Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Ma nije stvar u tome već da neko vreme novinari vode antikampanju za Grcku... Gde ima turista, oduvek je i bilo toga i biće lopovluka...

Ne daj boze ako jedan turista izjavi da ga ujela riba neka, naslovi u novinama ce biti "ajkule kidaju ljudima delove na plažama u Grckoj"

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vode se kampanje godinama i za Cg i za Gr u zadnjih par..tako da..na to jednostavno ne treba da se gleda uopste. Kako kaze neko ko je bio , tako je.

Mada, bratovom zetu ove godine u Gr upao lopov nocu u sobi dok su spavali i krao. On ga video iz kreveta taman kad je bio iznad kreveca detetovog ( ovaj krao a covek sanjiv pomislio da mu krade dete) pa ustao onako u gacama izbezumljen i jurio ga..haos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Večeras sam se vratio nazad, što se gužve tiče, na putu je ima, na graničnim prelazima svi samo mašu da prođeš, niko ne gleda pasoše, dok nismo stigli na našu granicu gde smo se zadržali okruglo sat vremena.. Puno nervoze, narod je krenuo da trubi, ali naši su nastavili po svom. Svi ispadoše šuntavi, samo su naši pametni da stvaraju gužvu i da se narod gura i ugurava preko reda bzvz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te izasla i za koliko si je dobio?

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam slicno odradio, 3590 dinara (2000 dozvola, 740 admin. taksa, 600 uverenja, 250 usluga uverenja) + slikanje 350, pa eto ti to 4000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, oko 1500 za takse i 2000 njima na ruke. Mozes sve da zavrsis za 15 minuta, imaju tamo i Postu da uplatis takse na licu mesta.

 

Ko bese ide sutra put Grcke? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mvd niti sam ikad imao niti cu imati, ja 28 og krećem u grčku, ako mi budu tražili samo cu im pokazati plastificiranu vozačku dozvolu koja je napravljena po evropskim standardima tako da Mvd je suvišan dokument i napravljen za one stare dozvole papirne

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo pojasnjenja u vezi dozvola.

 

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/vozacke-dozvole-u-inostranstvu?lang=lat

 

Jednostavno je Grcka specificna i zahtevaju medjunarodnu vozacku. To je po zakonu, a to sto progledaju kroz prste, to je druga stvar. Moze uvek da dodje do problema ukoliko medjunarodnu dozvolu nemas.

Za primer je eto Bugarska, gde pise vozacka dozvola na novom obrascu i to je to. Isto vazi i za Makedoniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad je nisam imao niti mi je ko tražio, kum nema mvd a zbog posla 6, 7 puta godišnje ide u grčku nikad mu niko nije tražio tako da iskreno moje mišljenje je da Mvd je samo da izbiju narodu pare iz novčanika

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

I da nekom napune dzepove

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima se za Grcku,a nema se za medjunarodnu vozacku.

Siroko....

Opet se vracamao na pocetak.Vec je neko napisao,pa cu ga citirati."To sto ne traze tebi,ne znaci da ne treba da se poseduje".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajuci gde zivimo i da su lopovi spremni da godinama cute, jer i od toga kaplje neka para u njihove dzepove, ja bih se raspitao kod grcke policije ili kod turisticke agencije, koliko vas je bilo dole ove godine, mogli ste da pitate nekog pandura ili nekog od nasih ljudi tamo ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dukadin said:

 

 

Ko bese ide sutra put Grcke? :)

Ja krecem ujutru oko 3-4-5h.. 

posto behu putarine po MK? da znam da odmah na pumpi trazim denare da mi da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...