Jump to content
FAS Goran
Martin

Radim i kuću gradim/kućne majstorije

Recommended Posts

Totti zavisi jel dascas ponovo, menjas neke rogove... mene je izaslo oko 2500 sa daskama i folijama.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sve se komplet menja, sa sve rogovima.
Neki majstor reče da bi samo materijal bio 5.000€, bez ruku. Meni to deluje nenormalno mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bas mnogo para.

Mi smo na placu napravili neki kao pomocni objekat od 45m2 za nesto manje od 4k.

Radjeno je kao da se pravi kuca, mislim nije nista fusareno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo objekat za 4000, ili samo krov?

Ma ja sve mislim da je ovaj rekao tu cenu jer je jedini majstor u selu, pa mu se može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne moze da izadje vise od 3000 pa da ga hebes .Imam majstore u komsiluku i to dobre majstore .Ako si zainteresovan mogu da ih pitam . Mogu da ti nadjem i par slika njihovih radova .Bas sad je jedan od njih radio kucu svoju .Opet sve zavisi od cene materijala .Pretpostavljm da je u BG-u nesto skuple ali opet mnogo je 4000 e.

Naravno trebalo bi da malo detaljnije objasnis sta hoces da radis .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto LE, mene pitaš?
Kuća je 70 kvadrata osnova. Krov je na dve vode. Sve staro se rastura i postavlja nov krov. Kad kažem sve, mislim baš sve - rogovi, daske, crep, ter papir... I nije 4000, nego 5000 samo materijal. Skile je odradio objekat za 4000
Pitaj baš te tvoje
Mare, ti se to nešto nudiš, ili sam ja pogrešno shvatio?



Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate 5000 je previse, pa stavi sam na papir kolko su grede, kolko kubik daske, papir i crep. Mada bi ja stavio foliju paropropusnu vodonepropusnu, nije neka cena za nju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da nije neka cena nego obavezno da staviš tu foliju i da ideš letvu i kontra letvu pre slaganja crepa.

Tako rešavaš ventilaciju krova auludo je da to izbegneš sad kad radiš novo.

 

Ne radim ja to Totti:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije to za mene, već za sestru, tj za kuću gde bude kad dođe u Srbiju.

Tićma, znam, meni je bez ikakvog računanja delovalo previše. Pa znaš kakav Golf petica ima da se kupi za 5 soma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ga odradi drugacije. Kazes mu dam ti belu astru g karavan Dizel i 1500e i eto.
Astru ce da prebijemo za mecku i svi zadovoljni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, potrebna mi je pomoć, a mislim da sam potrefio temu. Nemam vremena da se bavim onim čime bi hteo (turbo benzin/dizel lešina od 200ks), nego imam druge obaveze, pa ni ne pišem nešto po forumu u zadnje vreme.

 

Selimo se na novi Beograd, kupili smo stanu u soliteru u bloku 70. Naravno, potrebno je kompletno renoviranje stana, uz neke izmene u rasporedu prostorija (tačnije ruše svi unutrašnji pregradni zidovi od punih gipsanih tabli), forimiraju se novi zidovi, radi se komplet kupatilo, struja u stanu, prozori, unutrašnja vrata.... Da olakšam posao sebi, a i preduzimačima/majstorima, napravio sam crteže postojećeg stanja, šta se ruši, novoprojektovano stanje. Napravio sam i predmer i predračun radova, sa razbijenim cenama rada i materijala.

 

Da li neko ima preduzimača ili majstore za preporuku ? Dobio sam kontakt od jednog preduzimača koji sarađuje sa arhitekticom koja nam je radila idejno rešenje, čovek je neozbiljan, ne može da mi uradi ponudu 7 dana, ali mi je rekao svoju procenu radova samo za ruke, koja je meni prevelika, pošto ugrubo znam koliko dođe renoviranje stana od 64m2 po m2. Drugom sam poslao crteže stolarije, da mi da ponudu za PVC prozore, objasnili smo se preko telefona, sve ok, 8 dana ne mogu da ga navatam, niti piše nit se javlja. Ne tražim ponudu radi ponude, pa da ubijam cenu i smaram ljude, nego mi treba neko ko će to da izvede kvalitetno uz neki razuman rok.

Vodovod i struju će mi najverovatnije uraditi majstori iz firme u kojoj radim, kao i demontažu i montažu radijatora i ubacivanje jednog novog radijatora

 

Poslaću čoveku predmer na email, viber, naći se sa njim u kafani, otićićemo da pogledamo stan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam samo za elektroinstalacije bilo koje vrste,a za ostale poslove raspitacu se,pa javljam

a znam kako sve to ide,usporeno,svi hoce da budu majstori,a kvalitet,to je posebna prica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povrsnih majstora je puno, koji rade za smesnu cenu, a pravi majstori koji rade kvalitetno sa svojim cenama nisu pristupacni obicnom coveku, ali kad dva puta platis fus majstore, onda shvatis da si mogao jednom da platis pravom i da zavrsis posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@marko.jovanovic nadji na google neki 2D i 3D online sajt u kom mozes sam da napravis raspored kakav mislis da bi ti najbolje odgovarao. Uneses dimenzije prostorije i samo ubacujes nameštaj, sam pravis zidove itd. I ja cu uskoro u drugom stanu morati da nešto pregradjujem i menjam raspored pa sam se malo vise angazovao oko tih ideja za raspored i kako ga najbolje iskoristiti.

Sa strane desno ti je obelezeno kako se kreces iz 2D u 3D mode a sa leve strane stavljas nameštaj, zidove, prozore itd

 

Pregradne zidove sa kamenom vunom i iznutra i gips pločama spolja je najbolje odraditi.

Proba 2.JPG

Proba 1.JPG

Proba 3.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primera jednog kulturnog lopovluka od prošle godine u Enmonu koji nikako da se setim do sada da okačim na forum. Da se neko ne za..be i kupi nešto kod njih. Ja sam morao jer je tuš kabina bila u stanu pre kupovine. 800 din jedan točkić vrata za njihovu tuš kabinu. Čekao sam da stigne sigurno 5 meseci, ako ne i duže.

 

IMAG1152.thumb.jpg.5efd9bf194048736456cf2bcc42f192f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

au pa ko da je od zlata,a sad po stanovima dosta izabcuju tus kabine sto se kupuju,samo se odrade plocice,odliv kanalizacije i stave se vrata samo da neprska po kupatilu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...