Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Pohvala svim clanovima koji ovaj forum cine vrlo korisnim i zanimljivim.

 

Inace, od pre tri nedelje sam vlasnik FIAT Stila 1.9 jtd, 85kW, 2006. god. i imam par pitanja:

 

1. da li je neko imao iskustva sa Beomaster servisom u Visnjickoj?

2. da li je bolje kupiti sam originalne delove za veliki i mali servis ili kod servisera koji radi servis?

3. kolika je usteda kada se kupi samostalno?

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednost kada sve uradis na jednom mestu je sto sigurno imas garanciju na rad i delove. E, sad ostaje da se vidi sta se za te pare dobija od ugradjenih delova. Da li je to neki jeftini bofluk, kvalitetniji aftermarket, OEM deo... Meni se ne svidja sto je na dosta mesta iskljucivo bitna sto niza cena (pogotovo za Fiat kao narodni auto) i ugradjuju se najjeftinije varijante. Tako da covek (kao i za sve u ovoj drzavi) mora da bude debelo upucen u sve da bi za nesto vise novca dobio kvalitet i da mu to ponude kao opciju u servisu. Cast poznatim izuzecima.

 

Dobitna kombinacija u mom slucaju je sto sam nasao pouzdanog coveka za OEM delove po znatno povoljnijim cenama. I onda to nosim u proveren servis u dogovoru sa vlasnikom istog. Ako bas nesto ne mogu da nabavim tako, ostavim servisu da mi da njihove preporuke i nabave deo. Najbitnije mi je sto tako dobijam OEM kvalitet kod svog proverenog servisera ali i znatnu ustedu u odnosu na cene po ovlascenim servisima.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Pohvala svim clanovima koji ovaj forum cine vrlo korisnim i zanimljivim.

 

Inace, od pre tri nedelje sam vlasnik FIAT Stila 1.9 jtd, 85kW, 2006. god. i imam par pitanja:

 

1. da li je neko imao iskustva sa Beomaster servisom u Visnjickoj?

2. da li je bolje kupiti sam originalne delove za veliki i mali servis ili kod servisera koji radi servis?

3. kolika je usteda kada se kupi samostalno?

 

Hvala.

Naravno da ces u svakom slucaju teziti sto originalnijim delovima! Namerno ne kazem ORIGINALNIM,jer ih uvek treba izgovarati sa zadrskom,ili ih stavljati pod navodnika.Ako vec uspes da dodjes do originala,gledaj da to ipak bude kod servisera,jer uvek postoji mogucnost da delove kupljene u sopstvenoj reziji ugradis kod svog majstora,a da se posle-nedaj Boze,prodavac pravi lud za los deo,pod izgovorom-ko zna kako ti je taj ugradio deo i sl.I jos nesto,ako ne i najvaznije! Kada radis servis,bilo mali ili veliki,UVEK zameni SVE sto servis zahteva,i UVEK skracuj servisne intervale u odnosu na vreme propisano kilometrazom!

Edited by LjubeVG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da pohvalim servis TIM na Vidikovcu kod okretnice 53 i 23!  :thumbsup: 

 

Dosao sam nenajavljen i trazio Mikija jer sam za njega dobio preporuku da je odlican majstor, naravno, kao i svi u TIM-u. Dok je radio, usput sam se sa njim konsultovao i zakazao termin kada da dodjem

da mi pogleda sveze kupljen auto i uradi mali servis.

 

Video covek sve, uradio servis, posavetovao vezano za mane koje ti modeli imaju, pregledao kompletan auto i dao misljenje i predloge.

 

Korektni su sa cenom i ne mrzi ih da odgovaraju na 1001 pitanje koje im ljudi postavljaju! Sto se kaze, deluju zainteresovano kakav god problem na autu vozac ima.

 

Preporuka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja nisam verovao da cu ovo nekada reci, ali stvarno moram da pohvalim servis Stojanov u NS.

 

Pre dve nedelje mi je prestao da radi servo, posle dan ponovo poceo pa se opet ugasio posle dva dana.

Odem u Cubi servis, posto mi je to drugar, odnosno drugari, i jer sa njima imam samo dobra iskustva, oni gledali i nikako ne mogu da udju u deo racunara/dijagnostike za volan, sve ostalo moze jedino to nikako.

Kada sam upalio auto i krenuo iz servisa proradi servo.

U dogovoru sa njim odem kod jednog elektronicara "koji bi trebalo da moze da nadje sta je", ali ista prica, kaze mozda zato sto sada radi.

Kaze mi on, idi kod Stojanova nek ti uradi dijagnostiku, ne moras raditi, ali samo da ti kazu sta je.

 

I odem u Stojanov, kaze mi momak velika je guzva, da li mozete da sacekate, reko imam par sati nije problem.

Posle sat vremena, dovozi majstor auto, kaze izgleda je kontakt na jednom kablu sto ima konektore, ocisti li smo skroz, trebalo bi da bude u redu, ako se ponovi da dodjem dok ne radi jer mu ovako ne prijavljuje nikakvu gresku dijagnostika.

Pitam koliko sam duzan, kaze nista nismo nista konkretno uradili!

Zahvalim se i odem.

Juce mi se opet ugasi servo, odem jutros, vidim istog majstora ispred, trubnem mu i blicnem da saceka, covek dodje, seti me se, kaze udjite samo unutra da vam otvore nalog a ja cu odmah pogledati i odveze auto.

Trajalo je 2 sata, iz nekog razloga i dalje ne moze da udje u deo dijagnostike za volan, medjutim, kaze da je ista stvar, da je jedan deo kabla bio izlepljen izolir trakom, da je neko to pre lose uradio i da su sada sve prevezali, zastitili i da bi trebalo da bude u redu.

Opet nista nisu naplatili, a kasnije popodne sam primetio i da mi je zamenio levu poziciju koja je bila crkla, a nije mi ni spomenuo.

 

Eto moguce da je ovo normalno, ali posto su vremena nenormalna, meni je ovo bas iznenadjenje, kao kada ti neko nepoznat kaze dobar dan na stajalistu pored puta recimo, i sve vise, bar u mojim ocima, odskace od sredine kada je neko kulturan i hoce da se potrudi.

Mozda je ovo izdvojeno pozitivno iskustvo, ali morao sam da podelim sa forumasima.

 

Inace, sve pohvale i za  servis Goran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom preporuka za auto servis Nesa na Altini: http://www.autoservisnesaas.com/

Neko voli styling i folije ;) , a ja da je auto utegnut kao pracka i uvek maksimalno spreman da se muski potera.

Pocelo je da se javlja skripuckanje iz PK kruga. Da se ne bih igrao sa potencijalno skupim kvarovima koji mogu da nastanu kao posledica, pokupih delove koji su eventualno mogli da prave problem - naravno od mog drugara Boleta (boleabarth) i pravac jutros kod Nese.

Kao i uvek kod njega - brzo, pedantno, kvalitetno, uz dodatni pregled auta i pojedinih sitnica. I sto mene odusevljava, izuzetno ljubazno, sa mnostvom obostrano razmenjenih korisnih informacija i drugarskim odnosom.

Zamenjen PK kais, njegov spaner i remenica alternatora, JTD opet prede kao maca, prosto milina i za uho i za voznju :) .

Kao i uvek preporuka za Boletove originalne delove, kao i majstora Nesu sa ekipom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre koliko je bio prošli veliki servis? 

Od tebe se definitivno isplati uzeti auto. Pripremaš ga za prodaju,a i veliki servis si odradio :) Samo gume da još zameniš i mogli bismo da napravimo neku zamenu  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi i drugari ceo zivot pricaju - blago onom ko od tebe kupuje auto :) .

Jbg, hocu da u svakom trenutku imam tehnicki pouzdanu masinu. I da ga nagazim kad mi se cefne i da zapalim sa njim u inostranstvo, bez razmisljanja. Ili da odem nasmejan na tehnicki :laughing: .

Delovi su sada toliko jeftini u poredjenju sa periodom kada sam ga kupio, da je meni neprihvatljivo da ne bude tip-top i sa kvalitetnim (originalnim) delovima, kad vec imamo tu srecu. Jedina prednost njegove trenutne masovnosti na ulicama.

Aj' o cenama, intervalima i delovima cu ti pisati na PM, da ne gusimo temu...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispitaću te sve kad se vidimo naravno :)
A što se održavanja tiče u potpunosti se slažem sa tobom, ali ipak svaka čast za to što Stilo može svakog dana da ode, a ipak si uradio veliki servis. Retko ko tako  sprema auto za prodaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, radio sam veliki servis pre 40 000 u TIM servisu. 25000 nakon toga raspao se spaner klinastog kaisa, ok odem i stavi se nov. Evo sad opet nakon 15 000 se raspadne isti taj spaner, ne znam gde Toma kupuje delove, na buvljaku ili u bloku 70 ali mislim da cu veliki servis uraditi ponovo ranije nego sto sam planirao . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican slucaj sa blokiranjem novog lezaja klime pre par godina (drugi servis je bio u pitanju). Srecom sam odmah uocio i izbegao havariju.

Posle vise razocaranja kvalitetom zamenskih delova kod nas u prvih godinu-dve posedovanja Stila, to je bila samo kap koja je prelila casu. Doslo mi je iz du*eta u glavu, od tada zadnjih 4-5 godina na Stila od delova sve sto moze ide iskljucivo iz originala - prezadovoljan.

Ko ne plati na mostu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zbog takvog iskustva i da ne bih razmisljao, odavno sam poceo licno da nabavljam OEM delove i da nosim u servis...

I majstor i ja prezadovoljni :guitar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drage volje, nego sam vec ko zna koliko puta po forumu napisao gde nabavljam delove - ili ce Bole da mi plati reklamu, ili cu da popijem ban zbog njega, treceg nema :) .

Da ne citiram sam sebe, evo napisao sam u jednom od prethodnih postova: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=5125&p=937329

 

Boletova tema: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54656

 

Sve sto sam pazario od njega su bili FIAT originalni delovi (OEM), razlika u kvalitetu evidentna. Pisao sam na odgovarajucim temama vezano za konkretne delove.

Posle prvobitnog razocaranja u ono sto se prodaje kod nas - konacno zadovoljan vec duze vreme unazad. Svaka preporuka...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

 

Molio bih vas za preporuku za servisiranje/održavanje Lybre u BGD-u. 

Čuo sam za servis Burgund u Vojvode Brane...

 

Da li neko ima iskustva sa ovim servisom?

 

 

Koliko može koštati mali servis i šta mislite o Marly ulju?

 

 

 

Unapred zahvalan!

Edited by vutchur

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu, kod Gorana odrađen veliki servis na Puntiću, profesionalna usluga, skroz korektna cena... Moja preporuka i sve pohvale! Poz! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucio sam Fiat 500l u "MSD Trade" u Obrenovcu, poznatiji kao Fiat Vesic krajem jula. Tada sam dao ucesce od 3350 eura, uz odobrenje banke za kredit. Rok isporuke od 45 dana su mi produzili na 60. Ok nisam se bunio i pristao sam. Auto je proizveden 3.9.2013. Broj motora sam dobio 5.9.2013 i tad zavrsio u Banci sa kreditom. Produzeni rok je istekao ja sam i dalje bez auta,

Zvao sam Fiat u Kg da vidim u cemu je problem, jer u MSD Trade svaki dan isti odgovor daju, kazu bice ali ne znaju kad. U Fiatu na moje veliko razocarenje mi saopstavaju da MSD kasni sa uplatama, pa ne osporucuju tom dileru.

 

Kontakitiram jos jednu musteriju koja je narucila auto u MSD Trade, covek mi ladno kaze da placa vec trecu ratu za auto a jos ga nije dobio, mislim da je narucio u Junu. Ko zna koliko jos ljudi cuti kuci i ne buni se. Planiram da nadjem sve kupce i da zajedno odemo kod Vesica Ja sam resio da ispricam da svi cuju. MSD Trade mi se vise ne javlja na telefon pa moram da zovem sa drugih brojeva. Devojka koja se javlja je ljubazna, zna posao, ali sta ja imam od tog. 

Ovim postom zelim nove kupce da preusmerim na bolje dilere i prodavce vozila, i zamolim ostale clanove da daju svoje misljenje o dilerima i prodavcima vozila kod kojih su kupili auto. 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta reci???

Srpska posla! Gledaju samo da uzmu pare na brzinu a onda sta sa tim parama rade to samo oni znaju, ali sigurno ne za neke poslove unutar zakona.

Trazis ono sto si debelo platio a oni cak i ne odgovaraju na pozive :2guns:

To mi lici na onaj sistem kupovine stanova u izgradnji u koje se mnogi nikada nisu (i nece)  useliti iako su ga davno platili ili jos uvek otplacuju.

"E to je nama nasa borba dala!" Imamo drzavu u kojoj zakoni samo vrede za obican narod.

 

A i gospoda iz FASa bi trebala obratiti paznju sa kim rade ali izgleda da ih bas zabole briga za to!

Post je sasvim na mestu samo je jako zalosno sto si ga morao postaviti! :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako Zvezdo, morali bi da obrate paznju sa kime rade i ko predstavlja njihov brend da ne bi placali cak i negativan marketing, sve sto bih drugo napisao (o tome kako sam i ja ogorcen na nasu drzavu, mentalitet i sl.) zapocelo bi zucnu raspravu i odvuklo temu u pogresnom smeru...

 

@ Sesirdzija, kontaktiraj sto vise kupaca koji su u istom problemu kao i ti i objavi "na sva zvona", druge nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore je sto je on sa mojim parama verovatno uplatio neciji auto ko je pre mene cekao. Pa sad ceka da neko drugi uplati da prebaci njegove pare da ja izvucem. Sad ja treba da jurim, da cimam druge da povlacim veze da dobijem nesto sto je moje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...