Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Da ali postavlja se pitanje, šta ako zamenim set kvačila i zamajac a vibracije ostanu šta sam onda uradio, ovako ako se uspem rešiti toga zamenom svih nosača biće dobro, a ako se vibracije ili ne daj bože lupanje nastavi i pojača pa nije kraj sveta zameniti i set i zamajac šta je tu je. Mislim da sam celu temu pročitao od početka da je neko čak i zamenio set i zamajac ali su mu vibracije ostale dok na kraju nije zamenio taj famozni nosač ispod akumulatora, a ja bi da učim na tuđim greškama,Rešiću ja to lagano bez srljanja, prvo nosači 1 po 1 pa ćemo videti šta i kako dalje, ja sam se rešio 70% vibracija i lupanja zamenom remenice alternatora to nisam mogao da verujem kako štekće i brunda a bila je blokirala skroz, kad sam stavio novu kao da sam seo u drugi auto, i još treskanje volana da rešim i bog te veselio ipak su to Italijani i mi ih zato volimo u nekim rešenjima briljantni a u nekim nisu baš ali takvi su kakvi su! :laughing:

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za treskanje volana, nekih cudnih zvukova, iskljucivo je kriv nosac ispod akua! Ja sam imao vibracije i mislio sam da mi se tabla raspada, a onda sam naisao na ovu temu i tako resio problem...Zamenio nosac i sve je nestalo sto je potvrdio i kolega Kejd sa foruma, nasli smo se, on seo u moj auto sa zatvorenim prozorima i odusevio se...A kod njega u kolima igranka. I on je zamenio taj famozni nosac i sada je prezadovoljan sto je i sam potvrdio:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki stariji dizel ce da vibrira kad krene beaz dovoljno gasa, ne moze drugacije...

A vibracije, nestaju sve sa zamenom celog seta kvacila i zamajca... Ja naucio na malo tezi nacin. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dovoljno iskusan, ali evo da kazem povodom vibracija sa kretanjem bez gasa. Nema ih, kretao na ravnom, kretao na uzbrdici, vibracija nema, ima sitnih sto je i normalno (i kod novih automobila) ali onih koje sam imao dok nisam zamenio nosac vise nema. Pa meni su se tresla 5a vrata toliko da je registracija svirala power metal :D tek posle zamene nosaca je sve doslo na svoje mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne pricam o vibracijama da ti spada perut sa glave, vec o vibracijama koje su normalne.

Samo sto su kod nekoga jace, kod nekoga manje... ali postoje svakako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kejd, i kod mene je isto tako bilo

molim vas da razgranicite o cemu pricate i to

- vibracije na leru / vibracije pri kretanju

- Stilo / Marea

Zato pazite da ne bude greske, kod stila je cesta pojava tresenja u leru i to je levi nosac, potresi pri kretanju-kvacilo ali iskustvo kolege Acomarea govori da se kod maree najvise vibracija gubi zamenom koske. Covek i lepo opisao svoj problem ranije, cak je i ponovio da se koska da lako i ispitati otpustanjem srafova. Sto puta je i receno da levi nosac na stilu moze da izgleda super ali ipak da ne valja zbog stvrdle gume i sl.

stvarno ne znam sta vam vise nije jasno. Sve pise, sve opisano, prezvakano, samo treba procitati a ne puniti temu bez razloga i ciniti je totalno nepreglednom, ogromnom i skoro pa ne upotrebljivom za buduce citaoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega.jankovic u potpunosti se slazem sa Vama,jer se poimaju razlicte stvari vibracije na leru i pri kretanju.Mnogo Vas je imalo iskustva sa Stilom-vibracije koje ste resili,promenom nosaca ispod akumulatora,kod Maree nije tako iz licnog iskustva kazem,mada svaki problem je poseben ne mora da znaci da je i kod ostalih Marea tako.Svoj predlog sam napisao i pa sada neka on odluci sta misli da je ispravno,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam iz radoznalosti poslušao tebe Aco, naime skinuo sam nosač i imao šta da vidim bio prenapregnut jer je šraf koji prolazi kroz silen blok bio naslonjen na metal i sve vribracije prenosio na karoseriju bez imalo amortizacije gume jer je u onom ekscentru držača bio nabijen skroz u ćošak, mislim da je zato i pukao onaj donji silen na koski, gornji je ceo, sad sam namestio na sredinu i sve selo lepo, vibracije na volanu su se donekle smirile nije više onako da treska.... Idemo dalje do konačnog nestanka vibracija ima da radi kao nuklearna podmornica tih i bešuman........ ma ljudi moji koliko para toliko muzike, nemože sve biti idealno na autu starom 10 godina i koji je prešao 200.000 km to je oduvek bilo mora se uložiti dosta para na toj kilometraži da bi služio besprekorno bar upola toliko uzimajuću u obzir kvalitet druge ugradnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se dobro izrazio u prethodnom postu , cela koska je nakošena bila pa je udaralo metal o metal ne šraf o metal.... ivinjavam se na previdu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i time ne resavas problem...svi smo mi to mogli uraditi, ali bitno je da se resis vibracija na leru a ne u obrtajima, i meni su to predlagali, cak mi je receno da je mali ler pa da povecamo, ali ja nisam hteo, vec zamenih nosac i problem resen :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze nisi pratio dosadasnje moje komentare,nisu isti nosaci problem na Stilu i Marei,ja sam ih sve izmenio neki dan i vibracije neznatno umanjio, zato sam htio hocu da probam i ovo da vidim kako ce se ponasati i zanima me kako to uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizne i kvacilo tj korpa-lamela znaju da tresu. To su mahom uzrocnici ali jedno od resenja jeste dizanje rpm. To mozes uraditi kod iskusnijih dijagnosticara ili chipovaca. Na tebi je sta zelis sa svojim autom, pa tako i uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha znaci ipak nekome moram voziti,da to softverski odraditi,nista se ne moze mehanicki...Sto se tice korpe,lamele i lezaja odradjeno pre neke 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam bio do mog majstora i kaže mi da je zamenio donji nosač motora na njegovoj Multipli i da mu sad manje trese kada kreće. Pitao sam ga da li zamenom tog nosača dobijam manje vibracija u leru a on mi kaže da on samo utiče na manje vibracija prilikom kretanja. Tako da kad skupim pare prvo ću promeniti ova dva nosača sa strana jer mi ne trese mnogo kada krećem a i oni su jeftiniji od ovog donjeg.

Kada ih zamenim sve nadam se da će mi manje tresti prilikom paljenja i gašenja i na leru a ako se smanji i cimanje prilikom kretanja super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cimanje prilikom kretanja - korpa kvacila. Jos jednom i zauvek.

Ne znaci da ne valja, vec je istrosena, i ovo je normalno za dizele stare 10ak godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo vise gasa i nezno otpustanje kvacila vrede par hiljada dinara, zar ne? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E, kad bi moglo ovako. Cimanje kod polaska sa lošom korpom kvačila je jako cimanje, ne ono nalik početničkim greškama u poalsku. Ne pomaže tu lagano puštanje kvačila, već naprotiv, što brže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je taj slučaj, kada brže pustim kvačilo a zadržim ga pri kraju onda krene glatko ali često preteram pa cimne pa onda tražim neku sredinu.

E sad moj majstor jeste rekao da donji nosač ima ulogu samo da smanji cimanje ako je korpa i lamela ok ali ja sam na puntu 1.2 menjao taj donji nosač i vibracije instrument table, volana pa i celog auta su potpuno nestale. Inače mi je tresao na leru i kada ga palim zatrese se ceo auto. Pa možda taj isti nosač ne igra istu ulogu na puntu 1.2 i marei 1.9jtd. A ja sam se nadao da će efekat biti kao na puntu kada bi promeni donji nosač jer sam siguran da prošli vlasnik nije menjao nosače i da su dotrajali odavno. Mislim kad nije zamenio kosku koja je se vidi iz aviona kada se otvori hauba a guma je bila skroz ispucala i odvojena od metalnog dela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...