Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Potpisujem za TAG. Samo ove godine ustedeo sam makar pola sata, ako ne i sat na naplatnim rampama kroz Srbiju. Prosao sam u trecoj brzini kroz sve rampe.

 

Jedino kad sam morao da kocim je da promasim saobracajca sa zastavicom koji je mahao da ne udjem u ENP traku. Ablendujem mu da se skloni, a on nece... ne da mi da udjem u ENP traku... Kad sam poceo da mu trubim da se skloni tek onda je shvatio da treba da se pomeri... Valjda nije navikao da 500L ima tag... ;)

P.s. sada ima da se kupi i dopuni i na vecim NIS ovim pumpama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da neko nije bio pametan pa na Doljevcu stavio ENP traku u sredinu a Nis jos u krajnju levu bilo bi odlicno .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Nais-u su po potrebi, onaj dan bile 2 u smeru ka jugu. Jedna u sredini i jedna skroz desno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' da i ja dodam koju :)

išli smo ove godine na Sitoniju. Navi kaže 10:35h putovanja. 

 

Brzinom malo preko ograničenja i sa pauzom u MK od pola sata smo za 5.5-6 sati bili na Grčkoj granici i tu kreće haos. Oko 3-4h čekanja, gužva, svadje,.. I na kraju se ta gužva produžila do Halkidikija jer su pustili sve odjednom.

 

Sve ukupno 11 sati vožnje što nije strašno. Nadam se samo da će se gužve raščistiti do povratka.

 

Inače, ubedljivo su najbezobrazniji maši vozači, pogotovu sa 500 L :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/18/2016 at 8:08 PM, beli_Punto said:

novinari degenerici, dzaba ih majke radjale, samo prave paniku i se*endaju ... 

 

Ja bih jako voleo da je tako, ali ove godine se svuda izgleda krade naveliko, a ja sam upravo osetio na svojoj kozi..... Doduse desilo mi se u CG na plazi Oblatno, ko je bio zna....

Baja je kulturno otvorio i zatvorio auto i uzeo iz njega oko 200eur i dinare, dokumenta je ostavio. Znaci nisu bili shalabajzeri u pitanju, (razbijanje prozora i sl.) a cuo sam i da nisam jedini slucaj....:ph34r:

Posle toga ostatak odmora mi je prosao u paranoji i proveravanju svega zivog po nekoliko puta, tako da se dobro cuvajte i organizujte sa stvarima i novcem....

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Ja bih jako voleo da je tako, ali ove godine se svuda izgleda krade naveliko, a ja sam upravo osetio na svojoj kozi..... Doduse desilo mi se u CG na plazi Oblatno, ko je bio zna....

Baja je kulturno otvorio i zatvorio auto i uzeo iz njega oko 200eur i dinare, dokumenta je ostavio. Znaci nisu bili shalabajzeri u pitanju, (razbijanje prozora i sl.) a cuo sam i da nisam jedini slucaj....

Posle toga ostatak odmora mi je prosao u paranoji i proveravanju svega zivog po nekoliko puta, tako da se dobro cuvajte i organizujte sa stvarima i novcem....

Stvar je u tome da ti se to desilo u GR izašao bi jos i u novinama a ovako, posto je CG, neće pisati novinari da se krade tamo... Ispade GR najgora zemlja za letovanje... Jos malo pa ce pisati i teroristima tamo.. A u CG med i mleko...

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam primetio to, svakih par dana članak o tome. Neka serendaju, ja u crnu goru ne idem sve da mi plate all inclusive. Jebalo ih njihovo čojstvo i junaštvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko isao ove godine preko Bugarske za Grcku? Hvala

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/29/2016 at 10:39 AM, Mel said:

Da li Ring oko Soluna skratiti industrijskom zonom ili ne? Planiram da budem tamo u jutarnjim casovima, radni dan.

Planiram da idem ind zonom za sad.

U odlasku prosao ind. zonom, za preporuku, bilo je oko 12h kad sam prosao tuda. Solidna vremenska usteda, nema guzve, ima par semafora. Ono sto se moze videti usput je gomila napustenih objekata, zarasli vozovi, podseca na propalu socijalisticku privredu.
Kad sam se ukljucio na ring road, zatekao me je pravi haos, obilaze zaustavnom, voze zaustavnom.. vrhunac je bio kad sam sustigao grupu od 3 skutera sa po dvoje mladih na svakom koji u toku voznje prave selfije.
U povratku nisam isao tuda jer nisam palio navigaciju (klinac uzeo telefon) pa nisam bio 100% siguran koje je skretanje, jednostavnije mi je bilo da ispratim obilaznicu samo.

Cak ni na granicama nisam zatekao guzve o kojima se prica ovde, ali sam izbegao okrugle datume i vikend.
Na izlasku iz gr i mak, samo su mahnuli da prodjemo, na ulasku je bila kolona, ali nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, marko.jovanovic said:

I ja sam primetio to, svakih par dana članak o tome. Neka serendaju, ja u crnu goru ne idem sve da mi plate all inclusive. Jebalo ih njihovo čojstvo i junaštvo. 

 

Ja sam u Grckoj bio u junu, i pisao sam ovde o tome, Sarti....:)i naravno dobro sam prosao, ali to je bilo van sezone pa nisam ni ocekivao neke probleme.

Ostavljao sam visak novca u autu da ga ne bih nosio na plazu, nikad nije bilo problema. Uvek idem na letovanje krajem juna ili krajem avgusta, ne podnosim guzvu. U CG sam isao kod prijatelja i zato sto sam zadnji put bio pre 4god., pa hajde da obidjem malo Tivat , Kotor, Budvu i dr. sto da ne..... Ali mislim da sam sad zavrsio sa CG, bar za neko duze vreme. Poenta je ipak da se krade kao nikad, gde god da odete i da ne obracamo puno paznju dok se sami ne opecemo.:lol:

Ponovicu samo da ovo nisu bili obicni narkici, vec su bili dobro opremljeni alatom ili ti elektronikom za otvaranje auta, ja uvek proverim brave kad zakljucam auto, cak i ostanem kod auta par minuta da se uverim da je sve u redu i da niko ne posmatra sa strane, ali avaj jednom je moralo da se desi....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Milutine, nisam ovo do sada video. Sve je rečeno. Poslednji put sam u CG bio 1997 i nemam nameru da idem, nikada do kraja života. A tek naplaćivanje parkinga. Jbt, na Sitoniji i Kasandri sam bio x puta, i nisam nigde imao problem da parkiram, niti sam imao neki problem, da me panduri cimaju, da me neko maltretira što sam iz Srbije,  za razliku od crne gore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio pre 4-5 godina, 2 nocenja u Sutomoru, bila svastika sa momkom tamo, i kao ima ok smestaj tu kod njih, dace gazda na preporuku jeftinije, ja imao pun rezervoar i zapalili...
Mi se taman vratili iz Riminiija, tamo se nesto nismo nakupali, i kao ajd idemo...
Bilo ok, zbog drustva najvise, i meni zbog voznje... kupali se malo, izasli uvece, 2 dana dovoljno i caoooo...
Mislim ne bih ni isao vise...nema uopste potrebe...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, marko.jovanovic said:

Poslednji put sam u CG bio 1997 i nemam nameru da idem, nikada do kraja života. A tek naplaćivanje parkinga. Jbt, na Sitoniji i Kasandri sam bio x puta, i nisam nigde imao problem da parkiram, niti sam imao neki problem, da me panduri cimaju, da me neko maltretira što sam iz Srbije,  za razliku od crne gore. 

 

6 hours ago, marko.jovanovic said:

Neka serendaju, ja u crnu goru ne idem sve da mi plate all inclusive. Jebalo ih njihovo čojstvo i junaštvo. 

 

Najmanje 10 puta spominjes da mrzis CG i crnogorce i da tamo vise nikad neces otici. U redu je da jednom izneses neprijatno iskustvo koje si imao davne 1997. godine ali ne razumem cemu to ponavljanje u nedogled. Postoje ljudi koji vole crnogorsko primorje i tamo se osecaju kao kod kuce nasuprot nekih koji npr. vise ne zele da tamo letuju.

Ja sam recimo imao lose iskustvo na Tasosu pre par godina, bio razocaran i sad bih zbog toga trebao da pljujem grke i Grcku. Naravno da necu to raditi ali znam da na Tasos vise necu otici i da cu promeniti destinaciju sto sam i uradio ove godine.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Axic said:

 

Ja sam recimo imao lose iskustvo na Tasosu pre par godina, bio razocaran i sad bih zbog toga trebao da pljujem grke i Grcku. Naravno da necu to raditi ali znam da na Tasos vise necu otici i da cu promeniti destinaciju sto sam i uradio ove godine.

 

 

Ajd sada kada si krenuo, sta ti se nije svidelo na Tasosu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno za 10 noci koliko smo bili u Limenariji, u vili gde smo bili smesteni pritisak vode je bio preslab za vise spratove. Gazda vile je tek posle 7 dana pozvao majstora da sredi pumpu i to je trajalo citavo popodne i na kraju naravno nisu nista promenili.

Drugo, posto smo ranije kretali na plazu i videli da vecina lokala gde se prodaje giros radi od 8:00. Par dana sam dolazio u 8:20 i vecina odmahuje rukom i pokazuje na sat, kao radimo tek od 9 ili sacekaj da popijem kafu i popusim cigaretu pa cu posle da te usluzim.

Jedino sto je na Tasosu za pohvalu jesu plaze kojih ima na svakih par kilometara i prelepe su ali opet kazem ja tamo vise ne bih isao. Video, prosetao i to je to, zavrsili smo sa Tasosom.

Za sada 2x bio u Turskoj i samo pohvale za turce i njihov odnos prema turistima.  Istina u nekim trenucima mozda i budu dosadni ali je to sve sa zeljom da za vreme boravka sto vise ugode gostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto si napisao je tacno, i za Grcku i za Tursku, a u pravu su i oni sto su napisali za Crnu Goru.

 

Doduse, u Crnoj Gori se usluga u poslednje vreme popravlja, a u Grckoj pada kvalitet usluge. Pored toga Grcku trese kriza - mogli su je primetiti oni koji su bili ove godine, ako su svratili u Masutis (bivsi Arvantidis), i videli prazne rafove i razvucene proizvode  - bas kao kod nas devedesetih... kacim i pokoju sliku da vidite kako izgleda.

 

Za Tursku ne mogu da tvdim kakvi su u poslednje vreme, nisam licno bio 7 godina, ali cak i ako su pokvarili uslugu, i dalje za dve klase bolji od Grka i Crnogoraca, koje (i jedne i druge) mrzi da zive.

 

 

 

WP_20160812_10_43_00_Pro.jpg

WP_20160812_10_43_29_Pro.jpg

WP_20160812_10_43_33_Pro.jpg

WP_20160812_10_44_15_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
'97.god, pre 20godina Marko brate Tad u odnosu na sad Cg nije ni postojala

Pa da tad nije ni postojala, a od tad se nista nije ni promenilo na bolje, plaze prljave kao i tad, cak i vise, neljubazni kao i tad cak i vise, i sad ima manje mesta na plazama u odnosu na tad od silnih lezaljki, u nekim mestima samo za lezaljke i ima mesta, gde god sednes da te usluze pokusaju da te zajebu, cene iz menija i fiskalnog racuna se razlikuju a to se sve razlikuje od cene koju ti kaze..... a da nisu se ni hitovi u kaficima i klubovima promenili, primetio sam da jos uvek vole "tece vino crveno venama mojim" i slicne hitove.... na granici gubim vreme objasnjavajuci se sto nisam 10 godina dolazio itd, itd, a na izlazu mi neljubazno trazi racun boravisne takse...

Nikad ne reci nikad, kao sto sam govorio da vise necu ici tamo pa je iskrslo da idem na vencanje u Kotor pa sam morao, ali stvarno se nadam da nikad vise necu morati.

A da, priroda je stvarno prelepa, ali primorci ne odrzavaju to kako treba pa je tako kako je, ali sam put kroz CG je predivan, Zabljak je fenomenalan, i ako odem ici cu samo na sat-dva na zip line preko Tare.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...