Jump to content
FAS Goran
Dusman

Uvoz polovnjaka iz Evrope (norme, inicijative, katalozi...)

Recommended Posts

9 hours ago, Dule 021 said:

Vecina ga ne podrzava. 
Imaju mozak pa ne mogu da podrze nekoga ko ih vodi u sunovrat. Oni za razliku od ovih sto ne vide dalje od svog nosa ne prodaju se za crvenu i sendvic. 
Naravno uvek ima izuzetaka. 

Znaci  i dalje bla bla truć...Ja te pitam koga podrzavaju ovi sa boljim kolima,a ti mi idalje  pricas ko ga ne podrzava.Da mi je mozak od te vecine sto pominjes pa da i ja konacno odmorim malo.I o kojoj to vecini pricas?jel o onoj sto jedva predje cenzus...hehe prijatelju...landara pišore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O pa ti si ocigledno za ove trenutne na vlasti. 
Pa onda nije ni cudo sto gledas iskljucivo bela i najjeftinija kola na oglasima. 
Jel si sad skapirao o cemu se radi?;)

Ti tvoji ne bi prosli cenzus takodje kad bi igrali fer i ne bi terali narod silom da glasa za njih a o potkupljivanju sirotinje sa crvenom da ne pricam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Dule 021 said:

O pa ti si ocigledno za ove trenutne na vlasti. 
Pa onda nije ni cudo sto gledas iskljucivo bela i najjeftinija kola na oglasima. 
Jel si sad skapirao o cemu se radi?;)

Ti tvoji ne bi prosli cenzus takodje kad bi igrali fer i ne bi terali narod silom da glasa za njih a o potkupljivanju sirotinje sa crvenom da ne pricam. 

Hehe,samo ti zivi u svojoj zacaurenoj kucici i podrzavaj tvoje tajkune i strane placenike,kolko cenim,vec si vidjen kao gost na N1..:sleeping:. Tvoji ne mogu da predju ni reku a kamoli "CELZIJUS":rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vidite kako je meni kad neko oplevi nesto. :D

Vrti se prica iz supljeg u prazno bez ikakvog dokaza ko je u pravu a ko ne tj svako je u pravu. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može da se kupi automobil na auto-placu dok traje vanredno stanje?

 

auto plac.jpg

 

Uvođenje vanrednog stanja kako bi se sprečilo širenje koronavirusa, mnogima je otežalo poslovanje, pa i onima koji se bave prodajom polovnih automobila. Zbog novonastale situacije, kada razne institucije ne rade, uključujući i šaltere MUP-a, stigla su nam pitanja da li sada uopšte može da se kupi automobil?

 

Da, možete. Sama kupovina nije problem.

Ne morate da idete kod notara (koji su, inače, prestali da overavaju sva dokumenta osim u hitnim/opravdanim slučajevima), pošto ne kupujete auto od fizičkog lica. Iz istog razloga ne morate da plaćate porez na prenos vlasništva. Dakle, ne postoje prepreke da kupite auto na auto-placu. Tu je ipak problem druge prirode zbog kojeg će vam trebati malo strpljenja.

 

Kako da registrujem kupljeni auto pošto šalteri MUP-a ne rade?
Pre vanrednog stanja auto-placevi su mogli da vam završe sve u vezi registracije. Sada je situacija mnogo komplikovanija. Ipak, i dalje je moguće registrovati auto kupljen na auto-placu, samo što treba ispratiti proceduru koju su propisali nadležni. To znači da treba MUP-u poslati email na adresu upravazaupravneposlove@mup.gov.rs i zatim čekati odgovor sa daljim instrukcijama. Savetujemo da u Email-u što konkretnije i preciznije objasnite šta tražite, bez suvišnih pitanja koja se ne odnose konkretno na registraciju vozila. Takođe obavezno ostavite svoj broj telefona.

 

Prenosimo deo odluke MUP-a objavljene u Službenom glasniku:

Ministarstvo unutrašnjih poslova izdavaće saobraćajne dozvole isključivo za podnete zahteve kod prvog upisa vozila u jedinstveni registar i promene vlasnika vozila.

U ''slobodnom prevodu'' to znači da će MUP izdavati saobraćajne dozvole samo onima koji ih nemaju - tj. onim automobilima koji nisu registrovani, a vlasnici žele da ih registruju. Ovo ''prevodimo'' zbog toga što saobraćajne i vozačke dozvole kojima je istekao rok i dalje smatraju važećim sve dok traje vanredno stanje. Inače, registarske tablice se nigde konkretno ne pominju, ali se podrazumeva da se i one dobijaju uz saobraćajnu dozvolu.

 

Da li moram sam da šaljem ovaj Email sa zahtevom ili to može auto-plac da obavi umesto mene?
Kontaktirali smo veći broj auto-placeva. Naravno, većina je spremna da pomogne koliko god je u njihovoj moći, ali najsigurnije je da to obavite sami, u svoje ime, kako bi se izbeglo eventualno kašnjenje u komunikaciji ili neke druge komplikacije.

 

Autor: Dragan Romčević

 

preuzeto sa - polovniautomobili.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obustavljen uvoz polovnjaka u Srbiju

 

198208-polovni automobili.jpg

 

Uvoz je obustavljen zbog situacije sa koronavirusom, ali prodaja na autoplacevima nije stala, prenosi Tanjug. Branislav Grković iz ''Polovnihautomobila'' kaže da još ima interesovanja za kupovinu automobila na autoplacevima i da se može realizovati kupovina.

 

''Ako se kupuje na autoplacu ne mora da se radi kupoprodajni ugovora i plaća porez, kao što je slučaj kada se kupuje od nekog fizičkog lica. Svi koji vode autoplaceve kažu da se trude da pomognu kupcima da što pre dođu do registarskih tablica''. Grković dodaje da, ipak, sve ide malo sporije nego u redovnim okolnostima. Interesovanje jeste manje, ali i dalje postoji pošto su ljudi oprezniji. Ako neko kupuje automobil od fizičkog lica onda kupoprodajni ugovor mora da se overi kod notara i da se plati porez na prenos vlasništva, što je sada problem uraditi, kaže Grković. Objašnjava da notari sada rade samo hitne slučajeve, kao i da pojedine opštine zbog aktuelne sitaucije sa korona virusom odbijaju zahteve za plaćanje poreza na prenos vlasništva.

 

''Naravno da se svi sada trude da pomognu oko registracije vozila, jedna varijanta je i slanje imejla pa čekanje odgovora, jer kao što sam rekao, šalteri ne rade, notari uglavnom neće biti u mogućnosti da odmah rade na vašem predmetu. Ipak, ljudi i dalje prate situaciju, kupuju automobile, normalno manje nego što bi to obično bio slučaj, ali i dalje ima zainteresovanih'', rekao je Grković. Pre vanrednog stanja autoplacevi su mogli da završe kupcima sve u vezi sa registracijom vozila, ali je sada situacija mnogo komplikovanija. Ipak i dalje je moguće registrovati auto kupljen na autoplacu, samo što treba ispratiti proceduru koju su propisali nadležni. To znači da treba MUP-u poslati email na adresu upravazaupravneposlove@mup.gov.rs i zatim čekati odgovor sa daljim instrukcijama.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/12/2020 at 10:05 AM, Dule 021 said:

Sad vidite kako je meni kad neko oplevi nesto. :D

Vrti se prica iz supljeg u prazno bez ikakvog dokaza ko je u pravu a ko ne tj svako je u pravu. 
 

Samo javno da pohvalim ovog coveka,iako osporavan i kritikovan na forumu,meni je pomogao nekim konstruktivnim savetima i predlozima i bio krajnje dobronameran i odgovorio na svako moje pitanje,iako do tad nikad pre nisam imao kontakta sa njim. Bravo Dule i hvala jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad te nismo ni videli ni culi NeLe... Gde si kućo stara? Pa sta ima novo?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

HITNO POTREBNA POMOĆ!

 

Na privremenom sam radu  u inostranstvu,  ugovor mi je istakao  i trebam se vratiti kući.  Autobusi i avioni još ne saobraćaju pa sam kupio auto sa kojim bih se vratio i ocarinio ga. 

Dobio sam informaciju da ne mogu da ocarinim auto jer je uvoz obustavljen odnosno  može preći granicu samo na kamionu. 

 

Ima li itko kakve informacije o tome i šta da radim?  Auto je na col tablicama. 

To malo novca što sam zaradio za 3 meseca  sam dao za auto i sad ispada da auto mogu zapaliti i peške preći granicu da se vratim kući. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje biiip. Uh, ne znam pomoci, ali ajde, pokusaj da nazoves ove ili da im pises na mail, mislim da su relativno azurni:

 

https://lizardsped.rs/

 

Barem dok se ne javi neko sa necim konkretnijim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi nekog špeditera, pa ako ide sa tovarom za Srbiju i ima mesta na kamionu, nek natovari i tvoj (ako je tako nešto izvodljivo).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao bih ja sve redom ali cene roming usluga su nenormalno.  Poslao sam mail ambasadi međutim nisu odgovarali a na telefon se ne javljaju? 

 

Svaka informacija je korisna.  Imam još nedelju dana vremena  ali ne verujem da će se nešto po tom pitanju  rešiti za nedelju dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo uvoz auta na kamionima nikada nije ni bio obustavljen a obustaviti su individualni  uvoz jer su granice zatvorene za individualni ulazak 

U Holandiji 

Mogu doći do granice  i ostaviti auto i preći peške. Dakle ostaviti to malo para što sam zaradio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi nekog svog u Srbiji i daj mu zadatak da ti nađe prevoznika, ako može da pokupi auto u Mađarskoj je najidealnije, eventualno Slovenija, najmanji ti trošak... a ti se snađi za prelazak.

Mada je sad pitanje i da li ti možeš autom tek tako da napustiš Holandiju ili bilo koju zemlju EU

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisi mail svim spediterima koje znas! Valjda ce ti neko odgovoriti a ustedeces se rominga.

 

Jel 'prohodno' od Holandije do Srbije? Ili postoje zabrane na nekim od granica (Nemacka, Austrija, Madjarska ne znam ni ja)? Ako je prohodno do Srbije onda pisi ovim Suboticanima, valjda ce neko hteti da prebaci na kamionu. A ti onda kada dodjes do granice, peske predji samo. To valjda mozes kao drzavljanin Srbije?

 

Ako ti niko sutra ne odgovori, mogu ja probati da se raspitam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu provereno.  Između Holandije i nemačke nema granica.  Austrija  pušta ako ideš kući ali traži da imaš pun rezervoar goriva da se ne zaustavljaš.

Tko god može neka se raspita a ja sam poslao mail ove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Madjari na Austrijskoj granici? Mozes da dodjes do Madjarske granice sa Srbijom? Ako da, onda cu pitati sutra neke prijatelje koji imaju prijatelje speditere... ne obecavam nista ali pitacu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, Zvezdo said:

Zvao bih ja sve redom ali cene roming usluga su nenormalno.

Zvezdo, probaj mailom kod "Donsped" Subotica. Ja sam se raspitivao za dva auta i uvek su bili brzi i ekspeditivni, odgovarali su mi bukvalno u danu, za par sati. Detaljno, sa svim troskovima u dinar. Koliko se secam, na sajtu imaju i vec pripremljenu formu, gde uneses potrebne podatke i dobijes kalkulaciju.

Verujem da ce isto tako izaci u susret, pogotovo sto je ovakva situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno  da ne bih trebao da imam nikakvih većih problema do granice sa Srbijom. Uglavnom  pitaju gde ideš i koje je krajnje odredište?  "Idem kući" i kraj priče. 

Problem je samo carinjenje vozila  odnosno  ulaz sa istim na točkovima. 

Kod nas se zaista ne zna ni tko pije ni tko plaća  jer dobijam potpuno različite informacije od špeditera emailom.  

 

Jedni kažu ne može i imamo dosta vozila koji čekaju!  Gde čekaju? 

Drugi traže nemoguće papire jer očigledno ne poznaju proceduru  ali može! 

Treći sve može! 

 

Ne bih voleo da dođem u situaciju da kada se pojavim na granici  da me carina ne pusti da uđem sa autom do carinskog skladišta.  Jer nazad nema!  Mađari me neće pustiti nazad jer šta da kažem? ... 

U međugraničnom prostoru je zadržavanje zabranjeno  dakle biti ću uhapšen  u boljem slučaju od srpske policije a auto i prtljag  će zapleniti...

 

Pri ulasku u Srbiju moram u izolaciju a koliko znam auto se mora prijaviti u roku od 5dana i činim carinski prekršaj.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo izgleda  da će ova saga biti rešena! 

Dakle poslao sam mail ove i telefonirao viberom sa svim mogućim špediterima.  Konačno svi imaju isti stav da je carinjenje na točkovima konačno  moguće i to na putničkom terminalu! Neizmerno Hvala svima koji su učestvovali  a posebno  @horvat i @Lufti koji telefon nisu ispuštali iz ruku pokušavajući doći do neke informacije! 

Danas sam prevezao pola Holandije da nađem alat i rezervni točak ali toga ovde nema.  Na otpadu mi poklanjaju kompresor ali to već imam i ne treba mi.  Na kraju se zeznem i kupim nov ćopavac sa ključem i dizalicom za 175e! Kontam bolje tako nego duplo veći trošak u slučaju probušene  gume. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, konacno lepe vesti! S obzirom na sveopste popustanje mera, ocekivao sam da ce se i tvoj slucaj normalizovati taman za povratak. Ako imas prilike, tamo negde, mozda probaj da kupis OBD2 dijagnostiku za Android telefon, za svaki slucaj, nece ti bas puno pomoci, ali s druge strane i nije neka para (ako je kao i kod nas, onda ~20e), a sta znas sta moze zatrebati... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma "Nemac je to!"  to se ne kvari!  Najveći problem će biti gde istočiti  gorivo jer kao što znamo vageni ne troše,  nego proizvode gorivo!  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...