Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

6 hours ago, knezevic76 said:

lično i personalno me provozao u mom autu da "oslušnemo" nešto.

I mene je svojevremeno u mome, i preterao preko onih ležećih u komšiluku u drugoj lagano, a meni nije dobro ... :D

 

Posle sam se još jednom za*ebao i dao ovom mom da kao pogleda kako se menjač ponaša.

Tad je seo za volan, i više vala neće. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako da čuješ ako ne teraš preko ležećih default_).gif

Elem, Goran je lično i personalno stetoskopom oslušnuo sve ležajeve točkova i poluosovinu do menjača, provozao ga da proveri menjač itd

Zamerki nije bilo.

 

 

Elem, prednji diskovi su prečnika 281mm.

 

 

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uzeh da premerim struju na akumulatoru, sad če mu godinu dana, i taman da vidim kako alternator puni.
Struja akumulatora je 12.8v , dakle pun 100%, ali merio sam ga nakon par vožnji od po 2km pa je odstajao jedno 10 minuta.
Punjenje alternatora sa upaljenim farovima, ventilatorm itd je 14.05v.
Dakle sve je ok.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta si ovo met'o od guma napred? Po sari mi deluje neki AS? Pozadi i dalje prepoznajem Dunlopke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee, kakvo je to putešestvije bilooooo....jednom ću detaljno da opišem šta se sve izdešavalo pa sam morao gume da zamenim, samo čekam epilog ove nedelje....
Elem, što se guma tiče, razmišljao sam između Danlop AS kao ove koje već imam i Hankook AS. Opredelim se za Hankook. Poručim gume i zakažem menjanje. Pojavim se ja u dogovoreno vreme ali Hankook gume im još nisu stigle iz magacina. Divota. Al kad sam već tu , od izbora koji imaju na stanju i samo Lassa i Laufen.
Pogledam malo testove i iskustva ljudi sa tim Laufen modelom, podbrend Hankooka i uzmem njih, poprilično su se dobro pokazale na testovima.
Naravno, Laufen nemaju oznaku XL čime sam dobio na udobnosti u vožnji. Nisam ih nešto puno testirao, al za sad su iznad mojih očekivanja. Videćemo kroz malo dalju eksploataciju.
Model je
Laufenn G FIT 4S LH71
225/45 R17 94W
Zadnje opušteno mogu još godinu dana da teraju.



Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@knezevic76

493018151111

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol:

 

Okej sad ozbiljno

 

Screenshot_2024-04-10-11-19-24-201_com.android.chrome.thumb.jpg.aa87abed04e0993f9300e19c28a65c6b.jpg

Screenshot_2024-04-10-11-23-06-157_com.android.chrome.jpg

 

To je za moj 1.9 8v, ne znam da li zavisi od motorizacije ali iskreno verujem da NE. 

 

Ja sam uzeo SKF za zadnji levi pre oko 2g i sljaka odlicno. FAG imam stabilizatore i nemam zamerki. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

SKF je ok, barem je bio oduvek. FAG je INA sto se tice lezajeva, inace Schaeffler grupa. U toj prici imas i GSP koji je prilican BUM na trzistu sto se tice kvaliteta i cene pogotovo.

Inace delovi trapa koji se sad prodaju pod imenom FAG su u stvari Ruville nekada, neka niza srednja klasa po meni - nikad nisam bio ljubitelj Ruvila jbga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam ukucao moj VIN broj na sajtu Euro07, izbacio mi je ono što se vidi na slici

Cena ide od 3500-6000 u zavisnosti od brenda iznadec57f676943dee134cb5d17263260c28.jpg

 

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OE 92403013 
Swag 70936967 - 3364 din 

GSP GK3598 - 2510 din

FAG 713 6908 00 - 3830 din

To imas u wintu pa biraj. 

U delmaxu imas

SNR R158.54 - 4333 din

FEBI 36967 - 3590 din

SKF VKBC20039 - 2980 din

 

To je u generali, sta gde ima tj u kojoj MP moras proveriti. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala, ipak sam ubo dobar OE broj.

Elem, nikada nisam koristio taj ePer i slično, sve sam prepuštao majstorima, al kakvo je vreme došlo, moraću i time da se pozabavim, jbg.

 

PS Euro07 je skuplji i od delmaxa i od winta

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...