Jump to content
FAS Goran
Nikola JTD

Brmba 320D 177hp

Recommended Posts

Koliko muka, imas ga malo jace od 2 meseca, a poslednjih mesec dana zezancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivan bg@ zezanje je od prvog dana. Uzao sam ga takvog. Vidim zamajac se ne cuje, lanac se ne cuje, pali i gasi bez i najmanjeg trzaja, i na cimanje gasom nema lupanja, ma reko neki nosac do 100e i auto boli glava, kad ono medjutim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod BMWa je sve uzdužno postavljeno i auto bi trebao da ljulja levo desno i onda može biti milion stavki
Nosači motora
Disbalans kardana
Disbalans seta kvačila
Motor........
Jbg
Rešiće se to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam pokupio sa drugog foruma, jes da je A4 u pitanju ali simptomi koliko sam shvatio dosta slicni tvojima. Pa eto, ako nisi proveravao, da obratis paznju i na to

 

Quote

Ukratko, verovatno je ovo što kaže AWT, homokinetički zglobovi do menjača, kada su neispravni auto trese pri ubrzavanju.
Nisu skupi i relativno lako se menjaju.

 

image.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se ja secam da ne skrolam opet kroz temu unazad, ali tebi je problem cak i kada stojis u mestu i turiras sa stisnutim kvacilom. Tako da bih tu otpisao te neke elemente koji dovode do vibracija samo u voznji kada su spojeni tockovi sa motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, oseca se vrlo malo, ali se oseca. Nesto oko motora, ili sam rad, ili dizne ( to idem kasnije da proverim ) dpf je pitanje kako je ugasen pa cemo i to sad proveriti, da precrtamo i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ti stopama Flex-a - puno živaca za auto koji bi trebao biti relativno jednosavan, al mu se baš neće da bude takav. Jel to nisu uspeli mapu da vrate ili ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mapa je stavljena, ali je sve ostalo isto. Promena nema. 99% je do samog kvacila i da ne moze da istrpi tu snagu auta. Bori se ali ne moze da izgura. Vozimo ovako dok ne prokliza, posle reparacija kod Fice za jacu snagu. Nema sta drugo biti. Vibracije u leru su nestale posle odradjenog malog servisa, samo u voznji kad se potopi gas. Namestili smo mapu da kriva obrtnog bude sto laksa za zamajac i to mu je dosta od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, a kako je sa originalnom mapom?

I zasto je ta druga toliko losa kada je auto linearno ubrzavao i sa njom.

Mozda je kriva korpa kvacila ili samo kvacilo, sta kazu kako im izgleda kada si menjao zamajac, jel poplavelo, deformisalo se, bilo sta.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam probao org mapu, samo uradjenu, tj prepravljenu po parametrima auta. Mozda bi fabricka to eliminisala ko ce ga vise znati... 3h radi covek mapu, sad da ga ja smaram ajmo ovo ajmo ono ne ide. Kvacilo je fizicki kaze majstor super. Zamajac stari kacio sam link nema ni najmanji trag zagrevanja, ali zagreva se kad proklizava, kad ne proklizava slabo se zagreva pri ubrzanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na grande punto se centralni ovaj deo razlokao, sigurno je tu imao lufta, kao i zamajac po svim osama.

Stoji mi u dvoristu pa je izrdjalo, nije bilo takvo kad je majstor zamenio.

Takodje korpa je delovala malo kriva, ali tesko je to snimiti.

Kvacilo nemoj reparirati jer ne mogu ovaj centralni deo zameniti, ako je slican sistem, mogu samo obloge zameniti i staviti deblje i od materijala koji ima vise frikcije.

Eh da jos jednu stvar koju sam primetio nakon zamene, da punto lakse nekak vergla i pali, ali mozda je samo placebo.

 

IMG_20210209_170919.jpg IMG_20210209_170912.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim budem isao kod ovoga, obavezno cu ga pitati.Mora pravi majstor da zna do cega.Nije mu stigao auto pa nisam ni isao,al prvom prilikom cu ga pitati.Bas bedak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/9/2021 at 5:07 PM, Nikola JTD said:
Nisam probao org mapu, samo uradjenu, tj prepravljenu po parametrima auta. Mozda bi fabricka to eliminisala ko ce ga vise znati... 3h radi covek mapu, sad da ga ja smaram ajmo ovo ajmo ono ne ide. Kvacilo je fizicki kaze majstor super. Zamajac stari kacio sam link nema ni najmanji trag zagrevanja, ali zagreva se kad proklizava, kad ne proklizava slabo se zagreva pri ubrzanju. 

Trebao si na kraju da mu odvrnes tu mapu na max i verovatno bi brzo crklo to nesto sto ti pravi problem i eto resenja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...