Jump to content
FAS Goran
klaywert

Gume nove vs. polovne vs. protektirane

Recommended Posts

Ha, ovo je već neko kačio ovde. Ma idi, ja ne znam kako ovo ide po snegu. A pa da, par postova gore, Ivan je okačio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo je kod nas bilo moguce videti jos pre 10-15 godina.

Ja licno gledao Mileta gumara sa bubnja kako narezuje sare.

Svi ti prodavci imaju ovu alatku,mislim da imaju i trkaci da narezuju slikove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par meseci sam video miselinke u oglasima gde je prodavac naveo da je sara produbljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dosta vulkanizera radi kad prodaje polovne gume i cute. Ako primetis kazu " ma malo prociscene samo" :) Tako mom caletu uvalili pre par godina kontinentalke prociscene do konca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ovo je već neko kačio ovde. Ma idi, ja ne znam kako ovo ide po snegu. A pa da, par postova gore, Ivan je okačio.

 

Ne ide nikako jer je sara "letnja" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim nađu alkosa kome se tresu ruke eto i zimske M+S mountain šare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo zanimljivog sajta sa ocenama guma

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/

 

Ali imajte u vidu da su ocene u okviru kategorije koliko ja kapiram tako da ove moje nesrećne Ceat Tornado ispadaju jako dobre low-cost gume. Moraću da ih nagrdim ja kada niko neće :)

Po ovim ocenama od skupljih guma ispada da se isplati samo juriti Goodyear Asymetric 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore , te tvoje Ceat imaju daleko bolje ocene od Pirelli P7 c.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, ali opet nešto više verujem korisnicima nego nekom tamo ko navodno testira gume. Samo je pitanje koliko su korisnici guma probali pre donošenja zaključka..

 

@ivan.ik mislim da nisu za poređenje uopšte Low-cost i Premium gume tako da i ocene nisu nešto merodavne. Nisam vozio Pirelli, ali ove moje su npr daleko lošije od prethodne serije Dunlop-a koji sam vozio na Astri, lošije reaguju od zimskog Conti-ja i Barum-a, gađaju se sa zimskim Tigrom negde po performansama i daleko su bučnije što je sve zajedno po meni loša guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tanjiš gumu i izlažeš sebe riziku. Imamo na poslu mašinu za narezivanje, ali to se radi samo na kamionskim gumama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to nije problem, stanjili bi je u fabrici i time uštedeli gomilu materijala na milionima guma koje proizvode. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda si opet ispod zakonskog minimuma :)

mislim beli na letnju gumu :D

pa cek a sto onda kamionske gume narezivaju ponovo?

ja sam to mislio da narezem na mojoj alfi koja stoji u dvoristu i sluzi samo za po selu da se voza eventualno ako bas zatreba u grad da se ide ali sa njom se ne prelazi 60kmh pa mislim da nebi postojala nikakva opasnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazu da ne sme guma da bude starija vise od 5 godina i sve ce da bude u redu :)

 

Aj iskreno da li bi sebe izlagao ovom riziku? Na putnicki auto sa 115ks i nekad mu potegnes gas, neko kamence nesto i tras bum. Ma ne bi radio ovo ni u ludilu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

buco iskreno na mom autu kojeg svaki dan vozim i cesto potegnem gas ne bi stavljao, ali na auto koji se upali jednom nedeljno i predje se po koji km i ne poteze se gas bih ladno stavio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vidi ga, salim se, nastavljamo dalje sa pricom...samo mislim da je Totti bas ubo sa komentarom...sazeo je u jednoj recenici ono sto sam ja hteo da napisem u 5-6 redova. Nista drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...