Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Aha , evo i predstavnika  kuce   :clap:

Verovatno resava ovaj slucaj pa nema kad da procita par strana   :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ticma, zato što fabrikom upravljaju stranci-stručnjaci za to a ne političari.

Upravljaju fabrikom tj proizvodnjom, a ko upravlja ovlascenim servisima, ko je predstavnik firme ispred nas kupaca, nas covek ili italijan? Ko se bavi problemima kupaca, nas covek ili italijan? Ako se vodimo logikom da u 90% ovlascenih FAS-ovih servisa rade ljudi koji se ne trude da rese problem o cemu onda mi pricamo, sta se promenilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista se nije promenilo... Da bi ti se nesto uradilo u servisu ovlascenom,moras nekoga da poznajes,nikako drugacije. Urade oni ali to je kao sto uradi macka repom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel znas koliko je mom caletu trajala zastavina garancija? Jedan dan, sutradan kad je otisao i pitao ih zasto ne radi klima i zasto auto nema sve sto je on platio dobio je odgovor da ulozi zalbu, kome, mesaru ili poljoprivredniku iz KG koga boli uvo za tebe i vodi racuna o svojim usevima ili cemu vec a u Zastavi radi eto da ima neki dinar kad slabo rodi te godine . . .

Zahvalio im se na stari srpski nacin, problem resio o svom trosku i naravno nikad ovlasceni servis nije video . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzas...Moja sestra je imala iskustva sa ovlascenim servisima,tako da znam. Jos ona ima kasko,pa je to islo brze,da nema ,to je boze sacuvaj. Tako da dolaskom Fasa,nikakve promene na bolje nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

neprijatno sam se iznenadio kada sam juce u znanicnom servisu u  Pancevu odradio mali servis (ulje i svi filteri) koji je poskupeo za 2000 din u odnosu na april mesec. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom sve pohvale za servis Goran na Altini! Vec dve godine odrzavam kod njih auto! Radio danas set kvacila. Ja prezadovoljan!!! Jako posten servis, tj. ljudi koji rade u njemu, pocev od Gorana koji je vlasnik, preko Natase na prijemu, pa sve do radnika. Prijatno sam se iznenadio i izgledom servisa, posto je cekaonica prosirena i renovirana! Od mene cista 10!!! :unworthy:  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jad i čemer, dobar je prilog ali zaključak, da treba kupovati direktno od FAS u njihovoj prodavnici ili da treba isproveravati dilera da li je u blokadi nema smisla jer diler može da upadne u blokadu dok traje rok isporuke, e zemljo srbijo  :thumbdown:  

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacekati 15 12 2013 pa onda Fiat Italia tuziti medjunarodnom sudu potrosaca u Briselu...... ne znam koliko ce to trajati i kostati ....

krenes od glave...... ovi ovde su sitna riba ......naravno to nece ubrzati dobijanje automobila

u krajnjem slucaju ako vec imas para za novi odes lepo u Kragujevac i kupis u fabrici direktno od Fas-a.....nije to auto koji dolazi iz inostranstva pa mora preko dilera ..... stvarno ne znam zasto se to radi ... banka odobrava kredit potrosacu a kome ce pare od kredita da uplati njima je svejedno .... ja bih tako uradio kada bih imao uslove da kupim nov auto preko kredita banke .... ili ima neka fora pa mora preko dilera stvarno ne znam .....

davne 1990 drugar bi ostao bez novog juga koji je isto kupio preko nekog dilera ( zaboravio sam kojeg, mislim da je bio iz Slovenije a uplaceno je preko njega jer je  garantovao isporuku za 60 dana dok je Zastava imala rok od 180 dana tada ) taj diler uzeo pare i zapalio i isto je drugarov auto bio na parkingu Zastave u Rakovici pa smo preko vip-a uspeli da podignemo auto.

Sta je bilo sa svim ostalim koji su uplatili preko tog dilera a nisu dobili auto nemam pojma.... davno je to bilo ....

zelim svima puno srece u borbi protiv MSD- a

obavestavaj nas

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je isporučen:

 

Ljudi stigao mi auto. 

 

MSD je i dalje u blokadi ali uplatio je vozila sa nekog tamo racuna (cerka firma)  :))) .... Dobio je onaj lik sto je u maju, junu narucio. E sad cekamo da ostali dobiju do 15.12.2013.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59141-fiat-500l-nacionale-trekking-living-kupovina/?p=967413

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kolege forumasi,

 

Uhvatio sam malo vremena da vam opisem svoja iskustva sa turbo servisom sa Veternika u Novom Sadu.

U pitanju je servis koji radi masinsku obardu za sta god vam treba a ujedno i remontovanje turbina za sve automobile.

Elem po kupovini automobila u par situacija pri "przenju" oko 3k obrtaja u obilascima turbina je ulazila u safe mode.

Citao sam malo po netu (tada jos nisam bio clan ovog foruma) i naisao na taj servis i odlucio da odem na ciscenje bas kod gazde tog servisa. Sa njim licno pricao i ugovorio termin.

Odneo sam kola i rekao je da ce biti sve gotovo istog dana predvece.

Posle par sati od kako  sam mu odneo kola zvao me je i rekao da je turbina u super stanju i da je bilo potrebno samo ciscenje iste kao i izduvne grane, intercoolera i po njegovom savetu da mi skine katalizator jer je ovaj odradio svoje.

Ja sam mu da ozeleno svetlo...dosao je trenutak primopredaje.

Po test voznji uocio sam da nesto malo slabije vuce u 4.brzini ali je on rekao da sutra (vezan sam za kola svakodnevno jer putujem NS-Zrenjanin) kada budem isao na posao da ce da produva malo izduv i to je to. Kao verovatno je ostalo malo prljavstine u izduvu pa ga to malo gusi.

Sledeca situacija, u povratku iz Zrenjanin auto mi staje na putu i to je to, ni maakac.

Vidno iznerviran zovem ga da mu se n.k. zovem slep iz Kaca i teram auto pravac kod njega na reklamaciju.

......Proslo je citavih 6 nedelja!

Na moj poziv uvek je govorio evo bice danas gotovo, pa posle par dana e izgleda da je otisla turbina i naucio je novu iz Hrvatske......postavkom iste ej nesto ne radi kako treba pa je odneo u servis na Starom Veterniku kod Ilije jer je on kao doktor za te stvari.

Rekao je da nece nista naplatiti i da ga je opravka kostala dodatnih 400e ali da ne zna zasto ne ide kako treba.

Posle par nedelja vec, auto je odnesen kod Ilije koji je otvorio masinu i sredio stvar za par dana.

 

Srecan sto je auto kod mene najzad zaputio sam se u daleke voznje, uzivao u 140HP.

Posle 10.000 ravnih kilometara pri obilazenju zaculo se fijukanje i auto ostane bez turbine.

Opet slep sluzba i pravac Novo Milosevo na servis.

Dijagnostika, turbina u haosu. 30.000 dinara i opravka kod Zeravice plus 10k mali servis sa proverom uljen pumpe izduva i svega sto je moglo da dovede do riknjavanja turbine.

Pritisak ulja od 1bar do 5bar, radi kao zmaj, izduv cist, intercooler isto. DIjagnostika je bila da nikakvo strano telo nije uslo u turbinu niti je uljna pumpa crkla pa nije bilo podmazivanja iste a samim tim dosli do zakljucka da je gospodin iz Turbo servisa sa Veterniku uradio NISTA i SRAMNO svoj posao.

Sada sam presao 4,5k km sa novom turbinom i sve je u redu, ubrzo je otvorena i MOL pumpa u Novom Sadu i samo tamo supam njihov dizel sa aditivima i ne mislim.

 

Savet je, ne idite u Turbo servis na Veterniku ni za savet a kamoli za neki rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam danas mali servis za FiAT Multiplu 1.9jtd(ulje motora, filteri: goriva, vazduha, klime i ulja) u Kit Komerc servisu u Vojvode Stepe.

 

Cena:11520 din!!!!!!????????

 

Po sledecem:

filter goriva 2320 din (DNW199)

filteri ulja, vazduha i klime po prosecnoj ceni

ruke: 2000 din, 0.8 radnih sati po 2500 cas!

ulje: platio sam 5l selenia WR 5 40 (nije nista ostalo, ni ambalaza!)

 

Izlazak iz servisa:

- pokazani su mi stari filteri klime i vazduha (nista drugo)

- u motoru visak ulja!

 

Istina da sam bio u zurbi, pa ne stigoh da reklamiram na licu mesta (ulje u motoru svakako nisam mogao), ali definitivno lose iskustvo, s obzirom na vrstu radova (mali servis!!!!!!???????), osnovno odrzavanje - rutinska stvar!

 

Ne ulivaju poverenje, mozda je bio `takav` dan:) ali definitivno previse slucajnosti, nazalost ne mogu da preporucim!

Zakljucak:

- nemam pojma sta su mi zamenili od filtera (osim pomenuta dva)

- nemam pojma koje su ulje sipali i koliko

- definitivno ne vozim Ford Focus transit

- valjda mi visak ulja nece podici pritisak u motoru i napraviti vecu stetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li da krivim KIT Commerce ... mada daju legalitet javasluku i `muvanju`! Mislim da je najgore od svega `povlacenje za nos` i pogled koji se gubi u daljini od strane `majstora`, kao i argumentacija .....

 

Bio danas da vidim sa majstorima da nije greska u obracunu ... `sef` je podizao obrve i iscudjavao se ... a `majstor` se zakleo da je to najeftiniji filter za gorivo koje imaju u radnji, uz komentar da mozda na drugim mestima imaju jeftinije (da podsetim, 2.320,00 +pdv). Za visak ulja, odgovor je bio da se tolerise do litar preko!???????, sto rece nema sanse posto nisu sipali svih 5, nego 4.5 ili `tako nesto`.

 

Kes (mada jeste bitan) je sporedna stvar u celoj prici ... maltretiranje, nerviranje i odlazak u drugi servis, a pre svega gubitak vremena .....

 

Sve pohvale za Beogumu kod Sajma, imao sam ranije pozitivna iskustva sa njima po pitanju zamene guma, odradise kompletan pregled za 700 din i naravno odvadise gratis onaj visak od KIT commerca servisu Vojvode Stepe

 

ufffffffffffff

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali servis koji sam ja sam odradio, posle zamene ulja i filtera ulja sipao sam tacno 2460 gr i doslo je do max na meracu znaci ostalo mi je 0,540  :laughing: za , ne daj boze, dolivanje .... ( zasto je stalo manje nego sto pise u knjizici pa prosto filter koji sam ja uzeo je fizicki manjeg kapaciteta od onog kojeg ugradjuju fabricki ) prosli put su ugradili filter ulja istog kapaciteta i sipali svih 3 L ulja a flase bacili  :thumbdown:

cena :realmad:  prava sitnica :w00t:  ....

samo  ulje, filteri i sat vremena zadovoljstva sa okupljanjem komsiluka oko majstora koji radi nesto na kolima uz pricu, smejanje i zezanje

:guitar:  :smoke:  :laughing:  :D  :handy:  :welcome:  :lol:  :)  :lol:  :D  :thumbup:  :yes  :smiling:  :rofl:  :thumbsup: NEPROCENJIVO 

kod ulja koje sam kupio za zamenu ne postoji pakovanje od 3 L ulja vec se kupuje 2+1 sto znaci majstor sune prvo cela 2 litra, mora malo da saceka da se ulje slegne, zavergla i upali motor, kad se ugasi lampica za ulje, ugasi i opet na meracu proveri stanje .... ako treba da doda doda ako ne ostaje za dolivanje .... tako se oduvek radilo bez obzira koji je tip motora i koja je marka u pitanju ....

naravno u servisnoj knjizici pise da kada se menja i filter ulja onda u karter staje 2,8 L ulja i to u servisu znaju pa sipaju skoro sve  ... a onih 0.2 L koje treba da ostane kao visak...... ma ko ce to da cuva nego i to sunu u motor i gotovo ...

servis zavrsen za 20 minuta ....  SLEDECI !!!!!!

kazu od viska ne boli glava ali postoji 100 razloga ( da ih ne navodim ) zasto se sipa bas toliko ni gram vise a ni manje ....

na prethodnim kolima sam sve skoro sam radio pa sam mislio da je ovaj punto neki bauk pa sam zato i otisao u servis .... ali mene servis  za mali servis vise nece videti ... kupujem ulje koje ja hocu, filter koji ja hocu i za cenu koju ja hocu .... za vece stvari i kvarove nemam vise zivaca i snage. naravno da cu za to u "servis Goran"  :unworthy:  :thumbsup: ali za zamenu ulja, filtera , sijalica, plocica i jos nekih stvari necu dozvoliti javasluk i `muvanje  :thumbdown: 

to "tako nesto" je dokaz da "neki" servisi sve rade ofrlje i treba ih izbegavati  .... i posle kazu nemoj da stojis majstoru iznad glave ? ....

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde mogu da zamenim najpovoljnije (najsigurnije\jeftinije) mali hladnjak na svom Lancia Y automobilu?
Povucen ovom temom,i jos nekim na forumu,otisao sam u Tim servis na Vidikovcu,ali mi majstor rece da to ne rade!?
U nekim temam svi govore da rade,pa sam ostao u nedoumici,posto je jako hvaljen servis.
Uglavnom,ako neko ima iskustva sa ovakvom vrstom popravke,i neki servis koji mu je to sredio bez problema i slicno,molio bih da mi preporuci isti.Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jako puno posla koji ne mogu da naplate jer cela plasticurija sa prednje strane mora da se vadi. Nakon vracanja se moze desiti da ne legne kao pre, da imas cvrcke i slicne zvukove i da im to reklamiras..... Zbog toga svako izbegava takve poslove!

 

Prijatelj automehanicar radio to na svom Puntu. Poceo i uhvatio se za glavu... Sabrao se i nazvao momke sa otpada u Sabcu i ovi mu objasnili kako se to rastavlja. 

Kompletan posao zavrsio za nesto vise od pola sata!!!!  Pre toga je 2 sata pokusavao i nije nista napravio i racunao da za celi dan to nece moci zavrsiti.

Pozvao je na pocetku mene u pomoc ali sam mogao samo gledati i plakati. Okrenio telefon i momci mu rekli gde se nalaze vijci i sve bitno za rad. Za 10 minuta razgovora skoro sve sta treba je bilo vani. Ostao sam narednih pola sata i zavrsili smo to. Nije problem ako se TACNO zna sta i kojim redom.

Inace auto je Punto Mk1 kojeg Sabcani raskupusaju celog vezanih ociju za sat vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,znam vec da je jako komplikovano,pa sam zato i trazio nekoga ko bas zna to da uradi kako treba.
Inace,na ovom forumu je izneseno da to uspesno radi Tim servis,ali su me,eto,odbili,pa me zanima da li postoji neki dobar servis u BG u kom mogu da obavim tu intervenciju,a da posle nema tih cvrcaka i slicnih zvukova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...