine.Stari nosac nigde nije pukao samo je guma otvrdnula

Kažu da manje trese. Taj od 1.8 bi trebao da je isti kao kod JTD od 80KS. Zašto je 115KS drugačiji i lošiji, to je dobro pitanje - za majstore sa foruma.

Moj auto je 2004. godište, taj nosač nije zamenjen, a miran je ko bubica i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi zanimljivo uporediti vibracije kada odemo na neko od okupljanja. Možda se vremenom i kod mene to malo pogoršalo, ali kako sam svaki dan u kolima, to ne mogu da primetim. Jedini reper mi je Octavia, koju takođe često vozim, ali ona, iako nova, trese i brekće ispod haube bar 2x više od (mog) Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednom mom Stilu se cuje neko neprijatno brundanje u kabini a postoji i izvesna vibracija.Kad izadjem napolje motor jednostavno radi perfektno a kad ugasim motor nema nikakvih glupih zvukova,skljocanja i trzaja tako da plivajuci zamajac nije. Znaci li to da je i meni otisao nosac motora?

Nisam dosad menjao te nosace na kolima ali sam primetio da na nekima nema vibracija dok drugi bas momacki tresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio dve tanje matice i to drzi kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, ja sam nov ovde al sam dosta toga uradio citajuci ovaj forum, ali sad imam mali problem. U pitanju je Stilo JTD sad skoro sam promenio dva centralna nosaca motora i onaj ispod akumulatora, citao sam vas forum ono o vibracijama i bas sam se ponadao da ce vibracije potpuno da nestanu zamenom nosaca ispod aumulatora, ali kad sam upalio auto nakon zamene vibracije su i dalje bile tu i to se najvise oseti na sedistu dok je auto na leru. Moze mala pomoc sta bi moglo da bude u pitanju ?? hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima svasta toga sto utice na vibracije.Jedno od toga je i famozni nosac ispod akumulatora.

Predji malo temu i videces da ima jos uzrocnika npr.dizne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos jedno pitanje da nije mozda do tog nosaca posto su meni iz ap sporta poslali onaj stariji tip nosaca a procitao sam negde da ima i noviji tip kao modifikovani ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

uglavnom forumasi stavljaju nosac od benzinca 1,8 samo se turi duzi sraf i bude ok.tako je i kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas bio u jednoj maloprodaji (MMS Obrenovac, uzima delove od KIT-a), kaze decko uzimaju od 1,8 za JTD, samo je potrebno dodati kaze jednu podlosku vise, a razlika u ceni nije bas mala, kod njega je 4000 ovaj za 1.8 a ovog kataloskog za 1.9 nema u radnji, moze da naruci al je preko 6000 ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...