Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ma verujem da ce on prespavati ceo put tako da nema veze samo sam mislio dal da rizikujem pa da mu pravim krevet pozadi ili u sedistu... Ali ako mislite da mu neće smetati, jos bolje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam s klincem pravio pauze svakih sat i po, dva.. po 15-ak minuta. Jbg, unervozi se dete u sedistu, a nismo hteli da ga vozimo van sedista, svega se covek naslusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavim mu dusek pored sedista i ispruzi se i spava. Ja nemam duse da ga drzim u sedistu i da spava tako :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam decu (u)vežba(va)o pred put da mogu bar 2 sata u kontinuitetu da sede vezani u sedištu i to je uglavnom bilo uspešno.
Sada mi starija ima 14 i uglavnom je bolji suvozač od majke joj.
Mala ima 6 i plače ako krenem a nije stigla da se veže.
Nije do dece,do nas roditelja je to da li će naučiti da sedi u sedištu i biti bezbedno ili neće.Ako dete od malena nauči na sedište,znaće i da odrema u njemu 100%,skoro svako može da se namesti u poluležeći položaj!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2018 at 11:15 AM, rkoma1986 said:
https://www.blic.rs/vesti/hronika/poginulo-dete-na-auto-putu-stravicna-nesreca-kod-velike-plane-dvoje-mrtvih-foto/dphthxl
 
Nisam panicar, al tako nesto kad procitas zapitas se, pogotovo kad si na autoputu gde su brzine mnogo vece nego u gradu


Ja kad bi citao sve to, nikad u auto ne bih ni seo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji svi klinci, troje njih, su od starta naviknuti na sedište. Ovaj najmlađi, 2 godine, čim sedne pokušava sam da zakopča pojas. Retko kad se unervozi, obično ima neku zanimaciju, ili spava ili teroripe ove starije. Ali ne izlazi iz sedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, stvar je u stavu, ne treba reagovati na svako kmečanje kada neće u sedište. Ima roditelja idiota, gura prazna kolica, a dete mu u rukama. Obično takvi i ne voze decu u sedištu.

Moj je od kada je počeo da se vozi, tj od rođenja, bio u sedištu. 6 puta smo išli do Grčke, to nam je najduža relacija, ma nikada nije kukao. Naravno, sada se sam vezuje, i opominje ostale da se vežu, pazi na brzinu, upozorava me na kamere :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je naslon malo oboren i dete vezano i pravilno postavljeno u sedište, može dosta dugo da se vozi bez problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 3 godine smo stigli iz Haniotija do Beograda, tj do stana u Mirijevu za 9.5h. Pravili smo možda 2 kratke pauzice. Klinja se nije bunio uopšte, veći deo puta je bio budan, imao je 3 godina onda. Uvek treba naći zanimaciju, pričati o nečemu, slušati muziku, igrati se sa njim (mislim na mamu koja sedi pored njega).....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

59 minutes ago, marko.jovanovic said:

Ima roditelja idiota, gura prazna kolica, a dete mu u rukama. Obično takvi i ne voze decu u sedištu.

E, jbg sad, ko se nije bavio tim sportom, moralo je povremeno. Više mi nisu jasni ovi koji guraju kolica a vidiš dete veliko, ništa mu ne fali.. prave debile od dece.

 

Za put, samo neka zanimacija, što marko reče, muzika, priča, ima dosta toga usput da se vidi, falabogu ima dosta radova i građevinskih mašina, moj klinja odlepi na to pa pričamo pola sata o tome. Usput više slušam dečje nego svoje pesme... Samo se prvi put, s 9 meseci unervozi posle 2, 3 sata, što je i logično za taj uzrast, pa su paute češće bile. Nikad tablet nisam poturao kao lakši put, to je medveđa usluga.

Za te stvari nema kompromisa. Sedište i vezivanje uvek i nikad nije bilo problema. I nikad u zaustavnu traku, pa makar gorelo u autu :D

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je kolega Mel. Ne dolazi u obzir piš pauza, povraćanje i slično u zaustavnoj traci...

Ovaj moj se pre neki dan setio svog starog skutera na akumulator (kineski krš neki, jedva ide, otišla baterija). Kaže: Tata, daj da mu ugradimo turbo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/24/2018 at 11:20 AM, bane1321 said:
Jes, pa da sa turbom bude brži od tate u Ideji! dark_devil.gif


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.8.2018. at 9:08 AM, Martin said:

Jel imaš decu?

Da imaš, razumeo bi.
 

Imam redovno se voze u gepeku, a kad je lepo vreme onda na krovnom nosaču. :D

Ne nerazumem čemu tolika rasprava u sitna crevca, od aktivne i pasivne bezbednosti vi polemišete jel udobno, nije udobno oće da piški da kaki, da li mu se sviđa crtać, hoće mu se ojesti guza...:blink::D

Ali ako vama odgovara samo raspali 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...