Jump to content
FAS Goran
klaywert

Gume nove vs. polovne vs. protektirane

Recommended Posts

Ovakve gume cesto po oglasima idu uz 17'' felne :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam video u aks kombiju slicne gume i felne gde je srce radjeno u karbonu, a falc poliran ... karbon se ogulio na par mesta, falc poliran levom nogom, a gume 3 iste sa po 1mm sare i jedna drugacija sa 4-5mm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sad moderno :) , teraj 17'' dok ima mesa na gumama, posle prodaja celog "kompleta"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tako mnogi rade. Bitno im samo da felna bude sto veca a sto ima 3 mm saru to nema veze.Znam mnoge koji furaju 17 a kupuju sve polovne gume i to su srecni kad kazu ima 5mm a kad im kazem da uzmu 16 oni se smeju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam citao na jednom forumu situaciju, lik kupi neke 13", 8j, neki redak model felne, oko 400e i pita gde da nadje negde povoljnije 175/50 R13 gume i krenu likovi sa fazonima ima polovnih vamo tamo za 80e kao u super stanju, bolje nego nove, kaze lik on bi ipak nove, samo trazi gde ima najpovoljnije i likovi ga ubedjuju da nije normalan sto kupuje nove :laughing::turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, samo budala baca pare na nove gume... Najjace mi je kad izvuku neke iz naftalina, DOT 01, 02 i kazu odlicne, dobra sara.

Meni su pre neku godinu sa felnama stigle skoro nove Kleber Dynaxer HP2, proizvedene pocetkom 2010. I dalje imaju OK saru, 5 godina stare, rekao bi neko korektna guma. Ali em nisam bio zadovoljan sa njima, em se uplasticile, da su bile zrele za menjanje. I posle mi neko kaze da je to OK kupovina. Tek kad provozas novu gumu posle njih, vidis koja je razlika. I uvek sam isao na to da imam na duze staze felne koje mi se svidjaju, da su one u nuli i na njih po mogucstvu nova guma. Uvek se isplati na duze staze, o bezbednosti i osecaju u voznji da ne pricam.

 

To tako mnogi rade. Bitno im samo da felna bude sto veca a sto ima 3 mm saru to nema veze.Znam mnoge koji furaju 17 a kupuju sve polovne gume i to su srecni kad kazu ima 5mm a kad im kazem da uzmu 16 oni se smeju.

To ti je ona politika da komsija vidi da se kotrlja 17'', a sto je na njima celestonka, nema veze...

Kapiram ja da nam je vecini teska situacija, ali potenciram to da te na putu drzi povrsina sake, pa puta 4. Ako je igrati se sa svojim i tudjim zivotima, jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ajde da je celestonka, zna covek pa se prilagodi, nego sto su kod nas ljudi ubedjeni da je ko nova. Bitno da ima 4+mm saru i sad po novom da je zimska... Najbolji su mi bili ovi kad su kupovali zimske kad su postale obavezne, ubedjuju me ljudi, stabilniji auto sa njima, pa ne vredi vise kupovati letnje :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baciš pogled na ove sa namunjenim SUV-ovima. Em teraju zimske em šara +/- 1 mm. Tako da skoro isto dođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na ovakve :D

 

 

Ovo sam morao da fotografišem. Čujem jutros neko tutnjanje, reko da vidim ko sada ne može da izađe, kad ono dvojica batica u X6 ne mogu da se izvuku iz 10 cm snega. Posle su došli još dvojica sa lopatama i posle pola sata su se konačno iskobeljali.
P2120001.jpg P2120004.jpg

P2120006.jpg P2120011.jpg
Znači, ako imate X6 bez bar 2 lopate nigde ne krećite rofl.gif

Lepo ga je Jeremy Clarkson ispljuvao u Top Gear, ali stvarno nisam verovao da je to baš tako.

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel neko kupovao ove gume iz krusevca? Star fire, cooper-ova guma dizajnirana i testirana navodno u USA, sara mi bas lepo izgleda nije ona trayalka. Pise made in EU prvo pomislih na rumuniju, posle mi rekose da se prave u Krusevcu. Uglavnom nova 16ica 205/55 zimska na akciji u tempu 4500 din, jako dobra cena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su protekti koje pravi pnp janković iz Niša.

On uglavnom radi gume za velika vozila.

To je dobro jer nije neki divlji protekt već ozbiljna firma.

Kakve su gume, ne znam.

Ocene na Kupindu daju se u roku od max 30 dana.

Teško da najgora guma može za to vreme da se pokaže loše.

Ja nemam stav o protektima niti imam ikakva iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Made in Germany i Niš ne idu nikako zajedno.

Protekte po našem zakonu još uvek ne smeš na prednju osovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od vulkanizera čuo "Bolje i najgora nova nego najbolja stara".

 

Guma posle nekog vremena prelazi u "plastiku" ...ne troši se ( loša stvar) , otvrdnjava , ali  baš zato sasvim fino da kliza bez obzira na šaru.

 

52 minutes ago, joshibeast said:

To su protekti koje pravi pnp janković iz Niša.

On uglavnom radi gume za velika vozila.

To je dobro jer nije neki divlji protekt već ozbiljna firma.

Kakve su gume, ne znam.

Ocene na Kupindu daju se u roku od max 30 dana.

Teško da najgora guma može za to vreme da se pokaže loše.

Ja nemam stav o protektima niti imam ikakva iskustva.

Pa velike gume ( kamioni, specijalna vozila) se tako i rade.

Gledao sam na kablovskoj dokumentarac kako to rade u Americi. Na strugu sastružu gazni deo gume skroz do armature. To bacaju a lepe potpuno novi sloj pa sve zajedno u nešto kao peć.

 

Nisu rekli da je kao nova ali je kao ekološki, finansijski isplativo a dovoljno dobro ( sve ok samo malo kraće traje).

 

Za automobile ne verujem da se to ikome isplati, osim ako mogu da naprave gumu za 2-2500 din max. Ja ne bih dao više za repariranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Ma i tad bih dao pre toliko para za neku polovnjakušu koja je iz "komada" neho ovo krpljeno-lepljeno sranj.e! 

Kamionu od onoliko točkova pri brzinama koje razvija "sme" da se raspadne guma kad hoće a na autu od 4 točka jedna da ode na 140~150 ćao-zdravo! 

Lično to ne bih u životu stavio na auto! 

Dal je Mika-Pera ili Laza dobro naštelio mašinu i zalepio/zatopio novi sloj na prothodno dobro ili možda ne pripremljenu podlogu .....ma pali! 

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jesi pi*ka, Mica vozio GSI sa 15 godina. :D

 

Salu na stranu, ja ovo nikad ne bi stavio na auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Markobgd said:

^Ma i tad bih dao pre toliko para za neku polovnjakušu koja je iz "komada" neho ovo krpljeno-lepljeno sranj.e! 

Kamionu od onoliko točkova pri brzinama koje razvija "sme" da se raspadne guma kad hoće a na autu od 4 točka jedna da ode na 140~150 ćao-zdravo! 

Lično to ne bih u životu stavio na auto! 

Dal je Mika-Pera ili Laza dobro naštelio mašinu i zalepio/zatopio novi sloj na prothodno dobro ili možda ne pripremljenu podlogu .....ma pali! 

 

 

 

Bravo! To mi nije ni palo na pamet. 

Šta ga briga kad na prikolici ima X osovina , na svakoj po 4 gume i baš ga briga ako neka vrisne.

 

Pitanje je da li ih stavlja napred, na točkove kojima upravlja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...