Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Da se pridruzim pohvalama i preporukama za servis Goran:

vodim se jednostavnim pravilom - kod majstora dolazim sa problemom a napustam servis bez problema ! (to mi je najbitnije)

Pored toga, vodim racuna da mi predocena resenja imaju logike.

Sve to sam nasao kod Gorana!

Pristup svakom klijentu i njegovom vozilu je domacinski. Ukoliko primete da ima potrebe za jos nekom intervencijom, obavezno vas pitaju da li da se to zavrsi i uvek je poznata cena pa nema sanse da se neprijatno iznenadite. Slobodno mogu da kazem da rade kao za sebe (ja verovatno ne bi bio toliko pedantan).

Do sada nisam bio toliko odvazan da nekoga preporucim ali se stavr promenila pa prvi i jedini put do sada to i cinim !

Imao srecu da u servisu upoznam Nesu - poklopili su nam se tremini kod majstora (jutros su u servisu istovremeno bila 4 clana FLCS).

Kasnije sam uzeo da listam najnoviji Auto Bild, kad na testu polovnjaka konsultuju bas servis Goran - sa sve ubacenom slikom. (izgleda da su i novinari informisani da je to prava adresa..........)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo već postaje monotono :rolleyes: ali... zapucam ja jutros kod Gorana prije radnog vremena da pregleda šta treba da se radi pa da vidimo šta ćemo. Prioritet mi je bio ABS. Predao ključeve, zavalio se udobnu stolicu i čekao. Nakon određenog vremena dolazi momak, čini mi se Pera da se zove, sa spiskom šta sve treba da se radi i kaže ako ću da sređujem ABS mogu odmah majstori da počnu, a za ostalo da zakažemo. Rekoh sređuj.

Nakon nekog vremena dolazi sa izvještajem da je najvjerovatnije ležaj zadnjeg desnog točka i pita da li da mijenja. Rekoh mijenjaj samo da ne gledam više onu lampicu ABS-a

I jbg, više je ne gledam. Sredile MAJSTORČINE :unworthy: O ljubaznosti i atmosferi ne treba ni da pričam.

Šta reći, a ne zapjevati od sreće :D

DSC_0024.jpg DSC_0025.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Pohvala svima koji nađu vreme i volju da pišu i pomažu ljudima na forumu.

Skoro sam kupio fiat bravo 1.2 2001.god.(benzin+plin) pa me interesuje da li u Nišu ili okolini neko zna i preporučuje dobrog majstora/servis+dijagnostiku za fiat vozila. Pročitao sam celu temu, kao i sve ostale gde se pominju fiat servisi u Nišu, i ništa konkretno nisam našao. Pominju se Dr.Fiat, Euro 018, Auto Mig, servis Mitić, AMG fiat, servis Stošić, ali, osim za Dr.Fiata (nisu baš dobri), nema komentara. Ne znam da li svi ovi servisi još uvek rade. Za sada mi za automobil ne treba nikakav ozbiljniji rad, ali bih u startu našao dobrog majstora i sve intervencije kod njega radio.

Budući da su Fiat vozila u poslednje vreme baš česta, pišite gde odražavate vozila i svoje utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deo je sada ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=59026

Tema na kojoj smo treba da bude što je moguće preglednija.

Zato nema velike priče, nema komentarisanja do sutra u podne :D nečijeg iskustva...

Bio sam tu i tu, zadovoljan sam zbog toga i toga ili nisam zadovoljan zbog toga i toga, i to je to. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno, samo za Alfe, nema.

 

Imaš Auto Keš koji radi sve vrste vozila. Sa cenama su savim ok. Jedino što žure kad rade, što se meni ne sviđa, ali su ovako ok. Kod njih sam radio nešto na trapu i planiram opet da idem kod njih još nešto da sredim. Odgovaraju mi sa cenama i kad zakažeš, ispoštuju.

 

Imaš i majstora Stašu kod tehnomanije na Zrenjanjincu. Kod njega sam radio veliki servis i zadovoljan sam. Dobar je majstor i zna šta radi. Odražava par Alfi. Baš sam video jednu 147-cu kad sam ja bio.

Kod njega ti je uvek pun servis i uglavnom novija vozila viđam kod njega. I kod njega mora da se zakazuje. Mene je dva puta ispalio za termin velikog servis kad smo se dogovorili, pa me je to jako iznerviralo. Ako nešto ne volim, to je kad neko ne ispoštuje dogovor.

Ako hoćeš njegov broj telefona, reci, pa ću ti dati.

 

Inače, Alfisti najviše hvale i preporučuju Dešu sa Dušanovca.

 

Servis Dejan Dajić-Deša

011/344-41-59

063/339-617

Đorđa Kratovca 54

 

Nije da te teram, ali na ARCS-u ćeš sigurno naći više iskustva. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvale za autoelektriku GRUBAC kod Lestana,do sad sam radio kod njih alnaser  i alternator,sve radi savrseno,brzo rade,kvalitetno,ljubazni,sve pohvale za njih a i nisu skupi. Alnaser (4000din) ceo repariran,alternator 9000 ceo njihov alternator posto se moj raspao,ruke su uracunate u cenu,preporucio bih ih svima. :) Tel : 011/3411-674

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec je bilo pisanja na temu  auto servisa u Nisu (katastrofa). Ajde reko negde da zakazem da mi se promeni zupcasti  i mozete misliti svi kazu ( dr Fiat  i  Stosic) da oni to zupce bez alata da ima reperne tacke  i to je dovoljno, a  tako su ga vec  zubila 3 majstora  i  auto nema dovoljno snage i trosi kao nenormalan. Moze li neko da mi kaze  KOJI  SERVIS u NISU ima alat za zupcenje FIAT BRAVO 1.4 12v  1996.  ili  da idem u BG samo da mi promene zupcasti.

 

Kad im pomenes blokadu bregaste i radilice i nacin zupcenja po AUTO DATI odgovor je to su fabricki normativi a mi to radimo bez alata.     :pc:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj kod Mitica, bio je ovlasceni serviser za Fiat i Bmw, ili zovi u Nis auto Torino, oni su ti sada glavni za Fiat za celu juznu Srbiju

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na preporuku kolege Mirko_NS bio sam u AS Zoran (Petrovaradin) na malom servisu. Sve je bilo perfektno odradjeno od prijema autombila do preuzimanja istog. 

Zamolio sam ih da mi pogledaju diskove i pakne kao i sam motor (revizija velikog servisa) sto su i uradili. Sve je na svom mjestu. Majstor rece da je motor suv ko barut :-).

 

Kako sam i njima rekao nadam se dugogodisnjoj saradnji :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko od vas mozda zna nekog dobrog majstora u Subotici gde bi mogao da oteram lybru na dijagnostiku i generalno na proveru?Treba da pazarim auto u Subotici,a posto nisam odatle ne znam nijednog majsotra.Pa ako moze bilo ko da preporuci nekog ko bi mogao da pregleda auto,cisto da ne kupim neku kantu  :turned: .Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za slucaj da nema preporuke za neki drugi servis u Subotici, evo ovlasteni:

 

AK ANNUS D.O.O.
Subotica, Vareška 18
Tel. +381 24 552 670
Fax +381 24 552 670
www.annus.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi preporuci Fiat-ov servis u Nisu gde bih odradio veliki servis? Kakav je onaj "Dr. Fiat" prema N.Banji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam par godina isao samo kod njega i znam se licno sa njim. Malo je skuplji ali po meni vredi. Ja ga svakom preporucujem, mozes videti i ovde po predhodnim postovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo stigoh sa Altine,i nosim samo pozitivne utiske o majstor Goranu,i majstorima koji rade kod njega.Da sad ne bih razglabao koji je problem imao moj Stilo JTD,Goran ga je resio vrlo profesionalno i za malo para-sto je i najvaznije (salim se,naravno).Zato svima onima koji se do sada nisu odlucili za "svog majstora",ili ne uspevaju da rese neki problem, sa svojim ljubimcem,preporucujem da odmah zapucaju put Zemuna,kod Gorana sa Altine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan stadoh firminim autom da povezem jednu (o )( o) stoperku kod onog skretanja za pešake a za Uradi sam na Višnjici. Tu kod stanice mi je privukao pažnju aparat za auto klime marke Bosch koji je sevnuo kroz otovorena vrata servisa.

Pošto klima u Libri zahteva proveru pred sezonu (nisam je gledao od kako sam kupio auto - ladila je dobro), uđem i pitam ono čuveno: Pošto?

Odgovor koji sam dobio budio je sumnju.

Cena servisa klime SAMO 2200 din. Okrenem još par servisa, uključujući i ovde dobro poznate i dobijem manje-više cifre od 3500 din do 4000 din.

Odem tamo i za manje do pola sata rada aparature dobijem 5,7oC na praznom hodu. Garancija na rad uključena i tako to. Izveštaj koliko je izvučeno iz sistema a koliko je dodato, a dosta je dodato. U priči saznam  da čovek radi i velike i male servise, znači zamenu ulja sa filterima koja je besplatna ako se ulje kupi kod njega. E sad, ja pomislih da je cena ulja nebeska, kad ono Motul 8100 X-cess, inače moj omiljeni, jeftiniji nego u Mass-u (zvaničnom uvozniku).

 

Stvarno niske cene, kvalitetno urađeno, nikakve zamerke.

 

Servis je Beomaster u Višnjičkoj 49, ima i link http://www.beomaster.rs/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prolazim tuda svaki dan, svracao par puta za vulkanizerske usluge. Uvek izasao zadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu li nekako dobiti Goranov broj tel ili broj njegovog servisa,pokusavao na neki stari vidjeni broj ovde na forumu ali kazu da u tom servisu

vise ne radi Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet loše iskustvo u Pančevu. A zašto...

Posle 70 i kusur dana čekanja novog automobila Fiat 500L i višenedeljnog prepucavanja ko je tu kako naručio auto dolazim do sledećeg saznanja a to je da Auto Remont Servis Pivašević iz pančeva nije direktni prodavac FIATA već zastupnik Radulovića iz Beograda, ali to nije bitno. Čovek koji mi je maksimalno izašao u susret u Pivaševiću je g. Saša Braković, veoma ljubazan i odan svom poslu (ali džabe kad je samo on takav). Prošle nedele tj. subote sam išao da mi ugrade alarm u Auto pošto jel'te mora ovlašćeni servis zbog garancije na vozilo i tu počinje kompletno ludilo.

 

Čovek mi je ugrađivao alarm 8 sati. Ujutru u 8 sati sam doterao auto i odlučio da sačekam 3-4 sata koliko realno treba da se ugradi alarm (a za ovaj sa ovakvim uputstvom bi trebalo max 2 sata) i priča teče ovako.

 

8:15 h - auto ulazi u servis na ugradnju alarma

 

10:00 h - pitam jednog od starijih majstora (mislim da je jedan od gazda) da li mogu da pogledam svoj auto, kaže čovek nema problema slobodno. Ja uđem da pogledam, a auto na betonu ispred radionice (na otvorenom nebu) a u radionici neki drugi auto parkiran ali majstor radi. Posle 2 minuta dolazi šef servisa i kaže "molim te druže, ovde ne sme da se kreću mušterije". "Ok" kažem "nema problema", izađem napolje i čekam dalje.

 

11:15 h - sada pitam jednog od šefova da li imaju maloprodaju da pitam za felne, kaže "uđi slobodno (zabranjena zona za šetanje mušterija) i pitaj magacionera". Ja uđem i pitam za 15" felne original čelične za 500L, a magacioner meni kaže "nema to to je novo, pogledaj kod vulkanizera nekog oni imaju razne felne". Ja mu odgovorim "hteo sam original, nove" i izađem napolje. Stanem pored mog auta da vidim dokle je majstor stigao i kaže on "još jedno sat vremena". Posle 30 sekundi pojavi se opet famozni šef servisa i kaže "Druže, jel' ja moram 6 puta da ti kažem da ovde ne smeš da budeš", ja kažem "nije 6, nego mi tek drugi put kažeš", a lik meni odgovara "pa jel ti kupuješ Čajnu kobasicu, pa ne ideš u fabriku da gledaš kako se pravi". Ja izađem napolje da čekam.

 

12:30 h - uđem ponovo kod majstora, on završava. A keder sa vrata (pošto je morao da ga skine da proturi žice od senzore pokreta) dole na betonu on ga gazi dok radi. Posle 10-tak minuta kada je probao alarm, on ne radi. Tj. radi, ali ne radi sirena. Ja mu dam mobilni (pošto mu se ispraznila baterija, stvarno) da nazove drugara koji je ugrađivao već da proba da mu pomogne. Ja se više ne odvajam od mog auta, ali mi niko više i ne prigovara.

15:00 h - posle nekoliko poziva (sa mog telefona) dođe njegov drugar i počnu zajedno da traže zašto ne radi sirena alarma.

15:30 h - dolazi opet šef servisa i komentariše sa ovom dvojcom što mi nameštaju alarm: "kažem ja, radni dan je za ovakve poslove", a stoji pored mene. Ja mu kažem "ali neki od nas rade radnim danom pa ne mogu da dođu". On će meni na to "pa nismo se mi rodili u kolima može valjda i bez kola jedan dan, pa i deca u Tiršovoj čekaju na magnetnu rezonancu 3 meseca pa ništa". Malo mi je falilo da mu svašta kažem.

15:45 h - nameste majstori alarm (pogrešno vezana jedna od žica) i sve završimo.

16:00 h - ja stignem kući i uzmem da usisam auto od komadića žice i prljavštine oko volana i da obrišem keder i sve što je majstor umazao a nije posle ništa obrisao, i ima šta da vidim.

Prag_vozacevih_vrata.jpg

Prag vozačevih vrata izgreban.

 

Ja dogovorim sa g. Brakovićem da mi to srede i odem danas da pogleda majstor. Međutim...

Uteram auto kod majstora limara i tamo sa njim g. Dejan Pivašević. Pogledaju oni i kažu "aaaa mora auto da ostane dva dana. Mora da se pripremi za farbanje, gituje, zapeče farba...". Ja kažem "Nema šanse, čekao sam ga 70 i nešto dana, a vaš majstor mi je 8 sati ugrađivao alarm u subotu". Kažu oni "pa veliki je posao ugradnja alarma". Reko "znam, i ja sam ugrađivao". Kaže meni majstor limar "pa što niste ugradili sami". Pređem ja preko toga i progutam knedlu i kažem g. Dejanu "ne mogu da ostavim auto i neću da ga ostavljam. Imam ja drugara limara koji će to da mi uradi za mnogo manje od 24 sata čekanja na auto.". Okrenem se i izađem. Zahvalim se g. Brakoviću na ljubaznosti i odem.

 

Pouka priče:

Nemojte ići kod Pivaševića u Pančevu, jednostavno nisu zaslužili ni 5 minuta vašeg vremena. To kažem iz više iskustava i ličnih i od mojih prijatelja...

Veliki pozdrav i za sva pitanja me možete kontaktirati na PM.

 

P.S. možda svaki citat nije 100% od reči do reči, ali 99% jeste, tako da se izvinjavam učesnicima u razgovoru ako ih nisam pravilno citirao.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje iskustvo sa auto servisom TOPIC Zemunska 19d, Novi Beograd.Oterao sam mu auto da mi uradi servis i pregled vozila pre dva meseca.Ustanovio je da se cuje prednji desni lezaj.Zamena i lezaj su me kostali 75 eura,stavio je kako kaze originalni Nemacki lezaj.Posle dva meseca,i predjenih 1500 km je lezaj poceo opet da bruji,oterao sam mu na reklamaciju.Konstatovao je da je sad u pitanju levi lezaj i da ce da stavi skf sa zamenom 110 eura.Kad sam svratio u drugi servis ljudi su videli da uopste nije menjan levi lezaj,vec samo desni.Eto toliko o  servisu TOPIC.Servis je za izbegavanje.Ovo sam napisao da nebi i drugi prosli kao i ja i naseli na ljubaznost gazde.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto mu ne trazis pare nazad ako nije nista zamenio. Ja sam mog majstora otkacio sto je poceo da mi izmislja kvarove, (jbg. nisam ja kriv sto je kriza), ali da mi naplati deo koji nije zamenio e to je vec mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...