Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

5 hours ago, totti said:

Ako sam dobro razumeo, potvrda koja se vadi u MUP-u ima važnost samo 48 sati. Čisto da znate.

 

Ali u amss u ruzveltovoj ne treba potvrda iz MUPA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa majku mu...jel moguce da niko nikada nije imao nikoga da je imao cukanje u Grckoj i da potvrdi da su izasli na uvidjaj i trazili tu knjizicu koja ne sluzi nicemu i pri tom kosta 3500 dinara? Sve kvazi informacije...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, totti said:

Ako sam dobro razumeo, potvrda koja se vadi u MUP-u ima važnost samo 48 sati. Čisto da znate.

 

u tom slučaju je meni isteklo, videćemo sutra ujutru...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutin-NS said:

Pa majku mu...jel moguce da niko nikada nije imao nikoga da je imao cukanje u Grckoj i da potvrdi da su izasli na uvidjaj i trazili tu knjizicu koja ne sluzi nicemu i pri tom kosta 3500 dinara? Sve kvazi informacije...

 

 

Ja nemam ali je drug od mog kolege na.ebao kao zuti, a shvatio je da je "kriv" tek kad se vratio i kad ga je kontaktiralo nase tj njegovo osiguranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stigao u Grcku, na granicama su gledali samo pasoše i nista drugo. Inace izvadio sam dozvolu za bolje da imam nego da se cešem. Zadrzavanje na ulasku u mk oko 10 min a izlazak i ulazak u gr zajedno oko pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa majku mu...jel moguce da niko nikada nije imao nikoga da je imao cukanje u Grckoj i da potvrdi da su izasli na uvidjaj i trazili tu knjizicu koja ne sluzi nicemu i pri tom kosta 3500 dinara? Sve kvazi informacije...

 

 

Za grcku nemam info ali je drugar pre 5-6 godina platio papreno nemanje medjunarodne u Nemackoj posle malog incidenta na autoputu...

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem danas u AMSS, predam sve, kaže tebi je ova vozačka izvađena u Trsteniku, a u LK ti piše da si iz Kragujevca, ne možemo da ti izdamo međunarodnu dozvolu dok ne promeniš vozačku. I sad pitanje, pošto vremena nemam, u ponedeljak moram da budem u Grčkoj, da li se uputiti tako? Najgore mi je što sam promenio 3 auta sa tom dozvolom, zaustavljali su me, nikad mi niko nije ništa rekao vezano za to da trebam da promenim vozačku.. 

Kolega sa tehničkog pregleda mi kaže da to neće niko da mi gleda i da je bitno samo da se auto vodi na mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce dosao u Grcku, na Makedonskoj granici na ulazu i izlazu gledaju samo zeleni karton,Grci samo pasos a i to ih mrzi jer sam dosao oko dva ujutru,medjunarodnu niko ne gleda.Ja je nisam vadio od 2010, idem u Grcku bar tri puta godisnje,zaustavljala me i pogranicna i saobracajna policija nikad niko nije pitao za medjunarodnu dozvolu.Na kraju krajeva zasto smo presli na nove Europske dozvole,u njima je sve isto kao i u EU,sta znaci dozvola koji izdaje udruzenje gradjana(AMSS)?

Edited by Drasko bgd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obzirom da je vikend, dobro si prošao.. U koje vreme si bio na granicama?

Oko deset ujutru. Bilo je guzve al je brzo islo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam juce dosao u Grcku, na Makedonskoj granici na ulazu i izlazu gledaju samo zeleni karton,Grci samo pasos a i to ih mrzi jer sam dosao oko dva ujutru,medjunarodnu niko ne gleda.Ja je nisam vadio od 2010, idem u Grcku bar tri puta godisnje,zaustavljala me i pogranicna i saobracajna policija nikad niko nije pitao za medjunarodnu dozvolu.Na kraju krajeva zasto smo presli na nove Europske dozvole,u njima je sve isto kao i u EU,sta znaci dozvola koji izdaje udruzenje gradjana(AMSS)?

To se i ja pitam, cemu medjunarodna ako je nova vozacka R.Srbije na usaglasenom obrascu??? Ili, evo kontra pitanja: da li nasa policija trazi medjunarodnu vozacku od stranih vozaca koji prolaze ili dolaze u Srbiju? Zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem ovu diskusiju i ne verujem da se razvlaci nekoliko strana. Je l' stoji na sajtu ministarstva da je MVD potrebna, kakve veze ima sta nasi panduri ovde traze i da li je vozacka dozvola dobila novi format? Da li je moguce da neko ko ide u Grcku ne moze da izdvoji novac za dozvolu koja vazi 3 godine i time kupi svoj mir za ne daj boze?! Vise kostaju suncobran i lezaljka sa frapeom u jednom danu nego sto kosta dozvola za jedno celo letovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

Ti nisi vadio, pa sad ljuljaš emoji3.png

:rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, bolje je imati nego da bude a gde ti je :) 
Bezobrazno je što su sada počeli da traže potvrdu iz SUP-a jer bi trebali da su svi umreženi u 21. veku, makar što se tiče zvaničnih dokumenata. Isto tako, da se slične potvrde (kao što su doneli zakon za državljanstvo i izvod iz MKR) vade po službenoj dužnosti. Tebi treba dozvola, platićeš to, njihovo je da ti obezbede. Makar je to neko zdravorazumsko razmišljanje, što ne važi za našu zemlju.

 

Kod Alvirovića je bio gost neki lik iz suda valjda kad je pričao o opravdanosti vađenja potvrde iz SUP-a i na kraju moj zaključak je da AMSS nema pravo da traži potvrdu za izdavanje dozvole ali da ti oni neće iztdati dozvolu ukoliko ne doneseš potvrdu iz SUP-a. Tako da uvek možeš da isteruješ pravdu ali nekako lakše da ispuniš šta ti traže i da se ne nerviraš, vremenom oguglaš, što je najgore.

 

A što se mog iskustva tiče, ni na jednoj granici, nijedan policajac, saoobraćajac mi nije tražio MVD, dovoljno bio pasoš, naša vozačka i saobraćajna. A vozio sam po Norveškoj, Švedskoj, Nemačkoj, Italiji, Sloveniji, Mađarskoj... Nisam hteo ni prošle godine da izvadim MVD ali kad sam čuo da je jedan prijatelj imao udes u Grčkoj i da su ga maltretirali policajci za MVD. To je jedini slučaj da sam čuo. 

 

@SikterBre i ja imam sada isti problem jer sam prešao u NS. Auto sam registrovao na NS pošto sam menjao adresu a vozačku ne diram dok ne istekne:ph34r: svestan sam da me sleduje kazna 5000 ali na saobraćajnoj ne piše adresa :D već samo koja je PS izdala a ista ta mi je i na LK jer je čipovana, a adresa uredno NS

 

@Woodoo MVD je bezazlen trošak ukoliko hoću mirno da putujem i ako idem da se odmorim i ne razmišljam ni o čemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ne razumem ovu diskusiju i ne verujem da se razvlaci nekoliko strana. Je l' stoji na sajtu ministarstva da je MVD potrebna, kakve veze ima sta nasi panduri ovde traze i da li je vozacka dozvola dobila novi format? Da li je moguce da neko ko ide u Grcku ne moze da izdvoji novac za dozvolu koja vazi 3 godine i time kupi svoj mir za ne daj boze?! Vise kostaju suncobran i lezaljka sa frapeom u jednom danu nego sto kosta dozvola za jedno celo letovanje.

Woodoo, ja se izvinjavam ako je ispalo da imam za suncobran a nemam za MVD pa sada teram mak na konac. Ali nije tako...moj problem je sto moram da izlazim sa posla i da se maltretiram za potvrdu iz PU, slike i na kraju da idem u AMSS i sve to platim a ne znam da li mi uopste treba....

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMSS nema pravo pristupa bazi vozačkih dozvola, a parking servis ima pristup bazi saobraćajnih dozvola. Gde je tu logika??

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Siciliano said:

Woodoo, ja se izvinjavam ako je ispalo da imam za suncobran a nemam za MVD pa sada teram mak na konac. Ali nije tako...moj problem je sto moram da izlazim sa posla i da se maltretiram za potvrdu iz PU, slike i na kraju da idem u AMSS i sve to platim a ne znam da li mi uopste treba....

Razumem ja tebe, veliko je cimanje vađenje te potvrde, ja sam uzeo MVD prošle godine pa sam to izbegao. Ali ako nešto mora da se ima onda je besmislena rasprava da li da se to vadi. Ove godine sam išao službenim autom na more. Iako mi je direktor rekao da ne vadim i da njemu niko nikada nije tražio izvadio sam dozvolu za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu. Prvo AMSS, dozvola košta 1500 din, pa onda u lizing (pošto je auto kupljen preko lizinga) da stave njihov pečat. Jednostavno predupredim sve potencijalne probleme na letovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se na kraju odlucis za Krit. Istina, mesec dana pre rezervisao jer mesta skoro da i nema, ovo je bilo medju poslednjim.
U svakom slucaju hvala kolegama @Woodoo i @lufti na detaljnom opisu za Skijatos i Rodos, uzecu ih u razmatranje za neko od narednih letovanja, ima vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas super sto ides na Krit!

Slikaj sto vise pa kad se vratis, okaci da vidimo kako je bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice utisaka, slika i nadam se da nece biti 'ladna voda. :smoke:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...