Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

@Ivan 

Da dodam, pocetak garancije, tj prva registracija 29.08.2011.

18 minutes ago, Ivan said:

Proizvedena krajem oktobra 2010. (a ne 2012. kao u oglasu).

1.4 MA Hard Black, pored standardnih stvari za kontrolu, kod ove konkretno obratiti paznju i na postojanje SDC:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16838491/lancia-delta-14-hard-blach?attp=p10_pv3_pc0_pl16_plv0

 

Untitled88.thumb.png.efbd847b32b49dc86865042678123719.png

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al kad napisu da je amss vratio prikenja mi se, prvo niti je to amss niti je neko nesto vratio nego samo potvrdio kad je auto stvarno proizveden, nemaju oni nikakvu korist da vracaju nesto sto nije tako. Jeste bitno i kad je auto krenuo da se koristi vidjao sam u nekim CH saobracajnim i 3-4 godina datum prve reg. u odnosu na proizvodnju ali kod nas se gleda i pise kad je proizveden a kad je poceo da se koristi je samo dodatni plus.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno omasih temu, ali sam napolju i sa telefona mi search u najmanju ruku zeza. Moze biti nekom korisno.

 

Uvek uvek sam sipam benzin, na svim kolima koje sam imao (i imacu). Svratim na pumpu, pomalo u zurbi i ostavim pumpadziji da sipa i benzin i plin. Platim, trk u auto i nastavljamo put.

Stigli na rodjendan, ja ostanem da proverim cepove (neka losa prethodna iskustva kad mi je nestao poklopac rezervoara na Jugicu pre 20 godina) i skontam da mi je nekako pumpadzija zaglavio ona vratanca gde se sipa benzin, nece da maknu. Pipkaj, pritiskaj, navlaci, razvlaci, kao seksualni manijak trljkam i masiram rodjena kola po parkingu, psujem... ljudi prolaze, gledaju da nisam neki lopov, dal sam lud, sta sam... Nece ni da bekne.

Setim se da unutra negde u gepeku mora da ima kanapce koje otvara poklopac u ovakvim slucajevima ili ako rikne motoric centralne. Raskupusam poklopac  tapacirunga (dok sam skontao kako se otvara), nadem kanapce, i op, otvori se. Nakon toga sam bar 20 puta probao da otvorim i zatvorim poklopac i svaki jbn put radi kako treba, pojma nemam sta je pumpadzija radio da bi ga onako zaglavio. Glupost, ali poludeh u sekundi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ostoja meni su tako na pumpi polomili onu poprecnu plastikicu na vratancima. Tek sam kasnije skontao tako da ne znam ni koja pumpa ni gde. 
Od tad sam otvaram i zatvaram vratanca

On 1/23/2024 at 3:29 PM, Ivan said:

Proizvedena krajem oktobra 2010. (a ne 2012. kao u oglasu).

1.4 MA Hard Black, pored standardnih stvari za kontrolu, kod ove konkretno obratiti paznju i na postojanje SDC:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16838491/lancia-delta-14-hard-blach?attp=p10_pv3_pc0_pl16_plv0

 

Untitled88.thumb.png.efbd847b32b49dc86865042678123719.png

Prvo, klot :) eto ima naslon za ruku
Drugo, fali li mu odgovarajuci copavac?

4d6920a7d216-1920x1080.jpg

 

 

Kod mene je 16" copavac i ova rupa je poprilicno popunjena. Ovo deluje da je neko napakovao 15" copavac, ili nesto manje

Bas sam skoro nesto proveravao gepek i evo kod mene
ABLVV86Q_JkJ2DfN2-kmXQdzYnxPnZ4FEGKvOGBSKCmmBM5Ahdo8Jqi_jwOxPe2EwMTl_2qE_3PMvFt5Wf65WunVmuxjgw03BmoV4e2i20g8clKOEl4SAIgClZSjwk70pQmUEIqHlK2p_4cJEsQw6YY7-veaDklctOa0xLe5I_qKkth5HiguigmMtbhd2e7kFFcbOBWwODxw985NNCe8vdNmXmYjAMJezW8FGIKS73HvAlIeWFjI0QeqntsuwC1dIXz2H7OtM-VUINpqefJqJN4wLyq2OQvxnNlcJPOw3pUYvdoCKwPvCom5uWz67VsBG448R8uBrrm_iAhg3c8ETp72P7EGDcc6oBqcfrtG9nXUTWLXq-HQd2wnQlffC1NYCYAtc9AKKugnKKrSFV_EGd1zaMkq5gofgWgUbOF_tGEkbUZJZ9iodzY7V0Q7AnDd4RjcC8vYRtMQRB_J9QGkI_P_fc3CAocub_gfrwhf4j11dtXj0IIDMaHYQ43aQC7_OaCqBBS4G_9LuFtc6HrkxnyTeMAW9Jq_wja_w5XnWA144M2Id_cHGdoMx78oRgaG12_9vi32tygXqHX3meNmaOZPILFZVjsB1idEHC33FvjdpqT7r-vQwrvMk5nkcSo0Mehp-Zp4XKYDMtaOSIqui63NdWYdtkVXXA0S1mszizN11PVbdXk7_O8msSC682L4hoYJLMgJZ2yrFVbNz-CPnDsnmSPs2dL-3V2YoR21oeUXCsL4YyPjJ1pRH1u58f2NBNwF5TR76BGg_JGvKlOpXZMEZ486C2-jD9LSKKO7MlLDQAQamcfcSOBud3FTrjyZKTd86dC_bm4Q6hxK36K2KfAbTsruJLAJ6zmdVnvca2Dj2aghMpPKuklxkprpT86XQIY3w-nwdMijStl6EIGbL0ghzpuY=w966-h1288-s-no-gm?authuser=0

Drugacija je polica sa alatom, to stoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

slepac....mada ja to nikad i ne koristim uvek stavim na krov cep dok sipam, ako ja sipam a ako sipa pumpadzija cep je kod mene u ruci posto na njemu stoji i kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 mislim da ta plastika pase od delte, ali niko nece da proda bez celih vratanca. 

Tako da racunaj 20+ eur

Za deltu je taj plasticni mehanizam bio 40tak eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14 Kod mene je takva plastika kao na toj sa oglasa i ispod nje malo uzi copavac ali Deltina dimenzija. Zavisi od ugla gledanja, moze biti da je na kraju dobar copavac unutra, nego ga plastika malo sakrije. Svakako treba proveriti, najgore u nekoj nedodjiji da otkrijes da copavac ne pasuje.

Sad gledam zbog torus boce da negde nadjem taj manji paket kao kod tebe.

Edit: na drugi pogled kod tebe nije copavac nego 205/55R16 normalan rezervni tocak.

 

@knezevic76 Ista stvar, uvek ja jurim iz auta pre pumpadzije da mi ne razjebu vratanca ili cep, prvi put posle X godina ne uradim tako i odmah problem...

 

@OMP Trcao ja tako jednom na pumpi za nekim sto je ostavio poklopac na krovu. Krenuo, a cep mu se skotrljao i trci za covekom da mu kazem. Sreca pa ga stigoh jer nije zbog guzve stigao da se iskljuci. Meni cep npr nema kljuc, samo se odvrne. A centralna zabravi poklopac kad zakljucas kola.

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ostoja u pravu si :) znam da sam uzeo rezervni od delte jer sam imao onaj set za reparaciju. Kako sam ga kupio tako stavio u kola i to je to.

ovakva plastika za alat ti je tipa 500 dinara u indjiji, mozes sa bilo kog fiata


IMG_20190704_183435.jpg.457fb66427cddab14e38b977d9220c6b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate vise vrsta tih drzaca alata, videli ste i sami, zavisi kako je auto izasao iz fabrike. Ovaj veci je za copavac, preklapa ga sa gornje strane i poravnava pod gepeka. Dok je za tocak punih dimenzija taj plasticni nosac kao "kofa" i ide u unutrasnjost felne. Moguce da ima i jos neki, gledao sam davno u ePer, ne secam se.

A i copavac i alat su najmanji problem za pakovanje, bar Zabara ima po otpadima. Jedino ako Delta nije 1.8 Di T-Jet, gde su napred cetvoroklipne celjusti i disk od 330 mm, pa tu fabricki ide prilicno redak 17'' copavac. Ili tocak punih dimenzija, ako neces rotaciju napred-nazad u slucaju zurbe.

 

Apropo pumpadzija, koliko postoji forum pisem identicno :) . Cast izuzecima, ali naslusao sam se svakojakih bisera, od gomile ljudi.

Samo se ljubazno zahvalim kada pridju i pokusaju da natoce. Glupa digresija (nije nikakav trip) - ranije sa Fiatima su, na moje zadovoljstvo, cesto znali da me zaobidju i tocis na miru kao covek. Sa DS ali sanse nije imalo da za ovih godinu dana neko od radnika ne pridje :blink: . Moguce i slucajnost ali bas mi upada u oko, vozim i skuplje sluzbene, mozda njih ne tankujem toliko cesto.

I jos jedna (bar moja) sugestija - nikako, ali nikako ne dajte da vam ciste stakla sa onim njihovim skalamerijama. Zavisno sta koriste, negde se nakupi djubreta, negde im se izandja ona guma pa metalni okvir krene da struze po staklu... Licno znam za nekoliko slucajeva izgrebanih (citaj unistenih) stakala. Zadnji put na maltene novom sluzbenom Superbu.

Kao i za druge stvari - u se i u svoje kljuse, za sve sto se moze.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites



slepac....mada ja to nikad i ne koristim uvek stavim na krov cep dok sipam, ako ja sipam a ako sipa pumpadzija cep je kod mene u ruci posto na njemu stoji i kljuc.


Stavio bi i ja na krov da čep nije vezan za ulaz za dolivanje.

[mention=15344]knezevic76[/mention] mislim da ta plastika pase od delte, ali niko nece da proda bez celih vratanca. 
Tako da racunaj 20+ eur
Za deltu je taj plasticni mehanizam bio 40tak eur


Kod mene je jezičak nastavak poklopca, pa tako da mora ceo poklopac.
Kad otopli, nešto ću da improvizujem


Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 ako je to ovo čudo, uskoro ću da poručim sa alija pa ću uzeti komad više i dam ti kad se nađemo na okupljanju

преузимање (8).jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, knezevic76 said:

Stavio bi i ja na krov da čep nije vezan za ulaz za dolivanje.

Raskaci se guma ili skine plasticni prsten i cep je slobodan:

 

IMG_20220707_192734_resized_20220707_092758523.jpg.9afadd87adfac997a4048b1fdc2f7ec7.thumb.jpg.840a40e800beab537281c6c85bdcb218.jpg IMG_20210909_175446.jpg.bcf56c71ea3475529c36566908fa8928.thumb.jpg.55b0b1a94346223e44a3a9bcb61e436a.jpg

 

Cela tema za "reparaciju" tog dela koje se cesto iskida - bas banalno ali sam napravio temu u "Uradi sam". Upravo zato sto je cesto:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83195-fiat-nuova-bravo-popravka-trakice-čepa-rezervoara-goriva/

 

7 hours ago, Axic said:

ako je to ovo čudo, uskoro ću da poručim sa alija

Moguce da nije takvo gornje kacenje. A i savet iz iskustva - ako kupujes sa Alija, maltene iskljucivo su za Vagene, tj. krace su, 13 cm.

Za Bravo/Deltu, duzina fabricke trake je 18 cm, premerio sam. Sto u praksi znaci da taj Vagen kraci prsten nece moci da rotira oko cepa kada otvaras poklopac. Plus cep ne moze da se okaci na klin poklopca rezervoara. Vec visi i zveci preko zadnjeg krila:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83195-fiat-nuova-bravo-popravka-trakice-čepa-rezervoara-goriva/&do=findComment&comment=1653298

 

Jeste dzabe, ali dzaba kada je kratko :) . Duze nisam vidjao da postoje kod brace, pa sam napravio sam.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga interesuje, dinamicki migavci u krilima sa Alija pasuju 1/1

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, tako je.
Navedeno je za koje sve modele odgovara.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=15344]knezevic76[/mention] ako je to ovo čudo, uskoro ću da poručim sa alija pa ću uzeti komad više i dam ti kad se nađemo na okupljanju
501605175_(8).thumb.jpeg.c28a6d8f004a5ef8e47b2e9ad7aecfc8.jpeg
Poruči, svakako neće da škodi ali meni je polomljena kukica koja je na samom polopcu na koju se zakači čep kad se skine.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poruci jos jedan vise, ja to nisam ni imao a racunam lakse mi da produzim taj kabl nego da pravim sve :) Sto se tice sipanja benzina ja pustam uvek da mi toce, ne znam da li sam tri puta sam tocio ono bas kad nema nikog da pridje. I jos mi nisu polomili nista :) Stakla nedam da peru, kao ni na semaforima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što su dobra ova momo dizajn sedišta, deluje kao da je drugi auto kad se uporedi sa standardnim sedištima u ostalim Deltama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U novembru sam je glledao  u  svici  ,brutalno dobra delta. Nisam  uspeo da se dogovorim za cenu....

Edited by Transporter131

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Axic said:

Što su dobra ova momo dizajn sedišta, deluje kao da je drugi auto kad se uporedi sa standardnim sedištima u ostalim Deltama. 

Osim poprecnih (umesto uzduznih) stepova i natpisa "Momo design" na vrhu naslona - funkcionalno maltene ista stvar kao i na drugim Deltama.

Kratak sedalni deo, losija bocna potpora - i meni je sa slika delovalo da je veca razlika, ali kad sednes maltene ista prica.

Pisah vec da komsija ima belu Momo, sa svim tim sitnicama diskretno odskace od ostalih na ulici. Sto uvek kazem, najlepsi efekat - vidis da je tu nesto drugacije, ali nista nakiceno da na prvu mozes da provalis sta tacno :) . U toj boji mi je mozda i najlepsa kombinacija - kontrast svetlije boje sa tamnim farovima, maskom i krovom, kontrast sa 18'' Bravo felnama u gunmetal boji, spusteno staklo petih vrata deluje efektnije... Kao i na DS5, mnogo mi vise dizajnerskih detalja dolazi do izrazaja, nego kada ih sve pojede neka tamna boja.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih reko da su sedista ista samo drugi dezen a jeste lep enterijer ovako sve crno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...