Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

6 hours ago, Ivan said:

Lane Change funkcija na rucici za migavce blinka 5 puta

Jel ti nesto drugacije na restyle, kod mene je 3x? Da ne koristim stalno, ne bih pitao. 

 

Sto kaze Axic, xendze 4300k i vozi. Ja sam verovatno jedan od retkih kojem su zarulje i dalje ok na Bravu, mada razmisljam u duga da stavim night breaker ili nesto jace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam na nekoj temi za deltu, gumice vakuum pumpe. 

Zameni to i bice ok, bez mascenja. 
Poznato na 2.0 mjet, samim tim i na 1.6 mjet

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

Jel ti nesto drugacije na restyle, kod mene je 3x? Da ne koristim stalno, ne bih pitao. 

Ni ja ne bih napisao da mi je dosta zgodnije sto blinka 5 puta ;) . Tako je.

2 hours ago, knezevic76 said:

Desna maglenka je ipak izgorela na dnu, kao da je neko spalio ispod sijalice. Leva kao nova.

Ova tvoja je izgleda vozila desni krug, a moj Svajcarac levi :D . Dobro je sto, mislim, da se sa te strane maglenka lako menja. Na vozackoj strani sam na benzincu imao metalnu cevku Intercoolera i nije imalo sanse da se zameni bez kupusanja branika. Taman sam iskoristio i da ispregledam jos neke stvari, lezista parking senzora, ocistim i pre vracanja namazem sve srafove mascu (za ne daj Boze, neko buduce skidanje). 

U mom DIY ces moci da vidis i kako izgledaju i gde su tacno one problematicne kopce koje te zezaju na spoju krila i branika. Imas tu i sve detalje, cene, gde sam nabavio, proceduru i formulu za stelovanje snopa maglenke...:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, moram proveriti dal ima tu instalaciju.

Au kako me je danas nervirao Blue&me dok sam pokušavao da povežemo BT. Sad sam spremio taktiku sa Google prevodiocem pa ću da probam .

Ako uspem da povežem BT sa telefonom, ne verujem da ću da ubacujem multimediju, nekako mi greota da diram ovo što je fabrika, i lepo izgleda, lepo je uklopljeno kao celina.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta se toliko mucite sa tim Blue&Me, uparuje se sa par klikova :blink: ?

50 minutes ago, knezevic76 said:

ne verujem da ću da ubacujem multimediju, nekako mi greota da diram ovo što je fabrika, i lepo izgleda, lepo je uklopljeno kao celina

Slazem se, tako sam i ja pricao prvih godinu dana :D ... I na kraju zavrsio sa poslednjom fabrickom verzijom koja je isla u Bravo :D, tj. InstantNav... Ima sve sto treba, lepo izgleda i uklopljeno je sa autom (one kineske multimedije, pa jos od 9'' mi nisu bile ni na kraj pameti). Bilo je posla i prepravki (ISO u FAKRA konektore, GPS antena), malo podesavanja dijagnostikom, krekovanja koda i mapa (ubacio sam celu Evropu i poslednju verziju detaljne mape za Srbiju), ali sam bio bas zadovoljan rezultatom, bukvalno kao fabrika. Cak me i smesno izasla doplata, kada sam prodao svoj Visteon - ali i moje znanje i ruke su mi prilicno ustedeli (samo mape naplacuju 50 EUR, kod oko 80 EUR, itd..):

 

IMG_20210611_102809_resized_20230121_055742075.thumb.jpg.ab2ed02e61c37d58e73573a3fccbfdd9.jpg 1145894614_IMG_20211130_134942.jpg.41e2c18f14f6f1eb4d86dea69ac0d553(1).thumb.jpg.0fcbed05bdc752aabfbdf54160edbbf7.jpg IMG_20210723_085557.jpg.9fc77a9cd9c3c7f403bbdb4d4e9c6814.thumb.jpg.2d1d9c9c033d616ca1fc293ceb384061.jpg IMG_20210722_195525.jpg.4b1ff23c3d80246e21053a9dbc9ad442.thumb.jpg.176b4e1a8d4e6faaa4d9eb2faac0f32f.jpg IMG_20210723_085931.jpg.68e6e65e86615c0940b5a097100ba002.thumb.jpg.3f5e392874506193d2c13dec5751fffe.jpg IMG_20210723_085521.jpg.e6d61ac14eb9641337840bcf415f13dc.thumb.jpg.e4dcb3b01199e9a750c98cabd61c260e.jpg

 

Cisto tema za razmisljanje, kada se utegnu inicijalne i prece stvari...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha @Ivan koja je to kvantna fizika kad si krekovanja kralj  :D  ja bi to lakse malo, grunuo bi mu neki pionirac ili sondzu sa najjacim ekranom i chipsetom :D a onaj bracket  ako ga ne bi napravio od drveta i prelakirao u ruzino drvo onako na crvenkasti mahagoni nista ne bi uradio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, knezevic76 said:

Kapiram da to slini odavno i da nije hitno, ili grešim?

može da čeka. iše prlja nego što nešto šteti

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, silenci said:

https://novi.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-elektrika/tempomat-fiat-bravo-2/oglas/98408343

evo je rucica tempomata,ako imas instalciju,samo se montira i softverski poveze

To godiste mora da je ima. 

Inace, radi ustede, u Indjiji ta rucica je 20e + ptt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto misljenje imam kao i kolega knezevic76.Lepo uklopljeno greota dirati,jos meni prvih dva meseca radio perfektno Blue&Me.Muziku sa fesa,citao sve foldere,tel.pozive ime sagovornika na ekrana,cist zvuk,ma milina.....I onda pocinju problemi,Tel. konektovan uredno,pise i ime mreze na displeju,ali ne cuje me sagovornik niti ja njega.Nikad ne znas da li ce raditi ili ne.Muziku sa flesa vidi samo jedan folder,ako probam prebacivanje foldera zabaguje,uzas...

Na kraju izvadio iz auta,bacio u garazu i sad trazim resenje koje ce stabilno da radi....Neko moje iskustvo sa Blue&Me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino logično rešenje , kad već krene ozbiljno da baguje, je zamena. Barem tih multimedija ima.
Ono na šta sam lično navikao je Spotify, u predhodnom autu sam ga dosta koristio uz navigaciji.
Al sad i da napravim kompromis, navigaciju mogu preko telefona kad zatreba, ali kad već ne mogu da koristim Spotify zlo bi bilo da mi ni BT ne radi.
I stvarno je veliki nedostatak što ne može muzika preko BT i što nema 3.5 ulaz pa preko njega mobilni da se nakači.
Elem, jel može telefon da se puni preko USB porta i koja je struja punjenja, zna li neko.

Juče nađem neki stari adapter za punjenje u kaseti, onaj što ide u upaljač. Ubacim ga u upaljač, prikačim telefon, istog momenta greška na tabli airbag failure:)
Raskačim telefon, greška nestane.
Moraću da nađem neki kršteni adapter.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, knezevic76 said:

Elem, jel može telefon da se puni preko USB porta i koja je struja punjenja, zna li neko.

Nije predvidjeno, USB je projektovan samo za flesku i MP3 muziku. Baterije na telefonima mi traju po par dana, pa se nisam baktao sa tim - ali pogledaj resenje sa ubacivanjem Qualcomm brzog punjaca umesto slota upaljaca. Banalno je za zamenu, lepo se uklopi, Mile je radio pa pogledaj kod njega na temi.

Moje iskustvo sa Blu&Me je odlicno za ovih 5 godina. Radi sve za sta je projektovan u svoje vreme, bez i jednog bug-a. Vremenom su ga i oni doradjivali, najvise baguje normalno u starijim verzijama. Novije su imale i AUX izvod pored USB slota. Najvise koristim handsfree i komande glasom. A mjuzu picim sa SanDisk-ove Cruzer Fit fleske. Odlican je dimenzijama i ostavlja slobodnu celu policu ispred menjaca.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da fiksiras telefon na neki nosac pa softverski razvezi jedan i drugi pa povezi , nije to predvidjeno da leluja dok prasis po krivine , ako si memorisao uredjaje sve ih obrisi pa ponovo i na telefonu i auto uredjaju :pc: najbolja pozicija za telefon ti je negde sredina iznad kontrolne table pa probaj odatle , iskreno ja dan danas nemogu da provalim na telefonu memorisane uparene od neuparenih , mada ni ne koristim tu opciju toliko pa mi nije bilo bitno ali trebalo bi da sljaka

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok, samo da provalim kako, pošto vergla na žabarskom. Da ne smatram više, pronaći još neke nalineu, otom potom.

Realno, dok sam bio mlađi, sve me je zanimalo, sve sam čačkao, oko tehnike, automobila, a nije bilo sve dostupno kao danas od informacija.
Budžio se Yugo, spuštao, ojačavao, ugrađivao sve i svašta sam. Pa drugarima, povezivanje svega i svačega. Voleo sam , to mi u neku ruku bio i hobi.
A onda naišlo brdo obaveza i vremenom sam digao ruke od svega i malo ispqo iz štosa plus malo godine, kad neke stvari prestanu da te interesuju. Uz to i neke životne nedaće i eto, pokušam nešto, dva tri puta, ako ne ide, nađem nekog ko zna, završi, častim, platim i idemo dalje.

Pa i sad kad sam prodao Tipa, sam se pomirio sa činjenicom da to tako mora, nisam nešto zapeo da moram odmah da kupim auto, mada je meni auto potreba a ne luxuz, lagano sam vrteo oglase mesecima, čekao sam i neke automobile koji su mi najavljeni......i eto, ispade ovaj Bravo sasvim neočekivano.
Zašto sam se odlučio baš za ovaj primerak, pa retko godište, lepo očuvan, ok motor, a nisam hteo dizela, i s prodavcem, tj gospođom koja ga je prodavala sam uspostavio odličan kontakt.


Sent from my 2203129G using Tapatalk

Jednostavno se poklopile kockice.
Bio je u opticaju i Civic, Swift, 208, Megane, SX4, Golf 6....dakle vidi se da se nisam baš striktno opredelio za određeni model.
Samo da taljiga i da nije raspad. Da me preveze od tačke A do tačke B.
Kod mene , bilo koji da sam uzeo, a znate i sami, bi bio održavan kako treba kao i svi prethodni automobili. Ali to je sve, održavanje, sipanje goriva, uživanje koliko auto pruža i to je to. Bez preteranog robovanja.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nemanja84bg said:

Probaj da fiksiras telefon na neki nosac pa softverski razvezi jedan i drugi pa povezi , nije to predvidjeno da leluja dok prasis po krivine

najbolja pozicija za telefon ti je negde sredina iznad kontrolne table pa probaj odatle

Nema to nikakve veze ;) , konekcija radi bez problema i kada si par metara od auta. BM centrala je inace u kaseti ispred suvozaca.

Licno uvek zbog posla sa sobom vucem laptop, a telefon mi je u rancu sa njim da me ne ometa u voznji.

Munem sva ta elektronska go*na u gepek, cak i najcesce telefon bude tamo :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha to to brute force varijanta a? Isto brate , ja ga furam na nosacu pa spikerfon i video call malo polemisemo kakve su suknjice u prometu mada cesce mi u torbici pa tek kad sletim vidim propusteno , kakvi ku"ac nove tehnologije bling bling varijanta , check engine - ne postoji :D fm chajniz transmiter jooooj , najezim se kad stanem na semafor a ono pocne stanica da krci kako i ovaj interferentas stane pored , cak i autobus , ili vidim one hipstere sa bluetooth slusalicama ... direktna konekcija je zakon a ovo udaljeno da je dobro deca bi se isto tako pravila 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

Elem, jel može telefon da se puni preko USB porta i koja je struja punjenja, zna li neko.

Probao ali ga bas sporo puni, dok na upaljacu pored ubacio onaj ulozak sa 2 USB-a i na njemu ga dopuni brzo. 

Za blue and me zadrzi onaj Windows znak na volanu, sačekaj da se teta isprica, posle joj reci Impostacione, opet sacekaj da se isprica pa opet ti Ređistri. Tad ce se pojaviti na ekranu CODE i tad na telefonu ukljici Bluetooth nemoj pre. Ako ga prepozna samo ga upari to je to. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...