Jump to content
FAS Goran
klaywert

Gume nove vs. polovne vs. protektirane

Recommended Posts

Ja sam dve kupio 2010,a dve 2012.Nisam nigde gledao da li ima da se kupe,ali ako ti treba Beli mogu da vidim ca li ima negde u Kg.☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na internetu nema, cak i na njihovom sajtu nemaju gume za automobile ... ima za bicikle :)

Sta ce mi, nego samo pitam ovako, primecujem da im je slab marketing ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga potao za reklamaciju, ne znam. Trayal ima na Kosovu koliko sam video, a Arctica izgleda bas dobro, a kakva je ne znam. Znam da je T200 kao zimska bila dobra ali je vel na Trayal-ovim gumama bio nula. Nikad nisi mogao da potrosis saru, ili se iskrivi il izbaci jaje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Što se tiče Trayal-a totalno zapostavljena zbog Mišlena iz Pirota, podjednako dobra ako ne i bolja od Tigra.

 

Sto se tice Trayal-a njegova fabrika auto guma je prodata pre 2-3 godine Cooper-u, a sto se tice T-200 sare to je bila kopija Miselinove sare(zaboravio sam tacno koje),a sto se kvaliteta tice ono sto je bilo malo bolje islo je za izvoz(uglavnom preko Bugarske :laughing:  mada ni to nije bilo nesto posebno).Sadasnja proizvodnja ide pod nazivom mentor(malo niza klasa) i ako ne gresim avon(bolja varijanta) i mozda jos neka nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopija Mišlenove šare od pre 15+ godina a u međuvremenu je isti stigao do 5. generacije Alpine pneumatika (za vozila srednje klase).

 

Meni Cooper CS2 koji Trayal izrađuje lepo izgleda (takođe i Mentor Arctica koju su razvijali dok su Bugari vodili fabriku) ali nije bitan samo izgled gazećeg sloja već i smeša gume a tu nas je Trayal naučio da pravi dugovečne pneumatike koji se relativno brzo uplastiče i gube pozitivne osobine (čitaj elastičnost). Nadam se da će Cooper pokrenuti stvari na bolje tj. imam utisak da se već sada vidi pomak, da su osavremenili proizvodni program još samo da dokažu kvalitet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao Cooper gume letnje, cista plastika, made in prc ... posle nesto vise od godinu dana jedna pocela da ispusta po zidu i po gazistu, a posle nekog vremena i druga

Share this post


Link to post
Share on other sites

stari trayal T200 je bio primer za totalno tvrdu gumu, ali koja je kratko trajala jer su joj brzo pucali bokovi, izlazili klobuci, slabo drzala put na losoj podlozi... losiju gumu nisam vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc oko kupovine guma tacnije savet jer nikad nisam kupovao polovne gume.

 

Imam ok ponudu ali stvar koja me muci su pukotine unutar sare, da li je opasno voziti sa takvim gumama, inace gume imaju skoro pa 7 mm saru, 2009/10 god. 

 

cxcb480715.jpg
 
cxcb480716.jpg  cxcb480717.jpg
Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije strasno ali pokazuje da je guma odradila svoje. Ispostila se i izgubila svojstva. Ne bih ja to kupovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti treba da premostiš par hiljada km, stavi. Iskreno, ja sam vozio i na gorim. Ali mislim da možeš naći bolju polovnu gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je DOT ove gume? Ovo je Bridgeston Turanza, rekao bih po šari? U suštini ako ima dobru dubinu šare i ako je povoljno, a nisi neko ko vozi preterano brzo, mogu da posluže za neki period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu Bridgeston, ne znam dot. Mozda bih i na put isao kolima pa zato pitam da ne rizikujem. 

 

Hvala svima za info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nista ne dobijas. Gume ne mozes da kupis za "prelazni period" , jer sta si uradio? Kupis losu gumu, das 50-ak eura i za mesec, dva, da kupujes nove? I, imas 50e manje za nove gume ili celu jednu novu. Ako vec uzimas polovnu, uzmi mladu dobru gumu da moze da potraje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne vidim poentu da das jednu novu gumu za dve lose da bi ih povozao mesec-dva, zar ne? :) Ja bih ovako gledajuci sliku rekao da su se stvrdnule i pretvorile u plastiku. Realno, gume za "mesec-dva" moze uvek i dzabe da se nadju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran koji sam bridgestone imao na puntu, ali nije isključeno da je bio gore navedeni model. Ta guma nije mogla da se potroši, gurala je ogromnu kilometražu, ali je kao plastika. Kada uletiš u krivinu, ne škripi, nego struže po asfaltu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je takva guma to je otprilike vreme da se razmislja za zamenu jer kao sto su i ostali rekli, izgubila svojstva bez obzira sto ima puno sare. DOT je 5-6 godina star sto je usustini sve ok jer posle 4 godine gume pocinju da gume svojstva drasticnije. Takva guma moze da pregura jos mozda godinu dana pre nego sto se pojave ozbiljnije pukotine, ne znam kakva je ponuda ali preko 300-500din po gumi ne vredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kategorija polovnih guma, ali ima i kategorija bačenih guma. :D Ove sa slika su iz kategorije bačenih. Kupuj samo ako su skoro džabe (cena koju pominje Yugiša), i ako ti trebaju da ih voziš par meseci, do kupovine nove, ili dobre polovne gume...ali, polovne, ne i bačene. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...