Jump to content
FAS Goran
Nikola JTD

Brmba 320D 177hp

Recommended Posts

Moze li taj zamenski set da traje 200-300k km kao fabricki?

Na mikri je zamenjen set bio,mekan kao sir al odvaja vise nego fabricki, na skodi je nov set bio takodje,mozes ga stisnuti rukom i opet visoko odvaja.Doslovno ni jedan taj zamenski set nije mi blizu idealan kao fabricki.

Koliko je presao stilo od zamene?

Inace moje misljenje je da je dobar polovan set bolji od ovih novih.Kada imas proverenog coveka,zasto ne.Opet se ogradjujem moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to do proverenog coveka nego sta ti zapadne, mozda imas srece pa predje i kod tebe i kod sledeceg vlasnika xy kilometara, a mozda posle 10k zakuca. Polovno, znaci korisceno pa sad dalje je lutrija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kazu kolege, nema pravila. Moze i OEM zamenski deo iz originala da se cudno ponasa, moze nov druge marke isto, pa zamenis stavis drugi nov i onda bude ok. Ima i nekoliko tema gde je nov set kvacila visoko odvajao, proklizavao, trese... Pa ljudi imali reklamacije. 

Moz se desi da ti i stave set kvacila od slabijeg brata na tvoj jaci auto jer pase 1:1 a da ne primetis nesto. Tako sam vozio 2+ godine set od 1.9 jtd ali 90ks i nisam imao blage veze sta je na mom Bravu (mislim to i ne mozes da vidis dok ne skines menjac, al ko to to radi pri kupovini auta) . Pri tome kvacilo malo tvdro, racunam polovno kao i auto ali radilo bez problema, nikad klizalo.. Dok nije crkao hidro-druk.

 

Stil voznje, cipovan auto, kvalitet dela... Previse toga utice na trajanje. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/29/2021 at 11:29 PM, danijel55 said:
Moze li taj zamenski set da traje 200-300k km kao fabricki?
Na mikri je zamenjen set bio,mekan kao sir al odvaja vise nego fabricki, na skodi je nov set bio takodje,mozes ga stisnuti rukom i opet visoko odvaja.Doslovno ni jedan taj zamenski set nije mi blizu idealan kao fabricki.
Koliko je presao stilo od zamene?
Inace moje misljenje je da je dobar polovan set bolji od ovih novih.Kada imas proverenog coveka,zasto ne.Opet se ogradjujem moje misljenje.


Ne traje kod svakog ni fabricki 200 - 300k. Evo na A4 sad menjan na manje od 150.
Nije Stilo mnogo presao, 20-ak hiljada. Ali kod tog polovnog nikako ne mozes znati koliko ce da traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da set koji dobrom mehanicaru izgleda kao nov,zakuca za 10k km.

@Flex Kad je auto cipovan druga je prica.Moze i onda da potraje set,ali ako se ne kida auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i nema. Juce sam zamenio samo zamajac. Uzeo sam polovan jer nisam mogao sebi da dozvolim da uzmem novo i opet ostane problem... Sreca u nesreci je sledeca: uzet zamajac u top stanju kod Igora u Zucu kod Avale, sve pohvale za coveka, 100e zamajac zaista odlican. Odneo sam ga u Tempo Racing servic koji drzi trkac Miljkovic i on mi je radio na autu. Rezultat 0 bodova. Stari zamajac je bio los, dosta lufta je imao, ali nije do njega.... Danas idem do Protuning servisa posto znamo vlasnika, pa da zakacimo auto na dijagnozu i provozamo ga malo po autuputu da vidimo i dizne sta rade... ja sam i dalje ubedjen da je mehanicki problem, ali ajde i dizne da otpisemo. Uradio usput i mali servis, korpa i kvacilo su kao novi.... ako ne uspem uskoro da resim, moracemo se rastati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema, identicno je. Ono sto je ostalo je isto je da se simptom pojacava sto se vise auto vozi tj sto je topliji... vibracije na rucici menjaca su ostale identicne, kao da nista nisam zamenio. Stari ima dosta lufta ali ja to ne primecujem apsolutno ni u kom rezimu. Miljkovic je proverio opet i kardan, i srednji lezaj, kaze sve je kao novo.

Edited by Nikola JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Na kraju ce biti neka glupost, tipa labav sraf ili nesto od 1000din

I ja sve više verujem u to.

 

Da li si kojim slučajem kontaktirao Floyda na vidikovcu u vezi tvog problema ?

Lik je baš zaluđenik za BMW od oldtajmera pa na ovamo. Ja sam od njega kupio keca. Dosta je hvaljen u tim krugovima. Znam da je skoro rešavao isto neki fantomski problem na novijem BMWu danima, nije hteo nikoga da primi dok nije rešio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poseti mu FB profil kad budeš imao vremena, ima svega tamo, od lanaca koji se nisu čuli a bili u raspadu, setova kvačila koji su već rađeni ali nestručno, raspada klanica, servisa.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije ovaj polovan drugi zakovao, pa nema lufta, ili mozda kriv.

Teoretski bi najbolje bilo kad bi neko od servisa imao takvog stranca pa da mozete da prepakujete delove koje ste prethodno probali i eliminisete stvar po stvar.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi se oni ograde kad ugradjuju zamajac. Zvao sam i servis Floyd, rekao mi je covek u ponedeljak da se cujem, kaze treba mi jedno pola sata da provozam auto po autoputu. Prvi put cujem za takav problem, ali ako mi ostavis auto ja cu ti problem resiti, necu da dajem dijagnoze dok sve ne cekiram. Aj cekamo Ponedeljak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...