Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Apropo zvuka, rado bih ti pomogao, ali na svu srecu vozim benzinca :D .

Salu na stranu - ako ti je od pomoci zbog drugih sistema osim motora, bas sam obratio paznju kada sam se vracao sa posla.

Po davanju kontakta, u motornom prostoru se cuje vrlo kratko zujanje + klik deluje mi centrale ESP. I to je sve, traje koliko dok das kontakt kroz prozor i ne promolis glavu u motorni prostor. Tisina je sve do verglanja.

A po gasenju motora, ne cuje se bukvalno nista, momentalna tisina. Ako ne racunam ono lepo pucketanje tokom hladjenja bloka benzinjare :) .

51 minutes ago, knezevic76 said:

Farove moram pod hitno da dignem i iznivelišem.

Ne znam da li ti negde ostavih - detaljno o rasporedu srafova i kako koji pomera socivo, pisao sam ovde. Cisto da ne nabadas. Post ispod, imas i proceduru za stelovanje maglenki:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41139-štelovanje-farova/&do=findComment&comment=1456504

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, pronašao sam šta je, ESP.
Em zuji em bruji. Na klipu je malo jači zvuk nego uživo. Na samom klipu se čuje to rasterećenje istog momenta kad prestane ESP da zuji. Malo sam nespretno snimio, nešto sam zagledao okolo ;)
Iz kabine se čuje samo blago brujanje ESPa.




Sent from my 2203129G using Tapatalk

Apropo zvuka, rado bih ti pomogao, ali na svu srecu vozim benzinca  .
Salu na stranu - ako ti je od pomoci zbog drugih sistema osim motora, bas sam obratio paznju kada sam se vracao sa posla.
Po davanju kontakta, u motornom prostoru se cuje vrlo kratko zujanje + klik deluje mi centrale ESP. I to je sve, traje koliko dok das kontakt kroz prozor i ne promolis glavu u motorni prostor. Tisina je sve do verglanja.
A po gasenju motora, ne cuje se bukvalno nista, momentalna tisina. Ako ne racunam ono lepo pucketanje tokom hladjenja bloka benzinjare  .
Ne znam da li ti negde ostavih - detaljno o rasporedu srafova i kako koji pomera socivo, pisao sam ovde. Cisto da ne nabadas. Post ispod, imas i proceduru za stelovanje maglenki:
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41139-štelovanje-farova/&do=findComment&comment=1456504
 
A ti ne obraćaš pažnju na PM?

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postizavam :D , pokazacu ti jednom prilikom svoj InboGZ, koliko i sta sve tu svakodnevno stize...

Upravo ti pogledah na verziji ePer koja nam je dostupna (na Pekidiju) - nema podataka za tvoj auto. Jedino da pogleda neko ko ima pristup aktuelnoj verziji ePer, posto najmladje koje mi imamo pokrivaju modele do polovine 2014., pocetka 2015.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 Lose iskustvo imam sa Valeo, skripali posle mesec dana...e sad, nigde ne ukucavaju datup proizvodnje pa moguce da su bili i bajati. Ipak, jedni losi brisaci odredjene marke ne znaci da su isti krs i lom, mozda je samo fals primerak...

 

To je taj zvuk, znaci ESP je. Ja sve nesto od pozadi cujem zato sam i pomislio na pumpu goriva, eto, utisak vara. Neka pretpostavka do cega je ?

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpa goriva se obično čuje par sekundi i to je to, da nabije pritisak.

Ovaj zvuk ,koji sam okačio, nije se čuo kad smo gledali auto, nisam čuo ni ja ni drugar. Baš smo danas komentarisali.

Al ako sam toliki baksuz da crkne kod mene, onda loto da krenem da igram.

Videćemo na servisu @GoranZemun šta će majstori reći i šta mi je činiti.

Evo prvi put u životu da čujem da te ESP(ASB) jedinice i pumpe crkavaju, na Fiatu pogotovo.

 

Meni je iritantno malo kad se motor ugreje i "utiša" se, čuje se to znanje sve vreme. Zujanje ne čujem, al ujanje se prenosi lepo.

 

PS sad sam malo gledao po netu, Poljaci, Česi i Žabari imaju te centrale i pumpe, čak i po identičnom broju kao moja, naravno polovne, tako da kapiram da ih ima i kod nasu svakom slučaju , ako mora da se menja, zameniću je što pre.

 

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Pitanje za moderatore, kako pravilno tagovati članove koji imaju razmak u niku kao@Goran Zemun

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucas znak "@" koji je start Tag-a i iza njega kreces da kucas pocetna slova nick-a.

Kako kuckas, filtriraju ti se clanovi. Do prvog trenutka dok ne vidis nick clana koga hoces da tagujes. U tom trenutku samo kliknes na njegov nick. Ako si ispravno uradio, ceo nick treba da bude u plavoj boji.

Evo, nece se ljutiti, probudicemo kolegu Bravistu @Reacher Gilt , u svrhu pokazne vezbe :D :

 

Untitleddd.thumb.png.54e13df0a8a7d3317cb2e9b00faaba82.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha koji ste braca burzeri  pa znas kad bih ja tako pitao po kanalima davim o problemu i onda moze biti sve a ustvari nista ili nedeljno podne da cvrakam po kolima , cvrakam samo po pivu i mini sukmjicama subaricama :D al ne znaci da je to lose stim sto sam kompletni coravac definitivno bi ja u servis kad je tako nesto specificno

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kucas znak "@" koji je start Tag-a i iza njega kreces da kucas pocetna slova nick-a.
Kako kuckas, filtriraju ti se clanovi. Do prvog trenutka dok ne vidis nick clana koga hoces da tagujes. U tom trenutku samo kliknes na njegov nick. Ako si ispravno uradio, ceo nick treba da bude u plavoj boji.
Evo, nece se ljutiti, probudicemo kolegu Bravistu [mention=184]Reacher Gilt[/mention] , u svrhu pokazne vezbe  :
 
Untitleddd.thumb.png.54e13df0a8a7d3317cb2e9b00faaba82.png
 
Identično uradim i i neće, "poplavi" samo Goran ali ne i Zemun.
48ffb615079116888347887d63417d1c.jpg

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Možeš ovo da prebaciš u odgovarajuću temu o pitanjima vezanim za forum.
Doduše, kucam sa TT, možda ima neki bag

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites



Hahaha koji ste braca burzeri  pa znas kad bih ja tako pitao po kanalima davim o problemu i onda moze biti sve a ustvari nista ili nedeljno podne da cvrakam po kolima , cvrakam samo po pivu i mini sukmjicama subaricama  al ne znaci da je to lose stim sto sam kompletni coravac definitivno bi ja u servis kad je tako nesto specificno


Da mi ovde ne kuckamo o problemima, onda se ovo ne bi zvao forum za Fiata već kafana za dokone.
Realno, mogu da ne napišem ništa, odem kod majstora, sve da pozavršava, ljudi će biti uskraćeni za informacije koje bi im možda značile, mada masa stvari se da rešiti samo uz informacije pročita je na FLCS.
Eto, hladnjak EGRa paše sa Opela i duplo jeftinije nego Fiatov.
Tako da ,pusti ti nas da davimo, a ti iskoristi nedeljno popodne za odmor od foruma, BTW, vidim da si redovan, što znači da te nešto ipak vuče ovde.
;)

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne ljutite kolega nisam bas tako mislio, vec vise na detaljniju analizu identifikaciju problema i sl. , neku slicicu strelicu , bas ciju ciju iskreno verovatno niko ne bi znao kakav je zvuk i sl. jer moze svasta da bude a posle dobijete pogresnu informaciju itd.  Mozda neki snimak i onda bi bilo lakse onom ko se razume u to pa mozda i skrati posao istog. A za to posle majstora nemora da budu uskraceni (valjda, ne znam politiku portala) , tad bi znao detaljno resenje i izbacio bih ga ovde radi pomoci ostalima sem u slucaju ako je protiv politike itd. naravno da treba razmenjivati utiske i to je skroz ok. Al nema veze bitno je zezanje na kraju krajeva :thumbsup: zbog toga smo svi tu , i naravno bilo bi lepo koje pivence i veselje :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nemanja84bg said:

Mozda neki snimak i onda bi bilo lakse onom ko se razume u to pa mozda i skrati posao istog.

@nemanja84bg :thumbup:

 

14 hours ago, Ivan said:

Evo, nece se ljutiti, probudicemo kolegu Bravistu @Reacher Gilt , u svrhu pokazne vezbe :D

Neko je kucao ? @knezevic76 @Ivan :D

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Reacher Gilt Eto vidis moja greska nisam video apdejt :D sorry za kolegu knezevica , ja sam tako snimao idle poziciju i cuje se nesto cangrlja bas onako specificno kad ono serpe i lonci zbog topa tadasnjeg ,cela garaza drma kao neko bojno polje ,a na klipu ispada kao da se izvitoperio blok sa klipovima i ventilima i sve sto moze da drma pod haubom onako klapara ,ma sve odzvanja :D a na kraju ispade nista , moj glas da budes mod broj 1 :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa ovim led H1?
Doneo mi drugar da probam, a ja nešto nisam ljubitelj, plus su baš blještave plus je upitno kakve su za kišu. On je stavljao na far bez sočiva, ne znam kako bi bilo sa sočivima, a iskreno.ab7b56c2e96ce419c04591c0b05dfed7.jpgb96504d1ea951f9eefc2829179d19e69.jpg

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iskreno, da ti dam jedan par evo imam u garazi? :D 

Onako, ne svetli dovoljno, ne moze se sa ksenonom porediti. Svetlece u nivou halogene (mozda i losije zavisi koliko je lumena) i bice belicasto. mislim vise izgled nego funkcionalnost. 

Ja sam narucio za duga sa alija par led sijalica za duga ali su 30000 lumena. I fora je to sto pise kod tebe 8000 lumena, to je ukupno, ne po sijalici :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=15344]knezevic76[/mention] uvek najbolja varijanta da sacuvas projektore je sa xenon 4300k, pred tehnicki skines, vratis obične sijalice. Bear set pre neki dan uzeo, 38€ sa godinu dana garancije, sledi mi ugradnja za vikend ako budem stigao. 
 
Naravno [mention=205]Ivan[/mention]ti odradi štelovanje da sve to bude idealno 
Ma to sam i mislio za led zato i pitam. Nije mi hitno da menjam, relativno ok svetle za sad ovi moji, ali čekam ovog kvotovanog gospodina da podeli svoje utiske :)

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam te C6 LED ali u H4 varijanti na Yugu i kratko na Puntu i iskreno nisam bio zadovoljan pre svega po kisi, skoro da je bila voznja kao bez svetala.

 

Evo kako izgleda snop na Puntu, jedna sijalica je C6 a jedna obicna halogenka:

 

  

On 2/26/2020 at 1:28 AM, Nikola031 said:

Razmisljam se da ubacim LED svetla, ovo je varijanta LED vs halogenke, kratka i duga:

IMG_20200116_235148778.jpg

IMG_20200116_235207159.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, knezevic76 said:

Ma to sam i mislio za led zato i pitam. Nije mi hitno da menjam, relativno ok svetle za sad ovi moji, ali čekam ovog kvotovanog gospodina da podeli svoje utiske :)

Sent from my 2203129G using Tapatalk
 

Ja metno xenone 4300k  u nove projektore i progledao sam, samo treba sa @Ivan da nastelujemo farove da to sve bude kako treba.

 

LED sam narucio samo za maglenke da vidim kako ce to izgledati ali ako ne bude valjalo skidam ih. Za duga sam ostavio halogene od 55W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic odlično, daj link od tih ksendži, da se spremam polako. Možeš i u PP ko ti je ugradio itd.
Meni sočiva deluju skroz korektno, ali ako se ispostavi da nije tako, menjam i njih.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde cu ti postaviti link, nije problem :)

Xenon set

 

Samo im je cena sa 34 promenjena na 38€ i proveri da li je kod tebe H1 jer je kod mene H7 set sijalica. 

 

Projektore sam radio u Obrenovcu kod stefana po preporuci nekoliko kolega, profil sa instagrama mu je Xenon.kartel

 

Ti svakako za pocetak probaj sa xenom setom jer nista ne gubis. Ako se ispostavi da su projektori losi onda ti opet ostaju xenoni koje ces u nove projektore  ugraditi. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...