Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Servis Dr. Fiat u Brzom brodu. tel.064 17 55 442 Ica. Covek zna znanje, i radi samo Fiate. Imas sve preporuke od mene, svoja vozila sam odrzavao dugo kod njega i zadovoljan sam. Pozovi se na Micu iz Prokuplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da podelim ovo sa vama!

Nije u pitanju servis vec prodavnica delova za nase ljubimce - nasiroko poznati "Kit Commerce", konkretnije prodavnica u Zemunu u Ugrinovackoj ulici.

Pre par nedelja zovem ih telefonom...

Ja: Imate li cep za motorno ulje, koji ide na otvor za dolivanje ulja na motoru, Punto 2, 1.9D?

Kit Commerce: Da, imamo. Cena 1100 dinara

Sednem u kola, odvezem se tamo...

Ja: Dobar dan, malopre sam zvao za onaj cep za ulje...

Kit Commerce: A taj cep si mislio!? Pa taj nemamo. Mislili smo da vam treba cep rezervoara za gorivo.

Ja: :blink: ???!!!

Juce, ponovo slicna situacija, zovem telefonom...

Ja: Dobar dan, treba mi prekidac za ukljucivanje klime u kabini, Punto 2, 1.9D, 2002.

Kit Commerce: Da, imamo. 2300 dinara.

Sednem u kola, odvezem se tamo...

Ja: Dobar dan, malopre sam zvao za onaj prekidac za klimu u kabini...

Kit Commerce: A taj prekidac si mislio!? Pa taj nemamo. Mislili smo da vam treba mikroprekidac za klimu u motoru.

Ja: :blink: ???!!!

Inace, slicne situacije sa njima sam imao i ranije, da mi kazu preko telefona da imaju, pa kad dodjem, oni ne mogu da nadju taj deo u skladistu, ali sam kapirao da moze svakom da se desi... ali ova poslednja dva primera... nemam reci!

A svaki put se bas potrudim da objasnim sto tacnije o cemu se radi, da nebi doslo do ovakvih situacija... al' dzaba :horse:

Ili su retardirani, ili su bezobrazni pa zavitlavaju narod. Sta god da je, ja vise u Kit Commerce necu uci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to problem samo kod njih. I ostali znaju da naprave solidan problem. Najgore je kad daju pogresan deo. "Bolja" varijanta je kad kazu skini pa donesi da vidimo tacno koji je to deo.

Varijante odlicne.ili da te majstor zove da ti kaze da nije dobar deo ili skini kod majstora ko zna gde pa nosi busom kod njih da vide.

U principu bolja je varijanta otici u servis koji ima svoje delove, pa nek na licu mesta skidaju i gledaju sta im volja.

Ja u Shop Investu umalo nisam imao fizicki obracun sa prodavcem. Trazio sam menjacko ulje po njegovom tacnom imenu. On nesto otkuca u kasi, ja platim, i tek nakon toga skinu sa rafa ulje i daje mi. Ja pogledam, ono nesto sto nisam trazio. Kaze , to sto trazim nema.

Jedva mi vrati pare uz opasku da pravim problem bespotrebno i da ne znam sta hocu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kit commerce i to bas taj u ugrinovackoj, ja sam sa njima stvarno prezadovoljan, nikada nikakav problem, cak su za dosta stvari jeftiniji od ap sporta, a ja sam sa ap sportom imao vecito za sve problem da mi prodaju deo pa kad odnesem kod majstora onda im vracam jer nije odgovarajuci, najvise sam se iznervirao kada sam uzeo viljusku sa kuglom a racun ili bacio ili ostao na pultu i doneo kod majstora kad ono od neke maree viljuska, morao sam drugu da kupim, doduse moja krvica sto se tice racuna ali kod njih vecito idem po dva puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit komerc je blago receno "retardirana" ekipa, pogotovu u V. Stepe... Znaci kad god sam zvao, imali su po 2 ili 3 varijante delova od jeftinih do "original" najskupljih, i naravno, dva puta kada sam otisao imali su samo najskuplje... A preko telefona imaju sve, naravno. Gomila neozbiljnih ljudi na jednom mestu. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa delovima kapiram, desavalo mi se kod skoro svih... ukuca u komp i da ti ono sto mu komp pokaze... sta on zna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je problem... Neko ko se necim bavi bi trebalo po nesto i da zna... :)

Švaba iliti Niijemac, AP u V. Stepe sve zna. A može i PC da ti sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NEGATIVNO brojanje za plin servis RADIC...Silom prilike sam imao posla sa njima.Uspeli su da ugrade isparivac natraske,takodje su u setovanjima odabrali pogresan senzor.Nisu nastelovali parametre prelaska na TNG,nego je startovao skoro odmah...Naravno,garancijom obrisem.....cipele pa ajd kod Ivana da vidi zasto mi auto trosi i slabo vuce.Posle minut posla za kompom nisam mogao da prepoznam auto.Znaci jos jedno pozitivno brojanje za Ivana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki plus i svaka preporuka za servis Goran!Promenjen senzor polazaja volana za veoma kratko vreme i to uz popust.Velika ljubaznost i profesionalnost..Preporucujem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridružujem se hvalospevima za servis Goran, toliki profesionalizam i posvećenost rešavanju problema ni u jednom servisu nisam video. Auto su vraćali tri puta na dizalicu dok nisu našli šta je lupkalo kod levog točka, pride su mi i sredili dosadne kontakte za air bag i ugasili lampicu, domaćinski-besplatno! U servisu fiati sa raznim tablicama, dolaze ljudi iz cele Srbije a ono šta sam video potvrđuje što mi je Goran i rekao "radićemo ga do sutra dok ne nađemo šta je, ne može da izađe odavde nepopravljen".

Maksimalna preporuka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba za 10 dana da odradim 2 servis pa sam malo zvao ovlascene servise i razlika u ceni je neverovatna od nepunih 7000 din - 12500 din, za 3l ulja 20k i 3 filtera motor 1.2 8v. Ovaj najeftiniji je servis KOLE u zemunu.Da li neko ima iskustva sa ovim servisom

Edited by dack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da pohvalim AP sport na auto-putu. Radio sam redovni servis tamo i jos neke stvari. Svidelo mi se sto preko sajta porucim delove i u napomeni napisem da zelim kod njih da ugradim i koji dani mi odgovaraju. Isto tako napisem i broj sasije. Posle pola sata do sat vremena pozove covek i obavesti me da ako nesto nisam dobro porucio tj da ne odgovara mom autu i zakazemo kad da dodjem da uradim servis. Dobije se fiskalni racun za delove i za servis. Uvek je neka akcija. Npr tamo su mi najbolje do sad centrirali trap.

Primer delovi za veliki servis preko sajta su oko 14.500 dinara bez pupme. Kod drugih iste takve delove naplacuju od 18.500 do 22.000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, Pre neki dan sam kupio stila i pridruzio se porodici :D

pa me interesuje da li ima u Nisu neki ovlasceni servis Fiata jer bih radio veliki servis kod njih, i ujedno ako neko zna za neki otpad jer su mi na carini poskidali sitnice iz kabine... pozdrav i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je Mitic na O.vencu ovlasceni serviser za Fiat i Nis auto Torino. Licno mislim da ti je bolje da nadjes nekog proverenog majstora.

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala informacija za Nisavski okrug

Imam Stilo 1.9 JTD 115ks 2003 i radio sam veliki i mali servis u Fiatovom servisu (nije ovlasceni) a zove se EURO 018.

Radio sam servis sa originalnim delovima koji kostaju 18330 din (set zupcas, vodena pumpa, svi filteri +klima , i ulje 5w-40). za ruke uzimaju od 3000-4000 ako ove delovekupite kod njih.

imaju opciju sa ne originalnim delovima i to ispada jeftinije za oko 4000-5000din, ali se ne preporucuje...

daju garanciju 50 000 km i 3god.

Inace, U ovlascenom servisu (Nisauto) veliki servis kosta 35 000 a mali 13 000.

pa ko gde voli.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vam prenesem i neko svoje kratko iskustvo sa servisima :)

Dok nisam imao Stila, sve smo održavali kod porodičnog majstora koji ima ogromno radionicu (čini mi se 5-6 prostorija sa dizalicama), ali radi sa svim vozilima i tek kada sam uzeo Stila shvatio sam da to nije dobro.

Na Stilu sam i sam primetio da ne valjaju nosač motora, termostat i špulna ablendera tokom vožnje i da još nešto krcka u trapu. Kada sam kola odvezao kod majstora, jedino što je primetio je krckanje u trapu koje dolazi od užasnih stabilizatora, što se volana tiče rekao je da je to verovatno normalno za Fiat (očigledno nije ljubitelj italijana ili bilo čega što nije G2, po mogućstvu crveni :laughing: ), termostat nije ni primetio jer je umesto dijagnostike seo u kola i dao pun gas (po njegovom se sve vidi kad se kola opterete, ali izgleda da loš termostat ne baš :)).

E sada sledi dijagnostika vozila, naravno po osećaju u vožnji, ne po kompjuteru :laughing:. Kaže mi čovek da motor duva na čepu za ulje i baca ulje, da je prenizak, kilometražu procenjuje da je skidana bar za 300 000 (procenjuje!), za kola je preskupo održavanje i jednom sa Stilom je naplatio ukupan trošak oko zamajca oko 800e (mogao sam ja da mu naplatim i 1500e, nije to merilo skupoće valjda :rofl: ), sve u svemu auto treba što pre prodati dok nije pala cena.

Za problem duvanja na motoru sam odmah znao da lupa jer sam ovde već pročitao da je odmah ispod čepa bregasta (što se lako i vidi) koja radi kao ventilator i stvara blago strujanje vazduha i baca ulje kroz čep.Takođe mi je član foruma MS PK pojasnio gde se gleda da li motor duva. NIsam hteo ništa da odlućujem sam, pa sam kola odvezao kod majstora koji se bavi Fiatima i za koga mi je Ivan rekao da ima sjajno iskustvo sa njim:

Neša AS na Altini.

Primljen sam čim sam došao, pre toga smo se dogovorili kada ću da dođem i dogovorili smo se da zamenimo termostat ako ne bude u redu. Neša je proverio u AP sportu, Kit Komercu i u još par prodavnica, našao najjeftiniji Fiat termostat i uzeo ga na revers uz nekoliko flaša antifriza za koje će se ispostaviti da nam nisu ni trebale jer je imao malo antifriza u servisu i dosuo mi koliko je falilo da ne bih plaćao ove flaše.

Odmah je prikačio dijagnostiku i zaključili smo da termostat ne zatvara i da kola rade na oko 25 stepeni nižoj temperaturi od normalne. Proverena je kilometraža i zaista je auto prešao 172 000. Neša kaže da auto unutra izgleda očuvano i da stanje savršeno odgovara toj kilometraži. Primetio je da je u skorije vreme rađen veliki servis i rekao mi da je auto dobro održavan i pažen tako da neću imati problema sa njim. Takođe sam bio potpuno u pravu za nosač motora, što će mi i zameniti sledeći put zajedno sa zadnjim silenima i pločicama koje su pojedene. Sve u svemu, mislim da sam našao sjajnog majstora za Stla :thumbup:

To bi bila moja malo duža priča o tome kako sam i zašto odabrao majstora i zašto ne treba voziti Fiat kod bilo kog majstora jer posle naprave slona od miša i svaki problem izgleda mnogo veči nego što jeste :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema brate na Paliluli nijedan dobar a da rade samo Fiata. Ja idem uglavnom cak do Tim servisa na Vidikovcu. Na Paliluli uglavnom imas servise koji rade sve automobile (izuzev porsea, toyote i skode). Za mali/veliki servis, kocnice mogu da ti preporucim servis Karlo kod doma zdravlja u Krnjaci... poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...