Jump to content
FAS Goran
horvat

Covid-19 aka Korona virus

Recommended Posts

2 minutes ago, totti said:

Pozitivan

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Jesi li dobio terapiju tj. antibiotike?

Ili moraš do drzavne Covid ambulante?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je samo test, za terapiju bih trebao kod lekara, mada ne znam koliko uopšte ima smisla, pošto svima daju istu terapiju, sa i bez pregleda.

Drz se, da brzo ozdravis :clover:
Ovakvi kao ja žive po 200 godina



Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, totti said:

Ovo je samo test, za terapiju bih trebao kod lekara, mada ne znam koliko uopšte ima smisla, pošto svima daju istu terapiju, sa i bez pregleda.
 

Neka ti daju antibiotike, da što pre krene terapija. Da se ne razvije upala.

 

Jbg, mene su držali kod kuće 10 dana. Kada sam počeo krv iskašljavati onda su me primili u Covid ambulantu na pregled. Da sam na vreme dobio antibiotik, možda, se ne bih zaje*avao kao što jesam.

 

Drugarica je juče saznala da je pozitivna, kašlje, ima temperaturu ali nema upalu. Dobila je Hemumicin, C vit., D vit. i poslali je kući na lečenje.

Edited by IDzO
typo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/24/2020 at 2:57 PM, neshtry said:

Biće ona dobro...
Totti cepaj po terapiju!
Još jedan selebriti nastradao...
https://nova.rs/zabava/bubnjar-amadeus-benda-preminuo-od-posledica-koronavirusa/?ref=fbnova
Screenshot_20201124-145319.jpg

 

Quote

“Ta sotona, koja je smislila koronu, izgleda hoće da smanji broj ljudi na zemaljskoj kugli. Koliko ljudi samo umre od kancera, srca i drugih bolesti, jer korona blokira da se sve to leči između ostalog. Mislim da se bliži to neko “finale”, ali kolko god oni bili đavoli i sotone, imamo i mi naše anđele čuvare”, ispričao je nedavno za Balkan Info, frontmen Amadeus benda, uveren da je kad je u pitanju korona, reč o teoriji zavere.

Danas, mesec dana kasnije, njegov prijatelj i kolega iz benda preminuo je upravo od koronavirusa.

 

Šta mislite, da li je promenio mišljenje, kad mu je draga osoba otišla Bogu na istinu?

 

Neću mnogo da mračim, ali ja pratim drugi podatak, u našem zavodu za statistiku - koliko ljudi je umrlo _više_ nego prethodne godine. Nažalost, ne ažuriraju podatke od kraja septembra, a do tad je umrlo 3000 ljudi više nego 2019-te. U tom periodu zvaničan podatak za umrle od kovid19 je bio oko 700, ne znam tačno. Iz samo sebi znanih razloga sajt Zavoda ne mrda više od mesec dana, a vi se ljudi bolje čuvajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dekirs said:

Znas kako bi mogli ovde, kao za skup, oni koji su bili i koji su sada pozitivni.. :D

 

1. horvat

2. totti

3. dekirs

4.... 

Brt, mene ste izostavili. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/24/2020 at 3:42 PM, nidza said:

Nažalost, ne ažuriraju podatke od kraja septembra, a do tad je umrlo 3000 ljudi više nego 2019-te. U tom periodu zvaničan podatak za umrle od kovid19 je bio oko 700, ne znam tačno.

http://rs.n1info.com/Vesti/a676193/Od-aprila-do-oktobra-umrlo-4.011-ljudi-vise-nego-u-istom-periodu-2019.-godine.html

 

evo update-a sa kraja oktobra. 

 

a ovo sta znaci, nije mi bas jasno

https://nsuzivo.rs/novi-sad/vanredno-stanje-u-novom-sadu-zbog-pogorsane-epidemioloske-situacije

 

i dal je vanredno stanje ili vanredna situacija?! mislim, situacija je ali novinari ne bi bili novinari da ne prenesu bombasticno pogresno. I koliko vidim nista se ne menja u NS u odnosu na poslednje donete mere, medju kojima je i dnevni odmor od 16-05 kada ne mogu da ukljucim busilicu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za link, samo potvrđuje da nisam jedini koji na taj način razmišlja. Nisam ni ja očekivao ovako rano epilog skoka u kom se trenutno nalazimo, ali doćiće i on, nažalost, kroz mesec-dva dana, a onda mislim da smo na kraju. Da smo inteligentniji narod, sa sposobnijom državom, umrlo bi manje ljudi od tih +2630 ili već koliko će biti na kraju kad se povuče crta. 

 

Ovo što sad možemo da izmerimo je samo magnituda poraza svih nas. Mogu samo da kažem - ne daj bože nešto grđe da nas strefi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad nekog hoces da slazes, slazi ga statistikom... Mi 2-3% u plusu sa minijaturnim GDPjem kako bi rekao "Prvorodjeni" a oni 0,5% u minusu sa XXL GDPjem... Mi, lupam, na 350€ oni na 3500€...

Masa sendvič-zombija u transu jer mi smo ispred Nemačke i ostalih zemalja zapadne Evrope... To sto je novcanik prazan i sto se zaglavis u kredit da popravis auto ili jednom godisnje odes na odmor to nema veze...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, italiano said:
@nidza
Sudeci po  statistici inteligentniji narodi su gore prosli nego mi...

Zavisi kako tumačiš brojeve i sa kime nas porediš, a pritom još nije gotovo, tek treba kroz koju nedelju da se sloši delu ljudi od silnih zaraženih ovih dana, a još koju nedelju nakon, najslabijima organizam da krene da posustaje.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza

Sve zemlje u okruzenju su gore prosle od nas,  a zapadne jos gore!

@alfini0507

Ja govorim o broju zarazenih i mrtvih!

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne bih složio, čak smo i sa zvaničnim podacima jako loši, ako gledaš u odnosu na broj stanovnika. Pritom, zvanični podaci su smanjeni u odnosu na stvarnost, a to možeš videti na sajtu zavoda za statistiku, gde se možeš informisati o broju umrlih ove i prethodnih godina.

Još jedan hendikep je da okruženje polako izlazi iz problema, dok kod nas tek treba da sve eskalira, neke 2 nedelje kasnimo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...