Jump to content
FAS Goran
klaywert

Gume nove vs. polovne vs. protektirane

Recommended Posts

pa da to sam i ja mislo samo koji mm da se nareze,nisam mislo da guma bude luis pa da od nje pravis novu to nebi stavio ni na kolica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pametno to raditi baš i na svim kamionskim gumama, već samo na onim na kojima piše REGROOVABLE, te gume imaju taj gazeći sloj koji je podložan za narezivanje ili protektiranje. Ako se guma nareže, posle nije u mogućnosti da se protektira. Ima baš mnogo kamiondžija koji voze protektirane gume, jer gume za kamion koštaju oko 50.000 din, i onda tako štede.

Što se tiče protektiranih guma, do sada sve koje sam namontirao na automobile, traže previše tegova, više nego duplo od standardne fabričke gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam,ja furam zimske protekte evo vec trecu zimu za redom,i nemam nikakvih problema. Pre deset dana namontirani protekti na celicare,tegovi od 15 do 25 grama,zavisi kako gde. Jos ih ja skinem i stavim letnje kad prodje sezona,a ima kolega koji ih cepaju celo leto i na kraju u oktobru skinu jer se izlizu nacisto... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/65/15 .... 4500din/kom.

Sa sve montazom i balansiranjem.

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam,ja furam zimske protekte evo vec trecu zimu za redom,i nemam nikakvih problema. Pre deset dana namontirani protekti na celicare,tegovi od 15 do 25 grama,zavisi kako gde. Jos ih ja skinem i stavim letnje kad prodje sezona,a ima kolega koji ih cepaju celo leto i na kraju u oktobru skinu jer se izlizu nacisto... :thumbsup:

Par puta sam razvukao auto 180 sa winterama, sve je ok, ne trese ništa. Čisto sumnjam da te protektirane mogu da idu toliko bez trešenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renault Laguna '98 godiste,2.2D,(auto koji sam vozio pre Lybre u taxiju): prolece,auto-put,protekti NA PREDNJIM tockovima,160km/h na auto-putu,bez ikakvih problema. Vozio bih i vise,ali auto nije mogao,na 170 je pocinjala da mrsi Bosch pumpa... :harhar:

 

Cela ova tema se vrti oko pametovanja i kudjenja neke stvari koju niko nije probao ili iskusio. Cini mi se da sam jedini ovde koji je vozio protektirane gume i jedini koji ima bilo kakvo iskistvo sa istima. Postoji izreka: "Ne kudi konja kojeg nisi jahao." To je sve sto mogu da kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/65/15 .... 4500din/kom.

Sa sve montazom i balansiranjem.

A gde je logika tu kad je wintera 4400 a sava s3 4600? I tri godine garancija i besplatno montiranje i balansiranje? Mozda su saf skuplje neki din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Arandjelovcu nema gume u toj dimenziji ispod 5 - 5ipo hiljada. A bilo gde na stranu da idem da trazim,razliku cu potrositi na gorivo,a ovo mi je ispred nosa,plus sto mogu da uzmem na rec,na otplatu,a najjeftinija mi je. A ja bilo koju gumu trosim u sezoni tako da mi garancija od 3 godine nista ne znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada vozite kola od preko 250Nm obrtnog.

Meni na Astri baš fino služe Wintere već treću zimu čini mi se. Pregurale su i ovo leto i ne troše se nešto mnogo, mada i Astra malo prelazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet nije isto kao sa Stilom. Drugačije hvataju kočnice na Astri, sporije i neodlučnije (što i nije čudo s obzirom na to koliko su diskovi manji,  a pozadi još ima i doboše).

Ne beže normalnom vožnjom, a ako se potrudim isteram iz ravnoteže i njih i Barum/Conti kombinaciju na Stilu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim da vidim Tigar gumu na 500 metara od mog auta! :harhar:

 

A protekt je OK? Dajte ljudi, ovde se poredi nov proizvod u najmanju ruku pristojnog kvaliteta i reciklirana roba koja bi po slovu zakona samo smela na zadnju osovinu. Pogotovo ne razumem kada neko ko vozi taksi, živi od toga a vozi po svakakvom vremenu i nevremenu uštedi na nečemu što mu čuva glavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlada R: da,protekt je sasvim OK.

Da li si vozio protekte? Da li znas kako se ponasaju u voznji/ubrzanju/drzanju u krivini/kocenju?

Ja evo bas zato sto sam ih vozio po svakakvom vremenu/nevremenu vec trecu zimu, smem da ih vozim i da se uzdam u njih.

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Na ovom testu ima i test zimskog protekta. Protekt je radila firma Marangoni proizvod Marix EcoGrip.

Guma se dobro pokazala na kočenju po snegu dok je u svim ostalim kategorijama podbacila. Naročito po suvom i mokrom.

Zanimljivo da je ubedljivo najteža guma, čak 2 kg od najlakše. 

 

 

Screenshot_2014_10_08_19_11_36.png Screenshot_2014_10_08_19_11_50.png Screenshot_2014_10_08_19_12_35.png Screenshot_2014_10_08_19_12_43.png

 

 

 

 

i kad uporediš malko veću potrošnju.............

Tanjiš gumu i izlažeš sebe riziku. Imamo na poslu mašinu za narezivanje, ali to se radi samo na kamionskim gumama.

 

 

Neke su za to i predviđene

 

faq_04_en_data.gif
 
 
 
 
I Michelin protekti
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug je uzeo nove gume Blackstone m+s .E sad one imaju dve linije na gazecem sloju po duzini jednu plavu i jednu crvenu.

Sta te linije znace , jel to mozda oznaka protektiranih guma ili sta .Ja znam za oznake na bocnoj ( spoljnoj ) strani ali ovo pojma nemam cemu sluzi i sta znaci ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sedla: Ne znam, daće Bog, nikad neću ni saznati. Meni kada guma pukne menjam obe na osovini.

 

@ ivan.ik Pa da, to je teretni program, nije predviđeno za putnički. Kada se poroše predviđena je zamena

 

@ Punto mk2 JTD LE Nema razloga za sekiraciju. Sistem raznobojnih šara je predviđen brzom raspoznavanju dimenzija u magacinu/fabrici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kolega kaze, evo mojih poslednjih:

 

200720141970.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem ti sunce , pa slike žene nemaš u tim količinama.

Razvojni put Dunlop BStR od Brazila gde urođenička plemena skupljaju prirodni meki kaučuk do našeg drugara sa foruma.  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renault Laguna '98 godiste,2.2D,(auto koji sam vozio pre Lybre u taxiju): prolece,auto-put,protekti NA PREDNJIM tockovima,160km/h na auto-putu,bez ikakvih problema. Vozio bih i vise,ali auto nije mogao,na 170 je pocinjala da mrsi Bosch pumpa... :harhar:

 

Cela ova tema se vrti oko pametovanja i kudjenja neke stvari koju niko nije probao ili iskusio. Cini mi se da sam jedini ovde koji je vozio protektirane gume i jedini koji ima bilo kakvo iskistvo sa istima. Postoji izreka: "Ne kudi konja kojeg nisi jahao." To je sve sto mogu da kazem.

 

Nisi jedini...Mi na sluzbenim kolima vozimo protekt, ja licno sam ih vozio i ne primecujem razliku... 

Kao i nas direktor na svom Audiju A4 cipovan, 250 KS. Vozi gume koje uvozimo i prodajemo, Insa Turbo 225/45 R17 Pirineos. On inace vozi pun gas i nikakvih problema nije imao. Ni sa zimskim ni sa letnjim gumama. Letnje je testirao na Autobanu, isao je 250 km/h sto je preko indexa brzine koji gume nose, auto se najnormalnije ponasao... Doduse, nista drugo nismo ni ocekivali...

 

A sto se tice gramaze, neke gume traze vise, neke manje. Svakako sve preko 80gr se sklanja i vraca proizvodjacu. Mada nismo imali mnogo takvih, iskren da budem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...