Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Jasko,ja kao i velika vecina smo imali problem rada na leru,tj.povecane vibracije. Kada se pipne gas,to sve ne stane. Zato ne slusaj majstore i zameni nosac ispod akomulatora.

Kao sto sam vec rekao,samo trazi od benzinca 1.8 i nema greske. Mozda ce sraf biti kraci,mozes ga zameniti a i ne moras. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde probaj ovo :)

Pipni malo gas na leru, čisto da pređe 1000 obrtaja. 99% auto ima da se umiri. 

A to nema nikakve veze sa zamajcem. Da ti je zamajac otišao čuo bi čekićanje svaki put kada pustiš gas

Fakat si upravu drug...u leru držim volan i osjetim vibracije...čim malo gasa dam prestaju, a odmah se vraćaju kad gas pustim...znači ipak je do nosača motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh što volim te majstore kojima je svaka druga reč zamajac  :laughing:

 

-Dobar dan                                    -Plivajući zamajac

-Čujem nešto                                -Da,da, taj zamajc

-Jel može da se sredi ovo?           -Jeste, 33 000 zamajac iz Italije, original

 

Naravno posle ovakvog dijaloga više ne odeš kod tog majstora za svoje dobro i dobro automobila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno taj fazon. Mene je ćaletov majstor izludeo sa zamajcem. Bili smo dva puta kod njega samo sa Stilom, na "pregledu" i servisu. Oba puta kao papagaj čovek ponavlja reč zamajac, posle i njegovi majstori krenuli i to samo zato što su nekom, nekad, negde, sa ko zna kojom kilometražom i održavanjem zamenili zamajac i odrali ga kao vola jer se čovek nije informisao koliko to košta zaista. I  posle pita ćaleta što više nisam došao kod njega  :laughing:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam primjetio da je iko napisao da mu prenosi vibracije na blatobran na suvozačevoj strani...

Maloprije me na jednom forumu pita momak dal je u mene tako...i kad sam provjerio - JEST...blatobran se trese pravo...slučajnost ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trese se i zadnja tablica,zadnja vrata,sedista,ceo auto se trese pa i blatobran. Samo zameni nosac i resices problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jankoviću -4  :laughing: Dovezao sam ja njemu već Nemački auto pre 4 godine i tad me je pošteno napušio što sam uzeo takav krš, a bila je 2god stara Astra sa 80 000km u odličnom stanju. Kaže čovek mogli ste da uzmete Corsu '93 1.5d preko mene  :laughing: Bukvalno milina za petočlanu porodicu..

 

Ali ajde, nisam hteo da pametujem, računam da čovek bar zna svoj posao. Posle mu dovezem Stila opet u solidnom stanju i jedino pored zamajac,zamajac,zamajac mi je rekao da mu auto deluje srednje žalosno, naplatio mali servis sa 10W40 +stabilizatore i prednje pločice preko 170e i još se raspravljao sa mnom o tome da li mi valja nosač motora, a znao sam još tad da ne valja i da zato mrdam glavom kao lud kada je na leru auto..I na kraju odem kod drugog majstora i ispostavi se da sam u pravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opece se covek....
Kad sam menjao svoj nosac, to sam radio kod druga "opelovca". Kaze ne bacaj pare dizel je, fiat je.....
Rekoh nebitno. Kupio nosac.
Kaze bacio si pare, dizel je, fiat je...
Stavim ga u auto da oseti vibracije, sve vidi sve cuje, kaze dizel.....
Skinemo stari nosac, kaze vidis ko nov, lepo sam ti rekao dizel je, fi......
Stavimo nov nosac, sednemo u auto, upalimo auto a majstor kaze :
JBT PA OVO VISE NIJE NI DIZEL NI FIAT :lol:  :lol:  :lol:  :D  :D :D

Sta ce covek.... pogresi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudski je grešiti, ali treba priznati grešku i ne praviti se pametan ako nešto ne znaš.

Moj stav je za sve što ne znam da ću se potruditi da naučim ako me to zanima, a ako me ne zanima ne mešam se i ćutim, ali ovaj lik nikad nije radio jtd verovatno u životu i umesto da me barem sasluša odmah konstatuje produvali motor i turbo koji pušta ulje kao lud(kad ono ispade dihtung dekla, ali slično je sve to  :wallbash: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije - rekao je

" Ma pusti klinca, vidis da se ne skida sa kompjutera, ima neku grupu tamo nekih balavaca, svi misle da su jako pametni! Pa da su tako pametni kupili bi nemacki auto!!! " :D :D:D

 

Bili ste dovoljno pametni da vam neko ne izbije 500€ iz džepa bez potrebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja ću se vrlo lako odlučiti da dam pare za auto pre nego da odem negde, kupim nešto od odeće ili slično. Ali samo tada kada me neko ubedi da to zaista ne valja i za to ima dobre razloge, pokaže mi šta ne radi ili ja sam to vidim. A i prilično sam siguran da na automobilu koji samo ja vozim znam tačno šta i kako treba da radi i šta ne radi kako treba.

 

Ja i dan danas ne mogu da prežalim što su mi na Astri zamenili sva 4 amortizera dok sam bio na moru..Terao sam je po krivinama i nikad nije naginjala u jednu stranu niti lelujala i onda dođe majstor, izmaltretira je do Dunava i nazad i zameni sve amortizere. Na istu foru mi je i na Stilu pokušao da uvali amortizere, ali sam mu odmah rekao da ne pokušava jer dok mi ne pokaže dijagram sa treskalice ili dok ja ne kažem da hoću da ih menjam nema skidanja istih.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratite ovo, citiram odgovor:

 

U našoj poslovnici u Vitezu ima još jedan nosač za benzinca. Cijena je 61 KM (31 euro). Kada budete kupovali navedite šifru 29119.

Napominjem da je nosač jeftiniji pošto su benzin motori lakši i stvaraju manje vibracija, pa je ovaj nosač slabiji od onoga za dizela. Moguće je da mu rok trajanja bude kraći, pa vam ne možemo dati garanciju na njega ako će te ga ugraditi u vozilo sa dizel motorom

 

Nosač za dizela 83 KM (42 eura)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne kažu koji je benzinac. Ako je za 1.2 neće ni mesec dana trajati :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne kažu koji je benzinac. Ako je za 1.2 neće ni mesec dana trajati :)

Isprintao sam ja sebi ovu sliku koju ste ranije postavljali...za benzinca

 

cxca93063.jpg

 

Ako ne bude izgledao ovako, ne kupujem i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ste nosač promenili kod menjača i oslobodili se vibracija na volanu? Onaj manji?

Ja promenih ovaj.

 

2013_09_13_1546.jpg 2013_09_13_1547.jpg 

 

Bolje je defenitivno, ali su vibracije na volanu na leru još uvek prisutne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je takozvana bomba, ali ja mislim da su ljudi menjali ovaj 

 

cxca44500.jpg

 

i sa njim izgubili te vibracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...