Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Onda ja i ti nismo isli u istu Cg :D

Nebitno, moja poenta je bila u tome da ne mozes da sudis o necemu takvom a nisi bio 20godina. Ej, 20god., pa 4 drzave se promenile, da ne pricam o svemu drugom :D To sam hteo reci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za Tasos su ubi Boze razlozi. Giros u 8 ujutro, kao u CG sve radi od 8, razvaljuje. Ma dodju vredni crnogorci u 6 da otvore sto pre. Istina da su grci lenji, ali glup razlog.

Za pritisak vode ne bih da komentarisem, u CG izmislili tu pojavu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam poslednji put u CG poslom negde 2005, u Kolašinu, na more ne. Ali zato znam dosta ljudi, prijatelja, poznanika, rođaka, kolega koji idu tamo na more, i svaki drugi je imao stomačne probleme ili kožnu infekciju. A zašto, pa zato što ispuštaju kanalizaciju u more, a u Grčkoj to ne rade. 

O vašaru neću da trošim reči. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad budes isao ove godine kao mi stalno a ne 2005 onda pricaj. u zalivu su nemci uradili kolektore jos pre 2 god. -- donirali su oni sve i sve uradili u toku zime npr. do H.N. , zatvorili kanalizaciju i postrojenje za peciscavanje vode stavili u brdo , plaze su sredili svaka ima tus i ono za presvlacenje - to nije bilo prosle god. i to plaze za narod ne zakupljene ---- inace moj drug se vratio i grcke 4 dana ranije je su deca bila non stop bolesna a i opljacali su im apatman -- tako da su ostali i bez love , sto je ove god, bila pomama u grckoj - svi se zale tj. bar vecina ............ svako ima ono sto mu se svidja i nije ni grcka zemlja iz bajke --- idi na Tenerife ili havaje e tamo je ekstra ali jg-bg. i debelo kosta .......... to se ne zajebavam jer znam i coveka koji je ves 2 puta tamo bio i pokazivao mi je slike ali je kostalo boga oca ....... a mi hocemo sve ekstra za 300e e to nazalost ne moze ni u grckoj ni u c.g ................ :)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhaha, koja pusta prica, Meljine, inace mesto ispred HN, hotel ispusta na plazu pored, direkt...samo se od jednom zamutu voda.... a sa druge strane hotela gde je druga plaza ispusta se kanalizacija celg mesta... da da raznorazni kolektori u brdima prkose sili gravitacije i odose se sve fekalije na preciscavanje gore u brdo po zadnjoj nemackoj tehnologiji..... cemu poenta laganja ljudi da bi odbranili jednu mafijasku zemljicu punu razno raznog otpada. Pa cak i rusi prestaju da idu tamo..

Mico, tamo se moglo promeniti 100 drzava, ali vecito ista vlast i isti narod.... ja sam posle 10 godina otisao prosle godine i sve je identicno, kao i pre toga, a letovao sam nekada i dva puta godisnje, ili jednom po mesec-mesec ipo dana......

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bjeloj je sad bar tako -- jos stoje bilbordi od donacije pored obale , asfalt na ulicama je nov gde su ubacivali cevi do pola kolovoza , a za kolektore postoje pumpe koje vuku i izbacuju vodu to nisam video i ne mogu da tvrdim (ali posto radim na elektrani MI imamo pumpe koje izvlace sve i svasta na 115m visine) - a ovo sam ostalo video , uglavnom i mestani kazu da je to sada ZATVOREN SISTEM bar u Bjeloj , sto bih lagao o takvim stvarima ako sam video i pricao sa ljudima koji tu zive --  e sad sto jeste video sam i LICNO kako jahta ispusta svo djubre tu pored porto montenegra malrene - jbg. a to je debelo kaznjivo ali -- ne branim nikoga samo kazem da je to problem svuda gde ljudi imaju more -- NAZALOST.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg-a brate pa tabla malo manja ali ima je - na samoj krivini do plaze pise na svapskom i maternjem pomoc narodu crne gore bla bla bla (ako nadjem neku sliku okacicu je) , bas ispred nase kuce tik do kanala za odvod vode zimi koji ce koliko sam cuo biti uskoro zatvoren i ako je lepo betoniran -- ispd hotela Redjine (ko zna Bjelu sve mu je jasno). Gore desno na tabli zastava nemacke ispod zastava mne pa kao na nasim Japancima zutacima gradskog prevoza -- donacija naroda japana narodu srbije --- tako nesto , samo sto je naglaseno da je za tu kanalizaciju i ulice ............. :). meni je lepo i u grckoj ali i u crnoj gori tj. idem tamo gde imam para za odmor i to je ............ bitno mi je samo da pobegnem od posla i vreve Beograda bar na 10 dana , jer ovde tempo zivota unistava organizam , samo brze i brze u tri lepe .............. :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže legenda da je pri deljenju predela, lepota i svega ostaloga Sveti Petar prišao Bogu i na njegovu opasku da je napokon završio raspodelu rekao da je zaboravio jednu državu....Crnu Goru

Kaže Bog kako je to moguće te se nasekira i zamisli šta da radi.....

Nakon par trenutaka razmišljanja reče: daj im ono što sam sebi namenio, drugo nemam!

:):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što reče Marko Jovanović, ja sam kao klinac stalno imao temperaturu u CG. I to je uvek trajalo 2-3 dana i posle kao rukom odneseno.


A zašto ja idem u Grčku: Za iste pare imaju peščane plaže i dosta čistije more, sezona traje duže i mnogo je lakši put.

Bili smo u Kotoru na nekoj konferenciji pre 2 meseca. Do tamo put 13 sati pošto su zatvorili jedan deo zbog radova. Nazad ćemo preko Žabljaka i Nikšića da nam se to ne desi i ostanemo 6 sati u mestu jer su nekom kamenčugom zatvorili put koji su minirali. I to sve u sred sezone. Tamo gde otvore put posle takvih radova vozi se po debelom šljunku.

 

A i stičem utisak da za jednako para sveukupno više dobijem u Grčkoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Axic said:

Jedino sto je na Tasosu za pohvalu jesu plaze kojih ima na svakih par kilometara i prelepe su ali opet kazem ja tamo vise ne bih isao

 

A sta drugo brate moj Agzicu...Obicno ljudi idu na more da jedu gyros u 8 ujutru, stvarno si kralj!

 

Meni se pored prelepih plaza svideo i Limenas, u kom sam bio smesten. Moze lepo da se proseta, ima lepih restorana, kafica, meni bas po meri, pokusavam da nagovorim zenu da idemo sledece godine, ali klinac ce imati godinu i par meseci, ipak cemo morati neki smestaj na plazi, Sitonija ili tako nesto, bice mali za obilazak plaza :)

Kad spomenuh kafice na Tasosu - http://www.karnagiothassos.gr/en/gallery/

 

 

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove godine sam čuo da je dosta dece, ali i odraslih imalo problema sa stomačnim virusom. Među tom decom bilo je i dete prijatelja koji su takođe bili u Leptokariji. Kupali su se na plaži koja se nalazi u neposrednoj blizini centra Leptokarije - znači krcato, krcato, krcato....ali, primetio sam kanalizacioni odvod. I na nekoliko metara od tog odvoda ljudi se kupaju. kontam da nije odvod za fekalne vode, već onaj što odvodi vodu sa ulice, al isti krc....eto, ima toga i u Grčkoj. :lol:

 

Što se tiče pljačkanja - jbg, oprezan moraš biti gde god da odeš. Dešava se. Kad sam odlazio na bazen, koji mi je ispod sobe, opet sam sve zaključavao.

 

Radno vreme kod Grka je relativno....meni ne smeta. 

 

Ali kada god sam nekog nešto pitao, da mi nije jasno, likovi se udube da ti pomognu i objasne najbolje što mogu - iako nisu dužni. Ono, bude ti neprijatno koliko ti izađu u susret. :)

 

Velik problem su naši turisti, koji se pomalo i kurče, pa sam doživeo da čujem kako ljudi u marketima Lidl i slično psuju prodavačice....pa jbt, šta je teško kazati "Calimera" i na kraju kupovine "eyxaristo"....svaki i onaj najnadrkaniji na naplatnoj rampoi kad ga probudiš u 05.00 će ti reći "parakalo". 

 

Put do Grčke - dosta radova u Makedoniji, ali samo u povratku je potrebno obratiti pažnju, na početku "avtopata" u pravcu Srbije kod Demir Kapije - tu sam mislio da je otišao šus-pleh, ali eno ga, stoji čitav na marei.

 

U Makedoniji propručujem samo pauzu što se tiče sipanja goriva. Ima dosta prosjaka, pa je tako zamalo pao nabod od strane mene jer smaraju. 

 

Sad se vraćam na te iste prijatelje s malim detetom - otišli u hitnu i nisu im naplatili pregled niti tražili bilo kakav novac za pregled deteta. lekar obavio pregled, dao terapiju i sve je bilo ok. :doc: 

 

Uopšte nemam dilemu da li ću na more u Grčku ili Crnu Goru. 

Uvek ću pre birati Grčku. Godinama idem u Grčku, nikad nikakav problem nisam imao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leptokarija....

IMG_20160806_143511.jpgIMG_20160806_143558.jpg

Nisam u Gr letovao do ove godine nikada i eto dočeka me treći, četvrti i peti dan odmora isto sra.nje kao ono što spominjete za CG. Kanalizacija....

I? Šta je onda bolje? Bolji giros od pljeskavice ili šta?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg. Od negde se mora krenuti....

 

Al moram samo da kažem da sam možda i pristrasan....

Pazi ovako... 7km do Skadra, 15km od mora, planina, leto-zima mora se pokriješ za spavanje, izvorska voda, izađeš ispred kuće ubereš (grožđe, smokvu, jabuku, krušku.....), nema gužve, nema buke, oćeš da pecaš tu si-oćeš da loviš tu si....

IMG_6441.jpgIMG_3829.jpgIMG_3833.jpgIMG_3824.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to ja i kazem , govn.......a plutaju svuda NAZALOST , bilo grcka ili crna gora. sve zavisi koliko je to namesteno od obale tj. udaljeno ............ jedino da probam i u tursku sledece godine :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...