Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Necu od benzinca (da ne ulazim u raspravu kako i zasto) vec  bas za 1.9 jtd 116ks i to onaj sto je ugradjivan (cini mi se) posle 2004 god kada je i modifikovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam pod ovim kataloskim brojem: 51711216

Jel to to ? Jos samo kad bih uspeo da nadjem gde moze da se naruci bas taj modifikovani...

Koliko se secam, to je taj SN za nosac za JTD. Ja sam kod mene stavio original FIAT, bas taj za JTD. Uzeo sam ga u Delti (dok su bili zastupnici) pre par godina, tada je bio oko 80 EUR. Pokusaj kod Boleta sa foruma (prodaja delova u Clanskim pogodnostima, boleabarth ), imao je originalne i jeftinije. Sta cu kad sam ga kasno upoznao :) .

 

Evo imas ovde izvod iz EPER-a, otvorio sam ti i detaljni prozor gde mozes da vidis i SN starog nosaca:

 

nosac.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korisna informacija za originalni nosac ispod akumulatora... Trenutno je akcija kod Bogunovica. Nosac za Stila jtd 85kw - 3650 din !! Idem sutra po njega.

Jel neko zna da li je isti i za Stila multijet 88kw da uzmem i za ortaka ?

Edited by underground

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam multijet 88kw i jos pre 2 godine satvljen arconov za benzinca. Isti taj nosac je stavio i komsija na jtd. Sto znaci isti su nosaci i za jtd i za multijet od 88kw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravo vreme pricate o nosacu, bas razmisljam da ga na svoju ruku zamenim. Oseca se brujanje u mestu, ovako sve ok. Mozda sutra narucim od

Bogunovica. Nadam se da je to pravi, da nije neki stari nemodifikovani, pa zato popust. :thumbsup:  Inace trenutno se krece oko 5000din. Hvala underground-u na korisnoj informaciji. 

Edited by Mr.Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je odlična cena po meni. Kada sam ja uzimao misilm da ispod 6000 nije bio ni nosač za benzinca. Sreća pa je Banetu tada zatrebao radio, a meni nosač za jtd pa smo se lepo zamenili :) 

 

Što se zamene tiče malo je komplikovanija, ali ne i nemoguća ako imaš alat i strpljenje. Mada treba ipak dosta bunarenja dok dođeš do nosača. A rezultati su zagarantovani nakon zamene, čak očekuj da ćeš misliti da ti auto loše ide kada izgubiš ono poskakivanje i treskanje  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravo vreme pricate o nosacu, bas razmisljam da ga na svoju ruku zamenim.

O tom nosacu se prica od kad ja znam za Stila ;) . Neka ti provere i korekciju dizni prethodno, kad vec ides...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

U pravo vreme pricate o nosacu, bas razmisljam da ga na svoju ruku zamenim.

O tom nosacu se prica od kad ja znam za Stila ;) . Neka ti provere i korekciju dizni prethodno, kad vec ides...

 

Ma znam, pratim je ja svaki dan nego mi je drago sto je kolega iskopao ovako dobru akciju...sve znam, sve sam procitao i zamenicu ga a najverovatnije je nosac, jer kad je napolju bas toplo auto radi mekse, kad je hladnije drugacije se ponasa. Takodje kad ga spuste sa dizalice u servisu, prvih par minuta lepse radi dok sve ne nalegne. Kapiram da se nosac stvrdnuo i da trazi zamenu. Cak planiram da i ove donje u nekom trenutku zamenim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam nosac danas. Nije nikakva reparirana varijanta u pitanju. Originalni nosac u org kutiji. Zamena u ponedeljak. Inace, isti je i za Stila 88kw. Provereno preko br sasije.. Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao je nosac. Salju i pouzecem, pa ko ne moze da ode do njih nek naruci brzom postom dok je deo jos na akciji. Cena je kao sto ste i naveli 3650 din i jos oko 250 din ako cete brzom postom.

Edited by m4rk0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno dzabalesku s obzirom da je original u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao mi je danas nosac. Ugradjen odmah. Razlika se oseca. Identican je onom koji sam skinuo iz 2006. Moj stari ocigledno nije mnogo propao, ali je ipak prenosio neko sitno brujanje u kabinu. Sada auto radi mnogo prefinjenije, mozda ovih dana prekontolisem i dizne. Majstor misli da nema potrebe ali verovatno cu i to da pogledam. Veliki + za Bogunovica i saradnju s njima, trebalo bi cesce da spustaju cene :D

Edit: nije stari bas identican ovaj ima malo vise gume, cini mi se. Gornji deo je malo visi ali sraf je sa starog bez problema vracen na novi. Zaboravio sam na to da obratim paznju u servisu. Valjda je ok!? :thumbsup:

Edited by Mr.Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se nosac zameni,kao da je drugi auto,razlika je ogromna. Ima nas puno koji su to iskusili. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se Stilo nekad trese kao lud, a nekad malo. Inače kad stisnem gas, sva vibracija nestane, u leru je ima malo, a pri malim obrtajima vibracija ima mnogo. Čitajući ovu temu, uvidio sam sve simptome koje ima moj automobil i koje je riješio taj nosač motora ispod akumulatora.

 

Neželim nikog reklamirati, ali za nas koji živimo u BiH, najveći internet oglasnik je PIK.ba

 

Sad, našao sam 2 oglasa od istog prodavača, možete li Vi koji bolje znate da mi kažete koja je razlika između ova 2, jer je jednom cijena 39 eura, a drugom 28 eura. Te jel ijedan od ovih nosača onaj što meni treba, pošto sam potpuni laik za mehaniku...

 

http://ural1.pik.ba/artikal/8218912/nosac-motora-stilo/

http://ural1.pik.ba/artikal/8218968/nosac-motora-fiat-stilo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drazene, ni jedan od tih koje si naveo nije taj "cuveni" nosac ispod akumulatora. Ostavio sam u jednom od prethodnih postova isecak iz Eper-a, sa SN modifikovanog ali i starog nosaca:

 

Evo imas ovde izvod iz EPER-a, otvorio sam ti i detaljni prozor gde mozes da vidis i SN starog nosaca:

 

nosac.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se Stilo nekad trese kao lud, a nekad malo. Inače kad stisnem gas, sva vibracija nestane, u leru je ima malo, a pri malim obrtajima vibracija ima mnogo. Čitajući ovu temu, uvidio sam sve simptome koje ima moj automobil i koje je riješio taj nosač motora ispod akumulatora.

Neželim nikog reklamirati, ali za nas koji živimo u BiH, najveći internet oglasnik je PIK.ba

Sad, našao sam 2 oglasa od istog prodavača, možete li Vi koji bolje znate da mi kažete koja je razlika između ova 2, jer je jednom cijena 39 eura, a drugom 28 eura. Te jel ijedan od ovih nosača onaj što meni treba, pošto sam potpuni laik za mehaniku...

http://ural1.pik.ba/artikal/8218912/nosac-motora-stilo/

http://ural1.pik.ba/artikal/8218968/nosac-motora-fiat-stilo/

Drazene, nosac od 1.8 koji se najcesce stavlja kao zamjena imas u Auto Merc Škoro za nekih 66KM. Znam da imaju poslovnicu u Kiseljaku ali vidim da si iz Mostara pa provjeri. Imaju i web stranicu.

Sent from Xperia arc S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sam odavno zamenio taj nosac originalnim za JTD, ali samo da dodam jos nesto apropo vibracija.

U zadnje vreme su mi se pojavile za nijansu izrazenije vibracije na leru, ali neobicno - volan miran kao bubica, ali poceo je da se trese naslon za ruku.

U okviru redovnog odrzavanja juce zamenjeni PK kais, njegov spaner i remenica alternatora. Razlika je evidentna, sada maltene da nema vibracija, prosto je milina sedeti unutra, jos malo pa kao u benzincu ;) . Prosto mi je neverovatno kako sada auto prede cak i pod klimom. Par drugara Stilista sa foruma sa kojima se i privatno druzim znaju kako odrzavam auto, vozili su se sa mnom i znaju kako radi. E pa i u odnosu na to je sada jos manje vibracija.

Eto, uz nosac motora, dizne, da dodam i ovo sto sam iz svog iskustva zapazio...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...