Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Trebao sam da sredim par sitnica na Puntu I i pokusavao sam da zakazem u servisu Goran ali tip je prezauzet. Slucajno sam naleteo na Fiat servis "Neša" na Smederevskom putu i zadovoljan sam i uslugom i cenom:

- ciscenje indžek. dizne (ultrazvucno),

- promena zupcastog sa španerom, dihtunga poklopca ventila i ulja u menjacu za 30evra.

mozes mi reci gde se tacno nalazi na smederevskom putu,taj Nesa?Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvala za AK Vozdovac!

Pohvalio bih i Baneta koji uvek ima vremana da vas saslusa i da da po koji predlog (da vas natera da kupite i ono sto vam nije potrebno :D )

Salu na stranu dobri su. Kvalitet delova je ok bas kao i cena,a desi se da padne i po neki popust :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozete li mi preporuciti gde na Novom Beogradu ( osim Delte ) ili Zemunu mogu otici u specijalizovani Fiat/Alfa servis, da rade posteno, korektno i da mogu da urade komplet ( detaljan ) kontrolni pregled?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš ovde, i ovde a u Zemunu od skoro radi kao Fiatov diler i auto kuća Kole, kod galenike, međutim oni su novi dileri pa je pitanje kakve servisere imaju s obzirom da su do skoro servisirali one kutije, takozvane Škode. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Preporuka je ZA LANCIJU,FIAT,ALFU moj majstor Gane iz Zablja meni je servisirao auto i prezadovoljan sam covjek 15 god popravlja Fiate,Lance,Alfe zanat je izucio u Stojanov Servis Novi Sad

kontakt GANE: 060/556-50-85

NECETE SE POZALITI POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,evo i ja da napisem malo moje muke.

2007 godine kupio sam fiat Mareu 1.6 16v limuzinu,to mi je bio prvi auto koji sam kupio od svojih para i misleci da je najbolje da se auto odrzava u ovlascenom servisu odem u Stojanov,kako bi bio siguran da je sa kolima sve ok dam da u rade ful servis (kaisevi,spaneri,svecice,kablovi,ulje...............+ jos neke stvari) cena 35,000 dinara. Tad u to vreme sam mislio malo skuplje ali sada znam da je sve ok.

Odem uzmem auto,oteram ga u perionicu na pranje i u toku voznje cujem kod motora neko krckanje,otvorim haubu kad ono plastika koja stiti kais upala u isti i razbila se u paramparcad,odem u stojanov da provere da li je sve ok sa kaisem,oni kazu sve ok teraj,a plastika,kazu nije do njih :crybaby:,budala precutim i odem kuci.Naravno sve delove koje su mi zamenuli stavili u gepek.

Posle godinu dana oteram kola da zamenim akumulator,brzo odradjeno dodjem kuci u gepeku nema akumulatora (taman mi trebao za razanj),nazovem servis kazu evo tu je dodjite,ja odem kaze portir jbg majstor ga poneo sebi kuci :wacko: .

2009 uradim kod njih mali servis,brzo ne kazem i bez greske !.Pre par dana sednem u kola on neradi kako treba,trokira i nece da ide,otvorim haubu gledam nista ne vidim,proverim kablove od svecica vidim jedan se drma reko ajd da ga proverim,izvadim kad imam sta da vidim,on izlepljen izolir trakom i napukao,samo da napomenem da kola nikome ne dajem,nisam ga terao kod drugih majstora,sami zakljucite kako je takav kabal (koji su mi zamenjeni i stavljeni novi) dospeo kod mene.Definitivno sam se razocarao i kod ovog poslednjeg da izvinite s...a pukao.I pre sam cuo da u Stojanovu nisu bas preterano profesionalni ali mene su zadnji put videli.Da li sam ja toliki baksuz ili ne...

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve reci hvale za Laki servis u Zarkovu. Otkad tamo odrzavam auto, a to je zadnjih par godina, nisam imao nikakvih problema.

A sto je najvaznije momci su maksimalno korektni. Pozdrav za Pedju i ekipu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko dana bio kod Gorana, urađen veliki servis, sve korektno. Pored toga i još neke sitnurije.

Ostali nedostaci konstatovani pa kad se skupe novci : )

Pohvale sa moje strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je ranije napisano, ova tema ne služi da jedni isti ljudi ko zna koliko puta daju istu preporuku za iste servise.

Tema treba da bude pregledna, korisna, a korisnije je da što više različitih ljudi napiše svoja iskustva sa servisima.

Nema potrebe pisati istu preporuku za iste servise na svakih nekoliko meseci. ;)

p.s. Svi koji mislite da je ovo napisano samo zbog Vašeg posta, znajte da nije jer sam ih skinuo nekoliko od različitih autora (koji su već pisali na temi iste preporuke) u poslednjih par dana. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ponavljam ali moram. Obavio sam besplatnu kontrolu moga ljubimca u servisu FIAT-Djukic Zr. Vec sam ranije pomenuo da su vrlo ljubazni i ekspeditivni. Sve prporuke !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte neki dobar servis u Nisu, treba da menjam silen i jos po nesto. Bio sam u ovlascenom servisu(AUTO MIG), ali oni menjaju samo celo rame..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam cuo ni da moze da se kupi samo silen za prednji trap,ja sam uvek menjao komplet viljusku,jer se uglavnom sve zajedno raspadne.

Mozes uraditi remont viljuske,mnogo bolje resenje od tih zamenskih iz prodavnica. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije servis, al je AP Sport.

Momci nisu znali za našu karticu (a tek za kartončić..), al nije bio nikakav problem da se da popust za neke sitnije stvari što je ok. Pohvaljujem.

Međutim, popust na set kvačila nije mogao. Kažu na akciji, ne može niko, ni serviseri, to je bottom price. Što je takođe ok, ali ako se negde objavi naravno :) Ovako deluje nekako paušalno sve to.

Edit: Makenzijeva u pitanju.

Edited by Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci nisu znali za našu karticu (a tek za kartončić..)...

U slučaju kupovine univerzalnih artikala za koje se ne može znati da li kupujete za svoj automobil, ili ne ( poput guma, akumulatora i sl. ), kupovina se overava jednim pečatom na posebno izrađenom obrascu.

U slučaju kupovine delova za koje nema sumnje da su za Vaš automobil, kupovina se neće overavati pečatom.

Ovaj sistem zaštite je morao biti uveden kako bi se sprečila mogućnost preprodaje.

Kartončić nisi ni trebao da im daješ (kao što vidiš) jer im i ne treba u toj situaciji. Popust na delove koji su na akciji nema, konkretno za setove kvačila bar jedno 6 meseci, možda i duže. Kada god se ima problem (ako se ima) sa ostvarivanjem bilo kog popusta, sve što treba je da se okrene broj Kluba. :thumbup:

Naravno da u AP Sportu znaju za karticu, uostalom saradnja sa njima postoji već 2 godine. :thumbup:

Imaš čak i posebnu proceduru na njihovom sajtu prilikom internet kupovina gde postoji poseban, dodatni popust (preko Fiat-Lancia koda koji se ukuca) za sve artikle u ponudi.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40538

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36319

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napišem i ja nešto na temu servisa tj.stigao da se radi prvi servis prešao sam blizu 10000.km.ali ističe prva god.pa mora da se radi da se neizgubi garancija,pošto sam auto preuzeo u delti N.B.tamo sam ugradio alarm i muziku (18000.din.) sad sam se odlučio za isti servis samo na B.Brdu. Puntić se lepo pokazao za ovih god.dana nije bilo potrebe za dolivanjem ulja ni drugih tečnosti sem za šoferšajbnu.Moram da naglasim da je preko zime vrlo malo vožen max.1500.km.imam drugi auto pa njega trošim zimi.

Servis sam zakazao preko tel.2-3 dana se ceka pa biraš termin koji ti odgovara.ovo su odradili

-Ulje Selenia 20k 3l (jedna metalna kantica od 2l i plasticna od 1l)

-Filter za ulje

-Filter za vazduh

-Polen filter

Ovo je koštalo 6.172 din. + ruke 1.416 din. + pregled vozila 1.180 = 8.768 din.

Pošto imaju i teh.pregled a ako se kod njih odradi i registracija teh.pregled je duplo jeftiniji tj.650 din. plus 17200 za registraciju (nove tablice,saobraćajna itd.).Sve ovo traje negde oko satipo vremena, tu gde se predaje auto tj.pored ima neki kafić tako da dok sam pročitao novine sve je bilo gotovo (silazio sam jednom da pogledam kako idu radovi).Ostavili su mi u gepeku filter za vazduh i polen filter i nisu nešto prljavi očekivao sam da polen filter bude crn posto klima retko kad neradi.

U svakom slučaju sam zadovoljan,ljudi su kulturni mogu da ih preporucim svakom dok je auto u garanciji i kasnije bar do 100000.km.jel tada se rade samo klasični servisi koji neverujem da su i u drugim ovlašćenim servisima jeftiniji oni vode kod njih elektronsku servisnu knjižicu tako da nije loše kad se auto prodaje svako može da proveri u kom je stanju bio dok je održavan kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta smo ja i moj fiat bravo sve preživeli zbog lošeg majstora.

Kupio sam auto 2004. godine, tada je imao sedam godina, i naravno prvo odradio veliki servis, sve komplet. Nisam ranije vozio fiat, pa nisam znao kod kog majstora da idem, ali sam dobio preporuku za jedan servis u Sremskoj Mitrovici i tamo otišao. Nakon odrađenog servisa, majstor primeti da je kriva remenica bregaste osovine, ali, po njegovom mišljenju nije trebalo ništa dirati dok motor ispravno radi. Tada mi se dešavalo da neće svaki put da upali, ali njegova konstatacija je bila: loše gorivo,svećice,prljave dizne... Pošto sam hteo da rešim problem,sve sam uradio kao što je rekao, ali se ništa nije promenilo.Trošak oko 100 evra Kada sam 2007. ugradio plin, javio mi se problem da kad neće da upali, detonira i na kraju mi spali protokomer. Tražio sam razloge i kod majstora koji je ugrađivao gas, ali me je on upućivao na mehaničara. Nakon više bezuspešnih pokušaja pokušaja da nađe kvar i crkavanja još jednog protokomera, bio sam rešen da izbacim plin i vratim se benzinu,ali onda počinje drama.Trošak dva polovna protokomera 150 evra

2009. godina,maj mesec,vreme za ponovni veliki servis, isti majstor, trošak 200 evra. Dve nedelje nakon odrađenog servisa preskače mi zupčasti kaiš. Šta je uzrok????? Naravno nije kriv majstor, već potrošeni aksijalni ležajevi na radilici,pa je usled lufta remenica radilice češala o uljnu pumpu i izazvala pucanje nekog graničnika koji je upao pod kaiš, ja budala poverujem i pređem preko toga. Trošak 430evra

Iste godine u julu ,odem na Zlatibor sa ženom i sinom,kad tamo opet kvar. Za dlaku je falilo da mi otpadne servo pumpa,jer su šrafovi bili popušteni. Na vreme sam reagovao,odšlepao auto kod nekog majstora i rešio problem. Trošak 30evra. Nazovem majstora koji je radio servis, ali naravno: "Nismo mi krivi,to nismo ni dirali ...."

Iste godine početak zime, stegao mraz -15 stepeni,upalim auto jedno jutro i on se ugasi za 5 minuta i ni da bekne. Reko zima je , nešto se zaledilo, voda u gorivu...Odmah pomislim na antifriz,ali menjao sam ga prošlu zimu, nebi trebalo da je loš. Nazovem drugog majstora, pošto sam posle Zlatibora prekinuo svaki kontakt sa dotičnim "neznalicom", odšlepa mi auto i posle nekog vremena mi javlja: "Preskočio zupčasti kaiš!!!!. Kad nisam poludeo. Uzrok zaleđena vodena pumpa usled vode u sistemu umesto antifriza( koji sam sipao pred zimu 2008.) Ponovo servis,ali ovog puta zahvaljujući mom prijatelju Bobanu Radosavljeviću, sam prošao jeftinije jer mi nije naplatio mašinsku obradu i ventile. Trošak 220 evra.

Nakon svega ružnog u ovoj priči na kraju mi se ipak desilo nešto lepo. Prilikom servisa novi majstor mi je zamenio remenicu bregaste, i auto se preporodio, pali iz prve, više ne detonira i protokomer ne crkava. Sve je to rešeno za 20 evra,ali ako je neko majstor koji zna svoj posao,mora da zna da na toj remenici postoji senzor koji,ako je ista kriva ne može da obavlja svoj posao kako treba.

To je moja tužna priča o majstoru koji nema pojma i koji mi je izbio tolike pare iz džepa,rado je pričam svima koji voze Fiat, Lančiu ili Alfu, da znaju da taj servis zaobiđu ako im je stalo do para i do auta. Sad sam naučio školu, ali kao što naš narod kaže "SVAKA ŠKOLA SE PLAĆA".

Ime dotičnog servisa i majstora u Sremskoj Mitrovici neću pominjati,a mnogi iz okoline će sigurno prepoznati o kom se radi.Nažalost nisam ja jedini kome se ovo desilo, kasnije sam čuo i mnogo gore priče o ovom "nazovi majstoru."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci ti nama ime majstora, da ljudi znaju o kome se radi da i oni ne prodju kao ti.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da o njemu govoriš....komšija mi reče kada sam doterao svog FIATA ispred zgrade pre dve godine - NIKAKO KOD ANĐELIĆA!!!

Žao mi je što si tolike pare dao na nečije ne znanje...o živcima da i ne govorim.... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno sramota da se takvi ljudi late majstorskog zanata. :wallbash: Taj je bre za ŠUMU :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Nisam nešto posebno aktivan na forumu u smislu odgovora, jer na sva pitanja uglavnom postoje odgovori, ali evo jedna iskrena preporuka za servis u kome održavam svog Stila.

Reč je o servisu Španović, na novosadskom auto-putu u Beogradu, pre lakat krivine, tj. preko puta pumpe sa desne strane (u smeru ka NS). Momci (Valentino, Predrag i Dražen) su odlični, dugogodišnji serviseri za Fiat. Ono što je najvažnije je da su brzi, pošteni, prepošteni i ako neki deo nije za zamenu i "može još" oni ga neće dirati. Precizni su i što je najvažnije sigurni. Pre polazak na duži put odem kod njih i podignu auto na dizalicu i sve pregledaju. Ako nešto treba da se menja, oni će to da kažu. Iskreno, mnogo sam zadovoljan, jer nikada nisam sreo nekog servisera kome kažem šta se čuje u kom delu automobila, kakav je zvuk i sve detalje, a da on odmah zna šta bi moglo da bude i ciljano gleda taj deo. Baš sam zadovoljan. Negativnih iskustava nemam.

Ne znam kakva je praksa, da li da ostavim broj telefona, ali slobodno me kontaktirajte na private i daću vam broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...