Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Meni je majstor rekao da se ne vredi mnogo oslanjati na taj pokazivač kad daš kontakt i da je mnogo bolje proveriti s' vremena na vreme na šipci jer umeju da luduju malo ti pokazivači. Konkretno moj radi kad želi, tj nje radio kad sam uzeo atuo, posle propradio kada je odrađen mali servis i sad opet ne radi, ko zna zašto tako da čekam mali servis i nadam se da će opet proraditi.

Ali svakako nije moglo da ti stane 5l u kola kako god da okreneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke Alfe sa JTD motorom cak imaju i bag da kad das kontakt pokazu da uopste nema ulja u motoru a sledeci put je sve ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee ala ste se razmazili! Otvaraj tu haubu i vadi mjerač! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se desilo jednom dvaput da pri kontaktu pokaze da nema ulja uopste ali odma pri sledecem davanju kontakta sve normalno bude. A sto se tice ovoga od malopre, u servisu je na sipci pokazao maximum a na bordu i dalje jedan kruzic prazan. Dolio je jedno 200-300g jos, i i dalje je pokazivao da fali kruzic. Rece mi kaze slobodno vozi, bitno je sta sipka kaze, bord ume da pobrljavi. E sad, ja nastavio voznju, presao jedno desetak km, i parkirao auto, pustio da se ohladi i malopre dam kontakt, i bord pokaze sve pune kruzice za ulje :) dakle verovatno je falilo nesto malo, i taman kad je on dosuo, ulje se sleglo u voznji i sad je sve normalno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam hteo da pravim problem zbog toga, ocisticu sutra sam, trebace mi desetak minuta za to, da je nesto vise ili da je pocepano ili polomljeno, onda bih isao, ovako, necu da cepidlacim i bespotrebno zatvaram sam sebi vrata kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se desilo jednom dvaput da pri kontaktu pokaze da nema ulja uopste ali odma pri sledecem davanju kontakta sve normalno bude. A sto se tice ovoga od malopre, u servisu je na sipci pokazao maximum a na bordu i dalje jedan kruzic prazan. Dolio je jedno 200-300g jos, i i dalje je pokazivao da fali kruzic. Rece mi kaze slobodno vozi, bitno je sta sipka kaze, bord ume da pobrljavi. E sad, ja nastavio voznju, presao jedno desetak km, i parkirao auto, pustio da se ohladi i malopre dam kontakt, i bord pokaze sve pune kruzice za ulje :) dakle verovatno je falilo nesto malo, i taman kad je on dosuo, ulje se sleglo u voznji i sad je sve normalno. :)

Možda meri tek kada ulje pocrni. Dizlo je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, sad gledam, pre servisa ulje mi je uvek na bordu ispisivalo puno sve one kruzice, a sad mi zadnji kruzic prazan, odnosno nije puno do kraja, jel to ok ili da idem do njih?

Neka me ispravi neko od servisera, ali ulje se nikada ne sipa do maximuma, nego na otprilike 3/4 (ostatak treba da ti lepo vrate u kantici :) ). Onda te 3/4 nekada budu svih 6, a nekada 5 (jedna tackica je oko 1dl ulja).

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je na Stilu, ali na MJet Alfi ulje po displeju treba da bude na sredini po manualu. Znaci od 5 crtica na trecoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva (bilo pozitivna ili negativna) sa servisom Dragan u Futogu?

Stilo koji sam kupio je redovno odrzavan u njemu. Ispostavilo se sasvim dobro odrzavan (pri proveri a i posle mojih 1500km). Od prodavca sam cuo da je vlasnik majstor koji je otisao iz Stojanova i sa sobom poveo jos par majstora (mada su takve price ceste).

Zanimljivo, prilikom provere auta pri kupovini u Stojanovu je gazda istog (bar mislim da je vlasnik, stariji sedi zdepasti cikica) imao vrlo ruzan komentar. Trebalo je zameniti vodenu pumpu, a gazda kaze "nek ide kod kupusara". Valjda je video po karticama velikog i malog servisa gde je auto odrzavan.

Uglavnom, da je gazda cutao verovatno mi ne bi palo na pamet nista, ovako mi deluje da je pomenuti servis mozda i solidan, cim ga ovaj ne voli :), pa ako neko nesto zna... nek kaze sad ili cuti zauvek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se radi o istom Draganu, ali evo sa Alfa foruma:

Alfa mi je stajala 10 meseci kod "majstora" Dragana Rašete u Futogu .Koliko mi je taj čovek lagao mogao bi se napisati roman . Tobože ide u Italiju po delove .Nema delova . Majstori mi kažu da nije bio u Italiji već je stalno kod kuće . Tražio sam mu spisak rezervnih delova pa da ja odem u Italiju i rekao je da će spisak doneti većeras . Posle je tvrdio da će mi spisak doneti njegova žena ujutru ali ništa od svega toga . Otišao sam po spisak u Futog ali me je odbio jer nema vremena . Majstor Boža je hteo da mi napravi spisak potrebnih delova ali ga je šef Dragan odmarškao u radionicu .Posle 10 meseci odšlepao sam Alfu kod drugog majstora ali nedostajao je jedan klip sa klipnjačom . Dragan Rašeta po struci varilac je tvrdio da sam auto doterao na tri klipa .U bašti svoga oca Dragan Rašeta ima nekoliko desetina starih automobila sa kojih skida delove i koje ugrađuje mušterijama kao nove . Nema sumnje da se radi o velikom "majstoru" odnosno maheru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice da je taj, jer sam bas to za dobavljanje delova iz ITA cuo... mada prodavac ga zna licno, pa se nadam da njemu nije uvaljivao ako je to uopste tacno.

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gazda kaze "nek ide kod kupusara". Valjda je video po karticama velikog i malog servisa gde je auto odrzavan.

Dakle nije džabe kupusar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam tako mislio, kad vidis da je izgleda bukvalno znacenje, tj nema veze sa kupusom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno drugar sa Galenike kupio Puntića malo ga sredio i hoće da ode da ga pregleda čisto da vidi u kakvom je stanju i treba li šta još da radi osim velikog servisa koji jer već odradio. Kažem mu ja da tjera kod Gorana, em mu je najbliži em ga svi hvale.

Ljudi, juče mi je 20 minuta preko telefona pričao o Goranu u superlativima :D Nisam mogao doći do riječi :)

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na prethodni post vezano za servis Goran.kada sam dosao i video servis i ljude u njemu i kako su svi ljubazni i da gazda ili njegov zamenik probaju auto da vide sta ne valja odusevio sam se.to sam video samo dok sam bio gore u nemackoj.Covek ti sve objasni pokaze sta nevalja na delu koji je pokvaren pregleda ti ostalo i to sve po pristupacnoj ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva (bilo pozitivna ili negativna) sa servisom Dragan u Futogu?

Stilo koji sam kupio je redovno odrzavan u njemu. Ispostavilo se sasvim dobro odrzavan (pri proveri a i posle mojih 1500km). Od prodavca sam cuo da je vlasnik majstor koji je otisao iz Stojanova i sa sobom poveo jos par majstora (mada su takve price ceste).

Zanimljivo, prilikom provere auta pri kupovini u Stojanovu je gazda istog (bar mislim da je vlasnik, stariji sedi zdepasti cikica) imao vrlo ruzan komentar. Trebalo je zameniti vodenu pumpu, a gazda kaze "nek ide kod kupusara". Valjda je video po karticama velikog i malog servisa gde je auto odrzavan.

Uglavnom, da je gazda cutao verovatno mi ne bi palo na pamet nista, ovako mi deluje da je pomenuti servis mozda i solidan, cim ga ovaj ne voli :), pa ako neko nesto zna... nek kaze sad ili cuti zauvek ;)

ja sam kod njega jednom terao bravu, i maksimalno sam nezadovoljan..Otišao sam zbog puknutog creva servo pumpe, jer mi je preko telefona rekao da može da ga zameni za dan (prvo je rekao da ima to crevo, pa posle ipak da ga nema, ali da može da ga napravi kod nekog za dan), a i cena je bila povoljnija nego na drugom mestu. Oterao sam auto kod njega, i rekao da mi zameni i termostat (otvoren stalno).

Auto nije bio gotov za dan nego za dva, koštalo je naravno više nego što je rekao, ali najgore je bilo ono što sam zatekao kad sam došao u servis: Auto podignut na dzalicu, "majstor" drži gas na 4000 obrtaja da bi se motor zagrejao da vidi dal termostat zatvara...kad me šlog nije strefio..

Još ni kući nisam stigao upalila se lampica ulja. U servisu kažu da to ne može biti od turiranja hladnog motora, ustvari da 4000 obrtaja sa "robusni" 1.2 16v motor nije ništa.. Nisam hteo ni da vozim auto kod njih već sam ga sredio u drugom servisu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam cuo za tog dragana da je katastrofa kod njega.Ubacuje ti polovne delovve u auto,a kaze da su novi.Onda to sa cenom nije novina pa to i stojanov radi.Kaze jedno a kada dodjes sasvim druga cena.Samo me interesuje po kom kriterijumu stojanom dobija licencu ovlascenog servisera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka, pohvala za servis Goran.

Neki od vas znaju da sam kupio novi auto. Od šlepovanja na kamionu do Goranovog servisa u Zemunu (Altina) radi pregleda pre kupovine, do servisa nakon obavljene kupovine, sve je urađeno maksimalno profesionalno. Pazite čak kad su momci u servisu prilikom pregleda napisali da nedostaje i plastični poklopac na braniku gde se šrafi kuka, a ustvari sam taj poklopac ja skinuo prilikom šlepovanja (što momci koji su gledali auto prilikom pregleda nisu mogli znati). To je jedan detalj koji samo govori koliko je ozbiljno pregledano sve kako bi se objektivno utvrdilo u kakvom je stanju auto, tj. da li je korektan za kupovinu ili ne.

Prilikom obavljanja velikog servisa naišlo se na problem koji je posledica ''majstorstva'' u Italiji. Zbog toga veliki servis postade teži nego inače, ali naravno...sve su to rešili. To nije tipična stvar, ali je kod Gorana (iako je i njima to ko zna koji po redu urađen veliki servis na Stilu) odmah prilikom montiranja novog zupčastog viđeno šta je problem i nije bilo šanse da se auto tako pusti da izađe iz servisa, iako je takav došao u servis, iako je tako vožen i u Italiji.

Ali, u Srbiji tako ne može da se vozi jer postoji servis gde će to da primete i reše. :)

Dakle, još jednom, preporuka za Goran servis, Zemun (Altina). :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...