Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ovaj @knezevic76 ima tehnicku podrsku na forumu, koja se ne pamti jos od Flexa i njegovog Stila :P .

Menjaj to, ko zna koliko je bivsa vlasnica terala tako... Kao juce da je bilo, secam se da je jos pre 10 godina prvi o tome pisao jos moj drugar Sale Tosonije sa Bravom 2.0... Pa neku godinu iza i Marko sa Deltom 2.0, proglasavali ih obojicu za Stevu Zigona - a sada je to default operacija prilikom kupovine i velikog servisa. Bas dobra i tehnicki potkovana tadasnja postava foruma:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63836-nuova-delta-20-mjet-165hp-platinum/&do=findComment&comment=1225873

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan
fala na linku, sad iščitah deo teme. Moraće gumica da izdrži još 10ak dana :)
@darkman14
Elem, veliki i mali servis rađeni pre tri hiljade kilometara, ulje je još žućkasto. Vidim da je sve zamenjeno, al gumica sigurno nije.
S obzirom da je bivša vlasnica rekla da haubu otvara samo kad sipa tečnost za brisače i terala je gume na 1.6 bara, sve jasno.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam ti i rekao da na to verovatno niko nije ni obratio paznju.

Nema na cemu, naravno. Jedino sto su slike na toj temi nazalost prohujale sa vihorom, istekose na PostImage serveru (kako se u to vreme posredno kacilo, a ne direktno na forum kao zadnjih godina). Gomila korisnih stvari je tako trajno izgubljena, a koje nisu stigle da se prebace.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, darkman14 said:

@Axic sto skidati klapne?! pa nije 1.9

Preventivno bih to uradio da ne naprave problem kasnije jer s njima se nikad ne zna. 

8 minutes ago, Ivan said:

Jedino sto su slike na toj temi nazalost prohujale sa vihorom, istekose na PostImage serveru (kako se u to vreme posredno kacilo, a ne direktno na forum kao zadnjih godina). Gomila korisnih stvari je tako trajno izgubljena, a koje nisu stigle da se prebace.

Ali jos uvek moze rucno u linku da se umesto onog ". jpg" prebaci u ".cc" i otvara slike bez problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic nece na 1.6mjet.
bilo je negde, kacene su slike, klapne na 1.9 su tipa taman koliko i otvor usisa pa proleti, a na 1.6 i 2.0 mjet su vece od otvora i ne pucaju
npr (brzinski)

 

nisam naleteo da je neko imao problem na 1.6/2.0, verovatno uvek ima izuzetaka... 
svakako tvoj auto, radi sta hoces, licno mislim da nema potrebe

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, darkman14 said:
Jesi je pitao da ti pokaze gde je sipala? 

Ne smem, bolje je nekad živeti u neznanju

 

Inače , dotična je u gepeku, pored punog rezervnog točka sa pripadajućim elementima, dizalica itd imala i

Set za krpljenje

Kompresor

Kablove za paljenje

Buster

 

Uz obrazloženje, ja sam žensko, moram biti spremna za svaki slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Axic said:

Ali jos uvek moze rucno u linku da se umesto onog ". jpg" prebaci u ".cc" i otvara slike bez problema. 

'Aj probaj u onom postu za koji sam ostavio link, pa javi ;) (konvertuje se ne "jpg", nego "org" u "cc").

Pa valjda bi ih ja AGzicu vec prebacio odmah ovde na FLCS server da to pali. Mislim da ih (mozda) posle nekog perioda PostImage brise, a ove fotke su bile jos iz 2015. I za njih javlja 404, Not Found, cak i kada izmenis na "cc".

Fora sa konverzijom ekstenzije vazi za mladje slike. Prebacivali smo to vremenom koliko smo stizali, ali je opet gomila korisnog sadrzaja i izgubljena.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan  odosmo u off ali prebaci ili obrisi kasnije ove postove. Onaj tvoj iz 2015. izbacuje no found a recimo usao u svoju temu iz 2013. i sve sto rucno prebacim iz .org u .cc otvori bez problema svaku sliku.

 

1169998805_Screenshot2023-02-27113933.thumb.jpg.f34b5462b9e6ba87b52b86c9a1946fd6.jpg380649049_Screenshot2023-02-27114002.thumb.jpg.85363a466702ea0af4eeeca438215b3e.jpg608767876_Screenshot2023-02-27114020.thumb.jpg.ddd764c8ee58eb5d5a7dcb45cefb8116.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako, al smo izgleda dozvali bivšu vlasnicu, zvala žena da joj iskopiram polisu, taman sam je pitao dal joj se javljala greška za ulje, tj, nije čula nikad zvučno obaveštenje, ali isto iskreno kaže, sve i da je svetleo nešto na tabli teško da bi obratila pažnju default_).gif))

 

Ponudila se da plati zamene gumica i sve što treba ako ja mislim da je namerno prećutala nešto ili je do nje.

Zahvalio sam joj se na lepom gestu. Ipak sam kupio polovan auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan sto Axic nije neki ultramoderator ovde? Vidis sta sve zna, em proaktivan em ima znanja... 

Neke i tagujes da isprave, oni objasnjavaju da je to sve AjTi... dok ti ili nesa ne pocistite

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, darkman14 said:

@Ivan sto Axic nije neki ultramoderator ovde? Vidis sta sve zna, em proaktivan em ima znanja... 

Nemoj brate samo da se zameramo Pikcu... Zamisli da izgubimo najboljeg i najiskusnijeg FLCS testera?

Sta posle, koju onda posluku porati :) ? Nemamo mi svi kao forum kapacitet da nadoknadimo bas toliki udarac.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri povrtaku sa posla, prvo paljenje, lampica za ulje stoji, ugasi se, na blic upali i ugasi. Dakle , definitivno je za zamenu ta gumica.

Pokušavao sam ono ujanje da provalim odakle dolazi kad je ključ u bravi i dam kontakt i kad ugasim auto, negde oko bloka motora, čini mi se sa zadnje strane. Tačno nakon gašenja motora radi još pola minuta do minut i stane.
I kad je kontakt dat, tad se čuje da zuji ovo sa slike, mislim da je to pumpa ABSa ako se ne varam.
Ne čuje se iz kabine, već samo kad se digne hauba, a provalio sam da zuji kad sam ugasio motor, jer buka.
Toliko što se tiče moje dijagnostike.
Moram da napravim spisak zapažanja pre nego odem u servis :)

PS, to je sve od zamerki koje sam našao.
Baš sam zadovoljan kako se auto ponaša u vožnji, kako leži na putu, povlači, kako je utegnut generalno.
Još uvek nisam našao pravu poziciju za volanom, pa non stop menjam, kao neka baba.

 

91907be55e9e6937859249121eb4f468.thumb.jpg.26ad18de8ea93e712abea0918a1dd268.jpg

 

Edited by Ivan
sredjena

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, knezevic76 said:

Još uvek nisam našao pravu poziciju za volanom

Sediste na patos i zavaljen, tako se vozi Bravo :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti ozbiljno kazem :D . Onda je naslon za ruku taman pod laktom, levo koleno ne udara u tempomat...

Da ne pricam sto imas mnogo bolji feedback :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Axic said:

@Ivan  odosmo u off ali prebaci ili obrisi kasnije ove postove. Onaj tvoj iz 2015. izbacuje no found a recimo usao u svoju temu iz 2013. i sve sto rucno prebacim iz .org u .cc otvori bez problema svaku sliku.

 

1169998805_Screenshot2023-02-27113933.thumb.jpg.f34b5462b9e6ba87b52b86c9a1946fd6.jpg380649049_Screenshot2023-02-27114002.thumb.jpg.85363a466702ea0af4eeeca438215b3e.jpg608767876_Screenshot2023-02-27114020.thumb.jpg.ddd764c8ee58eb5d5a7dcb45cefb8116.jpg

Još jedan off. Za forume postoji skripta da sve linkove sa .org prebaci u .cc, admin kod nas na ARCSu pre par godina je odradio i dosta slika se pojavilo, doduše nisu sve ali opet dovoljno. Možda @neshaoctkao admin zna nešto o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, knezevic76 said:

I kad je kontakt dat, tad se čuje da zuji ovo sa slike, mislim da je to pumpa ABSa ako se ne varam.

 

22 minutes ago, knezevic76 said:

91907be55e9e6937859249121eb4f468.jpg

Na slici pise esp :D 

evo ovde price oko brava i esp/abs modula

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, knezevic76 said:

@neshaoct jel i dalje ista cifra za članarinu u klubu?

Vidim da piše 1000 dinara.

Sve je isto kao pre.

 

@city

 

-----

5 minutes ago, TheWickerMan said:

Za forume postoji skripta da sve linkove sa .org prebaci u .cc, admin kod nas na ARCSu pre par godina je odradio i dosta slika se pojavilo, doduše nisu sve ali opet dovoljno. Možda @neshaoctkao admin zna nešto o tome.

Ne znam, davno sam gledao o tome. Pogledaću da vidim šta sada postoji i koliko je skripta sigurna/pouzdana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, darkman14 said:
Na slici pise esp   evo ovde price oko brava i esp/abs modula   

Neka zujiiiiiiiiiiiiiii default_).gif))))) Sva sreća pa je čovek iz teme našao, 2600€, pa to polovina vrednosti celog auta. Ovaj moj modul će da nastavi da zuji do daljnjeg.Čudi me da nema reparacije za taj deo, šta @Goran Zemun ima da kaže na ovu situaciju?

 

BTW, ne znam dal dobro tagujem Gorana, jer mu je nik iz dva dela.

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...