Jump to content
FAS Goran
Guest 1499

Fiat/Lancia/Alfa Romeo servisi, dileri - pozitivna i negativna iskustva

Recommended Posts

Neko će reći ovaj Oktopod ni sa kim nije zadovoljan, ali hear me out..

Ostavim auto da mi zamene viljušku, vratim se po auto, kažu zamenili smo ti i jednu sijalicu u faru, crkla je...mislim, kako je crkla i kad, lepo imam na tabli lampicu kad mi crkne ta sijalica, vozim stalno pod svetlima, ne gasim ih jer se gase sa kontaktom, video bih sigurno tu žutu al ajd...nek se ogrebe sirotinja za sijalicu...

I ko je sad lud?

Mislim da ne signalizira kad je far u pitanju, samo svetla pozadi. Barem je kod mene tako a i jos su mi neki vlasnici stila rekli da ne svetli lampica ako ti pregori srednje svetlo. Nisam siguran ali mislim da je tako.

EDIT: Proverio sam u uputstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što u Ninicu ima puno majstora koji rade za red veličine 20.000 dinara i to im je plata, imali posla, nemali posla, dobro radili ili loše..

A ja sam za njih počeo da razvijam paranoju da ima majstora koji sabotiraju renome firme, ipak ovakvi problemi koje sam naveo su debilizam i nemaju puno veze sa znanjem već nemarom ili namerom...A vlasnika poznaje moj otac odavno, čovek je kao lik krajnje korektan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da odes do Mikija u TIM Servis?

Tamo sam uradio 2 mala servisa, i prezadovoljan sam brzinom, kvaliteton, cenom, i odnosom kako prema kolima tako i prema meni :) [posto puno pitam u vezi motora-turbine-dizni i sl kako nisam vozio dizela ranije].

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vlasnika poznaje moj otac odavno, čovek je kao lik krajnje korektan.

Ali neće vlasnik da ti radi auto... Jedno je da budeš dobar mehaničar, ali da vodiš tim ljudi, to je sasvim druga priča. Pre nekoliko godina sam menjao samo neki filter kod njih pa baš nisam merodavan da ih ocenim, ali ima raznih iskustava sa Ninić servisom od mojih prijatelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne signalizira kad je far u pitanju, samo svetla pozadi. Barem je kod mene tako a i jos su mi neki vlasnici stila rekli da ne svetli lampica ako ti pregori srednje svetlo. Nisam siguran ali mislim da je tako.

EDIT: Proverio sam u uputstvu.

Siguran sam 100% jer svaki put pre nego mi skroz crkne halogenka, prvo mi se par puta desi da signalizira sijalicu, ja pogledam u faru vidim ne radi oboreno, čuknem far ona proradi i tako 2-3 puta kad definitivno crkne :)

I tačno je da gazda nije majstor, to i hoću da kažem, servis je prerastao samog sebe, imaju hardvera kao možda ni jedan servis u Beogradu i isto toliko majstora pa je kontrola praktično nemoguća bez uvođenja nekog ko bi to radio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U TIM servis na vidikovcu sam bio jednom pre 2 god i nikad vise,inace bio sam samo zato sto mi je blizu. Trebala je to da bude rutinska zamena paknova.

Kupim ja paknove i dobose ostavim im auto kazu zvace me kad bude gotovo,reko ok. Dodjem ja po auto u toku dana sedam i prilikom spustanja rucne vidim ja nesto nije kako treba(rucna se maximalno podizala 3 zubca) kazu oni to tako treba :thumbdown: Posto zivim kod zabca na vidikovcu od prilike znate koliko mi treba do kuce,paknovi su toliko skripali pri kocenju i pri voznji bez pipanja kocnice da to nije bilo normalno,parkiram se ispred zgrade naravno tockovi pozadi VRELI,odma sam se setio KAKO TO TAKO TREBA :rant:

Vratim se ja tamo naravno,reko tako i tako namesti pa zovi.

dodjem posle 2 sata naravno stvar je ista. To je tako 2 dana,dok me jednom nije zvao i kaze POKVARILI SU TI SE MEHANIZMI ZA STELOVANJE PAKNOVA :blink: a ja dao auto u ispravnom stanju,inace tada sam ga vozio vec skoro 4 god i nikad mi nije nista skripalo ili tome slicno.Kupim ja te mehanizme naravno jer znam da moram ja da ih kupim,koliko se secam jedan ke kostao 3.300 din :o meni su trebali 2 kom,odnesem im ja tamo zamene ih i kao to je to.Nije bilo to to,i dajle je skripalo naravno,posle toga sam dolazio jos 2 puta u toku dana.

Poenta je da ja i dan danas vucem posledice,svki put posle duze voznje skripe pri kocenju,da je to sve ok namesteno ajde bilo pa proslo ko ga j***.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne,nadam se, zanimljive preporuke.imam bravo 1.6, ranije sam odrzavao auto u marea trade i bio sam zadovoljan sve dok gazda beli nije poceo da se ne pojavljuje u servisu. nakon toga presao sam u ricambi, ali su katastrofalno skupi sa delovima, pa onda kod gorana sa altine i bio sam prezadovoljan uslugom i cenom, ali ono zakazivanje dve nedelje unapred...:wallbash: Od prijatelja, koji je inace taxista, :rolleyes: cujem da je neki goranov majstor otvorio svoj servis u zemunu. odvezem auto kod njega da mi odradi veliki servis i jos neke sitnice. odusevio me je svojim znanjem profesionalnoscu.goranova skola :thumbsup: sa puno strpljenja je odgovarao na sva moja glupa pitanja. cena delova ista kao u kit komercu a ruke dosta jeftinije od drugih servisa. inace majsor se zove ivan. svaka preporuka za njega :unworthy:

jel imas neki broj da ostavis... treba da radim veliki servis na stilu jtd, a cuo sam za njega jos od nekih ljudi a niko nema broj... ako mislimo na istog ivana koji radi negde na altini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo copy-paste kako sam resio problem sa anlaserom!

Sinoc sam imao problem! Stanem na pumpu, i kad sam seo da upalim - nece.

Ni da zavergla ..

Upalim ga na gurku.

Dijagnoza: "anlaser crko". :veryangry:

Danas po hitnom postupku resim problem, iznenadjujuce dobro, brzo i kvalitetno!!! :thumbsup:

Ljudi, bio sam u servisu da sam ostao bez teksta! :shock:

Covek je bukvalno "hirurg za aNlasere"!!! :unworthy:

U pitanju je http://www.beoclick.com/Autoservis_Iskra

Sa mnom je isao kum, ex-elektricar, koji se godinama bavio tom problematikom, ali vise ne. Dok se radilo, samo je komentarisao "ovo je sjajno, ovako se pravilno radi,.."

Sta je sve uradio, nisam mogao verovati:

- po dizanju auta, uradio je pregled, i odmah rekao "ili su cetkice ili rotor" [kvar je bio do istrosenih cetkica]

- skinuo, razmontirao u "milion" delova, svaki deo je bio ponaosob

- jednu grupu delova je stavio u neku vrelu hemikaliju gde se kuvalo, da bi se odmastilo

- drugu grupu je prao i cistio benzinom

- to je radio tako da je od garezno crne boje dobio, da ne lazem metalik srebrnu

- vracao je po ko zna koliko puta dok nije postigao cilj - sve se sija

- na mom Puntu je original Valeo anlaser [za razliku od Zunta gde je Hitaci], i stavio je Valeo cetkice, novu biksnu i jos nesto

- sve je podmazano

- rotor i drugi delovi su obradjeni na posebnom strugu [kum mi kaze da drugi elektricari to busilicom sa nastavcima rade]

- sve cetkice i delove prelemio, uredno, ma vrhunski

- i onda na kraju, mega potez, ja ostao bez teksta - stavlja nalepnicu preko onog "utisnuca" gde pise Valeo sa serijskim brojem, posebnom trakom stiti jedan deo [gde dolaze kablovi], uzima 2-3 spreja i slojevito ga poji u crno!!!!

Znaci, covek je naneo zastitu-boju-lak, sta vec, a onda kad se osusilo odelpio je nalepnicu, pa se na srebrnom delu vidi "Valeo" ! :unworthy: :unworthy:

SJAJNO!

- probao ga stolu, vrti kao lud, skroz drugaciji zvuk

- vratio nazad, spustio dizalicu, i usledio je test - paljenje!

Kao metak!!! Sa onim dubokim zvukom, snazno, energicno.

Nemam reci.

Ceh, neverovatnih 4000rsd za sve to! [mislio sam da ce biti vise]

Ruke su 2500, 4kom cetkica 1200, biknsa i jos nesto 300, dakle 4000rsd!

Inace, sve pohvale za coveka, Aca se zove, kao i za njegove majstore! :thumbup:

Ako neko ima problem sa nalaserom ili alternatorom, nek se ne nervira. U BG postoji odlican majstor koji zna svoj posao.

Nisam ga pitao, ali pretpostavljam da mogu da rade i kad im se posalje postom, tipa AKS, slicno kao majstori iz UE za turbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se odusevim kad vidim da neko posveceno i profesionalno radi svoj posao!

A ima i onaj opsti utisak o servisu, radu, organizovanosti, i naravno alatu-masinama koje se koriste.

Sve je profi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno lepo iskustvo sa Tim servisom, danas sam otisao u 8h oterao auto, dosao po njega posle posla oko 17h, zamenjem termostat i ja zadovoljan... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, evo moje iskustvo sa Goranom i njegovim servisom.

Prosle nedelje sam tek upoznao Gorana, i odmah, cim sam shvatio ko je, udavio ga sa bezbroj pitanja o novoj Cromi, odrzavanju, kvarovima itd. :innocent: Stoicki je podneo baraz i sve mi u detalje objasnio. :rtfm: Posto sam mu se pozalio da imam problem sa klimom, da mi curi voda u kabinu, pozvao me je da dodjem kod njega da pogleda. Posto nisam mogao zbog problema sa dva sestrica :police: da odem u ponedeljak, kako smo se dogovorili, banuo sam mu jutros u 8h nenajavljen u servis. ODMAH je odvojio momke da mi pogledaju auto, a oni su se preko 2h maltretirali sa autom, jer je bio TOTALNO zapusen kanal kod brisaca, pa su morali da sve razmontiraju. Detaljno su sve ocistili, 10-ak min. ispirali kanale vrucom :w00t: vodom da neka prljavstina slucajno ne zaostane, namestali neke lose montirane odvodne cevi. Nakon toga dopunili instalaciju klime, isproveravali sve sto se moglo oko klime. Nisam siguran da bi i ja sam bio toliko pedantan da sam sam to radio na sopstvenom autu! Nemam reci dovoljno da ih nahvalim. :unworthy::unworthy::unworthy:

Nakon svega, Goran ni za zivu glavu nije hteo da cuje da mi uzme pare!!! Mene je pojeo ziv blam jer su se momci maltretirali preko 2 sata, pa sam njih castio, a i oni su jedva uzeli pare, a Goranu, posto me je oslobodio bukvalno POPLAVE koju sam imao u autu od ovih kisa, ovako javno, zahvaljujem na svemu od sveg srca. Samo se nadam da cu imati prilike da mu se nekako revansiram. :cheers:

:respect::respect::respect::respect::respect::respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim ljubiteljima „italijana“. Biću malo opširniji ali nadam se da mi nećete zameriti jer želim da podelim moje iskustvo sa svima koje interesuje sa kakvim sve problemima može da se susretne kupac novog automobila i kakvo iskustvo može da ima sa ovlašćenim serviserom.

Spletom srećnih okolnosti postao sam vlasnik novog GP 1.2 8V 2007.god. Naručen za vreme sajma, željno iščekivan 3 meseca da stigne... San mi se ispunio. Najlepši auto u toj klasi bio je moj. Jeste da je motor bio slab i da mi je želja bila novi dizelaš, ali je para bilo dovoljno samo za ovoliko. Samo da napomenem da je auto kupljen u DELTA AUTOMOTO na Novom Beogradu i pre preuzimanja je u njega ugrađen BRC-ov SEQUENT 24 gasni uređaj. Ispostavilo se, što se tiče motora, sasvim dovoljno za moje potrebe.

Sa automobilom u prvih 1.5-2 godine nije bilo problema, osim nekih sitnica zbog kojih je auto bio i u DELTINOM servisu na Novom Beogradu (odlepila se guma na krovu praktično posle 2 nedelje) i u servisu BRC-a (podešavanje uređaja jer je potrošnja u prvih 1000km bila baš velika). Ali, to su bile sitnice. A onda su krenuli problemi sa gubitkom tečnosti u hladnjaku, sa pokazivanjem količine benzina u rezervoaru, sa gasnim uređajem a vrhunac svega - korozija na krovu... Na trećem redovnom servisu (garantni rok prošao) ispada da mora da se menja i hladnjak (koji je udaren pa zato pušta???) i plovak i još ponešto. Cena prava sitnica. Sve ukupno, preko 40.000 din.

A što se tiče krova, mora da se farba ali to mora da se plati zato što je auto udaren iznutra – znači moja krivica???

Pri tom su mi u servisu rekli (ovlašćeni servis) i da nije moja krivica, platio bih jer je garancija na auto 2 godine.

Ja mu pokažem servisnu knjižicu gde lepo piše da je garancija 8 godina ako se auto održava u ovlašćenom servisu. Odgovor citiram: „ NEMOJ DA VERUJEŠ SVEMU ŠTO PIŠE TAMO!“ Ostao sam zabezeknut i bez komentara. Otišao sam ne verujući šta mi se upravo desilo. Redovan servis su odradili.

Pronađem na internetu kakva je procedura vezano za žalbe inspekciji i pronađem da moram prvo da se žalim servisnom inspektoru u servisu gde je auto održavan. Tamo sam otišao ali tek posle 3 meseca jer sam bio službeno odsutan iz Beograda. Kada sam se obratio servisnom inspektoru i rekao da mi izdaju potvrdu da mi ne priznaju garanciju i zbog čega ne prihvataju da poprave nedostatak o njihovom trošku, auto je pogledao i njihov limar i onda je odjednom priča promenila tok. Prihvatili su da urade besplatno farbanje krova. I odradili su to „odlično“. Auto je stajao nekoliko dana kod njih pa je bio malo prljav od kiše kada sam došao. Izgledalo je da je sve u redu. Posle nekoliko dana sam oprao auto i video sledeće - krov je bio kao nov ali sam zato na krilima pronašao nekoliko kapi farbe a kod otvora za sipanje benzina postojali su neki tragovi (kao da su nekom finom šmirglom prešli tuda ili su nešto prosuli što je oštetilo lak). To se primećivalo jer se na tom mestu voda zadržavala. Tada sam odlučio da TAMO VIŠE NIKAD NE ODEM. A posle dva dana je stiglo obaveštenje o vanrednoj proveri vratila upravljača. Ignorisao sam ga.

Sve do pre neki dan kada su me telefonom kontaktirali iz FIAT-ovog kol centra da pitaju zašto nisam odradio traženu proveru. I sada bi to trebalo da odradim ali tražim ovlašćeni servis van Beograda. Doduše, moram da vodim računa i o tome da neki servisi rade samo proveru vozila koja su oni prodali (???) A nije lako uskladiti posao i odlazak u neki drugi grad. Ali briga FAS-a me je stvarno prijatno iznenadila.

Toliko o tom „problemčiću“.

Pozdrav svim članovima i gostima foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TIM servis.

Daleko od toga da su mi najbliži ali volem da radim servis tamo, istim dolaskom sredim sitne nedostakte i saznam šta me eventualno od ulaganja čeka u narednom periodu brzo i efikasno sve to uz prihvatljivu cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i mnogo puta do sada sve pohvale i preporuke za Jocu sa ledina. Kad je otisao alternator u 6 popodne, nije mu bilo tesko da me saceka u servisu i pogleda auto, koji je srecom jos uvek bio u voznom stanju (hvala Miki (tim)) i dijagnostikuje kvar. Sutra je reparacija skoro potpuno unistenog alternatora bila gotova uz moj izbor kvalitetnijih lezajeva. Cena sasvim pristojna za tu vrstu radova i u odnosu na cenu novog alternatora kojeg btw. nema ni u AP-u ni u Kit-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvala za Gorana sa Altine, covek je hteo da mi naplati samo ruke za viljusku snopa menjaca, na kraju posto nije tu bio problem nije uzeo pare ni za ruke a cimali su se brat bratu 6 sati :thumbsup: i na kraju mi ostao ugradjen taj deo, a moj jeste bio imao lufta, samo nije to bilo to sto se culo da cakce :)

Evo teme o tom mom problemu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43191&st=0&gopid=710502entry710502

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav...

Rekao bih nesto o Crnom i Ninicu...

Servis deluje za respekt i zaista cini mi se da su jedini koji imaju dijagnostiku za sve italijane cak i starije a i mehanicka radionica deluje impresivnije od drugih.

...Jos da dodam sto se mehanike tice... stelovanje ventila na Themi niko ne radi (ili bar ja nisam cuo pa ako neka zna molim vas da me obavesti) sem Ninica i pitam ih koliko kosta a oni meni ni 5 ni 6 vec 250 evra!!!???

PS lazem setih se u Prvomajskoj su mi trazili 50e ali mislim da su rekli da mi to nije ni potrebno...

Covece dal je moguce da tako šišaju sa cenom. Meni lik na kappi 16v turbo nastelovao ventile za 1500 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cena za ruke je diskutabilna, za to što je njemu uradio je imao bar sat vremena posla, kad tako gledaš...

A recimo mali servis kod mog poznanika uradim za 200 dinara, njemu je to za leba taj dan...Ruke su jako diskutabilna stavka :thumbsup:

A eto meni je Goran rasturao menjač, to je u neku ruku i najveći zahvat na kolima ako ne računamo rad na motoru, pa mi nije ništa naplatio, a usput mi je i proveren menjač takoreći, što je lepo uraditi kad ti auto pređe više od 200 ljada :)

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam radio mali servis u Auto Servisu TOPIC u Tosinom Bunaru

Selenia WR+filter za gorivo+svi filteri+jedan grejac+zadnje pocice+dijagnostika+ruke = 14.500din

Sto se tice servisa svaka preporuka jako ljubazni i deluju da znaju svoj posao onako kako treba,sto se tice cene dajte sami svoj komentar meni izgleda sasvim OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svima je opshte poznato (na zalost) da u Novom Sadu kuburimo sa dobrim FIAT servisom i zbog toga mi je posebno drago da mogu da kazem da sam konacno nashao servis koji se pokazao ok a da je blizu za ljude iz NS i okoline.

Naime trebao sam da zamenim zadnje silen blokove i dvoumio sam se gde to da uradim (stojanov ne dolazi u obzir a za dalje nemam vremena), zvao sam redom sve servise koje sam uspeo da nadjem i pitao ih koliko bi izashla zamena silen blokova i KOLIKO TO TRAJE? Nailazio sam na rane cifre ali su svi bili isti u jednom: ostavish auto ujutru i uveche dodjesh po njega. E to je ono shto me je teralo da i dalje trazim (znam da je to dosta zeznut posao kako kazu ali mi je to puno vremena bez auta).

Na preporuku mog novog komsije koji isto vozi stila karavana nazovem autoservis ZORAN u Petrovaradinu u Reljkovicevoj ulici, Covek maximalno ljubazan mi objasni da "ce to potrajati oko 3 sata" Dogovorim se sa covekom za ujutro da dovezem kola. Otishao sam i odmah na prvu loptu su ostavili dobar utisak .. radionica im je kao apoteka i sve stoji na svom mestu, svi su ljubazni i spremni da odgovore na moja pitanja i podpitanja (znam da to smara ali neke stvari sam morao da pitam :unsure: ) iako sam im prvi put doshao. Ostavio sam auto i posle 2,5 sata me zove covek i kaze da mogu doci po auto da je gotovo!?

Stvarno sam se prijatno iznenadio i kada mi je ispostavio racun jer je ispalo jeftinije nego bilo gde da sam pitao pre toga ali podvlacim niko nije rekao tu cifru i to vreme! Pored toga sam shvatio kroz pricu sa cikicom da imaju examiner i da rade sve shto se tice popravke bilo cega na kolima (milslim da su i za bosh neku licencu dobili). Sve uredno zavode u svoju bazu i nemam nishta drugo da kazem sem reci pohvale! Odnos prema mushteriji, expeditivnost, tacnost, opremljenost, sve u svemu bolji na zalost za NS mislim da nema! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...