Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Da li Ring oko Soluna skratiti industrijskom zonom ili ne? Planiram da budem tamo u jutarnjim casovima, radni dan.

Planiram da idem ind zonom za sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neeeeeeeeeeee, nikako, nemoj to da radis...
Drug se tako zeznuo ja mu govorim nemoj nemoj, on poslusao navigaciju namestenu da vodi najblizim putem, izgubio i vremena i zivaca. Jedino mozda u 3-4-5 ujutru, ali sto bi to radio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, Mel, vidim da voziš stila JTD, a ne Z10 na plin, ne bi trebalo da ti je u krvi da pitaš tako nešto :D, pa da uštediš koji dinar.

A sada ozbiljno, jednom sam išao kroz industrijsku zonu (kurva Mileva je kriva - navigacija), na sreću nisam se zaglavio, ali je opet duže trajalo nego preko ring road.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrtva je trka sa pitanjem da li ici kroz indus.zonu ili ne. Ako pocnemo oko toga ode tema u pm....

 

 

Extra slike...ja cu 20.08 na dole pa se sklonite kada vidite crveno veliko kako juri....ako zakocim posle ne mogu se zaletim do soluna i jbga

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic Stedi mi se vreme ;) 

Ind. zona ne iskljucuje ring road, samo se kasnije ukljucim na njega, svakako obilazim Solun (nadam se da niko nije pomislio da 'ocu kroz centar autoputem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujte GPS-ovima ako znate put.   Cesto se desi da pobrka vaznost puteva, pa umesto magistralnim posalje na neki sporedni put. Nedavno vidim putokaz pravo, a on kaze "skreni desno?! ". Sto puta me vodi  na neki sacuvaj boze put, skoro kaldrmu, jer mu je nesto kraci, ali nema podataka da je to put nize kategorije.

 

Sto se tice Ring Road-a, ne znam sta treba da se desi da bi skrenuo sa njega... na tako dugom putu vaznije mi je da je sto jednostavnije i da treba manje koncentracije... a samim tim i manje umaranja! Kraci put, a sacuvaj boze potrosnja - je tu mnogo manje vazna. Kad to ja kazem, onda mozete misliti... ;)

p.s. danas sam bio u AMSS-u (da uplatim dopunu za ENP), i pitam ih usput za medjunarodnu dozvolu - oni mi lepo kazu - "Da obavezna je". Ranije sam i iznajmljivao kola u Grckoj, i nikad mi je nisu trazli.

Meni se cak desilo da mi je traze Makedonci na granici. Dajem im pasose i zeleni karton, a oni meni - "dajte i vozacku i saobracajnu dozvolu ???"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desilo se da mi traze dozvole u Makedoniji i pre L-a, i za vreme L-a

A kola sam u Grckoj izmajmljivao pre 6 godina, kad sam isao avionom na Krf. Cak mi nisu trazili ni obicnu vozacku, samo su pitali da li imam. Policiju nisam u zivotu video u Grckoj... ali ne daj boze da se nesto desi, pa da nemate sve sto je propisano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta misterija oko medjunarodne je cudo....jos nema pravno utemeljenog odgovora cemu ona sluzi i kome je potrebna....:-)) svi kazu izvadi je da te ne boli glava a niko nema nijedan primer da je potrebna negde. Vozio sam sirom Evrope, nikad niko mi je nije trazio. U USA u rent a car agenciji trazili dozvolu, ja dao medjunarodnu a devojka me gleda, okrece onu "knjigu" i kaze: gospodine, imate li vi neku normalnu vozacku?:-)))) e sad, ne vidim nijedan razlog da AMS ne kaze da treba medjunarodna jer im je to cist prihod nicim izazvan. Usput, mnogobje skuplja jer Vam sada treba i uverenje iz MUP da nemate zabrane....:-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je to klasična patka pa ko se zajebe.

Neću da se.em sad mnogo da mi se ne obije o glavu ali ću rađe ako zatreba panduru njihovom da tutnem 30e neho ovim našim lopovima da dam unapred. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba potvrda, da. 600din je i moze da se desi da se dugo ceka taj jedan potpis, ko moj drug sto je cekao pre desetak dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna je medjunarodna dozvola za Grcku. To naravno ne znaci da ce vam je iko traziti ili da mozda necete moci da rentirate auto. Vec da ce vas u slucaju nemanja iste a da ucestvujete u nesreci u kojoj niste krivi njihova policija po automatizmu i radi skracivanja postupka automatski proglasiti krivim jer vozite a nemate dokument koji je potreban.

 

Ministarstvo spoljnih poslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se raspitivao, čitao po forumima o tome poslednjih par dana i svi kažu da je u slučaju nezgode traže obavezno. Neko reče za 5 minuta se završava posao, ja uzeo slobodan dan, otišao u Sup po potvrdu, kažu dođi sutra u 13. Poludeo, bzvz sam iskoristio dan. Sutra uzmem izlaz i odem u 13h, čekao do 14h da je donesu, tako da je sad ostalo da jedno jutro zakasnim na posao i odem do AMSS-a da to predam... Kolika su zadržavanja na granicama trenutno? Ja ću verovatno u zoru ili čak pre biti na granici sledećeg ponedeljka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja krecem veceras. Oko šest sam na makedonskoj granici. Kazu da je zadrzavanje oko pola sata. Videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SikterBre...si bio u AMSS? Jel vam treba potvrda? u AMSS BG u ruzveltovoj ne treba, potpises papir da potvrdjujes da nisi pod zabranom ili sta vec.... i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i AMSS sve da završi, 250din izađe vise da oni idu u SUP po potvrdu, samo im date ovlascenje da oni mogu umesto vas da uzmu potvrdu.. 3680din međunarodna dozvola sa tih 250din

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko mi nikada nije trazio medjunarodnu, za volanom prosao sam Hrvatsku, Italiju, Sloveniju, Bosnu, Makedoniju, a konkretno u Grcku sam za volanom ulazio 6-7 puta. 

 

On 7/29/2016 at 6:20 PM, marko.jovanovic said:

Čokalije redovno traže međunarodnu i zelen karton. 

 

Nikada mi nisu trazili, dam saobracajnu i zeleni i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ovog leta tražili na granici kada sam ulazio u  MK iz Srbije, i u povratku kada sam se vraćao iz Grčke. Zašto ne znam. Ja mu nisam davao saobraćajnu nego zeleni karton i međunarodnu vozačku. Bem li ga šta je, i oni nemaju pojma šta tačno treba da rade, nego daj šta daš. Ma Grci su najjači, kada je gužva pandur na granici uhvati hladovinu i samo maše rukom, kakav pregled pasoša, automobila.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zhorz said:

SikterBre...si bio u AMSS? Jel vam treba potvrda? u AMSS BG u ruzveltovoj ne treba, potpises papir da potvrdjujes da nisi pod zabranom ili sta vec.... i gotovo

 

Nisam bio, zvao sam ih, rekli su da treba i ja otišao pravo u Sup po potvrdu.. Sutra ujutru ću da odem i da predam, valjda se brzo završava posao... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Milutin-NS said:

Niko mi nikada nije trazio medjunarodnu, za volanom prosao sam Hrvatsku, Italiju, Sloveniju, Bosnu, Makedoniju, a konkretno u Grcku sam za volanom ulazio 6-7 puta. 

 

 

Nikada mi nisu trazili, dam saobracajnu i zeleni i to je to

Meni je jos 2010 nas vodic u grckoj rekla da je za Grcku potrebna MVD iz razloga koji sam naveo, ne verujem da ona ima interes da gura pare AMS-u.

 

Inace mi je niko nikada nije trazio, cak ni prilikom rentiranja auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za poslednjih 16 godina, 13 puta sam isao u GR, tri puta sam vadio MVD, uvek mi stoji u autu, vazeca ili istekla. Nikada mi je niko nije trazio. Ove godine nosio isteklu, a inace zbog ovih novih uslova oko vadjenja, nikada je vise necu ni vaditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa stvar i jeste u tome da niko ne traži u grckoj medjunarodnu ali ako izađe policija na uvidjaj, traže međunarodnu i ako je nemaš, kazna..

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...