Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Evo da se javim iz Sitonije, put je skroz ok, medjunarodnu niko ne traži. Na MK granici se čekalo 10 min. Kroz MK je svo vreme padala kiša u nedelju noć, nije moglo da se vozi brzo, tako da je vožnja auto putem bila prilično dosadna, mada im je auto put loš i pun neravnina. Na Grčkoj granici malo veća gužva, Mk + Gr skupa oko pola sata oba prelaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam kažem ja nešto u vezi međunarodne dozvole. Pošto i kolege i ja dosta putujemo neki su počeli da pričaju kako međunarodna dozvola ne treba, kako zauzima previše nepotrebnog mesta i slično.

I krenem ja jednom za Nemačku i u jednom smeru mi traže u Sloveniji i Nemačkoj međunarodnu dozvolu. Ne znam šta bi bilo da je nisam imao niti želim da proveravam :)

 

Doduše tačno je da ima i onih drugih policajaca koji kada vide međunarodnu dozvolu misle da ih sprdate :D

Takođe, Avis bilo gde u svetu traži samo naše dozvole.

 

Nego da ja vas pitam nešto.

Kako se kreću cene ED u Makedoniji i da li se isplati natočiti tamo pun rezervoar po prelasku granice?

Mi krećemo za 10ak dana na Sitoniju (šteta što se mimoiđosmo sa Sikterom).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

20tak dinara je jeftinije po litru, ali zato u GR toliko skuplje.. ima baš lepih plaža, prekjuče smo bili na Orange, oduševljen sam, juče brodićem u Pefkohori, ali generalno smo dobar deo Sitonije prešli autom. Neos Marmaras je brdovit, ogromni usponi, srećom nemam potrebe da idem njima, na ravnom sam, ali slabiji benzinci šlajfuju na pola ulice i nema pojma da izađu... Ono što se meni ne dopada obzirom da prvi put letujem u Grčkoj je da na plaži nema tuševa da se ispereš od soli, nekako je sve mirno i tiho uveče i nisam primetio da negde postoji neki noćni život, čak ni u jednom restoranu nisam čuo muziku ovih 5 dana..

ad3ec103605d818b026b490ce9427f22.jpg6be749176bc4a32c4bb3f161eb20c802.jpg58a195a05e7ac2c6e9080924bcfc9765.jpgf42f7a1a2df19d6a11acde3c60c58d9e.jpgec9532b2f9b17ddaa869238eb859cc66.jpg2780daac7d984278d1cdef8363e9935f.jpg

Par panorami od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su cene smestaja na Sitoniji ove godine? Ja dobijam raznolike informacije sa razlicitih strana pa ne znam sta jeste ustvari...

Sent from mighty voodoo magic ;)

.... Neos Marmaras je brdovit, ogromni usponi, srećom nemam potrebe da idem njima, na ravnom sam, ali slabiji benzinci šlajfuju na pola ulice i nema pojma da izađu... ....

Ja nisam imao nikakvih problema sa mojih mocnih 75KS na 1200kg ali mi je zato peske bio veći problem spustiti se niz neke ulice

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja nisam imao problema, ali kao što napisah, 130 stepenika u Psakoudia-i, da im sve po spisku. Par puta sam se zeznuo, posle sam išao autom, koji će mi 1.3 multijet, ako neću da ga drndam na kratkim relacijama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/10/2016 at 6:53 AM, igor0511 said:

Da vam kažem ja nešto u vezi međunarodne dozvole. Pošto i kolege i ja dosta putujemo neki su počeli da pričaju kako međunarodna dozvola ne treba, kako zauzima previše nepotrebnog mesta i slično.

I krenem ja jednom za Nemačku i u jednom smeru mi traže u Sloveniji i Nemačkoj međunarodnu dozvolu. Ne znam šta bi bilo da je nisam imao niti želim da proveravam :)

 

Doduše tačno je da ima i onih drugih policajaca koji kada vide međunarodnu dozvolu misle da ih sprdate :D

Takođe, Avis bilo gde u svetu traži samo naše dozvole.

 

Nego da ja vas pitam nešto.

Kako se kreću cene ED u Makedoniji i da li se isplati natočiti tamo pun rezervoar po prelasku granice?

Mi krećemo za 10ak dana na Sitoniju (šteta što se mimoiđosmo sa Sikterom).

 

Isplati se samo tako, oko 100rsd/l

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/13/2016 at 0:24 PM, SikterBre said:

20tak dinara je jeftinije po litru, ali zato u GR toliko skuplje.. ima baš lepih plaža, prekjuče smo bili na Orange, oduševljen sam, juče brodićem u Pefkohori, ali generalno smo dobar deo Sitonije prešli autom. Neos Marmaras je brdovit, ogromni usponi, srećom nemam potrebe da idem njima, na ravnom sam, ali slabiji benzinci šlajfuju na pola ulice i nema pojma da izađu... Ono što se meni ne dopada obzirom da prvi put letujem u Grčkoj je da na plaži nema tuševa da se ispereš od soli, nekako je sve mirno i tiho uveče i nisam primetio da negde postoji neki noćni život, čak ni u jednom restoranu nisam čuo muziku ovih 5 dana..

ad3ec103605d818b026b490ce9427f22.jpg6be749176bc4a32c4bb3f161eb20c802.jpg58a195a05e7ac2c6e9080924bcfc9765.jpgf42f7a1a2df19d6a11acde3c60c58d9e.jpgec9532b2f9b17ddaa869238eb859cc66.jpg2780daac7d984278d1cdef8363e9935f.jpg

Par panorami od mene

Jesi bio možda na plaži Lagonisi?Čujem da su je pretrpali ležaljkama,a pre dve godine smo bili na njoj i bila je prelepa,mirna sa preterano čistom plavom vodom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SikterBre Uzivajte i lepo se provedite, u Neos-u ima tus na plazi, negde na sredini plaze je suzena plaza a prosirena ulica uz nju, kao neki parking, i na tom delu plaze je bio tus preprosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na njoj nismo.. iskreno mene je Paradisos najmanje odusevila, cak mi se gradska plaza vise dopada od nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je uzasna, gradska je bila extra pre dve godine, i to sam obicno isao, dva tri kafica pred kraj plaze, havana beach bar cini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes međunarodnu, što će nam onda plastične dozvole ako mi treba medjunarodna

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Ja putujem već x godina i nikad niko nije tražio medjunarodnu, ni meni ni caletu

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Ovo se odnosi za grcku

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne traze nikom. Jedino je pitanje sta ce se desiti ukoliko je nemas, a imas neki udes.

Neki kazu da ni tu nije problem, a drugi kazu da tu moze biti veliki problem.

 

Ne traze oni ni PP aparat, ni ovlascenje za upravljanje vozilom, ni medjunarodnu dozvolu, pa opet nekako se vodimo da je lakse kupiti, iako time samo punimo necije dzepove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovom drugu ukraden BMW trojka '09 u Grčkoj. Imao i klin i izmešten obd. Rečeno mu u policiji da je verovatno već u Bugarskoj i da nema ništa od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drugovom drugu ukraden BMW trojka '09 u Grčkoj. Imao i klin i izmešten obd. Rečeno mu u policiji da je verovatno već u Bugarskoj i da nema ništa od toga.

To moze da sw desi bilo gde.. U Italiji, Spaniji, Framcuskoj, Britaniji, itd... Verovatno je i stopa veća nego u Grckoj...

Pazi, čime su sve Grci okruzeni, Bugari, Turci, Makedonci, Albanci, Srbi jos su i super..

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa nešto ne verujem da će tamo da se desi, a da je auto relativno skromni BMW sa ugrađenim klinom.

Pa ne kradu se samo skupa kola preko? Krade se ono sto se lako krade i sto se lako zavrsava...

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti to i pričam. Auto sa klinom se ne krade lako, pa koštao on 1.000 ili 100.000€.

Za to je potrebno malo više igrarije i pomoćnih sredstava, a to je malo teže u ozbiljnijim zemljama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...