Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Možda bi trebao da razmisliš o tome da odeš sa advokatom do prodavca i da im on predoči koje mere je moguće primeniti (inspekcija, blokada računa, tužba, troškovi, kamate....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva u temi na kojoj smo, a savete, mišljenja šta bi neko treba da uradi, otvorite novu temu oko toga kako bi ova bila preglednija... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danko

hvala na savetu, mozda je tako i najbolje sa lopovima.

 

 

@neshaoct

Ima ovde mnogo glupljih saveta od njegovog pa ne reagujete. A kad ste mi vec predacili temu u ovu guzvu, sto ne prebaciste u "Saveti za kupovinu Fiat/Lancia automobila, da ljude lepo posavetujem da ni slucajno ne naruce auto u MSD trade Obrenovac, poznatiji kao Fiat Vesic.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je logicnije da bude u ovoj temi "Dileri", jer realno, ti imas problem sa dilerom, a ne Fiat-om direktno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si. Upravo sam dobio poziv od FAS-a, definitivno MSD trade (Fiat Vesic Obrenovac) nije uplatio ni fakturisao moj auto, koji stoji sad napolju na kisi :( ...

I nisam jedini ima nas 4 ili 5 .... Znaci nista od auta dok diler ne uplati, a to sto sam ja uplatio i pocinjem da placam rate nikom nista. Strasno ko sve moze da bude diler. Najgore sto se to i desavalo i ranije a Fiat i dalje radi sa njima. U toj prici ne kapiram fiat zasto kalja svoj obraz ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@neshaoct

Ima ovde mnogo glupljih saveta od njegovog pa ne reagujete. A kad ste mi vec predacili temu u ovu guzvu...

 

Nijedan savet nije skinut, ne znam na koju reakciju misliš. Samo sam zamolio da dalje ne pišete ovde nove konkretne savete, već u novu (drugu) temu.

Inače, ovde nije ''gužva'', ovo je najvidljivije mesto na forumu za ovakve priče jer ova tema do sada ima preko 150.000 čitanja. ;) Plus što je odgovarajuća tema, ovde se piše o servisima, dilerima.

Taman posla da imamo 101 temu gde bi se o tome pisalo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ali mislim da ljudi treba da znaju kakvih ima prevaranata i losih dilera kao ste je MSD trade iz Obrenovca. u tome se sigurno slazemo.

Rece mi ona devojka iz Fiat cao da ce me zvati ponovo da dam izjavu o prodavcu tj utiske kako sam zadovoljan. Jedva cekam da ga "nahvalim" pa da mu vise niko nikad ne udje u radnju. Necu kod njega ni servis ni reg. da radim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, sa pisanjem na ovoj temi neće ih manje znati, nego više. Ovo je jedna od najčitanijih tema na forumu.

Čini mi se da ''tripuješ'' da je ovde prebačeno da bi manje ljudi videlo. Ne, ovde je prebačeno jer je ovo odgovarajuća tema za taj sadržaj, plus je jedna od najčitanijih na forumu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naime meni se u cetvrtak prosle nedelje po onoj najvecoj kisi cekajuci svetlo na semaforu jednostavno ugasio motor i ni makac vise. Detektovano prezupcenje :thumbdown: . Majstor koji je detektovao kvar odmah je rekao da uz set zupcastog kaisa mora da se skida glava posto je "srecom" :cry: prezupcio na ler gasu i u najboljem slucaj mozda nije pokrivio ni jedan ventil ali najbolje je skinuti glavu motora da se na licu mesta utvrdi stanje ventila. Bez obzira da li je iskrivio ventile ili ne odraditi remont glave u svakom slucaju sto vreme i cenu opravke umnogome povecava. :wallbash:

 

Iako vozim preko 30 godina nikad mi motor nije prezupcio tako da nisam imao iskustva u tim situacijama pa sam razgovarao o problemu sa jos nekim "iskusnim vozacima i majstorima" koji su potvrdili dijagnozu.  :rofl:Otvorio sam forum gde procitah da punto 1.2 8v u slucaju prezupcenja ne krivi ventile tako da je skidanje glave nepotrebna operacija vec samo zameniti set sa spanerom i uzupciti ga. :question:

Postavio sam pitanje u petak kasno uvece na forumu servisa Goran da li su tvrdnje forumasa tacne i u roku od desetak minuta :clap: dobio potvrdu da su forumasi u pravu :clap: i da doteram auto u servis gde ce odraditi opravku bez problema....

 

Doslepao sam auto u subotu u servis Goran gde je dama na prijemu vozila rekla da ce auto biti primljen na rad u ponedeljak ujutro. Uglavnom zamenjen je spaner, zupcasti i klinasti kais, vodena pumpa, semerinzi, remenica na radilici, zamenjene svecice, dodat antifriz, ..... i auto je bio zavrsen u ponedeljak oko 14 h. Stigao sam u servis, platio opravku, dobio servisnu knjizicu sa odradjenim popravkama, upalio auto i zadovoljan krenuo kuci  :D

 

Od mene SVE PREPORUKE za SERVIS GORAN  :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod TC Usce na semaforu sa Dunavske strane gde se skrece ka piceriji .

Najveca kisa i najveci talasi od autobusa koji tutnje pored tebe ne obaziruci se a ja probao sam da ga popnem na biciklisticu stazu.

falila mi je samo daska za surf i terajjjjjjj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 159 danas pregledana kod Gorana u Zemunu.Za majstora i profesionalnost svaka cast. ''Zorica'' je nasla ginekoga.

Jos jedna pohvala za auto Petrovica iz Panceva ukoliko neko zeli dobar i ocuvan automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odskoro sam kupio auto I odlucio da sve radim tamo,uradio sa kommplet veliki mali servis zamena ulja u menjacu prednje pakne itd....potrosio sam vec 1000e.ja ulje kontrolisem svaki par dana pogotovo sad ovaj da vidim da li trosi ulje za 3 meseca se nije pomerila:)odem u stojajanov I platio racun nisam zagledao jer je ozbiljan servis dosao kuci pogledao racun pise dosuto litru ulja oko 950 din.kakva prevara I sramota za kao ozbiljan servis cime se oni bave,e sad jedva cekam da odem opet da mi objasne tu prevaru!!!

 

I sipali mi previse preko crte!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su napisali da su ocistili kocnice (ma sta god im to znacilo) a tockove nisu ni skidali!  Normalno ne vidi se da je ista dirnuto a kamo li ocisceno a o dosipanju tekucine za pranje stakla u vec do vrha punu posudu ne vredi trositi reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ja ulje kontrolisem svaki dan...za 3 meseca se nije pomerila:) ...kuci pogledao racun pise dosuto litru ulja oko 950 din....sipali mi previse preko crte!!!

 

Je l' sipano ili nije sipano (ali je naplaćeno i zato kažeš da je prevara)?

Ako nije trošio, onda se poklapa da su sipali i zato je i otišlo preko MAX...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom slucaju, kada sam "na slepo" otisao u Marea Trade,u Zemunu-Prvomajska 112,i od tada-a proslo je 8 godina,imam samo raci hvale za njih.

Pre svega za majstor Djoleta iz Asanje,koji tu radi.I dan danas mi salju Seleniu TD,ili neki deo koji mogu da odradim i sa lokalnim majstorom,jer ne mogu da zapucam bas za BG zbog malog servisa,ali neka saradnja i dalje postoji.Eto,za one neodlucne-preporuka od mene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napomenem još jednom:

Tema na kojoj smo nije za velike priče tipa...šta vi mislite, ja mislim ovo, ja mislim ono...NE.

Ovo je tema u kojoj svaki post (odgovor) treba da bude:

Bio sam tu i tu, uradili su mi to i to, zadovoljan sam ili nisam zadovoljan zbog toga i toga.

 

Nemojte ''razvodnjavati'' temu sa željom da ovde bude ko zna koliko postova koji su neke opšte priče o servisima, a ne konkretna iskustva sa konkretnim servisom i/ili dilerom. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj bivsi punto je godinama bio odrzavan u Marea Trade servisu i mogu da kazem da je autic bio bez greske. Kako je sta pisalo u knjizici, to je se videlo i na autu + sto su delovi bili stvarno kvalitetni ( sto ukazuje na to da ljudi znaju svoj posao)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su korektni,i pre svega poslovni u Marea Trade,govori i to,da su bili spremni da mi nadju i prenociste (ako mi ne otklone kvar u toku dana),jer se ispostavilo da mi je totalno propao hladnjak interkulera na Merei TD,a posto sam dosao posle 14h,nije bilo sanse da nadju drugi.Polovan-naravno! I nekako su se razjurili po BG i okolini,i nasli,montirali ga,i ja sam oko 21h otisao srecan svojoj kuci,a oni mrtvi umorni,jer su zbog men ostali 4h sata duze.Svaka im cast.Time su me kupili za vek i vekov! P.S: izvinjavam se za dupliranje price,na istu temu.Moja greska!

Edited by LjubeVG

Share this post


Link to post
Share on other sites

nerazumem ako mi je ulje 3 meseca bili stalno na max crti nije trebala kap da se sipa,i nerazumem zasto ih branis komentar ti je stvarno ...... sa tim???razumem se dobro u mehaniku I koliko ulja bi trebalo da se sipa da bi se pokazalo malo vise od max,zbog cega su ga uopste dosipali,a da nepricam za prevare za tecnost za hladnjak I brisace uvek dospu sad pre odlaska u servis moram sve da kuci pregledam da mi nebi "kao" dosuli!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi jasno napisao...To te ja pitam.

Da li ti kažeš da ti nisu sipali ulje, ali su napisali na računu da jesu, i zato to onda zoveš prvarom? Ili...jesu sipali (zato ti je ulje i otišlo iznad MAX), pa su to što su sipali i napisali na računu?


i nerazumem zasto ih branis komentar ti je stvarno ...... sa tim???

 

Kakav mi je komentar, koga ja to branim???

Kako ne shvataš da moraš jasno da napišeš...mi ne znamo šta si ti mislio, znamo samo ono što si napisao. A, napisao si nejasno, kao što sam ti objasnio gore. Izvoli, pojasni. Onda to lepo sve spojimo u jedan post, moja podpitanja izbrišem i sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvanicna ponuda A.K .Stojanov za veliki servis-malko su ga preterali

 

 

Ulje shel 5w30    950 l  4750.00 5 l
Filter ulja  1610.00     
Filter vazduha  3900.00
Filter klime  1200.00
Filter goriva 6000.00
    
Veliki servis
 
Set spanera sa vodenom pumpom  9700.00
Pk spaner 4640.00
Pk spaner 6490.00
Pk spaner 1650.00
Pk kais      1330.00
Ulje  menjac  3l  1400 l 4200.00
Ulje volan        2l   1700 l 3400.00
Antifriz             3l   610 1830.00
Remenica radilice  5600.00
Gumica meraca samo da se poruci  ide u pakovanje 10 komada  500.00 kom
NE moze da se poruci samo jedna
Donji nosac motora   da se poruci  10610.0
  Delovi su orginalni fijatovi sem filtera klime  I remenica radilice
 Garancija na delove I uslugu godinu dana dajemo
 
Usluga za delove  56300.00
 
Usluga   na mali servis  3500.00
Usluga na veliki servis 9600.00
Usluga na zamenu antifriza  720.00
Usluga na zamenu ulja u servu sistemu 720.00
 Usuga na zamenu remenicu radilice  1200.00
Usluga za zamenu nosaca motora  1200.00
 
Ukupno  16940.00
 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

servis Goran,poznatiji kao Fiat Goran na Altini u Zemunu mi je za istu uslugu trazio 55 000 din ( Clean filteri i Schell ulje ).Prethodno sam nakon pregleda kod dese otisao kod njih na jos jednu proveru kola.Mogu da kazem da je korektno pregledan auto,neke greske obrisane i to je to.Nije naplaceno nista.Dopao mi se taj nastup i reko ajd kod njih dogovorim veliki servis .Inicijalno nalaz koji je Desa dijagnostikovao u servisu Goran su potvrdili. Rekao je da radi i Alfu sa 1.9 mjet motorima od skora i da imaju iskustva.Posle nekoliko poslatih mejlova u kojima sam zahtevao sta od delova ugradjuju ali odgovora nije bilo i na kraju posle mog malo preteceg mejla mi stigne jedan sturi odgovor te ga citiram:
Motorno ulje SHELL
Juce smo razgovarali I rekli ste da ne biste CLEAN filtere,pa Vam mozemo ponuditi KNECHT,Meat&Doria...
Veliki servis podrazumeva zamenu:seta zupcastog kaisa(zupcasti kais I dva spanera),pumpu vode.pk kais,dva rolera pk kaisa I spaner pk kaisa,cetiri filtera(ulja,vazduha,goriva I kabina) I ulje
Mali servis podrazumeva zamena ulja I cetiri filtera.
I uz mali I uz veliki servis podrazumevamo kompletan pregled vozila I dijagnostiku.
Servo ulje SELENI
Menjacko ulje SELENIA
Zamena ulja u menjacu zavisi od modela menjaca,a to cemo videti na servisu,od 3000 do 5000din
Ako je servo ulje neodgovarajuce,sistem se ispira,u suprotnom se samo zameni.

Odem onda do njih gospodja na prijemu mrtva ladna kaze,znate nisam mogla bas sve da kazem jer mi Alfu ne radimo svaki dan dok je drugo neprijatno iznenadjenje bilo vezano za nosac motora i cena koja je naglo postala 2x veca u odnosu na predracunsku.Kada sam spomenu da zelim promenu servo ulja sa ispiranjem sistema i ubacivanjem zelenog,dobio sam odgovor da Fiat sipa iskljucivo crveno a da ce oni sipati zeleno pa da pratimo boju do sledeceg servisa.Ista prica je vazila i za hladnjak ,dolice se,naravno cene filtera nije mogla da mi kaze ali je rekla da to dize cenu za 4 do 5 000 din ukoliko nisu Clean. Odgovorni momak je rekao da su odustali od Selenie jer ima jako mnogo uvoznika i pojavili su se plagijati ( ajd moze da pije vodu ).Sve to je meni bilo dovoljno da odustanem od njih.Mozda su dobri za Fiat ili lancu ali Alfu ne poznaju dovoljno dobro.Kada sam dovezao auto auto i inicijalno se dogovorao oko svega nije bilo reci o tome.Servis kod njih je bio zakazan za sutra.Auto sam inicijlano vozio kod Dese kada sam ga razmataro za kupovinu.Covek je napisao sta je potrebno uraditi.Pregled je bio vise nego korektan a sam auto od autokuce Petrovic odlican.E sada zasto sam odlucio da odem kod Gorana,ni sam ne znam.Verovatno je uticaj imao jedan drugi forum,hvalospevi iako sam od Podvarka i Kaligule dobio sve moguce pohvale na Desinu adresu.Zelim da kazem da mi je majstor Toma iz Resnika koga sam zvao i telefonski rekao sta zelim da odradim rekao dodji pa cemo da vidimo.
E sada...auto je odvezen kod Dese ,poznavaoci koji voze alfu znaju ko je on.
Dosao kod coveka sa papirom na kome su stvari koje treba odraditi,pomenem EGR i granu a on kaze to se podrazumeva na veliko servisu i ulazi u cenu.Bilo mi je dovoljno par detalja u kojima je objasnio sta i kako.Covek je MAJSTOR ZA RESPEKT.
Kada bude gotovo napisacu ,cenu,sta je uradjeno i sta je zamenjeno.

 

a propo moje price koje servo ulje treba za Alfu evo sta kaze SELENIA a posto Goran tvrdi da treba crveno.

http://www.flitalia.it/en/fl/content/view/158/257/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...