Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Goran se prihvatio posla,tj rade zamenu malog hladnjaka.
Cena 8000din i cena dela,sto je ukupno 10-11 hiljada.
Auto ostaje kod njih 2-3 dana.Javicu utiske kada se zavrsi poprvka.Hvala na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jako puno posla koji ne mogu da naplate jer cela plasticurija sa prednje strane mora da se vadi. Nakon vracanja se moze desiti da ne legne kao pre, da imas cvrcke i slicne zvukove i da im to reklamiras..... Zbog toga svako izbegava takve poslove!

 

Prijatelj automehanicar radio to na svom Puntu. Poceo i uhvatio se za glavu... Sabrao se i nazvao momke sa otpada u Sabcu i ovi mu objasnili kako se to rastavlja. 

Kompletan posao zavrsio za nesto vise od pola sata!!!!  Pre toga je 2 sata pokusavao i nije nista napravio i racunao da za celi dan to nece moci zavrsiti.

Pozvao je na pocetku mene u pomoc ali sam mogao samo gledati i plakati. Okrenio telefon i momci mu rekli gde se nalaze vijci i sve bitno za rad. Za 10 minuta razgovora skoro sve sta treba je bilo vani. Ostao sam narednih pola sata i zavrsili smo to. Nije problem ako se TACNO zna sta i kojim redom.

Inace auto je Punto Mk1 kojeg Sabcani raskupusaju celog vezanih ociju za sat vremena.

 

hehe..ovo sam i ja počeo na svom puntu, skinuo kompletnu kontrolnu tablu i u jednom trenutku zakucao, nisam znao šta dalje jer ni nakon skidanja table ne možeš da priđeš malom hladnjaku.. onda sam se ulašio da li ću uspeti da vratim sve nazad i panično vratio minimum delova koji mi trebaju da upalim auto. Sastavio sve i prodao auto sa neispravnim malim hladnjakom, tako da, Dusane, ili prodaj auto ili daj Goranu te pare, uopšte nije mali posao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam kupio auto, Stilo 1.6. Zivim u Krnjaci i molim za preporuku nekog obliznjeg majstora ili servisa. Radio bih veliki servis i trap.
Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno by Sreten91 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam tanak sa vremenom idem u Auto Keš u Borči, imaju dobrog majstora i korektni su sa cenama. Iskreno preporučujem Gorana na Altini, isplati se otići.

Mogu da ti preporučim još jednog dobrog majstora kod Tehnomanije na Zrenjanincu, ali voli da bije po ušima. Npr. za zamenu seta kvačila mi je tražio 80, 90€ što smatram da je mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima neke svoje cene, meni je delovalo puno jer ja sam tu istu akciju odradio u servisu za 55€. Taj isti majstor mi je za zamenu grejača i to četvrtog koji je najlakši za skidanje tražio 2.000 din, u drugom servisu su mi to naplatiti 500 din. Plus ima neki neljubazan stav koji mi ide na k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji majstori u blizini su ti Hari na Pancevackom putu i Servis Karlo kod doma zdravlja u Krnjaci... Kod obojice se zakazuje.. Ja sam par puta bio kod obojice i vrlo su profi. Jedini razlog sto nisam cesce kod njih je zato sto volim da idem u servis koji radi iskljucivo italijane... Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itekako :yes , lom korisnih stvari sam izvukao iz Manuale Tecnico i eLearn (i za sebe i za drugare). Pogotovo sto se elektronike tice, a najvise mi je znacilo dok je auto jos bio redak kod nas, za ugradnju raznoraznih dodatnih zezalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam mali hladnjak u Servisu Goran na Altini.Cena 8000 din,plus deo i antifriz,ukupno oko 11000.
Uspesno je uradjeno,ne gubi vise vodu i greje odlicno.
Problem je sto sada cujem motor skoro kao da mi je u kabini,a pre se jedva cuo,pa sumnjam da mi nisu vratii izolaciju kako treba ili nesto slicno...Uglavnom,na sve radove je garancija godinu dana,a i glavni majstor mi je ljubazno rekao da dodjem za 7 dana na kontrolu,da vide da li je i dalje sve ok,pa im mozda napomenem.
Nakon svega,preporuka za taj servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam tanak sa vremenom idem u Auto Keš u Borči, imaju dobrog majstora i korektni su sa cenama. Iskreno preporučujem Gorana na Altini, isplati se otići.

Mogu da ti preporučim još jednog dobrog majstora kod Tehnomanije na Zrenjanincu, ali voli da bije po ušima. Npr. za zamenu seta kvačila mi je tražio 80, 90€ što smatram da je mnogo.

 

Reci mi jel se taj auto kes bavi i prodajom kola ili sam lose povezao?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko preporuku za neki dobar servis u Cacku ili u Kraljevu?

Za šta ti treba? Imaš ovlašćeni u Čačku, Autogarant a u Kraljevu ima par dobrih , od Minića, koji prvenstveno rade Fiat/Lancia/Alfa grupaciju do Padrina, koji je svaštar ali je odličan majstor.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Bg-u, ali bas ovaj vikend idem za Kv. Jel moze broj nekog dobrog iz Kv-a i savet da li ce mi se uopste isplatiti sto se cene tice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ima li neko preporuku za neki dobar servis u Cacku ili u Kraljevu?

 

Za šta ti treba? Imaš ovlašćeni u Čačku, Autogarant a u Kraljevu ima par dobrih , od Minića, koji prvenstveno rade Fiat/Lancia/Alfa grupaciju do Padrina, koji je svaštar ali je odličan majstor.

 

 

Za veliki servis na Puntu 1.9 D.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne preporučujem saradnju sa auto-servisom "Kontrol test" u Kumodraškoj ulici, prekoputa ulaza u Štark, niti tehnički pregled kod njih. Spori su, ne organizovani. Mail-om  kažu jednu cenu usluge (11500 din.), a na licu mesta je cena druga - viša (12100 din.). Ne vrše sve usluge koje su naveli na sajtu. Tehnički pregled i šalter Mup kod njih nemaju isto radno vreme. Završi se tehnički , pa se čeka da radnica pri Mup dođe, podigne sistem ....

Dva i po sata sam završavao sve, pokušali su da me ubede da je svuda tako ... Ljudi ne greju ni sebi kancelariju , a o klijentima, da ne pričam. Izmrzoh. Još sam ih zamolio da ne zovu moju suprugu kući, već mene na mobilni ,jer imam bebu. Oni kontra. Katastrofa!

Kud ne videh ovo ranije:



Edited by palvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledeci put idi u AMSS u Ruzveltovoj gotovo za 15 minuta sve je organizovano, imaju i svoje osiguranje, salter mupa radi od 7 ..... najbolje subotom najmanja guzva a usput se uclanis ili obnovis clanstvo AMSS  ....

ja evo vec petu godinu idem kod njih  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Novom Sadu, firma "Oilbox" besplatno menja ulje koje se kupi kod njih. Selenia 20k je 850din/l.

Vise o svemu na oilbox.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom Bosiljčiću (Multipla 1.6) nesto pozlilo, ostavim ga na parkingu na Nbg i to isto veče mi neko polupa zadnju šoferku. Najbliži servis mi je bio Ricambi u Zemunu pa sam se nekako odvukao do njih. Ljudi mi izašli u susret, sačekali me i posle radnog vremena (doduše nekih 10ak min.) i ujutru me pozvali kada su ustanovili stanje motora, t.j., da nemam kompresije na prvom cilindru. Pitali su da li da ga otvaraju. Naravno pristao sam i posle nekog vremena su me opet zvali i objasnili šta je sa cilindrom i rekli da dođem i sam pogledam (odlomio mi se komad ventila i pokarambasio klip i cilindar). Otišao sam i sve se dogovorio, radimo dalje. Za sada sam apsolutno zadovoljan sa profesionalnošću! Javiću i posle gotovog posla sa utiscima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucao u pretragu rakovica, al nista ne izbacuje :)

 

jel zna neko proverenog majstora/servis u rakovici ili okolini, hocu sutra da idem da gledam stila pa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...